Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2009., 13:29   #61
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
žao mi je ali 'jantar' je čista zezancija između dvije osobe koje se poznaju nikakve zlobe i ironije tu nije bilo

Ja mislim da se animacanis samo nespretno izrazio i da samo želi reći da mu je čista uživancija pratiti ovu nadasve duhovitu zafrkanciju . Barem je meni.


Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ako netko treba vreću TOTW za cucke ili mačke a ide na Bandek f nedelu, rado mu zemem
Hvala na ponudi, no teško da ću u njedjelju do Bundeka. Za početak ću uzeti tester(e) kod onog čovjeka u Bukovačkoj.

Zapravo, ako nekim čudom ipak dođe do promjene plana, reci imaš li testere da vidim što bi moja Luna izvoljevala izabrati?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 13:49   #62
@fermina: Nije da ne znas, nego ne mozes , samo moderatori mogu brisati.

Jedino sto ti mozes napraviti je izbrisati sadrzaj posta i staviti nesto tipa: "...", "dupli post", itd... (odnosno editirati - do 90 minuta nakon pisanja) .


Nego... ajde cure (i animacanis ), vratite se na temu molim.
Chat temu imamo, opcenitu o hrani imamo... ovdje se drzimo kuhanja i korisnih savjeta o tome .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 21:53   #63
bok! eto, samo kratko, dobili smo neka jetrica, a pošto mi to ne jedemo, kako da je to pripremim psu ida malo dam mačoru našem? kuhati, peći na ulju u tavici??
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:31   #64
moj malamut jede kuhana jetrica,jezik,grkljane,,.pečene na ulju.svaki dan..jela je hills od malena al joj se zgadil, ovo meso je od 8 do 25 kn po kili, nekad joj kupim i vitamine...
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 16:42   #65
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
bok! eto, samo kratko, dobili smo neka jetrica, a pošto mi to ne jedemo, kako da je to pripremim psu ida malo dam mačoru našem? kuhati, peći na ulju u tavici??
skuhaj s rižom ili palentom...
ja svojima kuham našu domaću hranu, uzgajamo perad, tako da imaju
puretine i piletine s rižom ili palentom, dodam mrkvice, grkljane obožavaju
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 17:06   #66
A pileće hrptove i vratove? To bi im bilo najbolje davati sirovo, je tako?! Pitala sam već prije na temi hrane za pse ali nisam dobila odgovor...
heky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 17:22   #67
Quote:
heky kaže: Pogledaj post
A pileće hrptove i vratove? To bi im bilo najbolje davati sirovo, je tako?! Pitala sam već prije na temi hrane za pse ali nisam dobila odgovor...
Ja svojoj skuham.
Izbjegavam joj davati sirove jer nemam toliko povjerenja u meso iz ducana , ali mozes i tako naravno.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 02:00   #68
Ooooo jest će on jest..ako neće ovako hoće poliveno juhicom jajem ili jogurtom.
Ili nek gladuje, njegov problem...tako smo i eukanube se riješili...

Inače, nisam našla testere za TOTW
I da ..moj jede i kiwi.. banane, blitvu sirovu i kuhanu, liže limun..jede jabuke,ribu bilo koju..smokve( ne dopuštam puno kao ni gržđe a lud je za tim)lješnjake, orahe..bademe..paradajz..korijenje sirovo od cvjetače i brokule:-))))
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:52   #69
parazdajz ne smiju, a ja ne bih baš daval ni blitvu, cvjetaču i to
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:06   #70
Koje povrće??

Koje sve povrće psi sigurno smiju jesti, a koje im se ne smije davati??
I dajete li povrće sirovo ili uvijek kuhano??? Znam da se kuhanjem jako puno toga izgubi, ali opet ne znam jel se baš mora kuhati??

U zadnje vrijeme ubacim u obrok malo povrća, ali uglavnom to bude mrkva (za nju sam jedino 100 % sigurna da smije) i to sirova, ali bih voljela ''proširiti paletu'' povrća pa me zanima koje dakle smiju definitivno jesti.
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:09   #71
paradajz im nije neophodan, ali u umjerenoj kolicini nece nastetiti. cvjetaca opet umjereno, tj. malo. napuhnjuje, ali u maloj kolicini ne bi trebalo smetati, a i to vidis po psu. blitva je zdrava i korisna, a ne znam sta spada pod "i to"
moj pas redovno dobija obroke pripremljene kod kuce, ako nemamo barf. od povrca mu dajem blitvu, spinat, brokoli, paradajz, mrkvu, ciklu, bundevu, tikvice, papriku, persin, celer...dajem mu i razno sjemenje, zacinsko bilje i ulja...treba imati u vidu da biljke sacinjavaju 20% njegovog obroka, ostalo je meso i ponekad zobene pahuljice, riza. tikvom cesto zamjenjujem uh u obroku.

povrce dajem naribano svjeze, preliveno toplom juhom. svjeze u komadima se teze vari ili nikako, pa izadje na drugu stranu, a kuhano gubi svojstva. ovako preliveno dovoljno omeksa da ostane u psu, a nije izgubilo nista
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:13   #72
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
parazdajz ne smiju, a ja ne bih baš daval ni blitvu, cvjetaču i to

