Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 01:40   #21
Quote:
Sk8er boy kaže: Pogledaj post
stignem li se onda ispisati sa ovoga jer ne znam kolko ta procedura vremenski traje( dal je moguće ispisati se u 1-2 dana )?
stigneš. procedura traje par minuta. bar na ffzg.

najbolje ti je pitat u referadi, možda si neki mali birokratski um voli stvarat privid da je važan tako da odugovlači, al sumnjam. al ipak provjeri da ne bi poslije bilo nismo znali.

al ono, ja sam to odradila doslovno u par minuta.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:22   #22
sve ti zavisi od faksa do faksa.jednostavno odi u referadu i pitaj jer ovak nećeš ništ puno više saznat.
kod mene opet nije ispis bio gotov u roku par minuta jer prvi put kad sam došla prvo sam morala napisat zamolbu, i onda je to išlo kod dekana valjda na odobrenje i on se morao potpisat na molbu. pa u mi rekli da dođem za nekih tjedan dana opet...
tak da, bolje pitaj u referadi i amen
__________________
Just set yourself below me and...
Dandelion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:18   #23
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
moze li se prebaciti s prava na ekonomiju
i mene ovo zanima
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:16   #24
Quote:
shit-happenz kaže: Pogledaj post
Zašto bi se uopće netko ispisao ? Svako mjesto je dragocjeno i ima ljudi koji bi dali sve da upadnu i koji znaju da to stvarno žele. I trebalo bi se plaćati nešto barem radi reda, za one kojima je faks zajebancija pa se ono...odluče ispisati pa opet sljedeće godine upisati.

Prebacivanje je druga stvar.
a zašto se na bi ispisala ako mislim da sam pogriješila u odabiru svog budućeg zanimanja?ti koji su ostali bez mjesta očito nisu dovoljno učili da bi upali na faks.uostalom ja plaćam punu školarinu i mislim da nema potrebe za ovakvim prodikama.

btw...hvala svima na odgovorima
ana-marija_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:19   #25
a što se dokumenata tiče-pa zar vi niste dobili odmah prvi dan faksa originale?mi smo uz indeks dobili sve dokumente natrag.
ana-marija_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:53   #26
Quote:
ana-marija_19 kaže: Pogledaj post
a što se dokumenata tiče-pa zar vi niste dobili odmah prvi dan faksa originale?mi smo uz indeks dobili sve dokumente natrag.
nope
kod nas oni koji su predali original dokumente kad je bio upis nisu dobili natrag, fax ih je zadržao i sad ako ih žele natrag moraju kupiti molbu za 30 kn koju trebaju ispuniti, ali kao trebaju imati neki izniman razlog da im se vrate dokumenti
ja sam donio naknadno i samo su poštambiljali i vratili mi
__________________
Out of my mind [~~~~back in 10 minutes~~~~]
Skater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:07   #27
Quote:
ul7 kaže: Pogledaj post
Znaci to se odmah obavi, ne treba cekat. I uzeli su ti index, a od nekih sam cuo da poniste pa vrate i index.
Vratili su mi index, sorry ak sam se krivo izrazila.
Samo mi je lupila tamo štambilj da sam se ispisala i isto tako na svjedodžbu srednje škole i to je bilo to.

Quote:
Sk8er boy kaže:
stignem li se onda ispisati sa ovoga jer ne znam kolko ta procedura vremenski traje( dal je moguće ispisati se u 1-2 dana )?
Kao što vidiš, neki faksevi imaju svoju proceduru, pa se to zna odužiti, zato najbolje pitati.
Ali, evo ti recimo moj primjer: Ja sam bila upisana na Agronimiji i izašla na prijemni na Učiteljskom faksu, gdje sam predala originale koje sam imala kod sebe. Kad sam saznala da sam upala, otišla sam na Učiteljski sa kopijama i zamolila tete da mi daju original završne svjedodžbe da se mogu otić ispisati sa Agronomije. Tamo, kao što sam rekla sam sve obavila u roku odmah (i to za vrijeme gužve prijemnih ispita) i odmah se vratila na Učiteljski sa original papirom, tako da nije bilo nikakvog problema.

Jedino sam naknadno sa iksicom imala malih problema, jer su mi je ovi na Agronomskom zaboravili poništit, pa sam se morala tamo vraćat, ali to tek najesen.

