Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 12:39   #6201
Quote:
domods kaže: Pogledaj post
Stvar je jednostavna, prašine, pijeska... nema na LM-u zato što je pala na pod prije nego se LM spustio.
Na mjesecu bez atmosfere jednako se ponaša zrno prašine od neznam par miligrama i kamen 2 kg.
Vidi se na snimkama da se prašina itekako digla. A i na fotkama kako su im odijela bila prašnjava. To im je bio jedan od većih problema.
Astrobobo is offline  
Old 14.09.2017., 12:59   #6202
Slažem se, hoću samo reći da prašina ne ostaje uskovitlana u "zraku" nego pada natrag isto kao i kamen ili stijena.
Ima putanju parabole?
Ako je LM ugasio mlaznice zadnjih pola metra ili metar, sva dignuta prašina ispod njega je pala prije na mjesec nego LM.
domods is offline  
Old 14.09.2017., 13:39   #6203
Dede razmisli prije nego napiśeś. Kod prvog posta se nisam htio petljati, ali se ponavljaś...

Da si ćitao temu (barem zadnju stranu ili dvije) primjetio bi, da nitko ovdje ne spominje levitaciju niti druge nepoznate sile, nego efekti slabije gravitacije...

Proćitaj svoj prvi post U njemu tvrdiś sa jedne strane, da na Mjesecu sve pada jednakom brzinom, da bi u konaćnici ispalo po Tvojemu, da je pijesak spao brże od "LM".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 14:41   #6204
Quote:
domods kaže: Pogledaj post
Slažem se, hoću samo reći da prašina ne ostaje uskovitlana u "zraku" nego pada natrag isto kao i kamen ili stijena.
Ima putanju parabole?
Ako je LM ugasio mlaznice zadnjih pola metra ili metar, sva dignuta prašina ispod njega je pala prije na mjesec nego LM.


Možeš li malo razmisliti.
Raketni motor odiže prašinu samo pola metra do 1 metar ?????
Rorion is offline  
Old 14.09.2017., 14:46   #6205
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dede razmisli prije nego napiśeś. Kod prvog posta se nisam htio petljati, ali se ponavljaś...

Da si ćitao temu (barem zadnju stranu ili dvije) primjetio bi, da nitko ovdje ne spominje levitaciju niti druge nepoznate sile, nego efekti slabije gravitacije...

Proćitaj svoj prvi post U njemu tvrdiś sa jedne strane, da na Mjesecu sve pada jednakom brzinom, da bi u konaćnici ispalo po Tvojemu, da je pijesak spao brże od "LM".
Kazem pijesak ispod LMa , onaj koji je nize od njega.
domods is offline  
Old 14.09.2017., 14:49   #6206
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
[/B]
Možeš li malo razmisliti.
Raketni motor odiže prašinu samo pola metra do 1 metar ?????
Ne znam koliko dize, samo kazem da prasina ne ostaje u "zraku" kako smo navikli gledati na zemlji, oblake prasine koji se slijezu minutama.
Sve sto se podigne pada natrag jednakom brzinom.
Ne znam jeli ovaj link vidljiv
https://youtu.be/rwYLEn0gcaorwYLEn0gcao
Voznja rovera , ako je stvarno sitna prasina to bi se na zemlji slijegalo minutama
domods is offline  
Old 14.09.2017., 14:57   #6207
Quote:
domods kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko dize, samo kazem da prasina ne ostaje u "zraku" kako smo navikli gledati na zemlji, oblake prasine koji se slijezu minutama.
Sve sto se podigne pada natrag jednakom brzinom.
Ok, naravno, pošto nema zraka, nema trenja pa se ćestice i predmeti kreću uslijed vanjskih sila i sile gravitacije mjeseca.
Sad zamisli ovo ;
Da sa površine mjeseca Roberto Carlos ispuca FIFA-inu loptu , koliko bi otišla ta lopta visoko ?
Koliko bi joj trebalo vremena da se vrati/padne na.površinu ?
Nije bitno brojčano, nego da uvidiš, da uslijed 7 puta manje/slabije gravit sile na mjesecu stvari više "lebde" , duže se zadržavaju, sporije padaju...
Rorion is offline  
Old 14.09.2017., 15:07   #6208
Quote:
domods kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko dize, samo kazem da prasina ne ostaje u "zraku" kako smo navikli gledati na zemlji, oblake prasine koji se slijezu minutama.
Sve sto se podigne pada natrag jednakom brzinom.
Ne znam jeli ovaj link vidljiv
https://youtu.be/rwYLEn0gcaorwYLEn0gcao
Voznja rovera , ako je stvarno sitna prasina to bi se na zemlji slijegalo minutama

