Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 08:14   #141
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
sai sadhana nema veze sa kultom ličnosti niti je sljedbenistvo bilo koje religije kult ličnosti.tvoji napisi su izraz tvojih frustracija i ne razočaranja u babu nego religije općenito.nikog ti nevoliš.ni isusa ni babu ni krishnu.to je sad jedan tvoj frustracijski kuršlus koji vjesto pakiras u anti sai pokret.i da ga nema tog anti pokreta ti bi bio razočaran.zato poslozi stvari i imenuj ih pravim imenom.ova tvoja pakiranja pokazuju nesto drugo a ne dal je sai lazan ili ne.
izgubio si kontakt sa duhovnim i sada traziš opravdanja a nema boljeg utočista nego ta anti sai propaganda.

umjesto da za tvoje skretanje s puta nalaziš razloge u sebi ti ih vjesto projiciras na saija.eto vidiš ako ti to pomaze da u tvom slučaju baba i takav negativan tebi sluzi da ti olaksa.on je kriv za tvoju duhovnu pustoš ,ne ti.
naravno da nema veze sa obozavajem Babe. Samo se vjeruje da je Bog, drze se njegove slike na oltaru uzima njegov vibhuti kao "posveta", moli mu se, pjevaju se njemu posvecene duhovne pjesme koje ga opisuju kao Boga, citaju knjige koje ga opisuju kao Boga itd

ma naravno, kad nam neko dira u kultne ufure uvijek je on kriv, poremecen, zaveden, puknut, proicira itd. kolko god bile ocite gluposti koje kult radi
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 18:11   #142
Quote:
aj super da ti se tako svidjam, ali osobni napadi i misljenja nisu argumenti niti znace ista u dokazivanju stajalista, obicno su samo odraz frustracije uslijed nedostatka argumenata
Fakat, sa ovim postom, po imbecilnosti si pretekao i Jerry Springer-a.
Nitko tebe ne napada na osobnoj razini, da te podsjetim : Tvoje frustracije su nesagledivih razmjera, utukao si pa jedno 200-300 postova u zadnjih par godina na temu jedne osobe - Swamija, ideš tako daleko da povremeno napišeš gotovo imbecilne stvari čisto da bi valjda obranio neku svoju priču. Logično je da će ti netko prije ili poslije reći da si Ja sam siguran da ljudi koji tvrde ili vjeruju da jedan Sai Baba nekoga seksualno zlostavlja nisu zdravi ljudi, to je jasno ko suza.

Uzevši u obzir tvoju sadašnju "duhovnu razinu", koja se vidi iz priloženog, bolje je i ne razmišljati kakav si bio prije 10 godina kada si brijao po Sai organizaciji. Face iz "OZ"-a su prema tebi skup prosvjetljenih Mudraca.

Zadnje uređivanje Xavi Espana : 25.02.2009. at 18:43.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 18:41   #143
Quote:
Treba vam tatica, veeelika duhovna figura u koju cete biti sigurni, koji ce vas stititi i pruziti vam sigurnost.
Jos kad je onako nasmijesen, u narancastom, sa skembicom i velikom frckavom kosicom, pa jos u crvenom mercedesu, milina jedna...
Sve je to u redu, samo nemojte ga nazivati Bogom ili avatarom, nisu to rijeci za djecu. I vidjet cete, kad odrastete, nece vam vise trebati, i tada vam se mozda odskrinu vrata duha. I prozor Boga. Da o Sinu i ne govorim.
A sada lijepo pusa i u krpe!
LoL, dečko, bahatosti i bezobrazluka. Da bi shvatio duhovnost i duhovne učitelje jedan uvjet mora biti zadovoljen koji ti i slični ne možete ispuniti, treba imati komad zdravog mozga.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:08   #144
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
LoL, dečko, bahatosti i bezobrazluka. Da bi shvatio duhovnost i duhovne učitelje jedan uvjet mora biti zadovoljen koji ti i slični ne možete ispuniti, treba imati komad zdravog mozga.
Mora li taj shvaćeni biti baš tvoj Sai Babun?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 21:46   #145
Slučajno sam naletjela na ovo, pa pročitajte, koga zanima, ima lijepih riječi.

