Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 12:52   #21
E pa tako reci
Tu je problem!

Ovo sto ja znam, nije u vezi sestrinstva, no
mislim da za njegovatelje/ice traje dosta kraće, znam par zena koje su napravile tu prekvalifikaciju i da je trajala do godine dana.
Ali ne znam di, znam samo da je unutar naše županije, vrlo vjerojatno preko burze i moguce da nisu ni nista platile .
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:07   #22
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
E pa tako reci
Tu je problem!

Ovo sto ja znam, nije u vezi sestrinstva, no
mislim da za njegovatelje/ice traje dosta kraće, znam par zena koje su napravile tu prekvalifikaciju i da je trajala do godine dana.
Ali ne znam di, znam samo da je unutar naše županije, vrlo vjerojatno preko burze i moguce da nisu ni nista platile .
Ajd da sam zensko mozda bih i isao za njegovateljicu ali sam musko pa ne bih.
Frendica mi zavrsila za njegovateljicu i traje svega nekoliko mjeseci. Ja sam bas htio za medicinskog tehnicara. Al dobro mozda nisu ni te godine toliki problem ali je problem skolarina koja je ogromna. Znam jer sam isao osobno u Varazdin u srednju skolu da se raspitam.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 17:08   #23
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Ajd da sam zensko mozda bih i isao za njegovateljicu ali sam musko pa ne bih.
Frendica mi zavrsila za njegovateljicu i traje svega nekoliko mjeseci. Ja sam bas htio za medicinskog tehnicara. Al dobro mozda nisu ni te godine toliki problem ali je problem skolarina koja je ogromna. Znam jer sam isao osobno u Varazdin u srednju skolu da se raspitam.
Eh sad
Al iz osobnog iskustva znam nekoliko muskih njegovatelja, nije da rade nesto drugaciji posao od med. tehničara - jedino ne pripremaju terapiju, al po potrebi je daju - kad je guzva na odjelu itd. (to je inace u domeni rada med.sestre/teh.)
Lika kojeg ja znam, obavio je tu prekvalifikaciju za njegovatelja i radi na odjelu Interne, i spasitelj je za ženske med.sestre .
Buduci da je on malo jače građe, on diže ove jače pacijente, premješta ih, vozi u kolicima na fizikalne terapije i takve poslove obavlja.. Obavlja i njegu naravno, al to je posao i medicinara.
Tako da, u principu razlike u obavljanju posla su male,
jedino je u tituli i skolovanju razlika.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 18:31   #24
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Eh sad
Al iz osobnog iskustva znam nekoliko muskih njegovatelja, nije da rade nesto drugaciji posao od med. tehničara - jedino ne pripremaju terapiju, al po potrebi je daju - kad je guzva na odjelu itd. (to je inace u domeni rada med.sestre/teh.)
Lika kojeg ja znam, obavio je tu prekvalifikaciju za njegovatelja i radi na odjelu Interne, i spasitelj je za ženske med.sestre .
Buduci da je on malo jače građe, on diže ove jače pacijente, premješta ih, vozi u kolicima na fizikalne terapije i takve poslove obavlja.. Obavlja i njegu naravno, al to je posao i medicinara.
Tako da, u principu razlike u obavljanju posla su male,
jedino je u tituli i skolovanju razlika.
I ono najbitnije manja je placa.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:24   #25
E to sam se naknadno sjetila
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 00:00   #26
Pozz. ja se nalazim u istoj situaciji. ove godine sam završio srednju strukovnu školu, smjer prodavač, dakle trgovačka.
Slijedeće godine se idem doškolovati, i sad me zanima i trebam vaše mišljenje, dali je bolje da se doškolujem za komercijalista ili ekonomsku?
Imam samo te dvije mogučnosti za doškolovanje pošto se samo te dvije nude u mom gradu u kojem živim, znači doškolovanje 4. godina za ekonomsku ili komercijalista. Godina dođe 6.000 kn.
Pošto bih volio ići na filozofski fakultet, recimo, najviše me zanima psihologija i engleski jezik, ili pravo, u osijeku sve, najbolje doškolovanje od ovih dviju bi bila, koja?
Gdje mi se najviše nudi, naravno pošto od slijedeće počinje državna matura, ovisi mi, dakle, koliko dobro ću napisati tu državnu, da bih upao?
Na ta dva koja bih želio ići, gledaju li se ocijene? Na kojem imam najviše mogućnosti ako završim komercijalu, ekonomsku?

