Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 12:51   #1
Hp 4510s problem sa dizanjem windowsa

Hp Probook 4510s / Intel Core 2 Duo T5870

Dakle, laptop diže sustav nakon power on iz tek nekog random 10+ pokušaja. Pokaže onaj press esc za menu i onda black screen. Znači ista stvar i sa win 7 gore prije i novo dignutim win 10pro x64 svi driveri, update. Prije reinstalacije hard pregledan hd sentinelom pro sve ok, sa wd toolom na extend sve ok, health... . Hd tune pro je pokazao 3 bad sectora pri kraju scana.
Nakon toga sam izvadio hard, napravio low level format. Vratio ga nutra dignuo windowse 10 i upalilo 2-3x bez problema poslije 0 bodova. Sa memtestom sam istestirao oba rama pojedinačno u oba slota sa više pass-ova. Hirens svi testovi ok. Stavio novu cmos bateriju, tipkovnicu jer je stara zezala. Isti problem sa starim biosom i zadnjim kojeg sam stavio. Ekran ima 2 manja fizička oštećenja koja vlasnici ne smetaju.
Na kraju sam skužio da se windowsi dignu svaki puta ako zapnu tako da se u biosu stavi defaults save/exit i tako svaki puta. Jel netko zna šta bi tu moglo biti ili šta mi je još raditi?

Zahvaljujem.


Sent from my MHA-L09 using Tapatalk
leonardo-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:27   #2
Ako se pojavi crno prilikom paljenja znači da ne može odraditi proceduru do kraja iz nekog razloga.

Prvo probajmo utvrditi ovo, Ako izvadiš hdd, probaj upaliti pa vidi hoće li biti isti blank screen ??? ili drugačija greška ??? Ako je isto, onda ne može učitati windows, negdje zapne u nekoj proceduri.

Ja bi također za početak sve opcije di se spominje boot ugasio (u biosu) , samo bi ostavio da ga diže sa hdd, također nebi bilo loše da probas dizati linux live usb, da probamo utvrditi dali se i tada greška pojavljuje.



Jesi li očistio laptop iznutra, mislim svu prašinu, nezna kako taj lapto ali se na nekim može skinuti tipkovnica i otpuhati kompresorom sve iznutra pa vidi kako bude dizalo. Možda je greška povezana sa grafičkom karticom, ako ona ne radi kako trea onda ne može dići windows. Prvo očisti sve ventilatore itd jer tada laptop bolje radi i manje se mući.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:44   #3
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Ako se pojavi crno prilikom paljenja znači da ne može odraditi proceduru do kraja iz nekog razloga.

Prvo probajmo utvrditi ovo, Ako izvadiš hdd, probaj upaliti pa vidi hoće li biti isti blank screen ??? ili drugačija greška ??? Ako je isto, onda ne može učitati windows, negdje zapne u nekoj proceduri.

Ja bi također za početak sve opcije di se spominje boot ugasio (u biosu) , samo bi ostavio da ga diže sa hdd, također nebi bilo loše da probas dizati linux live usb, da probamo utvrditi dali se i tada greška pojavljuje.



Jesi li očistio laptop iznutra, mislim svu prašinu, nezna kako taj lapto ali se na nekim može skinuti tipkovnica i otpuhati kompresorom sve iznutra pa vidi kako bude dizalo. Možda je greška povezana sa grafičkom karticom, ako ona ne radi kako trea onda ne može dići windows. Prvo očisti sve ventilatore itd jer tada laptop bolje radi i manje se mući.
Počistio laptop. Propuhao sve. Zamjenio termalnu pastu. U biosu pogasio sve osim harda da boota. Probao ga upalit bez rama i harda i nije napravio ni beep, pa samo bez harda i isto dođe esc za menu i black. Sa usba sam bootao iz prve par puta hirens. Velim na kraju skuzio da mogu dignut windowse samo ako kod svakog paljenja odem u bios i ruknem restore defaults, save and exit i digne se. Jedino kaj mi pada na pamet je da je možda neki problem na mbo kod cmos baterije al s druge strane da to ne radi valjda bi se i time & date stalno resetirali.

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk
leonardo-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:14   #4
Da staviš noviji firmware biosa? Možda ponogne?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:15   #5
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Da staviš noviji firmware biosa? Možda ponogne?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Zadnji koji ima sam flashao

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk
leonardo-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:29   #6
Isprobavaj mjenjati redosljed bootanja,

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:17   #7
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Isprobavaj mjenjati redosljed bootanja,

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Sve probao. Poslao laptop sa uputama za paljenje bios restore defauls svaki put natrag. Nek se drugi muči. Na taj način se pali, a ja sam istrošio sve kaj je isplativo. Sve iznad toga da idem ploču dat nekom da pregleda elektroniku, lemove itd dođe više od tog skršenog moba.
Hvala svima.

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk
leonardo-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:55   #8
Jedina razlika biosa v20 sa starijom v18 je :
"Fix and enhancements:
- Provides improved security for the BIOS flashing process.
NOTE: After this BIOS update has been installed, prior BIOS versions cannot be installed."

... ja bi ostavio na v18 koji isto ima podršku za Xeone i Core 2 procesore jer v20 ništa ne mjenja osim sigurnijeg načina flešanja biosa
- Svakako problem još nije pronađen a očito je hardver u pitanju....
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.