Nadam se da će ti sve super proć i da ćeš naletiti na super ljude u referadi!
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:22   #28
na pravnom faksu se plaća 150 kn kod ispisivanja... bar je tak prije bilo. zanimljivo kako se na nekim drugim fakultetima ne plaća...
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:21   #29
Quote:
Sk8er boy kaže: Pogledaj post
nope
kod nas oni koji su predali original dokumente kad je bio upis nisu dobili natrag, fax ih je zadržao i sad ako ih žele natrag moraju kupiti molbu za 30 kn koju trebaju ispuniti, ali kao trebaju imati neki izniman razlog da im se vrate dokumenti
ja sam donio naknadno i samo su poštambiljali i vratili mi
mene samo strah da se neću uspjet ispisat u tako kratkom vremenu(od objave rezultata na prijemnom do upisa)a pogotovo ne zman što ću budem li morala čekat pomicanje liste)

oh my god,jedva čekam 8.mj da sve prođe i da mogu uživat u ljetu
ana-marija_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:05   #30
Quote:
ana-marija_19 kaže: Pogledaj post
mene samo strah da se neću uspjet ispisat u tako kratkom vremenu(od objave rezultata na prijemnom do upisa)a pogotovo ne zman što ću budem li morala čekat pomicanje liste)

oh my god,jedva čekam 8.mj da sve prođe i da mogu uživat u ljetu
A ak smijem pitati: o koja 2 faksa je riječ? Možda se nađe netko tko zna kako to tamo točno funkcionira?

I nemoj se ništa brinuti. Bude se sve super riješilo.

Ja nekako mislim da je to već postalo rutina, pa da su referade spremne za ispis uoči prijemnih ispita, tako da ne bi trebale previše komplicirati. Možda sam naivna, ali to ljudi non-stop rade.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:17   #31
Radila sam u referadi jedno vrijeme. Na fakultetu gdje sam radila ispis se izvrsi za 5 min., besplatno. Moras napisat molbu za ispis tj. ima špranca. Dakle udre se pečat da si ispisan na indeks, na maturalnu svjedodžbu,izvrsi se ispis u bazi studenata i vrate ti se svi dokumenti koje si predao prilikom upisa. Što se tiče prijemnog, ni slučajno se ispisivati sa prethodnog fakulteta dok ne vidis kako si prošao prijemni da nebi popušio na oba fakulteta.
wolfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:20   #32
Quote:
ana-marija_19 kaže: Pogledaj post
mene samo strah da se neću uspjet ispisat u tako kratkom vremenu(od objave rezultata na prijemnom do upisa)a pogotovo ne zman što ću budem li morala čekat pomicanje liste)

oh my god,jedva čekam 8.mj da sve prođe i da mogu uživat u ljetu
ma toi mene muči, zato pitam
__________________
Out of my mind [~~~~back in 10 minutes~~~~]
Skater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:22   #33
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Kao što vidiš, neki faksevi imaju svoju proceduru, pa se to zna odužiti, zato najbolje pitati.
Ali, evo ti recimo moj primjer: Ja sam bila upisana na Agronimiji i izašla na prijemni na Učiteljskom faksu, gdje sam predala originale koje sam imala kod sebe. Kad sam saznala da sam upala, otišla sam na Učiteljski sa kopijama i zamolila tete da mi daju original završne svjedodžbe da se mogu otić ispisati sa Agronomije. Tamo, kao što sam rekla sam sve obavila u roku odmah (i to za vrijeme gužve prijemnih ispita) i odmah se vratila na Učiteljski sa original papirom, tako da nije bilo nikakvog problema.

Jedino sam naknadno sa iksicom imala malih problema, jer su mi je ovi na Agronomskom zaboravili poništit, pa sam se morala tamo vraćat, ali to tek najesen.

Nadam se da će ti sve super proć i da ćeš naletiti na super ljude u referadi!
zahvaljujem
ja jedva čekam da to sve prođe
i da, kod nas u referadi rade neke nadrkane tete
__________________
Out of my mind [~~~~back in 10 minutes~~~~]
Skater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:53   #34
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
A ak smijem pitati: o koja 2 faksa je riječ? Možda se nađe netko tko zna kako to tamo točno funkcionira?

I nemoj se ništa brinuti. Bude se sve super riješilo.