Hvala unaprijed...
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 11:04   #27
Quote:
Indestructible kaže: Pogledaj post
Pozz. ja se nalazim u istoj situaciji. ove godine sam završio srednju strukovnu školu, smjer prodavač, dakle trgovačka.
Slijedeće godine se idem doškolovati, i sad me zanima i trebam vaše mišljenje, dali je bolje da se doškolujem za komercijalista ili ekonomsku?
Imam samo te dvije mogučnosti za doškolovanje pošto se samo te dvije nude u mom gradu u kojem živim, znači doškolovanje 4. godina za ekonomsku ili komercijalista. Godina dođe 6.000 kn.
Pošto bih volio ići na filozofski fakultet, recimo, najviše me zanima psihologija i engleski jezik, ili pravo, u osijeku sve, najbolje doškolovanje od ovih dviju bi bila, koja?
Gdje mi se najviše nudi, naravno pošto od slijedeće počinje državna matura, ovisi mi, dakle, koliko dobro ću napisati tu državnu, da bih upao?
Na ta dva koja bih želio ići, gledaju li se ocijene? Na kojem imam najviše mogućnosti ako završim komercijalu, ekonomsku?

Hvala unaprijed...
Isto ti je. ...mozda je matematika malo jaca u ekonomskoj ali matoska ti ne treba za pravo, engleski...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 07:33   #28
Aha, ništa konkretno znači, ako ti tako kažeš, ja sam mislio da postoji neka razlika, al ajd, pošto ekonomska ima sasvim drugačije predmete od komercijale, npr. ksb, poduzetništvo, birotehnika, novčarstvo, dioničarsko gospodarstvo, statistika itd... Ja mislim da bi jedini problem bio veća razlika u predmetima, bilo bi malo otežano, s obzirom na to da većinu tih predmeta trgovačka škola nema, pa bi polaganje u tom slučaju bilo teže, nego recimo da upišem komercijalu. Znači, isto je to. Ok
Nego, recimo da završim to doškolovanje, što sam po struci? Da završim komercijalu, bio bih, komercijalist jel, a ekonomsku? Ekonomist/prodavač
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:35   #29
ja sam nakon trogodišnje završila četvrtu godinu komercijale baš na kennedyjevom trgu to.
prošle godine

profesori odlični. atmosfera super. imaš predavanja samo od 19-21 navečer i svako polugodište odvojeno. čim jedno odslušaš - polažeš. njemački mi je bio najzabavniji

ako želiš upisat engleski na ffzg-u, onda bi bilo pametno da radiš sam sa strane jerbo te neće nešto previše naučit. mislim, proć ćete većinu gradiva iz headwaya, al' profa većinom radi banalnije stvari jerbo trgovci nisu baš jezičari... paradoksalno, nejde im ni matematika

ne znam kakav je sistem sad s državnom. ja sam je izbjegla. ali u svakom slučaju, preporučam ti komercijalu. ako ti treba još koja inf., javi se na pp.
psychodramatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:46   #30
Quote:
Indestructible kaže: Pogledaj post
Aha, ništa konkretno znači, ako ti tako kažeš, ja sam mislio da postoji neka razlika, al ajd, pošto ekonomska ima sasvim drugačije predmete od komercijale, npr. ksb, poduzetništvo, birotehnika, novčarstvo, dioničarsko gospodarstvo, statistika itd... Ja mislim da bi jedini problem bio veća razlika u predmetima, bilo bi malo otežano, s obzirom na to da većinu tih predmeta trgovačka škola nema, pa bi polaganje u tom slučaju bilo teže, nego recimo da upišem komercijalu. Znači, isto je to. Ok
Nego, recimo da završim to doškolovanje, što sam po struci? Da završim komercijalu, bio bih, komercijalist jel, a ekonomsku? Ekonomist/prodavač
Ja sam komercijalist..npr. neke predmete koje ima trg. nema ekon. i obrnuto...buduci da si napisao koji faks zelis upisati odgovorio sam ti da ti je svejedno sta upises...kad zavrsis trg. (smjer komercijalist) komercijalist si a ekonomsku ekonomist....opcenito u trg. ima jako puno slicnog gradiva kao u ekonomskoj...naravno ne sve...eto ja da sam na tvom mjestu ja bih upisao ekonomsku....
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:46   #31
E da nisam rekao..na tim prekvalifikacijama ti se ne uci sve kao kad bi isao redovno..sve je to jako puno skraceno
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 23:22   #32
Quote:
psychodramatic kaže: Pogledaj post
ja sam nakon trogodišnje završila četvrtu godinu komercijale baš na kennedyjevom trgu to.
prošle godine
Da, samo što ja nisam iz Zg niti želim ići tamo na doškolovanje i studirat
Sve mi je omogućeno u gradu u kojem živim...
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Ja sam komercijalist..npr. neke predmete koje ima trg. nema ekon. i obrnuto...buduci da si napisao koji faks zelis upisati odgovorio sam ti da ti je svejedno sta upises...kad zavrsis trg. (smjer komercijalist) komercijalist si a ekonomsku ekonomist....opcenito u trg. ima jako puno slicnog gradiva kao u ekonomskoj...naravno ne sve...eto ja da sam na tvom mjestu ja bih upisao ekonomsku....
Da, i razmišljam da upišem ekonomsku, mislim da i hoću na kraju bez razmišljanja, i uz moj trud i volju, vjerujem da ću uspješno to završit . Ali mi nepojmljivo, završio sam 3 godine trgovačke, doškolujem se, smjer ekonomist, kako onda mogu u struci biti ekonomist, jel nebi bilo logičnije - prodavač, s obzirom da je ta ekonomska samo doškolovanje, a da završim komercijalu, navodno sam komercijalist u struci, možda jer je to sve povezano sa mojom završenom strukom jel, nadam se da razumiješ što hoću reći, no dobro, to je uostalom i zacijelo manje važno, ali me čisto zanima zato pitam...
Uglavnom, hvala na odgovoru...