http://www.avia.croadria.com/11_04/saibaba.htm
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 23:56   #146
ma naravno, kad nam neko dira u kultne ufure uvijek je on kriv, poremecen, zaveden, puknut, proicira itd. kolko god bile ocite gluposti koje Beljkijev glupson radi

pa to si saijajno napisal , to se cak ni jadrancica kosorcica ne bu setil
pitanje za sljedbenike Plecke crkvene Drago- kak to da je crkva brze bolje
Brajsu preimenoval sa seksa otpozadi na pronevjeru ?

aaa.... sicam se jednog majstora iveka , mi mu tepali ivan , jerbo nas je uvik
pokusaval castiti sa gemistekom , i uvik je govoril " ak je glava otisel bumo mi to srihtal - jerbo je kolicina nenapastvovane svijesti jednaka ekivalentu crkvene svijesti sa kolinima na podu "
--------------------------
ja bih meda ali sahin neda
kuzis Beljki ?
ma vraga
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 09:23   #147
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
Fakat, sa ovim postom, po imbecilnosti si pretekao i Jerry Springer-a.
Nitko tebe ne napada na osobnoj razini, da te podsjetim : Tvoje frustracije su nesagledivih razmjera,


Quote:
utukao si pa jedno 200-300 postova u zadnjih par godina na temu jedne osobe - Swamija,
i sta je tu cudno?.. u zadnjih par god ako se zbroji vise nikova imam vjerojatno par desetaka tisuca postova, a utuko sam zamisli par stotina na teme o sekti ciji sam clan bio dobar dio zivota. Nes ti opsjednutosti Sta bi trebao raspravljati o atomskoj fizici iako o tome nemam apsolutno nista za rec nit ista o njoj znam?
Quote:
ideš tako daleko da povremeno napišeš gotovo imbecilne stvari čisto da bi valjda obranio neku svoju priču. Logično je da će ti netko prije ili poslije reći da si Ja sam siguran da ljudi koji tvrde ili vjeruju da jedan Sai Baba nekoga seksualno zlostavlja nisu zdravi ljudi, to je jasno ko suza.
aaa.. jos jedno objektivno i argumentirano osporavanje optuzbi koje uopce nema veze sa osobnim napadima i neartikuliranim ideoloskim pjenjenjem

Quote:
Uzevši u obzir tvoju sadašnju "duhovnu razinu", koja se vidi iz priloženog, bolje je i ne razmišljati kakav si bio prije 10 godina kada si brijao po Sai organizaciji. Face iz "OZ"-a su prema tebi skup prosvjetljenih Mudraca.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 09:41   #148
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post

koji mladi momak
nema
"problematično"
pojačanu
seksualnu energiju
Imaju mnogi, ali večini nije to smetnja za put prema gore jednostavno jer im nije ni suđeno u ovom životu. Bez poznavanja karme mladića (i onih od 35 godina) nemožemo uopće diskutirati o tome.

Naravno prizemni argument ljudi je pa zašto on mora imati fiz. kontakt

Eh, kada to netko izvali tko je prošao određeni put i znanje jasno je da nema tu više priče sa dotičnom osobom.

Inače krivo usmjerena seksualna energija može napraviti puno štete u okolnini.
Imaš 10 000 katoličkih svećenika, svi se bakću sa seksualnom energijom, ali onih 10 koji će prijeći opasnu granicu (pedofilija) mogu svaki uništiti po 10 mladih života, a brojke su obično i veće.

Nek' mi ga drka, nek' me maže samo da nikada seksualnošću ne nasem povredu okolini.

