Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 21:51   #681
Ovako. znam drzat ricinus i svasta nesto po kosi..
a sto bi se dogodilo da se pomjesa ricinus i tinktura koprive?
i preko noci drzi?
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:31   #682
ok, da ne citam bas sve stranice, daleko sam i dosla...
ne zamjerite.

sviđa mi se primjena prirodnih sredstava pred nekim kremicama i sl.
No, imam pitanje.
Inače sam guste kose, trepavice su cist fajn (al uvijek moze bolje), obrve rastu ko lude, osim tamo di bih ja htjela pa sam taj dio pocela dopunjavati olovkom (a radije bih da je prirodno...)

I sad, kako sam citala redom, tako cu i pitati:
- upotreba ricinusovog i maslinovog ulja za njegu kože lica (npr. 1 žlicica ricinusovog i 3 žličice maslinovog, promućkano, koristiti dok se ne potroši, ne sve odjednom) - naime, pisalo je da ovo odlicno funkcionira jer je ricinusovo ulje odlično za saniranje problematične (akničaste ) kože, a maslinovo joj daje mekoću i svježinu
- upotreba ricinusovog ulja za poticanje rasta dlaka (da se tako izrazim, jer pisete o trepavicama, obrvama i samoj kosi)

Moje pitanje, ako cu koristiti ovu mjesavinu ricin.+maslin. ulje, hocu li imati problema s pojacanim rastom dlacica po licu, jer s tim imam problema zadnje 3 godine (niotkuda su mi pocele rasti 3-4 crne dlake na svakom obrazu..., hormoni bit ce...)?

fala
mućak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:55   #683
Quote:
mućak kaže: Pogledaj post
I sad, kako sam citala redom, tako cu i pitati:
- upotreba ricinusovog i maslinovog ulja za njegu kože lica (npr. 1 žlicica ricinusovog i 3 žličice maslinovog, promućkano
ako si misliš stvoriti horor na licu, samo daj
ne razumijem se pretjerano kada su u pitanju ulja na licu ali ovo dvoje zvuči toliko teško, komedogeno, masno, neupijajuće da se kao laik pitam tko je tako nešto preporučio i predložio
neka cure daju sud i isprave me ako griješim..

Quote:
- upotreba ricinusovog ulja za poticanje rasta dlaka (da se tako izrazim, jer pisete o trepavicama, obrvama i samoj kosi)
stavljaj ga na obrve, zašto ne?
ali imaj an umu da ga se moraš riješiti prije stavljanja olovke jer ti se neće dobro olovka primiti..
isto i sa trepavicama..
maskara mi se ne prima ako je još ricinusa na trepavicama..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 17:04   #684
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ako si misliš stvoriti horor na licu, samo daj
ne razumijem se pretjerano kada su u pitanju ulja na licu ali ovo dvoje zvuči toliko teško, komedogeno, masno, neupijajuće da se kao laik pitam tko je tako nešto preporučio i predložio
neka cure daju sud i isprave me ako griješim..