Quote:
efos kaže: Pogledaj post
E da nisam rekao..na tim prekvalifikacijama ti se ne uci sve kao kad bi isao redovno..sve je to jako puno skraceno
Da, i ja mislim, sve što trebam je ići na predavanja, ako se nevaram 2 ili 3 puta tjedno, dobivam neke skripte, iz njih učim, i polažem ispite i te razlike, ne?
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 23:55   #33
Quote:
Indestructible kaže: Pogledaj post
Da, samo što ja nisam iz Zg niti želim ići tamo na doškolovanje i studirat
Sve mi je omogućeno u gradu u kojem živim...

Da, i razmišljam da upišem ekonomsku, mislim da i hoću na kraju bez razmišljanja, i uz moj trud i volju, vjerujem da ću uspješno to završit . Ali mi nepojmljivo, završio sam 3 godine trgovačke, doškolujem se, smjer ekonomist, kako onda mogu u struci biti ekonomist, jel nebi bilo logičnije - prodavač, s obzirom da je ta ekonomska samo doškolovanje, a da završim komercijalu, navodno sam komercijalist u struci, možda jer je to sve povezano sa mojom završenom strukom jel, nadam se da razumiješ što hoću reći, no dobro, to je uostalom i zacijelo manje važno, ali me čisto zanima zato pitam...
Uglavnom, hvala na odgovoru...


Da, i ja mislim, sve što trebam je ići na predavanja, ako se nevaram 2 ili 3 puta tjedno, dobivam neke skripte, iz njih učim, i polažem ispite i te razlike, ne?
Evo ovako...kad upises ekonomsku morat ces polozit razliku predmeta (ne znam koji je broj)..kad sve to polozis biti ces ekonomist kao i da si isao redovno od 1-4, znaci imat ces svjedodžbu i naziv ekonomist...to ti je samo prekvalifikacija predmeta koju nisi imao u trgovackoj...isto tako i komercijalist...predavanja i nisu toliko bitna jer ih nema puno ali profesori vole da budete na njima, mozes imati i neke povlastice..za skripte odnosno literaturu ce ti reci svaki profesor tako da nista ne kupuj prije reda..i kad to zavrsis odes normalno da ti se upise zanimanje u radnu knjizicu...ne brini nije tako strasno...ako ti jos nesto nije jasno samo pitaj
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:40   #34
Question prekvalifikacija za medicinsku sestru u osijeku

zanima me da li je to moguće i gdje da se krenem raspitivati?gledala sam po veleučilištima i nema ništa...završila sam jezičnu gimnaziju,ako netko zna bila bih mu zahvalna da mi javi i cijenu svega toga...
ivanao7o2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 00:33   #35
Quote:
ivanao7o2 kaže: Pogledaj post
zanima me da li je to moguće i gdje da se krenem raspitivati?gledala sam po veleučilištima i nema ništa...završila sam jezičnu gimnaziju,ako netko zna bila bih mu zahvalna da mi javi i cijenu svega toga...
Te prekvalifikacije u Osijeku NEMA...imas u Varazdinu...imas broj tel. srednje skole pa nazovi..ja sam bio tamo za prekvalifikaciju..traje ti 4 godine, da 4 godine i vrlo je skupo..naravno morao sam odustat...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 21:50   #36
efos, razumijem sada, hvala na odgovoru ...

Nego ta razlika u predmetima su svi oni predmeti koje ja nisam imao u svojoj struci, to sam već napisao, ni ja neznam broj ali su uglavnom predmeti koje trgovačka škola nema, a ekonomija ima jel...