Da ne govorimo o razaranju brakova jer ti mladići, danas muževi, nemogu u seksualnom smilu se zadovoljiti jednom ženom. Kakva djeca izlaze iz tih kasnije razorenih brakova???

Ja ne kažem da je to slučaj kod Sai Babe, nego da prosuđivati nešto našim očima je ograničeno.

Opet ako je ikada nekoga ispod 18 PRISILIO na odnos mjesto mu je u zatvoru.
Zašto? Zato jer je on Avatar kako sam kaže, promiče moralne vrijednosti i poštivanje zakona, ako se ne drži toga obično je smeće.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 11:33   #149
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Opet ako je ikada nekoga ispod 18 PRISILIO na odnos mjesto mu je u zatvoru.
Zašto? Zato jer je on Avatar kako sam kaže, promiče moralne vrijednosti i poštivanje zakona, ako se ne drži toga obično je smeće.
hmmm ne znam je li svima jasan koncept avatara. Posebno purna avatara kakvim se Baba naziva. Purna avatar (recimo Krishna iz hindu mitologije) nije duhovno napredni dobrica tipa Isusa iz krscanske mitologije ili nekih svetaca koji su ajmo tako reci avatari iz kurtoazije (poput onoga kada Yogananda svoje ucitelje naziva ovakvim ili onakvim avatarima). Nisu niti ono sto bi mogli nazvati prikriveni avatari u hindu mitologiji, dakle savrseni po spoznaji, ali neocitovani po mocima. Purnavatar po definiciji znaci potpuna manifestacija svih aspekata Bozanskog. Znaci svemoc, sveznanje... to je dakle kao da kazes da Boga Oca (u krscanstvu) zelis u zatvor. On je onaj koji je stvorio i svemir i zemlju i covjecanstvo i zatvore, nisi ga u poziciji osudjivat. Naravno da Baba nije avatar, ali zato sto se sljedbenici u to ufuraju i moze njima manipulirati. Medju masom svjedocanstava imas i od indijaca (stodenata njegovih asramskih skola) koji su se usudili nesto reci negativo da im Babo radi nakon cega su zavrsili na ulici, roditelji ih se odrekli isl, jer da kako se oni usudjuju ici protiv boga Jos dok sam bio u org sjecam se plrice o nekom mulcu koji je ko prosjak lutao mjestom nakon sto su ga se roditelji odrekli, a morao je otic iz skola (a kolko znam nije isti slucaj) i naravno sektaska objasnjenja o "karmi, reinkarnaciji, Babinoj milosti, skolama koje mora proci.. blablabla... ).. naravno uzrok moze biti i nesto sasvim trece, ali u svijetnu danasnjih saznanja pomalo sumnjam sto je sa njime moglo biti.

Inace sto se tice mazanja uljima volio bi da mi neko navede u kojoj to hindu/yogijskoj kojoj vec tradiciji postoji takva praksa "kontroliranja seksualne energije": Uostalom Bog glavom, jel, sve sto pozeli mora moc ostvarit.. a mora natezati penisice djecacima da bi im kontrolirao seksualnu energiju mislim... medju siddhijima cak i savrsenih yogina u skladu sa spisima ulaze takvi da bi ih mi vjerojatno proglasili Bogovima, u svakom slucaju ono sto Baba radi cak i da nisu trikovi je razina osrednjeg okultiste... a sta tek reci o nekome tko bi trebao biti The Bog? Proizvodi pepeo i nateze penisice? Rajt

Sto sve ljudi mogu progutat nije za vjerovat
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 19:19   #150
Beljki

