Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 20:09   #61
i ja bi se pridružio tvome traženju, stim da imam nekakvog iskustva u igranju Pathfindera preko Roll20.net , ali pari mi se da bi bila veća baza igrati pnp uživo a ne preko interneta.

Daj ima li išta na području Dalmacije, ili smo stvarno toliko lijeni?

ako nema ima li išta na Roll20.net uopće?
mapa_falsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:01   #62
Tražim grupu na području Dalmacije ili online preko Roll20.net ili preko MapTools

smatram sebe friškim Pathfinder igračem

Otkako sam igrao prije DDO, tamo su mi predložili da obavezno trebam isprovati D&D tabletop game, jer su rekli da je to THE EXPERIENCE i THE IGRA.
Od tada tražim kako da se uvedem u igru. Eto naletio sam na Pathfinder u počeo proučavat.

Moj problem je što sam iz Dalmatinske zagore, a na ovom području, činimi se da nema prevelikog zanimanja za D&D

Ali na sreću naletio sam na Roll20.net i MapTools koji omogućuju igranje D&D online, i tamo su me uputili u Pathfinder igranje

Ja tražim: - grupu na području Splita ili Sinja koja se sastaje ili je željna igranja D&Da
- grupu za igranje na Roll20.net ili MapToolsu

Edit: zanima me igranje Pathfindera i D&D Next, am neije na odmet ubacit prste i u ostale vrste

Zadnje uređivanje mapa_falsh : 17.10.2013. at 21:15.
mapa_falsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 01:09   #63
Stvarno smo tako ljeni. Vec pola godine pokusavam oformit nekakvu grupu za Rise of the Runelords.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 02:16   #64
oće li bit onda išta od toga?
mapa_falsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 09:44   #65
Bok. Vidim da nije bilo recentnih postova na ovom threadu stoga ne znam posjećuje li ga više itko, no u slučaju da da: ja sam također igrač iz Pule koj traži nekoga voljnog participitari u ovom hobiju sa mnom. Partija D&D-a 3.5 koju sam DM-ovao oko 2 godije se na poslijetku raspala zbog manjka igrača koji su se razišli (ne zbog mojeg lošeg DM-ovanja), stoga ako postoji netko voljan primiti me u svoju, već postojeću ekipu, ili oformiti sa mnom novu (znam najmanje još jednog igrača koj bi bio voljan učestvovati), bilo bi super da me kontaktira ovim putem. D&D 3.5 je jedini sistem koj sam DM-ovao, igrao sam i nešto malo Vampirea, no voljan sam probati bilo koj, dapače, jedini razlog zašto već nisam jest što nisam imao priliku. Pula je mali grad s još manjim brojem ljubitelja ovog hobija, stoga bi bilo odlično stupiti u kontakt i eventualno oformiti neku vrstu zajednice posvećene tome kojoj bi novi igrači mogli lako pristupiti. U glavnom, kao što rekoh, ne znam čita li više ovo itko, stoga ću provjeriti ovaj tread svako toliko. Pozdrav
LordPindar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 20:31   #66
Više ćete sreće imat ovdje u zadnje vrijeme.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 18:46   #67
Ja sam sad novi u Splitu, prebacio se na FESB sa FER-a. Gore sam igrao D&D, Pathfinder i Vampire. Također sam igrao DDO, a tu i tamo ga još zaigram, preporučujem svima

Tu sam tek mjesec dana, pa sam se malo više posvetio faksu i treninzima, ali planiram složit grupu za igranje.
PiccoloSNM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 19:12   #68
Ja imam dosta iskustva sa igranjem u Zagrebu, sad sam u Splitu do daljnjeg i oformit ću grupu. Mogu vodit i igrat bilo šta.

Quote:
Phyz kaže: Pogledaj post
Nema ti D&Da bez citanja pravila, niko te nece vodit kroz igru, lipo se uvati knjige i nakon sta naucis sve mos se igrat
Zanemarite ovaj post, totalna je glupost.

