Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 11:37   #121
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Nis. Napravi mu uslugu i odi.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Evo odmah

Ima parova koji nešto i pokušaju prije konačne odluke o razvodu.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:41   #122
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Evo odmah

Ima parova koji nešto i pokušaju prije konačne odluke o razvodu.
Vecina ih pokusa.
Bar se meni tak cini i to je jedino ispravno iako je to najcesce samo produzenje agonije.
Bar se bolje osjecas kad znas da si bar probao.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:47   #123
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Vecina ih pokusa.
Bar se meni tak cini i to je jedino ispravno iako je to najcesce samo produzenje agonije.
Bar se bolje osjecas kad znas da si bar probao.
Pa po meni je to jedino logično. Ne ženiš se da s prvim problemom zbrišeš. Nije život tak jednostavan u konačnici, kako se često tu na forumu opisuje i ljude savjetuje.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:58   #124
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Pa po meni je to jedino logično. Ne ženiš se da s prvim problemom zbrišeš. Nije život tak jednostavan u konačnici, kako se često tu na forumu opisuje i ljude savjetuje.
Ljudi se tu jave najcesce kad je vec kasno i kad su vec svasta pokusali.
Osim sarajke, ona pise na prvu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:43   #125
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Evo odmah

Ima parova koji nešto i pokušaju prije konačne odluke o razvodu.
Probavanje fixanja problema se podrazumijeva.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:10   #126
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Vecina ih pokusa.
Bar se meni tak cini i to je jedino ispravno iako je to najcesce samo produzenje agonije.
Bar se bolje osjecas kad znas da si bar probao.
U mom je slučaju pokušaj bio pun pogodak. I uopće mi nije žao za pokušaj i za svo bičevanje
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:12   #127
Ovde pisu samo oni kojima decu nisu bitno uticala na nastavak sekusalnog zivota ;-) ili oni koji i nemaju decu.

Ima i onih kojiam deca uticu i posle puno godina, ne samo prakticno, vec i u glavi, kao da su prestali biti muskarac ili zena (ljubavnici) i samo su roditelji.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:55   #128
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Mene zanima je li pad libida i neujednačena učestalost seksa (često - rijetko) bila i prije rođenja djeteta ili je tek njegovim dolaskom došlo do rapidnog pada? Je li želja i potreba za seksom bila i ranije periodična?
Kod mene je sve bilo super dok nisam pocela radit. Makar i neispavana/umorna, imala sam volju za redovitim seksom. Zelja mi se vratila ubrzo nakon poroda.

Nakon povratka s porodiljnog, malo se to prorijedilo. Najcesce se dogodi da imam zelju ali budem preiscrpljena i jednostavno mi se spava

Da sam samo kucanica, stalno bi se seksala
I vjerojatno bi se lakse odlucila na jos djece
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:38   #129
Utrošiti zadnji atom snage
topalovici is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:43   #130
Quote:
topalovici kaže: Pogledaj post
Utrošiti zadnji atom snage
Pa je, meni je se uglavnom tesko natjerat al kad krenem uopce ne znam di mi je pamet da radije odem lec nego seksat se. Mislim i dalje nekad ipak odem spavat ali svaki put isto mislim.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 09:46   #131
Muž i ja smo napokon uspjeli napraviti bebu, sada sam u prvom tromjesječju i imam zabranu seksa do 15. tjedna. Ali postoje drugi načini da se zadovoljimo i moj muž to zaslužuje kao i ja. Eto upravo mi radi doručak jer mi bude jako mučno ujutro, pospremi po kući, ode u trgovinu, ma sve radi jer ja trenutno ne smijem. Za njega znam da će biti dobar otac i kao što je tu napisala jedna forumašica, to me jako pali, predivan je to osjećaj kad znaš da imaš pored sebe partnera koji će s tobom prolaziti sve i koji je spreman na sve. Stvar je u tome da puno pričamo, i objasnila sam mu da ću vjerojatno imati promjene raspoloženja i hormoni će biti posvuda. Točno zna kada me zagrliti, znamo se i posvađati pa mi prizna da je malo u strahu oko svega, ipak ćemo postati roditelji prvi put. Ali naglasak je na tome da puno komuniciramo i rješavamo probleme što hladnije glave.
Karakterom smo komplet različiti, ali su nam interesi u životu identični i smatram da je to ključ uspjeha braka bez obzira na djecu. Vidjet ćemo kako će biti kada dođe beba, ali iskreno, ne bojim se za nas jer znam da necu nikada biti posesivna majka i da ćemo se truditi da u sve budemo uključeni što ravnomjernije.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:00   #132
Quote:
Sathya kaže: Pogledaj post
Muž i ja smo napokon uspjeli napraviti bebu, sada sam u prvom tromjesječju i imam zabranu seksa do 15. tjedna. Ali postoje drugi načini da se zadovoljimo i moj muž to zaslužuje kao i ja. Eto upravo mi radi doručak jer mi bude jako mučno ujutro, pospremi po kući, ode u trgovinu, ma sve radi jer ja trenutno ne smijem. Za njega znam da će biti dobar otac i kao što je tu napisala jedna forumašica, to me jako pali, predivan je to osjećaj kad znaš da imaš pored sebe partnera koji će s tobom prolaziti sve i koji je spreman na sve. Stvar je u tome da puno pričamo, i objasnila sam mu da ću vjerojatno imati promjene raspoloženja i hormoni će biti posvuda. Točno zna kada me zagrliti, znamo se i posvađati pa mi prizna da je malo u strahu oko svega, ipak ćemo postati roditelji prvi put. Ali naglasak je na tome da puno komuniciramo i rješavamo probleme što hladnije glave.
Karakterom smo komplet različiti, ali su nam interesi u životu identični i smatram da je to ključ uspjeha braka bez obzira na djecu. Vidjet ćemo kako će biti kada dođe beba, ali iskreno, ne bojim se za nas jer znam da necu nikada biti posesivna majka i da ćemo se truditi da u sve budemo uključeni što ravnomjernije.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Bingo!