Inace sto se tice mazanja uljima volio bi da mi neko navede u kojoj to hindu/yogijskoj kojoj vec tradiciji postoji takva praksa "kontroliranja seksualne energije": Uostalom Bog glavom, jel, sve sto pozeli mora moc ostvarit.. a mora natezati penisice djecacima da bi im kontrolirao seksualnu energiju mislim... medju siddhijima cak i savrsenih yogina u skladu sa spisima ulaze takvi da bi ih mi vjerojatno proglasili Bogovima, u svakom slucaju ono sto Baba radi cak i da nisu trikovi je razina osrednjeg okultiste... a sta tek reci o nekome tko bi trebao biti The Bog? Proizvodi pepeo i nateze penisice? Rajt
__________________________________________________ __

Sto sve ljudi mogu progutat nije za vjerov


Čitajući ove postove o Sai Babi i tvoje stavove odlučio sam se javiti. Neistina nebuloza i tone gluposti na internetu i svakojaka pričaju stalno se vrte u umovima koji niti ne mogu pojmiti da stvari nisu takve kakve se cine, ili čuju ili zamišljaju.. Nikom nije palo na pamet upoznati nekoga tko je stvarno, stvarno doživio ono što ismijavate jer vaš um nemože osjetiti a kamoli razumjeti božansko.