Blitvu ne bi davala ?? A zašto ne??
Moj jede i našu dalmatinsku mišancu, divlje travurine kratko blanširane.
Puno je vitamina i minerala, a ne vidim zašto ne blitva.
Cvjetača napuhuje kao i brokula,ali usitnjeno korijenje ne može škoditi.
Paradajza se sam dočepao i pojeo

Btw..kažu da psi ne vole ni agrume i ne podnose miris a moj jede i limun i naranču...kad ga je volja.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:17   #73
dakle ništa ne kuhaš, ni brokulu, blitvu...??

mislim da ću se i ja odvažit malo raznolikije ubacivat povrće (uz kuhano meso, povremeno riba, jogurt, to sve dodajem uz bazu malo dehidrata svaki dan...) Žitarice u kuhanje ni ne dodajem mislim da nije mi potrebno (psu, ne meni ) pošto valjda dovoljno UH dobije iz dehidrata...
hvala ti
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:24   #74
ne kuvam, samo prelijem naribano...
dehidrat mu ne dajem uopce vise.
mom treba i uh (iako sam pobornik grain free ishrane) posto kolicinski ne jede mnogo a puno se trosi, pa dosta gubi na kilazi ako mu ne dajem dodatne kalorije
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:39   #75
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Btw..kažu da psi ne vole ni agrume i ne podnose miris a moj jede i limun i naranču...kad ga je volja.
taj tvoj je specijalac
Tari po uzoru na sebe kuham smeđu rižu i ječam ponekada,za dodatnu energiju,dodam goveđeg loja ako treba,ali vrlo malo i samo prek zime kad se najurcava a vani je ono ispod nule,od povrća dobije sve sa liste namirnica od kojih pas ima koristi,a može se pronaći kod nas,tako sam uglavnom radio i prije
Meso dobije sirovo,nekad kuhano,zavisi

Voće svježe.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:43   #76
Definitivno...ali...da psa pustiš da jede što ga volja, odnosno da se sam snalazi za hranu i tako ništa od ovog ne bi odbio..hm..osim možda ovih agruma.
Ne znam, kao jako mali sve je htio probati i jednostavno bi pojeo...bez ikakvih grimasa..posebno slatke mandarine
I danas ako mu dam pojede.
Davala sam mu i grožđe jer ga je sam kupio sa poda a jednako tako zgrabi i smokvu i pojede je.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 08:50   #77
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
taj tvoj je specijalac
Nije jedini. Moja Sita ne znam što ne bi pojela (OK, labradorski apetit), a mandarine naprosto obožava. Kad čuje ili nanjuči ili i jedno i drugo mandarinu koju gulim za sebe, odmah vrlo pristojno sjedne kraj mene i otvori najkrupnije oči na svijetu iz kojih se čita pogled koji kaže: "Ja nikad u životu ništa nisam jela!" Ksanti su mandarine i naranče prekisele pa samo pljune.

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Definitivno...ali...da psa pustiš da jede što ga volja, odnosno da se sam snalazi za hranu i tako ništa od ovog ne bi odbio..hm..osim možda ovih agruma.
Sudeći po sastavu vučje prehrane koja bi trebala biti prikladna i za psa, hrana bi se trebala sastojati od povrća, ugljikohidrata i mesa. Vukovi, kad ulove preživača, najprije požderu želudac u kojem se nalazi napola probavljeno bilje, a onda prijeđu na meso. Izvor ugljikohidrata im je šumsko voće, to jest razni plodovi.E, sad, znaju li Canidae što je za njih korisno, a što pogubno, ne znam. Vukovi vjerojatno znaju, naši psi uglavnom pojma nemaju.

Quote:
Davala sam mu i grožđe jer ga je sam kupio sa poda a jednako tako zgrabi i smokvu i pojede je.
Kažu da je grožđe za pse opasno zbog... bla-bla-bla... guglaj sama. Naše su ga beštije uredno skupljale s poda i preživjele.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 09:53   #78
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
a i šalješ i dalje jel tako?

Ne, ne šaljem.Ne bi bilo korektno slati tamo gdje pet shopovi pokrivaju tržište.Pet prodajnih mjesta trebalo bi biti dovoljno za Split, a i svakom je kupcu jednostavnije otići do pet shopa nego čekati bus i natezati se sa šoferima jel več platio pošiljatelj, ili treba platiti primatelj.Te situacije su mnogima poznate.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:29   #79
ajde blitva još ajde, ali cvjetaču, brokula, (i to=kelj, poriluk) napuhuju, al opet ako im ne smeta....

paradajz je po dosta izvora toksičan (ne odmah, kumulativno)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:38   #80
samo zeleni dijelovi paradajza, tj listovi (sadrze solanin, toksicni sastojak koji moze izazvati tegobe u zeludcu, depresiju, slabost, pa i smanjenje otkucaja srca ), ali ne i plod.
plod je odlican antioksidans, i moze se naci u sastavu najboljih dehidrata
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.