Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 17:54   #21
Quote:
Branwen kaže: Pogledaj post
Jel cuo netko za 'Schesir' hranu za mace? Po cijeni bi trebala biti 'kvalitetnija' (7 KM-oko 3,5 E). Maca je voli, dok RC po koji sam isla cak u Sarajevo, nece ni da lizne. Zato pitam, ako netko zna valja li taj Schesir ista, jer ako ne, mogu onda uzet i Friskies za triput manje love.
Schesir hrana je jako jako kvalitetna hrana. Bolje dati malo više novca za to nego taj novac za 5 puta veću količinu kitekata i friskiesa koji su po kvaliteti daleko daleko iza. maca će pojesti puno manje hrane koja je kaloričnija i kvalitetnija a o izgledu i zdravlju mačke ne treba ni govoriti jer se vidi na očigled
__________________
mijauu
britanske.macke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 17:42   #22
slažem se,moje mace papaju od suhe klopice Royal Canin,a meku klopicu dajem kuhanu rižu i kuhanu piletinu, puretinu, teletinu, junetinu,....sve osim svinjetine i naravno sve to kuhano u vodi bez soli. Od kupljene meke klope dajem Schesir.! Čekamo i suhi da nam dođe
Cobalt Chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 12:06   #23
imam par pitanja:
je li preporučivo mačke hraniti hranom od 2 ili više proizvođača? pokušavamo preći na nešto kvalitetnije pa dosadašnji whiskas, friskas i kitekat polako mijenjamo u royal canine. ali mačori se ne daju i jednostavmo neće jesti r.c. vrećice za kastrirane mačke. izgleda da ćemo ostati na suhoj r.c. i mokroj kitekat.
koja je hrana kvalitetnija-royal.c ili hills?
jel smiju mačke papati kruh? ludi su mi za kukuruznim kruhom i moram paziti da ga ne maznu sa stola (istovremeno su na meso ravnodušni ) ?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 18:05   #24
Quote:
britanske.macke kaže: Pogledaj post
Schesir hrana je jako jako kvalitetna hrana. Bolje dati malo više novca za to nego taj novac za 5 puta veću količinu kitekata i friskiesa koji su po kvaliteti daleko daleko iza. maca će pojesti puno manje hrane koja je kaloričnija i kvalitetnija a o izgledu i zdravlju mačke ne treba ni govoriti jer se vidi na očigled

Moj mačak je vrrrrlo probirljiv oko svojeg tanjura i otkad je probao suhi Royal C., samo nas blijedo gleda ako mu serviramo Whiskas/Friskies pa čak i Hill's, iako znam da je on po kvaliteti identičan RCu.. Mokre vrećice (Whiskas, Friskies, Hill's) eventualno malo poliže onu želatinu u kojoj su, i to je to..

..i to je bilo tako dok mu nisam neki dan, onako random s police uzela za probu mokru vrećicu Schesir, tuna&brancin.. Nikad, ali doslovno nikad nije pojeo ni dva zalogaja takvih hrana.. ovu je pojeo svu i polizao tanjurić do KRAJA

Unutra su baš pravi komadići ribe, a miriši prrredobro, skoro sam došla u napast
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 18:22   #25
Schesir konzerve su zakon. Čak sam i ja malo probao

Moji upravo isprobavaju Schesir dehidrat, i čini se da ga vole.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:36   #26
Quote:
reckless_girl kaže: Pogledaj post

Moj mačak je vrrrrlo probirljiv oko svoj
..i to je bilo tako dok mu nisam neki dan, onako random s police uzela za probu mokru vrećicu Schesir, tuna&brancin.. Nikad, ali doslovno nikad nije pojeo ni dva zalogaja takvih hrana.. ovu je pojeo svu i polizao tanjurić do KRAJA