Sad ču vam reći svoje iskustvo. Znao sam od prije o Sai materijalizacijama jer sam vidio osobno desetak kod prijatelja i poznanika i kako su oni to doživjeli. Moj život je bio osrednji kao večina. Jednog dana sam odlučio otići iskusiti tog Sai Babu jer sam bio znatiželjan što je život? a kako mi se djevojka razboljela, htio sam godišnji ikoristiti za nove spoznaje. Cura me zamolila da i ja obavim sve liječničke preglede da možda nemam hepatitis jer je ona imala te simptome. Obavio sam sve pretrage i to dva puta, doktori su tražili da se ponove sve pretrage za koje nisam ni znao što su? I kako me tih dana nekolicina Sai sljedbenika pozivala na tu avanturu puta kod Sai Babe naglo sam odlučio otići sa njima..da se odmorim od starog društva.
Da ne duljim ukratko iznosim što mi se dogodilo. Petog dana boravka u ašramu Sai Baba je pozvao našu grupu na intervjuu. U tom dijelu hrama su dvije sobice u prvoj su pozvane grupe, a u drugoj dolaze na razgovor koga pozove bilo pojedinačno bilo parove ili nekolicinu. Nisam ništa očekivao niti želio jer sam bio više kao promatrač upijajući sve što se tamo događa.
Kad ej Baba pozvao mene samog u tu sobicu prvo me je pitao kako se osjećam, i da on sve zna o meni. Tada mi je rekao da podignem majicu i pokazao da otkrijem dio ispod pupka.
Ja sam prvo bio i iznenađen i šokiran kad je rukom zamahnuo i materijalizirao u dlanu ulje koje je mirisalo, tada mi je rukom istrljao dio ispod pupka utoljavajući to ulje u kožu. Rekao mi ej da ću sada biti dobro i da živim uredniji život. Nisam tada ništa razumio što to sve znači. Samo sam osjećao da je sve to nešto izvan razumijevanja jer nije od svijeta, božanski mir je stalno tamo u njegovoj blizini prisutan. I nezamislivo je kako izopačeni umovi tumaće bilo što o čemu nemaju pojma. Iz naše grupe još je nekom materijalizirao dijamantni prsten za mir uma i svi smo dobili sveti prah vibuti. Ja niskome nisam rekao što se meni događalo jer ni sam nisam znao što se događalo. Boravak mi je bio pravi odmor kao i zanimanje za pravim Sebe.I ondaaaaaa
Vrativši se kući zateklo me totalni nemogući scenarij. Nemoguće stanje, roditelji su me gledali u šoku kao da me nikad nisu vidjeli i ondaaa mi rekli, mali ti si gadno bolestan, Imaš sidu i tvoja NM. Ako nisam tada dobio moždani neću nikad. Svi nalazi svi pregledi su ukazivali da sam zaražen tim kužnim virusom, Moja djevojka je već bila totalno polumrtva od šoka. A zarazila se prvo ona od infuzije koju je dobila u Njemačkoj pri manjoj operaciji, a tako je prenijela i meni. Svi moji nalazi prije puta i to dva puta napravljeni su bili pozitivni. Poludio sam a ujedno sam bio i u nekom unutarnjem miru. Doktori su rekli da krenem sa lijekovima i kontrola za 2 tjedna.
Čekao sam dva tjedna i nanovo obavio sve pretrage i došao u bolnicu za upute o terapiji. Doktori su me dočekali šokirani, sa svim nalazima od prije i s novim, moja krv je bila čista .
Nikako nisu mogli vjerovati. I tada sam shvatio, shvatio da je ono ulje koje je Sai Baba meni utrljao bio dar, milost ili nazovite kako vam drago, što me spasilo od kuge stoljeća. Ovo moje iskustvo je jedini pravi odgovor za nebulozne tračeve koje se plasiraju iz zlobe i neznanja.
Ovo iskustvo zna nekolicina dobrih prijatelja. Sada i vi. To je jedina istina o takvim iskustvima, koja su isključivo spašavanje života. Što mnogi nisu ni svjesni.
Isani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 19:55   #151
mozes skenirati ljecnicke nalaze di pise da imas sidu te one di ju vise nemas?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 21:56   #152
Gdje ti zivis?? Zar si zaboravio kako su žigosani predrasudama svi koji boluju od side, i kakav im je zivot kad se to dozna. To je nezamislivo razapinjanje u našem društvu i milion puta teže od same bolesti. Kao kugu te gledaju, i nema ti više opstanka ni na poslu ni u društvu. A moja djevojka jedva je održala tajnu i tu intimnost samo za uži krug obitelji.
Dokazivat se nemam kome jer svi koji su unapredi instalirali mržnju i negiranje Sai Babe ništa ih ne može uvjeriti u suprotno. Niti mi je stalo braniti ga, to i dalje nema nikakve veze sa Njegovom stvarnom misijom. Ovo što sam rekao o sebi nije usamljen slučaj život si dam da je upravo takva situacija bila i kod drugih ako su imali slično iskustvo mazanja uljem. Jedna osnovna činjenica kod svih svetaca mudraca i gurua i ovog Avatara je upravo bez-čulnost i transcendencija tjelesne identifikacije.i svaki njihov dodir je isključivo za ozdravljenje sljedbenika.
Isani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 22:28   #153
problem je sto se price o cudima vrte oko mase ljudi ukljucujuci i one za koje se dokazalo da su "nepocudni". Sljedbenici gotovo bilo cega dozivljavaju "cuda" pa se pitam nije li sama osoba (i njegova vjera) izvor bilo placebo efekta bilo stvarnog isljecenja (bilo laganja) prije nego ono sto stuje samo po sebi koje moze doduse imati ulogu trigera. A niti siddhiji nisu dokaz duhovnog dostignuca, oni su ako i postoje sposobnost kao sto je i sposobnost brzog trcanja ili igranja saha... Stoga mi to bas i nije neki kriteriji u duhovnosti iako bi prije svega trebalo utvrditi da je istinito, ali sad kad citam jasno je da se to u ovom slucaju ne moze trazit. Uglavnom odi u bilo koju vjersku zajednicu, cak i ono za koju si siguran da nije "zdrava" i biti ce takvih prica i potpuno uvjerenih sljdbenika. Ergo jedino cemu jos vjerujem je "crno na bijelo" (ne mislim pri tome na nalaze), ono sto se moze provjeriti, osobni karakter itd pa "cuda" ili cuda ne uzimam u obzir. U stvari nisam ih uzimao niti kada sam bbio saijevac, u to sam upao radi duhovnih prica nekih sljebenika (najvise me Krmpoticka dojmila od nasih ljudi u pocetku), kad prije toga bijah citao one najstarije knjige o Babi fokusirane na cuda opce mi nije bilo zanimljivo. Nit sam ih tada smatrao kriterijem niti danas. A naravno u medjuvremenu kao sljedbenik i ja bijah pun "cuda"... samo sto danas vidim sasvim druga tumcenja za njih.. ali opet i da su zaista Baboidna ne mjenja nista. I da je najmocniji covjek na svijetu (a ponavljam cak i da su sva cuda koja mu se pripisuju istinita to je jos daleko ispod razine po spisima savrsenog yogina, kamoli avatara) nije najsvetiji, a duhovnost ne mjerim mocima, nisam magijas

