Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 19:40   #61
Od novijih svakako pogledajte "Memories of Matsuko" i "Kamikaze Girls". A ni "Cutie Honey" nije loš izbor
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 04:35   #62
@sniper... vecinu od tih sam pogledo,ali ovi koje nisam(nightmare detective, sukiyaki western django,ame agaru) mi se cine dosta zanimljivi i definitivno su u planu

@vepar... Matsuko mi se cini ok i svakako ce bit na listi za odstrijel
__________________
Name : Bozo
Job : Not Likely
Occupation : Town Jackass
Life Expectancy : Dead By Dawn
Crichton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 10:16   #63
Ne znam gdi da ovo stavim pošto nisam našao ni jedna sl. topic pa će ovo poslužiti...dakle svo ljubitelji japanske kinematografije i Shpagette westerna, a koji žive u Zagrebu (sorry ostali), imat će prilike u Subotu, 31.05.2008. pogledati prvi oriental western Takashi Miikea - "Sukiyaki Western: Django" na "velikom platnu". Evo detalji o projekciji...

c/p

SUBOTA, 31.05.2008.

mama, Preradovićeva 18
HotAsian...Movies
19.15h 'Sukiyaki Western: Django'
Redatwelj: Takashi Miike, Japan, 2007., 121'
Uloge: Hideaki Ito, Masanobu Ando, Koichi Sato, Quentin Tarantino

Što se dogodi kada Japanci idu napraviti remake klasičnog vesterna? Ovo. Vestern smješten u tradicionalni Japan sa pričom koja je očito remake 'Djanga' (očito). Da, u pitanju je puno smijeha, akcije i trasha. A jedan od rijetkih nejapanskih glumaca u filmu je i - Quentin Tarantino.

A evo i trailer za sve koji ne znaju o čemu je točno riječ... ;-) :mrgreen

TRAILER
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:05   #64
Ipak zaboravljate na japanske klasike: Akira Kurosawa, Yasujiro Ozu,Kon Ichikawa,Mikio Naruse,Masaki Kobayashi,Kenji Mizoguchi..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:24   #65
bas sam jucer gleda shinobi. predobar je film radi se o dva zaracena japanska klana ciji se clanovi zaljube u canove protivnockog klana. japanski romeo i julia sa vise akcije
thaares is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 02:53   #66
radi se o filmu...neznam kako se zove, ja mislim da je kineska ili japanska produkcija al nisan sigurna ugl radnja ide:
neka ženska, glavni lik sve šta je u životu odbacila prolazi kroz paralelne svjetove,ali javlja se i ljubav da sve to izbalansira
ona je u tom paralelnom svitu našla svoju kćer za koju ustvari nije znala da joj je kćer do samog zavšetka,a ta njezina kćer je u paralelnom svijetu baš zbog toga šta je ona pobacila
zapravo, ona prolazi kroz svijet koji je ona kroz svoj život odbacila..
pomagajteee...bia je u nedilju navečer na tv jadranu al normalno teletekst ne radi kako triba.
hvala
theBella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:37   #67
NEGATIVE HAPPY CHAINSAW EDGE

Čitajući naslov, pomislit ćete 'evo još jednog japanskog horrora', međutim, iznenađenje. Čak nije ni komedija. Drama. Sa elementima horrora. Motorna pila je samo metafora tinejdžerskih problema dvoje glavnih likova. Ali, motorna pila je i stvarna, a akcijske i horror scene su odrađene (kao i čitav film) sa pristojnim budžetom.

Yosuke se još oporavlja od smrti najboljeg prijatelja kad susreće Eri, školarku koja se svaku večer, prebacujući se u nestvarni svijet, bori sa zakrabuljenim tipom. Njegovo oružje je motorna pila a njeno, gotovo neupotrebljivi predmeti poput palice za golf isl. Yosuke joj kao pomaže no Eri je ta koja njega spašava. U realnom vremenu Yosuke i Eri postaju prijatelji..
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 17:16   #68
HIGURASHI NO NAKU KORO NI

.. ili po 'naški' When Cicadas Cry, japanski je film iz 2008. nastao u punom jeku Higurashi manije (kompjuterske igre, romani, manga, anime). Nekako me to ludilo zaobišlo tada pa sam eto tek sada pogledao film.

