Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 22:32   #1
Potreba za solju

dakle, manje-više cijeli život sam osjećala veću sklonost prema soli, nego prema šećeru. zadnjih godina ta potreba za solju zna biti nenormalna. u stanju sam usred noći, ako dobijem "napad" otići na drugi kraj grada samo da dođem do slane hrane.
inače sam jako često u wc, pa očito tu sol gubim i pijem puno vode.
s druge strane, čini mi se čudno to što imam često hipoglikemiju. ali za šećerom zapravo jako rijetko imam potrebu.
događalo bi mi se po noći, ako ne bih ništa navečer pojela, da se probudim sva oblivena hladnim znojem, drhtavicom, totalnom slabošću i max. 2-3 minute sam imala dok se ne srušim, da dođem do šećera. zatim bi mi odmah bilo bolje.
zanima me kakva je ta veza između soli i šećera, jer se meni ta situacija čini kontradiktornom? i koje bih ja pretrage trebala napraviti?
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:01   #2
Jesi mjerila tlak? Meni kad je nizak mogla bi lizati sol koliko mi tijelo traži nešto slano.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:27   #3
imala sam uvijek nizak tlak, ali u zadnje vrijeme je valjda normalan. bude oko 120/80, a najniže 110/65
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 12:19   #4
Quote:
Doll House kaže: Pogledaj post
dakle, manje-više cijeli život sam osjećala veću sklonost prema soli, nego prema šećeru. zadnjih godina ta potreba za solju zna biti nenormalna. u stanju sam usred noći, ako dobijem "napad" otići na drugi kraj grada samo da dođem do slane hrane.
inače sam jako često u wc, pa očito tu sol gubim i pijem puno vode.
s druge strane, čini mi se čudno to što imam često hipoglikemiju. ali za šećerom zapravo jako rijetko imam potrebu.
događalo bi mi se po noći, ako ne bih ništa navečer pojela, da se probudim sva oblivena hladnim znojem, drhtavicom, totalnom slabošću i max. 2-3 minute sam imala dok se ne srušim, da dođem do šećera. zatim bi mi odmah bilo bolje.
zanima me kakva je ta veza između soli i šećera, jer se meni ta situacija čini kontradiktornom? i koje bih ja pretrage trebala napraviti?
Najprvo javiti se kod dr. opće med.-opća biokemija
Te pp. uputiti spec. nefrologu/endokrinologu.
Dobro bi bilo napraviti KKS,CRP,GUK,HBA1C,K,Na,Ca,P,Cl,AST,ALT,GGT,kreatin in,urea,,urati,
aldosteron s/u,ACTH,kortizol,reninska aktivnost u plazmi?,UZV bubrega s osvrtom na nadbubrežne žlijezde pp CT. 24 h urin.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 13:58   #5
pozdrav,

ne znam gdje staviti ovo pitanje pa evo da bude tu. ne mogu naći na internetu kada netko ima stalno simptome da je svako jelo neslano i potrebo je dodatno si posoliti?
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2022., 22:42   #6
Zadnjih mjesec dana imam veliku potrebu za solju. Sve što jedem moram posoliti iako ukućani kažu da je i preslano. U zadnjih 6 mjeseci sam sa 95 kg došao na 67 i planiram skinuti još bar 10. Je li netko imao slično iskustvo kod pretjeranog mršavljenja?
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.