Stoga nije to toliko ni bitno, tim skenovima sam samo zelio ukloniti sumnju u to da mozda izjava nije istinita, no u krajnjem slucaju to nije uopce bitno po moje misljenje o Babi.

P.S. nemoj davat zivot za to
P.P.S. ova zadnja recenica je preuvelicavanje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 10:41   #154
Poput mene ima puno osoba koje se ne oduševljavaju nikakvim sidijma (mocima) jer donekle kroz samoispitivanje i razumijevanjem sto je sto shvate o čemu se radi. Najgore je zaključivat bez osobnog iskustva i provjere iz drugih mudrih izvora bilo sto. Tada bi se shvatilo da svi uče pričaju i daju tehnike samo o jednoj stvari—da spoznaš tko si ti?? Na predavanjima na koja sam išao u ašramu gdje su profesori Vedskih znanja odgovarali na mnoga pitanja sam zapisao i kasnije shvatio puno vise ono bitno sto je izvan lika i forme. Ali treba razumjeti da avatar sveci i mudraci oko sebe okupljaju slabe, tupe i sve umove koji teško razumiju smisao uma duha i tijela, odnosno duhovnu dimenziju "iza" pojavnog, iza kreacije, da bi ih se pomaknuli makar da obožavaju Boga nego da im um utone ovu kaljužu koja je vani u svijetu.. Baba stalno ponavlja u svojim govorima da je on samo ogledalo i reflektira ono što je u sljedbenikovom umu. Ono što misliš to ti jesi i to postaješ. Ako je nekom u umu da želi ono ovo on će mu rež „da“, „da“ i obratno, er osoba ne može nšta niti primiti. Zbog toga je uzaludno ikoga u nešto uvjeravati ili dokazivati. Samo mogu reći da mi je jasno da su materijalizacije samo vizit karte da privuče osobu kako bi mogla dobiti bar sjeme ili mrvicu o duhovnim dimenzijama. Baba kao i svi mudraci govori da su moći smetnje za razvoj i sve što jača ego. Ali prihvatit treba da i takvih ima. Moraju postojati i neznalice, i tupi umovi, i glupi i mudri jer to je sve samo različito izražavanje jednog duha. I lažac i lopov i naučnik i bilo tko što predstavlja je samo dio čovjeka , tu je još i nevidljivi duh ono što je u svemu. To je glavno učenje Babe, a ne što bilo koji um vrti iz svojih predrasuda i programa.


Evo prilažem ovaj dio iz skripta o djelovanju energija
Mudraci govore o ljubavi. Ne postoji sila veća od te. Kad je ljubav prema Guruu (Avataru) intezivna, On postaje potpuno pozitivan. Vjernikova ljubav je negativna vibracija, a Bog je pozitivna. Kad je ta sila na vrhuncu, Swami izbje­gava tu osobu i to je toj osobi dar. U to vrijeme nastaju kanali kojima s emože primiti vibracija božanske ljubavi.