To je ključ dobrih međubračnih odnosa - moći osjetiti partnerovu potrebu i htjeti (imati želju) po njoj adekvatno postupiti.
I ne dozvoliti da se to s vremenom negdje pogubi, zanemari, zaboravi. Jer kao život je grub, tempo nedostižan, problemi svakodnevni.
To nisu nikakve isprike - za smiješak na licu, pusu u prolazu, zagrljaj, ruku u ruci za vrijeme šetnje, blesiranje, glupiranje i smijeh uvijek ima i vremena i mjesta. Sjesti na koljena, uvaliti se u naručje.........
Nemoj to nikada zaborviti, a na isto potiči i muža.
Možda ti brak potraje četerdesetak godina, kao moj.
Bez ikakvih naznaka da neće i do kraja života.
Seksa preko grla, ih, sad više ne, nastupio je penzionerski - "jednom se poseksaš i ljeto mine" - ilitiga - više verbalno nego akcijski, ali kada razmislim, ni to ništ čudnoga - dok sam bila tvojih godina strašno sam voljela jesti meso, slušati rok - sada su mi prioritet povrće i narodnjaci. -
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:26   #133
Ja nikada ne bih mogla za nekog da tvrdim da će biti dobar otac, koliko god bio divan prema meni i tuđoj deci.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:50   #134
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Često se ženama spočitava da s dolaskom bebe prestaju, odnosno u najmanju ruku smanjuju se seksualne aktivnosti.
S druge strane, pojedine to objašnjavaju obvezama oko bebe.

Mene zanima je li pad libida i neujednačena učestalost seksa (često - rijetko) bila i prije rođenja djeteta ili je tek njegovim dolaskom došlo do rapidnog pada? Je li želja i potreba za seksom bila i ranije periodična?
Mislim da je to individualno. U svakom slučaju, dolazak djeteta znači gomilu novih iskustava i obveza.
U fokusu više nije uloga žene/muškarca/para, nego majke/oca/roditelja.

I to je normalna faza koja traje duže ili kraće, kod nekoga utječe na libido, kod nekoga ne, ali kod svih definitivno narušava dinamiku odnosa para.

Barem nakratko.

A neki se iz te narušene dinamike gdje su prvo bili par pa su postali roditelji ne uspiju više nikada vratiti na početak kada su bili samo par, ali ne i roditelji. Što je ključno za očuvanje odnosa.

Sve ostalo su nijanse.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:17   #135
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Mislim da je to individualno. U svakom slučaju, dolazak djeteta znači gomilu novih iskustava i obveza.
U fokusu više nije uloga žene/muškarca/para, nego majke/oca/roditelja.

