Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2004., 16:17   #1
Ravnatelj škole godinama napadao djecu

Preneseno s www.monitor.hr :

Nabujao bijes

Ravnatelj škole godinama napadao djecu

“Prostačke i primitivne ispade prof. Ivana Škore, koje graniče s fizičkim napadom na našeg sina, više ne možemo trpjeti, a posebno ne skrivati od javnosti” rekla je jučer Renata Gucunski, koja je sa svojim suprugom podnijela Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa prijavu protiv ravnatelja Srednje škole Vladimir Gortan u Bujama. “Njegove vulgarne, seksističke, morbidne, rasističke i agresivne izjave na račun djece i profesora u školi djeluju deprimirajuće. U strahu od moguće reakcije ravnatelja, doživljavaju ih kao "normalne". Škoro muči već naraštaje učenika i roditelja koji, prestrašeni, dosad nisu ništa javno poduzimali. Kap koja je roditeljima Gucunski prelila čašu riječi su ravnatelja upućene potkraj listopada njihovu sinu: "Gucunski, ti si olovku stavi u guzicu pa ćeš vidjeti što ima na jelovniku. Ti za gimnaziju nisi. Strest ću te da se nećeš oporaviti." Ta izjava ravnatelja šokirala je dječaka koji više ne može podnijeti verbalno i psihičko maltretiranje. Prijavu protiv prof. Ivana Škore potpisalo je i podnijelo još sedmero roditelja, među kojima i odvjetnica Tina Montak.


Meni iskreno nisu jasni roditelji koji su godinama trpjeli da im takva osoba ugnjetava djecu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 16:13   #2
Re: Ravnatelj škole godinama napadao djecu

Quote:
Vojky kaže:
Meni iskreno nisu jasni roditelji koji su godinama trpjeli da im takva osoba ugnjetava djecu.
Totalno! Ja ovo čitam i ne vjerujem da su samo prijavu podnijeli

Da mog sina tak maltretira sjekirom bih ga naganjo po školi...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 23:53   #3
Re: Ravnatelj škole godinama napadao djecu

Quote:
Vojky kaže:
Meni iskreno nisu jasni roditelji koji su godinama trpjeli da im takva osoba ugnjetava djecu.

Nisam sigurna da baš nitko nije reagirao, ali sve se čini da je ovaj bio "nedodirljiv".
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 02:31   #4
pa, ako je reagirao jedan roditelj, eventualno dva, nije ni čudo da je bio nedodirljiv.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 22:39   #5
Re: Re: Ravnatelj škole godinama napadao djecu

Quote:
Mljacko kaže:
Totalno! Ja ovo čitam i ne vjerujem da su samo prijavu podnijeli

Da mog sina tak maltretira sjekirom bih ga naganjo po školi...
U slučaju manjeg ekcesa porazgovarao bih s članovima školskog vijeća.

Ali, u slučaju ovakve uvrede dobio bi kaznenu prijavu za uvredu, prijavu ministru, nadzoru u Ministarstvu i pravobraniteljici za djecu, pa da vidimo junačinu na sudu.

Da vidiš kako su ti "nedodirljivi" mali kada ih dobro uhvatiš.

No, valjda je bilo "ma nećemo ništa, moglo bi dijete imati problema u školi". Radi takvog razmišljanja nam i je kako nam je - i u školama i na poslu. Umjesto da su se svi odmah udružili, pozvali ministra i novinare i rekli: dok je taj u radnom odnosu u školi, ne šaljemo djecu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 00:00   #6
Evo i druge strane price

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=73218
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 10:29   #7
Quote:
Sudden Sid kaže:
Evo i druge strane price

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=73218
Lijepo piše da je vrijeđao djecu. Uvreda je kazneno djelo i da neki nastavnik izvrijeđa moje dijete - dobio bi kaznenu prijavu, a nakon pravomoćne kaznene presude tu više ne bi mogao raditi.

Kome se vrijeđa, neka si lijepo živi od čišćenja septičkih jama, pa kada se spusti u neku punu, neka vrijeđa prisutne koliko god hoće.

Nasilnicima bilo kakve vrste nije mjesto u školi.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 10:42   #8
Tvoj stav je ok....

Ti poznajes zakon, i kako funkcionira pravni sustav.....ti osobno znas kako i sta treba napraviti.

Ne pisem ovo kao ispriku bilo kome, ali je cinjenica da puno ljudi u hrvatskoj ne poznaje svoja prava i obveze, niti poznaje kazneni zakon.

Jedini nacin da ljudi naprave ono sto si ti naveo, jest, da ih se educira.
A to je nada za buducnost, da se takve stvari nece ponavljati, barem ne u ovoj mjeri.

I apsolutno se slazem kad pricamo o nasilnicima, mene uopce ne interesira da li je neki ravnatelj ili ucitelj, napravio "to i to" za skolu.......ja na svoje djete ne vicem, niti ga zovem pogrdnim imenima, niti ga tucem...pa necu dozvoliti da mu to rade ljudi ili osobe, s kojima provodi pola dana i koje imaju obrazovnu i odgojnu funkciju u njenom zivotu.Uostalom to su pojedinci koje mi svi placamo iz svoga poreza, zar cemo ih placati da iskaljuju svoje frustarcije na djeci.Suludo i apsurdno.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.