Transfer student dolazi u japansko selo (snimano u Shirakawi, mjestu svjetske kulturne baštine) i pomalo biva upleten u ritualna ubojstva u čast seoskog božanstva. Nešto kao japanska varijanta 'Children of the Corn' sage.

Način pričanja filmske priče sličan je kao u Ju-on (The Grudge) serijalu no ni izdaleka tako jeziv. OK, možda zato što nema duhova ali ima psihoza pod kojima se i sa baseball palicom može proliti dosta krvi.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 08:28   #69
WICKED PRIEST aka Killer Priest

Opuštajući film za nedjelju navečer, raskošna produkcija japanskih šezdesetih i odličan naslovni lik Tomisaburo Wakayame. Po imenu ne bih nikad pogodio ali radi se o bratu (meni) mnogo poznatijeg Shintaro Katsua; njih dvojica su toliko slični kao da su blizanci.

Bez nekog moraliziranja i patetike imamo priču o budističkom svećeniku koji voli kockati i posjećivati bordele. Ipak u duši je pravi svetac sve posrnule likove nastoji izvesti na pravi put, makar i šakama.

* Wakayama je imao glavnu ulogu u Lone Wolf and Cub filmovima a Katsu u Zatoichi serijalu
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:32   #70
Quote:
BellaTheVamp kaže: Pogledaj post
radi se o filmu...neznam kako se zove, ja mislim da je kineska ili japanska produkcija al nisan sigurna ugl radnja ide:
neka ženska, glavni lik sve šta je u životu odbacila prolazi kroz paralelne svjetove,ali javlja se i ljubav da sve to izbalansira
ona je u tom paralelnom svitu našla svoju kćer za koju ustvari nije znala da joj je kćer do samog zavšetka,a ta njezina kćer je u paralelnom svijetu baš zbog toga šta je ona pobacila
zapravo, ona prolazi kroz svijet koji je ona kroz svoj život odbacila..
pomagajteee...bia je u nedilju navečer na tv jadranu al normalno teletekst ne radi kako triba.
hvala
možda kasno palim, al moguće da se radi o ovom filmu Honogurai mizu no soko kara
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:24   #71
utamaro's world (1977)


nikad nisam čuo za ovog redatelja, akio jissoji, ali ovo je u neku ruku otkriće.
priča je o slikaru utamaru, o kojem se malo zna, tako da faktografski i nije najtočnija.
dvije stvari smetaju: scene s/m seksa su pretjerane i na silu nakalemljene u strukturu filma, kao i chanbara subplot. pretpostavljam da je to bio nekakav kompromis s producentom, da se film bolje prodaje.
ali režijski i vizualni stil su vrh. sjajne kompozicije kadra, visoka stilizacija i konstantno pokretna kamera koja plastično opisuje svijet 18-stoljetnog tokija. stilski meni osobno puno zanimljivije od, recimo, na zapadu jako poznatog seijun suzukija. ali ja imam fetiš na pokretnu kameru i wellesa, možda zato
u svakom slučaju, pogledat ću još nešto od ovog lika. jako dobro.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 08:14   #72
CROMARTIE HIGH

Takashi dolazi u jedinu školu koju je mogao upisati, zloglasni Cromartie High, školu za propalice i nasilnike. I u takvom okruženju moguća su prijateljstva (ljudi, robota, pa čak i jednog gorile), zajedništvo i otpor invaziji vanzemaljaca.