stavljaj ga na obrve, zašto ne?
ali imaj an umu da ga se moraš riješiti prije stavljanja olovke jer ti se neće dobro olovka primiti..
isto i sa trepavicama..
maskara mi se ne prima ako je još ricinusa na trepavicama..
uh, fala. viš da je uvijek dobro pitati
covjek svasta procita....
mućak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 17:32   #685
Da, to je jako masna kombinacija i mislim da bi bila preteška i za osobu sa jako suhom kožom.
Ricinus je inače odlično ulje za nejgu kože jer joj vraća vlažnost, ali ne baš u nekom velikom postotku
i za masnu kožu. Prije u kremama za tijelo.
Ako ćeš ga koristiti, ne moraš se brinuti oko povečanja dlakavosti
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 12:02   #686
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Ovako. znam drzat ricinus i svasta nesto po kosi..
a sto bi se dogodilo da se pomjesa ricinus i tinktura koprive?
i preko noci drzi?
nista lose citala sam da cure to rade, i ja planiram kupiti kapi od koprive pa mjesati sa ricinusovim uljem. za sad stavljam samo ricinusovo, ne znam kak je vama ali ja ga bas tesko isperem sa kose, samponiram 3 puta..
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:47   #687
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
nista lose citala sam da cure to rade, i ja planiram kupiti kapi od koprive pa mjesati sa ricinusovim uljem. za sad stavljam samo ricinusovo, ne znam kak je vama ali ja ga bas tesko isperem sa kose, samponiram 3 puta..
kolko ja znam, ricinus je odličan za vlasište al u samu strukturu kose se ne upija. ja ga često stavljam i ne da mi se mazati posebno kosu, posebno vlasište, ali ga nikad ne stavljam samog - uvijek umiješam suncokret, kokos, med, jaje... nemam uopće problema sa ispiranjem. doduše imam kosu do ramena, malo dužu, pa vjerojatno i o tome ovisi.
ne znam šta se pisalo o tinkturi od koprive, ali često se to radi u alkoholu. pripazi da ti ne isuši kosu. ako ga staviš par puta vjerojatno ti neće biti ništa ali dugoročno nebi preporučila.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 22:22   #688
Preksinoć sam stavila ricinusovo na obrve, ujutro sam se probudila s prištićem na obrvi. E sad, ne znam jel kriv ricinus ili moj pms. Zanima me jel moguće da je to od njega? I nakon koliko vremena ste vidjele promjene na obrvama?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 22:40   #689
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Preksinoć sam stavila ricinusovo na obrve, ujutro sam se probudila s prištićem na obrvi. E sad, ne znam jel kriv ricinus ili moj pms. Zanima me jel moguće da je to od njega? I nakon koliko vremena ste vidjele promjene na obrvama?
ja sam po kapcima dobila sitne prištiće od ricinusa..istina, brzo su prošli ali od njega su sigurno..nikada ih prije nisam imala..
meni su klice puno draže..za okoloočnu njegu..a i starleta je jednom napisala, čini mi se, da one isto posjepješuju rast..
ako griješim, ispričavam se, ali tako mi se čini..
pa možda da bolje probaš sa njim..
klice su ionako bomba e vit, imaju ga najviše od ulja, za oke meni najdraže..za njegu..
a ako se dobro sjećam tog upisa sa rast, gdje ćeš bolje..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 23:30   #690
^^ hvala na odgovoru, sad sam našla tvoj post od prošle godine u kojem hvališ klice,još ću se raspitati
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 01:41   #691
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ja sam po kapcima dobila sitne prištiće od ricinusa..istina, brzo su prošli ali od njega su sigurno..nikada ih prije nisam imala..
meni su klice puno draže..za okoloočnu njegu..a i starleta je jednom napisala, čini mi se, da one isto posjepješuju rast..
ako griješim, ispričavam se, ali tako mi se čini..
pa možda da bolje probaš sa njim..
klice su ionako bomba e vit, imaju ga najviše od ulja, za oke meni najdraže..za njegu..
a ako se dobro sjećam tog upisa sa rast, gdje ćeš bolje..
malo je offtopic, al imam pitanjce pa da ne gnjavim na pm.. gdi nabaviš ulje pšeničnih klica? želim si to već jako dugo. gledala sam u kemigu al mi je bilo stvarno preskupo.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 06:42   #692
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ja sam po kapcima dobila sitne prištiće od ricinusa..istina, brzo su prošli ali od njega su sigurno..nikada ih prije nisam imala..
meni su klice puno draže..za okoloočnu njegu..a i starleta je jednom napisala, čini mi se, da one isto posjepješuju rast..
ako griješim, ispričavam se, ali tako mi se čini..
pa možda da bolje probaš sa njim..
klice su ionako bomba e vit, imaju ga najviše od ulja, za oke meni najdraže..za njegu..
a ako se dobro sjećam tog upisa sa rast, gdje ćeš bolje..
Dobro si zapamtila, pročitala sam negdje Striborov tekst da pospješuju rast dlačica, ali ne u koncentracijama od 15-20% u mješavini.

Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
malo je offtopic, al imam pitanjce pa da ne gnjavim na pm.. gdi nabaviš ulje pšeničnih klica? želim si to već jako dugo. gledala sam u kemigu al mi je bilo stvarno preskupo.
Nerafinirano i hladno prešano ulje pšeničnih klica je skupo.
Ali ima jako dugi rok trajanja, a i koristi se u mješavinama i za područje oko očiju pa jako dugo traje
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 10:16   #693
cure koje stavljaju ricinusovo ulje na vlasiste, kolko puta tjedno to radite, odnosno kolko cesto bi trebala mazati da bi vidjela ucinak nakon par mjeseci?
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 12:44   #694
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
malo je offtopic, al imam pitanjce pa da ne gnjavim na pm.. gdi nabaviš ulje pšeničnih klica? želim si to već jako dugo. gledala sam u kemigu al mi je bilo stvarno preskupo.
u kemigu..istina da je skuplje ali meni tako fino pašu klice da je to nevjerovatno, kada nađem ono što mi odgovara, cijenu ne gledam..
hvalim ih na sva zvona jer to ulje zaista zaslužuje biti razvikanije..
uopće me čudi da sa svim svojim blagodatima i nije..
pošto ga koristim najviše za okoloočnu, tek ponekad za kosu, kako je i starleta rekla- ono traje i traje..
koliko ga i možeš staviti na oke? kap, dvije..traje bočica..
koža je toliko hidratizirana i meka od njega, ma čudo je to ulje..
baš me razveselila kozmetičarka kada mi je rekla gledajući me pod onim povećalom da moje vršnjakinje već opako imaju borice oko očiju a ja ništa, kao beba : opsjednuta borama i starenjem:


Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Dobro si zapamtila..
tijelo stari ali um ne
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:32   #695
Quote:
TheProvense kaže:
u kemigu..istina da je skuplje ali meni tako fino pašu klice da je to nevjerovatno, kada nađem ono što mi odgovara, cijenu ne gledam..
hvalim ih na sva zvona jer to ulje zaista zaslužuje biti razvikanije..
uopće me čudi da sa svim svojim blagodatima i nije..
pošto ga koristim najviše za okoloočnu, tek ponekad za kosu, kako je i starleta rekla- ono traje i traje..
koliko ga i možeš staviti na oke? kap, dvije..traje bočica..
koža je toliko hidratizirana i meka od njega, ma čudo je to ulje..
baš me razveselila kozmetičarka kada mi je rekla gledajući me pod onim povećalom da moje vršnjakinje već opako imaju borice oko očiju a ja ništa, kao beba : opsjednuta borama i starenjem:
hvala! tebi i Starleti .
sad ga definitivno moram isprobati. inače mi se dosta brzo troše ulja. svi doma imamo suhu kožu i trackamo se puno od kad sam malo u tome, što kremice, što uljne mješavine.

Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
cure koje stavljaju ricinusovo ulje na vlasiste, kolko puta tjedno to radite, odnosno kolko cesto bi trebala mazati da bi vidjela ucinak nakon par mjeseci?
ja sam ga stavljala jednom tjedno, ali može i više. umiješaj malo suncokretovog jer je ricinusovo dosta masno i teže se ispire. kad stavljam ulje na kosu obično ga malo zagrijem, tek tolko da bude toplo.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 21:05   #696
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
kolko ja znam, ricinus je odličan za vlasište al u samu strukturu kose se ne upija. ja ga često stavljam i ne da mi se mazati posebno kosu, posebno vlasište, ali ga nikad ne stavljam samog - uvijek umiješam suncokret, kokos, med, jaje... nemam uopće problema sa ispiranjem. doduše imam kosu do ramena, malo dužu, pa vjerojatno i o tome ovisi.
ne znam šta se pisalo o tinkturi od koprive, ali često se to radi u alkoholu. pripazi da ti ne isuši kosu. ako ga staviš par puta vjerojatno ti neće biti ništa ali dugoročno nebi preporučila.
da.. jer tinktura ima neku odredenu kolicinu alkohola pa mi je to malo nene,
i strah me da mi vlasiste ne reagira mozda..