Savršen prikaz ponašanja prašine u prostoru bez atmosfere. Na zemlji bi rover bio u oblaku prašine za par sekundi.

__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 14.09.2017., 15:18   #6209
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ok, naravno, pošto nema zraka, nema trenja pa se ćestice i predmeti kreću uslijed vanjskih sila i sile gravitacije mjeseca.
Sad zamisli ovo ;
Da sa površine mjeseca Roberto Carlos ispuca FIFA-inu loptu , koliko bi otišla ta lopta visoko ?
Koliko bi joj trebalo vremena da se vrati/padne na.površinu ?
Nije bitno brojčano, nego da uvidiš, da uslijed 7 puta manje/slabije gravit sile na mjesecu stvari više "lebde" , duže se zadržavaju, sporije padaju...
Tocno, isto kao i LM.
Slazes se da je skoro sva prasina koja je bila nize od LMa pala prije nego on?
domods is offline  
Old 14.09.2017., 15:59   #6210
Quote:
domods kaže: Pogledaj post
Kazem pijesak ispod LMa , onaj koji je nize od njega.
Ili razmisli śta piśeś i na śta odgovaraś ili nema smisla dalje to rastezati.

Pijesak ispod "LM" je bio podignut na visinu, da je barem djelomićno "pokrivao" "LM".

Ili si ga to Ti zalijepio (pijesak) pa se nije mrdnuo ispod "LM".

I gdje je odgovor, dali je pijesak padao brże od "LM"?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 16:21   #6211
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ili razmisli śta piśeś i na śta odgovaraś ili nema smisla dalje to rastezati.

Pijesak ispod "LM" je bio podignut na visinu, da je barem djelomićno "pokrivao" "LM".

Ili si ga to Ti zalijepio (pijesak) pa se nije mrdnuo ispod "LM".

I gdje je odgovor, dali je pijesak padao brże od "LM"?
Mislim da se opet nismo razumjeli
Ovo ispod i nize znaci visina od tla LM i pijeska.
Pijesak je dignut uvis, i pada brze od LM sve dok LM ne ugasi motor.
LM " koci" motorom, tek kada ga ugasi dobija ubrzanje isto kao i prasina.
domods is offline  
Old 14.09.2017., 16:36   #6212
Możda Ti mene Ali ja Tebe da, ili glumiś sada da je lijepo vrijeme

Poćeo si tvrdnjom koja direktno ili indirektno predstavlja, da pijesak nije podignut na visinu "LM" (dakle barem i iznad njegovih "noga") nego je bio cijelo vrijeme iskljućivo ispod njega, te radi toga nije pokrio "LM"-ove nogice sa zlatnim ćarapama.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 16:44   #6213
Ali gdje imamo ikakvu sliku ili video koji pokazuje visinu podignute mjeseceve prasine?

A sto se zlatnih carapica tice za pocetak proguglaj.

AS14-66-9234
AS16-107-17442
AS11-40-5921
antet is offline  
Old 14.09.2017., 16:51   #6214
Izvini dok ne odgovoriś na moja pitanja u temi i to bitne (tako smatram), koje sam Ti postavio ne żelim odgovarati na nova.