Cromartie High je polu-otkačena komedija Yuudai (Baseball Battlefield) Yamaguchija, razbacane radnje i naoko bez čvrste redateljske ruke. Ali zato su glumci izvrsno odabrani, sprdaju se sa istokom i zapadom, nitko nije nedodirljiv pa čak ni jedan Freddy Mercury.

Ime škole Cromartie izabrano je prema, kažu, poznatom američkom baseball igraču koji je mirovinu dočekao u Japanu. Amerikanac baš i nije shvatio japanski humor, protestirao je zbog uzimanja svog imena za ime škole nasilnika pa je sve čak i na sudu završilo.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:33   #73
Battle Royale je jedna od najboljih horora, ima ga na mnogim listama. Generalno japanski horori su jedni od najboljih.

Sto se tice svih zanrova, imamo jako dobre reditelje poput:

Yasuharu Hasebe
Takeshi Kitano
Miike Takashi
Kurosawa Akira
__________________
Filmske preporuke
Dragoljupce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:48   #74
NEdavno pogledao Shinobi po drugi put, taj film me svaki put naprosto oduva.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 04:16   #75
Bio sam prije koji tjedan pogledao Suicide Club jer je imao zanimljivu radnju.

Gdje mi je pamet bila
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 09:18   #76
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Gdje mi je pamet bila
japanski filmovi su malo drukčiji a Sion Sono je i inače prilično kontroverzan redatelj.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 10:46   #77
Suicide Club je fantastičan film ali mi je manga ipak draža. Preporučujem i Uzumaki, odličan film uradjen po istoimenoj mangi, mada bih svakome preporučio da pored filma pročita i mangu jer je nekix X puta strašnija i jezivija od filma. Volio bih vidjeti filmsku adaptaciju mange kao što je Gyo, to bi bilo zaista, ali zaista bolesno i uvrnuto.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:24   #78
stvar sa uzumakijem jest da je manga zaista jeziva, dok su u filmskoj verziji isli na komediju. film nema nista od atmosfere stripa, nazalost.
gyo sam citao i nije bas skroz lose, ali nije ni dobro. ito ne zna pisati likove, sto se skuzi i u uzumakiju.
ja bi od mangi volio vidjeti ekranizaciju 'gogo monstera' od matsumota. strip je uzasno filmican i to bi bio gust gledati na velikom ekranu.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 13:32   #79
Ito spada u manga underground, možda ne tako duboko kao Suehiro Maruo ili Shintaro Kago ali to je dovoljno da se nitko ni na istoku ni na zapadu ne usudi uložiti u nešto bogatiju produkciju i napravit dojmljiv film. Mislim da je u dugo vremena vrijedno spomena u tom pravcu bio jedino Wakamatsuov Caterpillar.

A kad smo već kod želja, ja bi onda film "Death Panda" po mangi Waita Uziga.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:11   #80
Slažem se potpuno za Uzumaki, film je trebao biti mnogo strašniji jer je imao potencijala u mangi, izbacili su neke jako jezive i strašne dijelove (bolnica npr, pa Jack na groblju...). Gyo je sa radnjom jako mračan i strašan te jako gadan ali se moram složiti da su likovi dosta plitki, posebno glavni lik. Caterpillar je jako bolesno djelo, stvarno gadno za gledati ali ipak remek djelo J-umjetnosti.

Ja bih npr. volio vidjeti ekranizaciju mange Akumetsu, o mladiću koji ima neke misteriozne moći a odlučio je da pobije sve zle ljude na svijetu (mislim bukvalno SVE). Prvi su na redu naravno bankari, političari, korumpirani policajci...nivo nasilja je apsolutno nevjerovatan, čudi me kako manga nije zabranjena jer otvoreno poziva na ubijanje i nasilje prema vlastima (mada se tu i tamo pojavljuju kratke epizode u kojima autor kritikuje Akumetsua zbog toga što radi). U sadašnjoj atmosferi u društvu i ekonomiji, niko normalan se ne bi ni usudio da proba snimiti film koji bi pratio mangu.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.