I to je normalna faza koja traje duže ili kraće, kod nekoga utječe na libido, kod nekoga ne, ali kod svih definitivno narušava dinamiku odnosa para.

Barem nakratko.

A neki se iz te narušene dinamike gdje su prvo bili par pa su postali roditelji ne uspiju više nikada vratiti na početak kada su bili samo par, ali ne i roditelji. Što je ključno za očuvanje odnosa.

Sve ostalo su nijanse.
Kod mene vrijedi pravilo: na prvom mjestu smo mi kao par, a zatim uloga majke/oca. Mada ide pravocrtno usporedno za sada obe uloge. Djeca u ničemu nisu zakinuta, dapače. Dobrim odnosom nas dvoje kao partnera i oni profitiraju. Imaju zadovoljnog i veselog oca i majku. Imaju veselu obitelj na okupu.
Fokusacija samo na djecu traje do njihovog odlaska iz doma. A onda u kući ostaje dvoje stranaca.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:36   #136
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Kod mene vrijedi pravilo: na prvom mjestu smo mi kao par, a zatim uloga majke/oca. Mada ide pravocrtno usporedno za sada obe uloge. Djeca u ničemu nisu zakinuta, dapače. Dobrim odnosom nas dvoje kao partnera i oni profitiraju. Imaju zadovoljnog i veselog oca i majku. Imaju veselu obitelj na okupu.
Fokusacija samo na djecu traje do njihovog odlaska iz doma. A onda u kući ostaje dvoje stranaca.
glupost, ne mozes partnera i vas sex staviti ispred djeteta............to bi znacilo djetetu pozli ali ti ces prvo svrsiti jer ste zapoceli sex prije toga pa ga onda odvest u bolnicu ...ili bez obzira dijete place u sobi do vase ali ti se ne obazires jer ste u ljubavnom zanosu koji nije zavrsio. Djeca nisu u nicemu zakinuta ali kad postavis prioritete kao ti ispada da jesu jer ne mozes imati sexualnu slobodu s partnerom kao i prije djeteta jer dijete je velika obveza. Pustite me tih supljih prica kako je sex bolji i ucestaliji nakon djeteta, a tko se brine za to dijete (svekrva ili majka? pa nisu to njihova djeca) dijete svaka dva, tri sata treba hraniti, budi se usred noci par puta, majke su neispavane, nervozne radi toga i onda prica kako joj je sex isti kao i prije. Ma mos misliti

Zadnje uređivanje MissDilemma : 27.11.2017. at 09:46.
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:01   #137
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
[B]treba paziti na svoj brak i ne dojiti predugo.


howyesno da bi radi seksa svom potencijalnom djetetu uskratila sisanje.

(ne planiram djecu ni dojenje jer mi se srećom gadi, ali nema šanse da bi to napravila) muški odu i dođu , beba ostaje.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:08   #138
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post


howyesno da bi radi seksa svom potencijalnom djetetu uskratila sisanje.

(ne planiram djecu ni dojenje jer mi se srećom gadi, ali nema šanse da bi to napravila) muški odu i dođu , beba ostaje.
Šta ti je to tako gadljivo u dojenju?
Gola sisa!
Mlijeko?
Dijete koje jede?



Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:10   #139
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Šta ti je to tako gadljivo u dojenju?
Gola sisa!
Mlijeko?
Dijete koje jede?



Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
gadi mi se sve u vezi djece, rađanja i dojenja, jbg. sama pomisao na to mi diže želudac i nemam se kaj kome opravdavat.


enivej, mojim roditeljima je njihov odnos uvijek bio prvi, ispalo je tak kak je ispalo. osobno smatram da roditeljstvo mora biti prvo.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:12   #140
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post


howyesno da bi radi seksa svom potencijalnom djetetu uskratila sisanje.

(ne planiram djecu ni dojenje jer mi se srećom gadi, ali nema šanse da bi to napravila) muški odu i dođu , beba ostaje.
tako je, ja to ne razumijem, stavljati vezu, partnera i vas sexualni zivot u prioritet nad djetetom To pokusati uskladiti ako se moze svakako ali nikako ne mogu razumjeti da dijete tih prvih par godina kad je totalno nemocno i treba potpunu roditeljsku ljubav i paznju staviti u drugi plan. Nisma ni ja dojila dugo, dva mjeseca ali nije sve u dojenju, moje je cak i spavalo dosta nocu jer od adaptiranog mlijeka duze su siti.
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.