Volim uvodit nove ljude u čarobni svijet role play igara i nisam jedini. Sve što je potrebno je dobra volja i dobra ekipa.
PiccoloSNM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 20:44   #69
Ovo ima vise potencijala od grupe koju sam do sad pokusao sloziti. Bi li ti bio DM?
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:25   #70
evo ovako: PiccoloSNM je planira da se okupi ekipa u živo za stolom koju bi on DMa, ja sam za to ali moj problem je to šta ja ne živim u Splitu.

e sad, ja sam predložio da se okupi ekipa na Roll20.net jer bi bilo lakše skupit ljude tako. Sada neznam koliko je PiccoloSNM upoznat sa tim, ali naša sam jednog lika koji mi je reka da bi on drage vilje DM Pathfinder i da ima iskustva na Roll20 samo da ja skupim igrače.

Eto taka ti je (pari mi se) situacija
mapa_falsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:20   #71
Ja san zainteresiran za igru uživo u St. Doduše trenutačno moja ekipa ponovo igra, al nije loše u najmanju ruku da upoznan nekoga novoga. Mi igramo Pathfinder, a svi smo igrali 3.0, 3.5.
necromental is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 16:19   #72
Vampire larp Camarilla Agram

Dragi roleplayeri,
ukoliko vas zanima zagrebački Vampire: the Masquerade larp "Camarilla Agram", sve informacije o njemu možete naći na stranici http://camarilla.crolarper.com/ kao i datume za trenutno 12 evenata najavljenih za iduću godinu, a bit će ih još i više.

Pravila su nova i o njima sam napisao ovu recenziju na svom blogu: http://www.crolarper.com/2013/12/min...asquerade.html - biti će poprilično poznata svima koji su igrali tabletop verziju. Tražimo playere pa ako ste zainteresirani javite se.
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 13:38   #73
Daklem, igrači voljni i željni Pathfindera, podsjećam da zadnjih dve i pol godine u Hrvatskoj funkcionira Pathfinder Society Organized Play

- ovo je idealan način za igru ukoliko niste u mogućnosti igrati redovito ili nemate ekipu jer napredovanje potpuno ovisi samo o vama i ništa ne gubite, bez obzira na (ne)učestalost igranja
- s obzirom da PFSOP postoji skoro 6 godina, igra se po cijelom svijetu tako da ako imate legalnog lika, s njim možete igrati na bilo kojem eventu koji nudi PFS.

- lokalno, kroz PFS proširite krug poznatih igrača i sa malo dobre volje složite i neku kućnu ekipu koja onda može igrati i imerzivnije kampanje
- također, ovo je sjajan način približavanja RPG hobija širem krugu igrača pa s ponosom možemo reći da s nama igraju ljudi koji su na ovaj način prvi put ušli u hobi.

Trenutno se igramo u Zagrebu i Varaždinu kao i na svim većim konvencijama u Hr (Istrakon, Sferakon, Rikon i Liburnicon).
I dalje se traže lokalni volonteri pa ako npr u Splitu bude zainteresiranih GMova (i igrača) javite se!

Raspored lokalnih evenata i sessiona

Regionalni web za Society u Hrvatskoj i Sloveniji
__________________
Pathfinder Society Organized Play sessioni u Carti Magici! Prijavite se za akciju ovdje: https://warhorn.net/events/croatia-pfs/
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 14:04   #74
Hej ekipa Sutra u 19:00 počinjemo igrati Vampire the Masquerade u Zlatnom Medi, tko hoće - dobrodošao je!

Koriste se nova Mind's Eye Theatre pravila. Ovi sessioni (pod nazivom Elysium) povezani su sa Camarilla Agram larp kronikom. Očekujte gejmove jednom tjedno, više ljudi nego na redovnom tabletop sessionu, i po stilu prvenstveno player-driven social sandbox game sa minimalno naracije (ST-ovi će isto igrati likove).