Što se tiče tog predavnja, ja sam čuo, da apsolutno ne trebam nikakve knjige kupovat i sve vezano za polaganje te razlike u predmetima, nego da ti jednostavno oni daju neke skripte, literature, da iz tog navodno učiš, dok oni odrede datum ispita, ne?

Ugl, lijepo si mi ono rekao, hvala... Moja odluka je konačna, upisat ću ekonomiju ... Položit, završit, napisat najbolje državnu maturu i go away...

Inače, fakultet koji bih volio je filozofski, psihologija ili engleski ... Ja se nadam da ću je uspjet upisat
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 22:01   #37
Quote:
Indestructible kaže: Pogledaj post
efos, razumijem sada, hvala na odgovoru ...

Nego ta razlika u predmetima su svi oni predmeti koje ja nisam imao u svojoj struci, to sam već napisao, ni ja neznam broj ali su uglavnom predmeti koje trgovačka škola nema, a ekonomija ima jel...

Što se tiče tog predavnja, ja sam čuo, da apsolutno ne trebam nikakve knjige kupovat i sve vezano za polaganje te razlike u predmetima, nego da ti jednostavno oni daju neke skripte, literature, da iz tog navodno učiš, dok oni odrede datum ispita, ne?

Ugl, lijepo si mi ono rekao, hvala... Moja odluka je konačna, upisat ću ekonomiju ... Položit, završit, napisat najbolje državnu maturu i go away...

Inače, fakultet koji bih volio je filozofski, psihologija ili engleski ... Ja se nadam da ću je uspjet upisat
Ovo za psihologiju u Osijeku ce ti biti jako tesko upast..ne kazem da neces nego je velika navala a mala upisna kvota studenata, dakle velika konkurencija znanja...sto se tice engleskog on je malo bolji, no isto mali broj upisnih kvota...da profe ti u srednjoj daju skriptu, to si međusobno kopirate..mogu biti i neke knjige koje morate kupiti (par iz tezih predmeta)..sa profesorima se dogovorite za rok polaganja...to se vi međusobno pred njim dogovorite, jer dosta ljudi radi pa da svima stima...dobar izbor za ekonomiju, vjeruj neces pogrijesit ....zelim ti da upadnes na zeljeni faks..po mogucnosti imaj dobre ocjene koji ti trebaju na prijemnom, naravno i konacan prosjek godine..
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 02:58   #38
Hvala I ja se nadam da ću uspit... Nego, koji bi mi faks najbolje pasao osim filozofskog, s obzirom na završeno školovanje. Hmm, psihologija mi je majka , nju najviše želim, no kako ti kažeš, i ja čisto sumnjam da ću uopće upast ...

Za pravo? Kakve tu mogućnosti imam... Na filozofskom što se tiče engleskog, to je 2. stvar koju želim poslije psihologije, no i tu je mali broj upisnih kvota, a recimo za njemački, taj jezik isto obožavam...
Povijest Hrvatski i ovo ostalo me uopće ne zanima, tako da...

Ugl, ovo je još prerano da zaključujem, ima vremena dapače, nadam se da ću odlučiti što ću i polako ostvarit cilj koji želim ... Hvala na odg
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 15:43   #39
Quote:
Indestructible kaže: Pogledaj post
Hvala I ja se nadam da ću uspit... Nego, koji bi mi faks najbolje pasao osim filozofskog, s obzirom na završeno školovanje. Hmm, psihologija mi je majka , nju najviše želim, no kako ti kažeš, i ja čisto sumnjam da ću uopće upast ...

Za pravo? Kakve tu mogućnosti imam... Na filozofskom što se tiče engleskog, to je 2. stvar koju želim poslije psihologije, no i tu je mali broj upisnih kvota, a recimo za njemački, taj jezik isto obožavam...
Povijest Hrvatski i ovo ostalo me uopće ne zanima, tako da...

Ugl, ovo je još prerano da zaključujem, ima vremena dapače, nadam se da ću odlučiti što ću i polako ostvarit cilj koji želim ... Hvala na odg
Sad ne znam s koliko si prolazio u srednjoj..no za filozofski trebas imati dosta znanja, jer kad navale gimnazijalci-a vas malo primaju..a sto se tice prava, lakse bi upao nego na filozofski ali pravo je puno teze zavrsiti nego filozofski, mozes na ekonomski bez problema....probaj na prvom roku ici na filozofki i ovak turisticki na pravo..ako na prvo roku ne upadnes na filozofki mozes na pravo, samo sto na drugom roku ti ostane studij uz placanje i izvanredni jer se studij bez placanja popuni i prvom roku (bilo koji faks)..i da imas jos dosta vremena do faksa...samo polako..sretno
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:10   #40
mlinarska-molbe se predaju do 22.10.2009.
serafinzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.