Dajem ćinjenice koje event potvrdjuju hoax i pitam u vezi njih a Ti to preskaćeś jer nije vodom za Tvoj mlin

I molim da ne pitaś "koja pitanja?"...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 16:51   #6215
Thumbs up

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Możda Ti mene Ali ja Tebe da, ili glumiś sada da je lijepo vrijeme

Poćeo si tvrdnjom koja direktno ili indirektno predstavlja, da pijesak nije podignut na visinu "LM" (dakle barem i iznad njegovih "noga") nego je bio cijelo vrijeme iskljućivo ispod njega, te radi toga nije pokrio "LM"-ove nogice sa zlatnim ćarapama.
Ma nisam nego da je prasina pala prije nego LM.
I meni je zanimljivo propitivati i isptivati istinu oko ovakvih stvari, eto moje najbolje rjesenje za to sto nema prasine je to.
Ne znaci da sam u pravu, sve pet .
domods is offline  
Old 14.09.2017., 16:56   #6216
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Izvini dok ne odgovoriś na moja pitanja u temi i to bitne (tako smatram), koje sam Ti postavio ne żelim odgovarati na nova.

Dajem ćinjenice koje event potvrdjuju hoax i pitam u vezi njih a Ti to preskaćeś jer nije vodom za Tvoj mlin

I molim da ne pitaś "koja pitanja?"...

Koja pitanja?
Toliko toga si napisao da sam zaboravio o cemu uopce govoris.
Pretpostavljam da je rasprava jos o sletanju na Mjesec?
antet is offline  
Old 14.09.2017., 17:01   #6217
Ante u ovoj temi. Ne dalje nego max dvije strane unazad imaś moje postove u kojima sam Ti postavio pitanja ili Ti na neśto bitnog u Tvojim tvrdnjama na temu svraćao pażnju, a na koje nisi odgovorio.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 17:06   #6218
Quote:
domods kaže: Pogledaj post
Ma nisam nego da je prasina pala prije nego LM.
I meni je zanimljivo propitivati i isptivati istinu oko ovakvih stvari, eto moje najbolje rjesenje za to sto nema prasine je to.
Ne znaci da sam u pravu, sve pet .
Daj dede napiśi/odgovori direktno:
Dali smatraś da se praśina nije digla barem na razinu pola "nogica" :LM"-a?

Jer iz citata Tvojih zadnjih rijeći (boldanih), opet proizlazi, da je prema Tebi praśina iskljucivo bila i ostala ispod nogu "LM"-a.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 17:11   #6219
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ante u ovoj temi. Ne dalje nego max dvije strane unazad imaś moje postove u kojima sam Ti postavio pitanja ili Ti na neśto bitnog u Tvojim tvrdnjama na temu svraćao pażnju, a na koje nisi odgovorio.
Aha.
Sve sto si pitao odgovorio sam.
antet is offline  
Old 14.09.2017., 17:19   #6220
Quote:
domods kaže: Pogledaj post
Tocno, isto kao i LM.
Slazes se da je skoro sva prasina koja je bila nize od LMa pala prije nego on?
Za odgovoriti na to pitanje, potrebno je imati podatke vektora brzna pijeska ispod LM-a i samoga LM-a.
Postoji mogućnost, da su uslijed mlaza motora, a zatim i vlastite inercije, pojedine čestice pijeska imale brzinu u kontra smjeru od smjera spuštanja LM-a.
No ako bi se krenulo od pretpostavke početnog mirovanja i pijeska ispod LM-a i LM-a, tada je moj odgovor na tvoje pitanje da.
Kao i bilo koji predmet na površini mjeseca, ako bacamo dva predmeta, npr. pero i kilu olova, iz stanja mirovanja, do površine bi stigao brže onaj koji je bliži.
Na zemlji nije takva situacija zbog trenja zraka.
Rorion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.