Primamo nove igrače (radi strukture igre, nemamo maksimalni limit - a tko ne može sutra doći, može i na kasnije sessione), kod novih likova najviše tražimo kvalitetan koncept i motivaciju (bez superhero sindroma). Nisu vam potrebne kockice, jedino vam je potreban character sheet - a tko želi samo isprobati i nije stigao napraviti lika može svejedno doći, dobiti će pojednostavljenog NPC-a kojeg može igrati tu večer.

Prije samog gejma proći ćemo još jednom sa svima osnovna pravila i što god drugo bude potrebno

Tamo smo 100% svake srijede u veljači od 19 do 23. Pridružite nam se!
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2014., 13:24   #75
Oi ljudi, vidim da ovo baš i nije aktivno, ali ipak...
Da li mi može netko reći ako ima online neka igra preko koje se može upoznat sa pravilima igre i slično.
Htio bih probat to, ali nisam nikad sudjelovao, pravila ne znam, pa ako ima nešto online ili solo igra preko koje se može upoznat sa svime time, da mi preporučite, bio bih jako zahvalan
__________________
It is through music how we can understand each other.
Mersault M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 08:32   #76
Ako si u ZG, najjednostavniji način za upoznat se s pencil & paper RPGom (znači pri tom se ne misli na kompjuterske igre) je učlanit se u Pathfinder Society, Croatia, Slovenia & Bosnia-Herzegovina Lodge. Voditelj organizacije je naša moderatorica cvjetaca pa joj se možeš javiti preko privatne poruke. Sastaju se mislim jednom tjedno u Carti Magici u Zagrebu, a imaju i Facebook grupu.

U principu ti od "solo" ili kompjuterskog upoznavanja s tim nema baš neke koristi -- naglasak u pencil & paperu je na međuljudskoj interakciji i zabavi, tako da igrajući sam možda učiš onu "hladnu" mehaniku i pravila. Ali to je manji dio cijelog iskustva, i kad se radi o tome, za solo igranje ispada da ti je bolje baviti se CRPGovima (kompjuterskim). Osim toga, i sama pravila se brže uče u grupi, kad te se odmah baci u vatru i krene igrati s drugim ljudima. Kao igrač koji igra likove (player character) i nije presudno da znaš sva pravila na početku. Mislim, nije presudno niti kad igraš kao voditelj igre (Dungeon Mater / Gamemaster / Storyteller kako se već u kojem sustavu pravila ta uloga zove), ako i tako igraš s drugim početnicima i zajedno počinjete istraživati svijet i iskustvo igranja pencil & paper RPGova.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:29   #77
bok ljudi

vidim da nitk odugo ništa ne piše, ali svejedno da probam...
pod zadnje sam se zainteresirala za larp, prvenstveno steampunk, ali nikad nisam igrala ništa takvo i nemam iskustva.
zna li netko gdje bi mogla probati? ima li neka ekipa koja zna nešto više? gdje početi?
-Matangi- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 08:41   #78
Ovih nekoliko facebook grupa su vezane za larp. Larp u HR je relativno mala zajednica i lako se može doći do organizatora. Poštujući njihovu privatnost, poslat ću ti kontakte na PM.

SRP - Sekcija za role-play

The Elder Scrolls Chronicles LARP

Vampire LARP Zagreb

Steampunk.hr
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:31   #79
Pozdrav,trazim ljude koji igraju DnD 4. Ediciju,jer nemam puno frendova koji igraju takve stvari,pa ako ima ko neka se javi na PM,da se upoznamo i ko zna mozda zaigramo koju partiju zajedno
Rivanslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:45   #80
zdravo!
s obzirom da ne mogu prisustvovati na pathfinder okupljanjima zbog rasporeda na faksu, trazim ekipu kojoj se mogu pridruziti (zagreb).
sistem i setting mi nisu bitni; zelim isprobati sve. imam vec iskustva s one- shotovima, tako da mi ulasci u nove sisteme nisu problem.
javite se ako trazite igraca!
avernite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.