nakon koliko ste vi vidjele rezultate?
ja stavljam vec preko mjesec dana, nekad jednom na tjedan, nekad 2, ovisi o vremenu, jedino sto vidim je volumen nakon sto operem,mislim, kosa mi je u korijenu vise uzdignuta.. ali po duzini jos nista, jer znam po izrastu...
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:45   #697
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Dobro si zapamtila, pročitala sam negdje Striborov tekst da pospješuju rast dlačica, ali ne u koncentracijama od 15-20% u mješavini.
Sto to znaci?

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
u kemigu..istina da je skuplje ali meni tako fino pašu klice da je to nevjerovatno, kada nađem ono što mi odgovara, cijenu ne gledam..
hvalim ih na sva zvona jer to ulje zaista zaslužuje biti razvikanije..
uopće me čudi da sa svim svojim blagodatima i nije..
pošto ga koristim najviše za okoloočnu, tek ponekad za kosu, kako je i starleta rekla- ono traje i traje..
koliko ga i možeš staviti na oke? kap, dvije..traje bočica..
koža je toliko hidratizirana i meka od njega, ma čudo je to ulje..
baš me razveselila kozmetičarka kada mi je rekla gledajući me pod onim povećalom da moje vršnjakinje već opako imaju borice oko očiju a ja ništa, kao beba : opsjednuta borama i starenjem:



tijelo stari ali um ne
Koristis ga u mjesavini s jos nekim uljima ili samostalno?
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:25   #698
Quote:
Instant Human kaže: Pogledaj post
Sto to znaci?
To znači da ako se on u tvojoj uljnoj mješavini nalazi u koncentraciji do 20%
neće utjecati na rast dlačica. Znači da ako se takva mješavina nanosi na cijelo lice nećete dobiti brkove ili bradu
Možda bi kod samostalnog nanošenja moglo pospješiti rast obrva ili ojačati trepavice, ali osim jedne kratke opaske od Stribora, nisam nigdje naišla na to da stvarno djeluje na takav način.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:30   #699
Kupila sam danas ricinusovo ulje u gradskoj ljekarni(Bani 98) i na bočici piše; odgovara propisu Ph.Eur.7.2. - Uporaba: laksans
Interesira me da li mogu ovo ulje stavljati na vlasište,trapavice i lice,te da li mogu s tim skidati šminku ili je to samo za oralnu upotrebu? Pitam zato jer su me apotekarke danas, nakon tog istog pitanja, gledale u čudu i rekle da nek s tim radim što želim, da se ne žele miješati..hm! Gledale su me kao da kupujem otrov,a ne lijek!

Zanima me vaše mišljenje Hvala puno!
ribica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 19:41   #700
Quote:
ribica** kaže: Pogledaj post
Kupila sam danas ricinusovo ulje u gradskoj ljekarni(Bani 98) i na bočici piše; odgovara propisu Ph.Eur.7.2. - Uporaba: laksans
Interesira me da li mogu ovo ulje stavljati na vlasište,trapavice i lice,te da li mogu s tim skidati šminku ili je to samo za oralnu upotrebu? Pitam zato jer su me apotekarke danas, nakon tog istog pitanja, gledale u čudu i rekle da nek s tim radim što želim, da se ne žele miješati..hm! Gledale su me kao da kupujem otrov,a ne lijek!

Zanima me vaše mišljenje Hvala puno!
ja izbjegavam ulja kupovati u ljekarni jer ih često rafiniraju (osim ako se ne radi o biljnoj ljekarni ili je proizvođač provjeren).
ako piše na bočici da je hladno prešano naravno da ga možeš koristiti na koži i kosi. ricinus se doduše i rijetko rafinira jer daje dosta ulja - nisu potrebni dodatni postupci kod prerade.
inače je jako laksativan. nisam čula za neko biljno ulje koje nije jestivo a smije na kožu. neka nemaju baš bajni okus ali to je druga priča.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.