Ja nekako mislim da je to već postalo rutina, pa da su referade spremne za ispis uoči prijemnih ispita, tako da ne bi trebale previše komplicirati. Možda sam naivna, ali to ljudi non-stop rade.
Trenutno sam ekonomija u st,a namjeravam na novinarstvo/filozofski/hrv.studije i to mi je najveći problem jer nemam namjeru u par dan ić u st pa u zg pa se opet iz zg vraćat u st itd....
ana-marija_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 03:57   #35
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Vratili su mi index, sorry ak sam se krivo izrazila.
Samo mi je lupila tamo štambilj da sam se ispisala i isto tako na svjedodžbu srednje škole i to je bilo to.
Quote:
wolfica kaže: Pogledaj post
Dakle udre se pečat da si ispisan na indeks, na maturalnu svjedodžbu,

Udru pecat na svjedodzbu srednje skole? Zasto to?
Mislim,to mi je malo ono... sta oni imaju sa svjedodzbom srednje skole...
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:49   #36
Quote:
ul7 kaže: Pogledaj post
Udru pecat na svjedodzbu srednje skole? Zasto to?
Mislim,to mi je malo ono... sta oni imaju sa svjedodzbom srednje skole...
Pa, ta završna svjedodžba, ostane kod njih i prilikom upisa na njoj bi ti trebao biti štambilj "Upisan/a na taj i taj faks, sa tim i tim datumom", da se to zna kad ti tu svjedodžbu koristiš u neke svrhe.
Isto tako prilikom ispisivanja moraju lupiti žig na kojem piše da si se ispisala. Ili kad diplomiraš dobiješ na toj istoj svjedodžbi žig da si diplomirala. Tekkad se ispišeš ili završiš faks, dobiješ je natrag.

Znači, dok imaš veze sa faksom, tj. nisi ga završila, ta svjedodžba govori dokle si došla. Jel si stala na srednjoj školi, ili si upisala faks, ili taj isti faks prekinula. Tek kad dobiješ diplomu, onda ti ta svjedodžba, ajmo reć, ne treba.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 16:06   #37
fuck,sad sam baš i ja malo kopala po dokumentima i primijetila da mi nema maturalne.a je li ja mogu otić u svoju bivšu srednju školu po novu maturalnu svjedodžbu i to donit na upise,pa nakon što obavim to,ispisat se sa starog faksa?

POLUDIT ĆU!!!
ana-marija_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 16:54   #38
Quote:
ana-marija_19 kaže: Pogledaj post
fuck,sad sam baš i ja malo kopala po dokumentima i primijetila da mi nema maturalne.a je li ja mogu otić u svoju bivšu srednju školu po novu maturalnu svjedodžbu i to donit na upise,pa nakon što obavim to,ispisat se sa starog faksa?

POLUDIT ĆU!!!
Vjerojatno je nemaš, jer je na tvom faksu. Većina fakseva zadržava original maturalne svjedodžbe. Ali, možeš otić u svoju referadu i reć nek ti je izvade (kopiraj im original, ak baš žele imati nešto u tvom fasciklu dok im je ne vratiš). Mislim da ti srednja nema pravo izdat novi original, već eventualno napravit preslik originala, što možeš napraviti i za 50kn kod bilo kojeg javnog bilježnika. Ali, neke srednje to rade besplatno, pa se raspitaj.

Taj preslik ima istu vrijednost kao i original, pa možeš i to napraviti, da ne gubiš živce.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:17   #39
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je nemaš, jer je na tvom faksu. Većina fakseva zadržava original maturalne svjedodžbe. Ali, možeš otić u svoju referadu i reć nek ti je izvade (kopiraj im original, ak baš žele imati nešto u tvom fasciklu dok im je ne vratiš). Mislim da ti srednja nema pravo izdat novi original, već eventualno napravit preslik originala, što možeš napraviti i za 50kn kod bilo kojeg javnog bilježnika. Ali, neke srednje to rade besplatno, pa se raspitaj.

Taj preslik ima istu vrijednost kao i original, pa možeš i to napraviti, da ne gubiš živce.
ja pri predaji dokumenata za prijavu za prijemni mogu dati ovjerene kopije ali pri upisu moraju bit originali koliko ja znam,što je meni ogroman problem s obzirom da sam trenutno u splitu a faks koji namjeravam upisati je u zagrebu.
ana-marija_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:25   #40
Kužim, ali pri ispisu će ti isto trebati original maturalne svjedodžbe, zbog žiga. Tako da ne možeš izbjeći ovaj scenarij: odlazak za Zagreb na prijemni sa ovjerenim kopijama, kad saznaš da si upala odlazak u Split na ispis gdje ćeš dobiti original svjedodžbu i onda opet za Zagreb na upis. Ali, ako brineš zbog vremena, vjerujem da imaš fore bar od tjedatn dana od objavljivanja rezultata do samih upisa da sve obaviš.

E, da i prvo provjeri u svojoj školi jel ti mogu oni napraviti ovjerene preslike da ne moraš plaćati kod javnog bilježnika 50 kn po komadu.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.