Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 20:34   #1
Wind River (2017)


Wind River IMDB

Wind River TRAILER

Quote:
Nakon što je napisao "Sicario" i "Hell or High Water", Taylor Sheridan je postao ime na čiji svaki novi potez treba paziti, a njegov redateljski debi definitivno je vrijedan pažnje.

Radnja prati agenta Coryja Lamberta (Jeremy Renner) koji pronalazi leš u zabiti jednog indijanskog rezervata, a FBI šalje mladu i neiskusnu agenticu (Elizabeth Olsen) koja nije dorasla zadatku. Njih dvoje kreću u potragu za istinom kroz nemilosrdnu divljinu.
Ima neki poseban mood u ovakvim 'zimskim' trilerima a-la Insomnia, nisu ni kritike loše:

Wind River METACRITIC
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:57   #2
Dobar je film, oskarovski. Nešto ko i Tri plakata izvan grada, s kojim ima određene poveznice, a koji mi je ipak nešto bolji.

Dapače, čak mislim da će i Indijanca nominirat. Ne znam hoće li bit prvi, ali sjećam se da sam ga viđao po raznoraznim serijama (Čak i Kimmy Schmidt, čini mi se) i uvijek je bio nekako loš (ako je to isti) - vidi se da ne zna glumit. Ali sad je baš pomeo.

Film je atmosferičan, gluma izvrsna, a sviđa mi se i plot device u kojem objašnjavaju što se dogodilo. Uglavnom, preporuka, pogotovo za one koji vole malo te zimske depre.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 02:45   #3
Jedan od najboljih filmova godine.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:34   #4
Meni odličan film, baš sam ugodno iznenađena.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:19   #5
Top film.
Al ona medina iz FBI je sjebala totalno. Krava, izginili radi nje.
__________________
Dobar dan, stan debil?
Pamparello is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:52   #6
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:00   #7
Uskoro idem pogledat u kino, jedva cekam ovo je film, a ne oni dedpuli, justice ligovi i slicne gluposti. Vas koji komentirate ovu temu molim BEZ spojlera.
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:02   #8
odlican je film, tolko mi je brzo prosao da sam mislio da traje tek 1 sat dok je bio gotov. xD
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:18   #9
Dobar mi je film, radnja zanimljiva, atmosfera baš po mom guštu, puno snijega kako volim
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:26   #10
Cim netko spomene snijeg odmah pomislim na odlicne fargo i a simple plan. Ako je ovo i priblizno dobro kao ta 2 bit cu zadovoljan.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:39   #11
Čitam da je i bolji. Fargo ionako nije tako dobro ostario. Simple Plan je odličan.
Letons is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:58   #12
Mene je nekako smorila ta atmosfera. Beznađe i jad. Kao da je ona glavni lik u filmu. Pratiš tu bijelinu i zaboraviš na tren (ili dva, tri) o čemu se tu radi.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:23   #13
super film..svakako preporuka za pogledat

scena sa "osiguranjem"...preodlicna
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:03   #14
Ovo je dosta dobar film.
Zanimljiv, misteriozan. Depresivne atmosfere.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:03   #15
Film će vas ostaviti malodušne po izlasku iz kina, računajte na to.

Ocjena 7/10. Renner je odličan, kao i njegov lik, djeluje pažljivo napisan. No casting FBI-evke je mogao biti puno bolji. Po meni bi npr. Mayim Bialik bila idealna za ulogu, dodalo bi njenom liku na dubini i realnosti. Naime, film koristi ofucali trope "krhke zgodne ženskice koja ipak do kraja iskaže snagu i integritet".
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:11   #16
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
Film će vas ostaviti malodušne po izlasku iz kina, računajte na to.

Ocjena 7/10. Renner je odličan, kao i njegov lik, djeluje pažljivo napisan. No casting FBI-evke je mogao biti puno bolji. Po meni bi npr. Mayim Bialik bila idealna za ulogu, dodalo bi njenom liku na dubini i realnosti. Naime, film koristi ofucali trope "krhke zgodne ženskice koja ipak do kraja iskaže snagu i integritet".
Jebate! You just blew my mind. Nikad ne bih razmisljao o njoj u toj ulozi, ali da. To bi bilo to.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 23:42   #17
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Jebate! You just blew my mind. Nikad ne bih razmisljao o njoj u toj ulozi, ali da. To bi bilo to.
Drago mi je da se slažeš.
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:36   #18
meni je film dosadan i nezanimljiv...sta mi je?toliko sam se veselila jr u zadnje vrijeme nemam po sto ici u kino i sad odem i...fak.
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:49   #19
solidan film...preljep krajolik zanjimljiva radnja malo napeto ...FBI agentica je super
__________________
I'm the law bitch!!!!!
DougMacRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:26   #20
Došla iz kina i moram reći da mi je drago što sam film pogledala na velikom platnu. Opravdano ima 8.0 na IMDb. Pošto volim scandi-crime serije koje su jako spore i atmosferične, ovo mi je bila baš poslastica. Definitivno slow burner koji postaje sve bolji kako se bliži kraj. Jeremy Renner Izvrstan performans. Gledala sam ga samo u Arrival i The Hurt Locker, nekako mi je bio ispod radara cijelo vrijeme, ne znam zašto. Dok sam gledala film sam pomislila da me podsjeća na Sicario, a kad sam provjerila znam i zašto. Taylor Sheridan je poveznica. Radio je i Hell of High Water i zaista i ovaj film ima sličnosti s njim. Sve u svemu, velika preporuka.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.