Sidiji, moći, nadprirodne moći, itd. To je ometanje ljubavi. Ako se ljudsko biće da privući tim moćima, biva uhvaćeno i skrenuto od svog cilja. Ako nije zavedeno, tada je dužnost Energije (Shak­ti ) da tu dušu preda na brigu Shivi. Kad se Shiva-Shakti manifestira, (može i u jedinstvenom obliku Sai, avatara), ubrzo stiže i Milost, no prije nego se to dogodi, treba se još suočiti s ozbiljnim iskušenjima. Na tom stupnju, čovjek doživljava potpuni slom svih vrijednosti, i pojavljuje se pitanje posto­janja. Prvo je dat dar, odnosno, data je slobodna komu­nikacija preko uma do Boga. No to je ujedno i zamka. Čov­jek Saiju postavlja pitanja zbog nedostatka vjere. Odgov­ori, za koje misli da su Božji, dolaze zapravo iz njegove spirale. Ako čovjek postavi pitanje osobno, zapa­da ponovno na razinu starog sistem.
I tako dalje
Isani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:47   #155
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
hmmm ne znam je li svima jasan koncept avatara. Posebno purna avatara kakvim se Baba naziva.:
Gledaj, u realnom životu ja i ti se vjerovatno poznajemo. Dobro poznajem koncepte. Također tvoja razmišljanja su na mjestu.
Iskreno ne vidim cijelu sliku i ne usudim se donijeti konačne stavove još. Drago mi je ako si ti siguran u svoje stavove. Inače sam sklon analizi, a koliko sam saievaca upoznao, mada izvana izgledaju zaluđeni iznutra se odvija sličan proces kao i kod nas. Čak i oni najfanatičniji prolaze kroz to.
Da je on naš guru, i ono sve po propisima, purnavatar, frajer diže himalaje na prstu. Mi ga obožavamo i to je to....pa onda smo u krišnaloki WTF smo uopće dolazili tu?
Treba nam šamarčina samo takva, i polako će ih većina iz Sai organizacije dobiti. Onaj koji prođe kroz to može stvarno slaviti.
Dali je bitno da je on pedofil...nije jer nismo Indijski službenici koji bi se trebali brinuti o tome. Neka mi lijepo čistimo u svojem dvorištu, a lako ćemo za njega.

Ali o tom "mazanju" definitivno se treba znati, pa neka ljudi odluče.
Nažalost u prosudbi smo uvijek sami i netrebamo se oslanjati na ništa izvana, kao i u ostaloj komunikaciji. e jebiga to je lako napisati
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:37   #156
Beljki , tvoj velecasni Kacunko je na temu o keftanju s guza odgovoril
da je to gnjuz bljus !??
A zakaj ? pa narafski ! lakse mu je slagat nego rec istinu tipicnu
kod 90 % popadije mile nam guzate krkve
Osim toga , konkurencija je sve veca , djece za keftanje sve manje
jerbo tate i mame sad vise paziju na decicu nego prije
pa di ce onda jadna nam katol krkva naci svize i friske guzove ?
eeeee, cujem inkognito , da je bil raj bozji , kraljevsko nebesko
dok je radil dom u Brezovici ...... tam je bilo materijala za keftanje ,
mogal si birati , a pluskvamperfekt je osija da su dica bila potumplana
mozgovski - di ces boljeg keftanja .............
nisi odgovoril , zakja je mila nam krkva , a posebice kako su uspjeli da
Brajsu koja je znala o svakoj uspricanoj i ukeftanoj djecjoj guzometini ,
spase sa lomace tako da su umjesto optuzbe za sodomiju i guzomiju
vrnuli na tak nam blazenog sjepineca na - pronevjeru ???
ti ocigledno mislis - jos uvik funkcionira sistem od onog kratko brkatog
molera koji se proslavil - triput slazi i raja ce povjerovati da je to istina ??
onaj njegov kump cije ime pocinje sa G .......

velis ..... pravo velis ....... niko ti nis nemere
a neznas odgovoriti na

ja bih meda ali sahin neda
kuzis Beljki ?
ma vraga .........

nego , tvoji postovi , izuzmimo to da si krkveni po(p)star
odisu nekom velikom erudicijom tipicnu za osobe koje su
otisle u Indiju i vratile se sa Kastanedinom pomaknutom svijescu . u Kastanedinim knjigama skoro se uvik usra od sraja. os pampersice ?