Unutra su baš pravi komadići ribe, a miriši prrredobro, skoro sam došla u napast
Da. Moje samo to jedu. Ni piletinu ni teletinu ma nista...samo sto skuplju ribu i nesto rakova. Strasno. Nisam ih navikla na to, tako izvoljevaju od prvog dana.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:37   #27
Ja svoga mačića sada navikavam na Hills dehidrat, s tim da mu jednom dnevno dam i konzervicu Dein Bestes za mačiće jer mi se čini ok i ima preko 40% mesa i male komadiće za male mace .
Hillsom nije baš oduševljen, ali mi je veterinar rekao da se u ove jeftinije hrane stavljaju svakakvi dodaci koji ih onda mačkama čine primamljivijim (to bi valjda bilo kao čips za ljude onda).
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 22:51   #28
Ma ta hrana stvarno je ponekada problem, starija maca voli pojesti domaću hranu,
ribu,junetinu, šunku pa i svinjetinu,obožava Royalove keksiće ali mali micek ne voli Hills,neće rižu s piletinom,ima mekanu stolicu pa neće baš ni medicinsku hranu ali kada god može ukrade starijoj maci njenu hranu,stalno bi jeo i to mokru hranu ali mu je ne dajem,vesel je,napreduje ali me muči ta stolica.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:17   #29
Pokusaj naci suhu hranu koja mu valja i pokusaj smanjito mokru klopu i prestani sa "domacom" klopom jer i od toga moze imati proljev. I moze se zaraziti svacime jer jede vjerujem sirovo meso a mi na srecu ne jedemo sirovo.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:32   #30
Meni je vetrinar rekao da budem malo stroža u početku, da mu ne dam jesti ako treba cijeli dan ništa osim tog Hillsa i da će projesti. Ali treba gledat one tužne oči i nakrivljenu glavicu ko iz Shreka .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 17:29   #31
Hvala na savjetu ali moje mace nikada nisu jele sirovu hranu,ako im je bilo ponuđeno uvijek se radilo o termički obrađenoj hrani.
Maleni i je na suhoj hrani samo zna ukrasti njene keksiće za odrasle mace.
Ali stvarno je jako teško odoljeti tužnom mijau kada starijoj dajemo jesti mokru hranu a njega odvodimo u drugu sobu i pokušavamo animirati da ne misli na njenu zdjelicu.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:49   #32
Strogoća uspjela, jede Hills da sve hrska.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 21:24   #33
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 16:30   #34
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Meni je vetrinar rekao da budem malo stroža u početku, da mu ne dam jesti ako treba cijeli dan ništa osim tog Hillsa i da će projesti. Ali treba gledat one tužne oči i nakrivljenu glavicu ko iz Shreka .
Mace, narocito macici ne smiju biti dugo bez hrane

Mozda je pomijesati dio novih sa starim keksicima bolja ideja, pa malo pomalo povecavati omjer Hillsa?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 20:02   #35
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Mace, narocito macici ne smiju biti dugo bez hrane

Mozda je pomijesati dio novih sa starim keksicima bolja ideja, pa malo pomalo povecavati omjer Hillsa?
Probala sam miješati, ali nije htio. Jedno prijepodne gladovanja i već je projeo. Ja zadovoljna. Sad ću mu davati konzervicu svaki drugi dan ili samo malo uveče. Inače, cijeli je neki veseo, dlaka mu se sjaji i baš je fit, ni mršav ni debeo, zadovoljna sam. Pije puno više vode od kad jede dehidrat.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:38   #36
Koliko macka od godine i par mjeseci treba pojesti? Nasa bi jela cijeli dan, no ne znam kolko bi trebala jesti da nije previse?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:43   #37
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Koliko macka od godine i par mjeseci treba pojesti? Nasa bi jela cijeli dan, no ne znam kolko bi trebala jesti da nije previse?
Ovisi sto joj dajes.
Na pakiranjima industrijskih hrana uvijek ima tablica u kojoj lako vidis preporucenu dnevnu kolicinu te hrane za odredenu dob zivotinje, a ako joj kuhas slijedi otprilike istu kolicinu i onda prati da li se deblja ili joj je taman i s obzirom na to doziraj obroke .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 13:07   #38
Da li je salama zdrava za mace, citao sam negdje da to kao nije zdravo iako to moja jede.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:12   #39
nije. salama ti je puna konzervansa, masnoće i soli a ima možda 1% mesa. zdravije je da joj skuhaš malo piletine ili govedine ili srca i jetrice. naravno neposoljeno.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:15   #40
moj jede whiskas,dein bestes i shebu.
shebu kad sam mu prvi put dala (losos i oni neki račići) mi je tako polizao zdjelicu da sam mislila da mu nisam dala uopće ništ kad sam se vratila.
kada se kuha juha,dobije i malo piletine (nekad sa rižom),a kad se nađe kod frižidera kad si radim sendvič,dam mu i malo šunke.
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.