mani se Petra , drzi se nevjernog Tome
inace bus lako bil najbolji frend krisa krizofeferona
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 16:06   #157
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Vidjela sam mnoge koji se vraćaju iz puthaparthija transformirani, tihi, centrirani, otvorena srca, mirna uma. Nikad nisam posumnjala u autentičnost onoga što se dešava NJIMA, U NJIMA ...sumnjala sam u njihova objašnjenja kako to ima veze sa Sai Babom.... Uvijek sam znala da ima veze sa njihovom iskrenošću i da su to u stvari njihovi potencijali.

Vjera je moćna stvar, pozitivno očekivanje, spremnost, ljubav prema Bogu učini da se otvorimo prema bogu, a kad se otvorimo božansko odmah pohrli k nama u susret. Zato ne sumnjam u tvoja dobra, pozitivna i transformirajuća iskustva.

Kažu da kad se srcem, punim poštovanjem i sa predajom voli i budalasti, lažni učitelj - onaj koji ga prihvati iskreno kao boga ima duhovnu koristi od toga. Bog je u svemu i ljubeći ga iskreno u bilo kome ili bilo čemu, čak i u kamenu, u ljubavniku, u djetetu, prirodi - bilo što može biti VRATA prema božanskom. Pa čak i lažni učitelj.
Odličan post...postavljam pitanje postoje li uopce pravi i lažni učitelji ili zapravo sve ovisi o našoj unutarnjoj spremnosti da nešto naučimo?

Čudni su putevi gospodnji.:-)
poštar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 20:31   #158
Sai baba sebe smatra bogom...što nije. Naziva se drugim Kristom...što nije.
Njegova djela nisu božanska, niti je on bog. Mnogi također koji su bili kod njega su se i razočarali,
neki i dan-danas svjedoče o njegovim seksualnim zlostavljanjima...Svoje poruke ljubavi i mira
upotpunjuje poštovanjem prema svim religijama...a sebe stvlja na vrh piramide, jer on je zapravo taj
koji muslimana čini još boljim muslimanom i sl...Toliko prozirno. Ljudi koji ne nalaze izvor u svojoj vjeri
ili koji traže..na žalost piju s babinog mutnog izvora, jer kod njega je sve izmiksano.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 14:53   #159
Ja sam dosta čitao o Sai Babi i mogu reći ovo...Glavni cilj Sai Babinog poslanstva je samorealizacija svakog čovjeka tj. da se svaki čovijek vrati Bogu... On sam kaže da je do jednog stupnja dobro imati na pameti boga kao osobu Npr. Krišna,Rama ali on sam kaže da Bog nema ni jedan oblik odnosno Bog je sveprisutan i svi su oblici njegovi. Glavne poruke Saia su ljubav,mir,istina,nenasilje,ispravno djelovanje...Razočaranih ima svugdje jer svi uglavnom tražimo Bože daj nam ovo daj nam ono...Njegova glavna poruka je da Boga pronasđemo u sebi jer smo i sami Božanski
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 08:44   #160
ne mogu vjerovati

Ne mogu vjerovati da ljudi i dalje mogu samo tako davati svoju energiju drugome, a ne raditi na svojoj božanskosti. OK saibaba je kao neka faca. A gdje si ti mali čovječe? Gdje ćeš ti kada umreš?

Odlaziš na daleki put u indiju kod saibabe, putuješ neznam koliko. Tamo se osjećaš božanski u prisustvu boga na zemlji i onda se vraćaš u svoj grad u svoju jadnu mizeriju i u svoje probleme. I dalje u neznanju i dalje u svojoj gluposti.

A gdje je tvoja veza sa jednim? Gdje su tvoje moći i neograničena ljubav?

Hvala nama svima da dvako dobija ono i što traži
tincica5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.