Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2014., 14:00   #101
Immam dva pitanja, od kojih je prvo općenito, a drugo vezano za filmove i TOS, ali ne mogu naći odgovarajuću temu(tražio preko googla i tražilice, ali nisam našao ništa što nije u arhivi).

1. Zašto je romul(an)sko pivo zabranjeno?

2. Gledajući prvu sezonu TOS(ispričavam se što tipkam ovdje, ali ovo je kronološki najbliže) naletio sam na situacije i vrste kakve se ne događaju u kasnijim serijalima. Kao da nisu u istom stilu osmišljeni problemi(i čine mi se problemi iz tog serijala da bi bili nepremostivi i s tehnologijom u doba npr voyagera). Također, u TOS bi trebale biti vrste koje se nalaze bliže planetu zemlji i bilo bi logično da ih je više koje se pojavljuju kasnije, ali većinom se jedna vrsta pojavljuje jednom i nikad više. Primjećujem li samo ja to, ili i ostali? Radi li se možda i o tehnološkoj/umjetničkoj prekretnici u stvarnom svijetu za to vrijeme?

I zadnje što sam gledao, Undiscovered Country, u onoj sali kada je bio sastanak na kraju, kada su se pripremali klingonci sabotirati pridruživanje federaciji, tada se primjeti dosta vrsta koje izgledaju kao"maškare"(naravno, i klingonci i svi imaju maske, ali im se crte lica pomiču, dok su ovi izgledali kao da imaju montirane kacige i nema govora lica).


I sada sam se sjetio trećeg pitanja, fuckin predsjednik federacije u tom filmu, koja je to vrsta? Gledao na ufpcroatia, ali nisam našao, pokušao izguglati, al ne ide
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 14:38   #102
mnogo me pitaš
ali su zanimljiva pitanja o kojima nisam razmišljao
volio bih čuti odgovor stručnjaka
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 12:48   #103
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Immam dva pitanja, od kojih je prvo općenito, a drugo vezano za filmove i TOS, ali ne mogu naći odgovarajuću temu(tražio preko googla i tražilice, ali nisam našao ništa što nije u arhivi).

1. Zašto je romul(an)sko pivo zabranjeno?
Zbog trgovinskog embarga između Federacije i Romulanaca, osim toga pivo je veoma jako, a znaš da replikatori ne rade pravi alkohol. Istu stvar imaš danas između SAD-a i kubanskih cigara, znači uglavnom su to politički razlozi.

Quote:
2. Gledajući prvu sezonu TOS(ispričavam se što tipkam ovdje, ali ovo je kronološki najbliže) naletio sam na situacije i vrste kakve se ne događaju u kasnijim serijalima. Kao da nisu u istom stilu osmišljeni problemi(i čine mi se problemi iz tog serijala da bi bili nepremostivi i s tehnologijom u doba npr voyagera). Također, u TOS bi trebale biti vrste koje se nalaze bliže planetu zemlji i bilo bi logično da ih je više koje se pojavljuju kasnije, ali većinom se jedna vrsta pojavljuje jednom i nikad više. Primjećujem li samo ja to, ili i ostali? Radi li se možda i o tehnološkoj/umjetničkoj prekretnici u stvarnom svijetu za to vrijeme?
Ne znam odgovor na ovo.

Quote:
I zadnje što sam gledao, Undiscovered Country, u onoj sali kada je bio sastanak na kraju, kada su se pripremali klingonci sabotirati pridruživanje federaciji, tada se primjeti dosta vrsta koje izgledaju kao"maškare"(naravno, i klingonci i svi imaju maske, ali im se crte lica pomiču, dok su ovi izgledali kao da imaju montirane kacige i nema govora lica).


I sada sam se sjetio trećeg pitanja, fuckin predsjednik federacije u tom filmu, koja je to vrsta? Gledao na ufpcroatia, ali nisam našao, pokušao izguglati, al ne ide
Efrosian

http://en.memory-alpha.org/wiki/Efrosian

Za ovakve stvari memory-alpha je najbolja.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:14   #104
Baš mi se opet gleda ENT, zna li tko za kakav 480p BDRip? na pp.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:59   #105
Joj, ne znam zašto opet moraju reprizirati TNG.. Ja bi ENT!!!
Archer i Phlox su mi bili najdraži likovi glavne postave.. Općenito mi je Phlox daleko najdraži od svih doktora iz svih serija, skroz kul lik, a i njegova mi se vrsta općenito sviđala.. Ma legenda od lika općenito..Onako je malo po izgledu bacao na Kardasijanca, ali je nejgova vrsta ljepša.. Oni ono imaju proširene brakove, to sam baš dobro zapamtila..
Voilila bih vidjeti tu vrstu u nekoj budućoj seriji.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:57   #106
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Joj, ne znam zašto opet moraju reprizirati TNG.. Ja bi ENT!!!
Archer i Phlox su mi bili najdraži likovi glavne postave.. Općenito mi je Phlox daleko najdraži od svih doktora iz svih serija, skroz kul lik, a i njegova mi se vrsta općenito sviđala.. Ma legenda od lika općenito..Onako je malo po izgledu bacao na Kardasijanca, ali je nejgova vrsta ljepša.. Oni ono imaju proširene brakove, to sam baš dobro zapamtila..
Voilila bih vidjeti tu vrstu u nekoj budućoj seriji.
ENT ide nakon VOY
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:16   #107
Dobro da repriziraju. Nisam gledao sad kad je islo prvi put pa gledam sad. I ENT cu pratiti.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:28   #108
Ali imaju svi istu shemu, zgodne pice i neki autsajder.

1. Uhura, Spock
2. Crasher i Troi, Data
3. Kira i Dax, Odo
4. Seven of nine i Kes (Belanna?), Doktor
5. Tpol i Sato, Phlox...
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 17:33   #109
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Joj, ne znam zašto opet moraju reprizirati TNG.. Ja bi ENT!!!
Archer i Phlox su mi bili najdraži likovi glavne postave.. Općenito mi je Phlox daleko najdraži od svih doktora iz svih serija, skroz kul lik, a i njegova mi se vrsta općenito sviđala.. Ma legenda od lika općenito..Onako je malo po izgledu bacao na Kardasijanca, ali je nejgova vrsta ljepša.. Oni ono imaju proširene brakove, to sam baš dobro zapamtila..
Voilila bih vidjeti tu vrstu u nekoj budućoj seriji.
Meni je on bio drag, ali imao je par mana koje mi nikako nisu za prolaz. Npr. kad su naišli na planet s dvije različite vrste, jedna je bolovala od neizlječive bolesti a druga nije, i on je našao lijek i nije ga htio dati. Archer je htio, a on ne, i još je na kraju rekao kapetanu da neće dati jer zašto bi oni intervenirali u prirodnu selekciju. To mi je previše; on kao liječnik mora dati lijek, ako ga ima. Ovako se baš on igra Boga i utječe na dajnji rasplet stvari.

Isto tako kad su oni vanzemaljci paraziti napali posadu i zarobili ih u skladištu, on se brinuo za njih jer kao "svjesna su bića". A to što su neprijateljska, nema veze.

A kad je trebalo napraviti Tripovog klona i kasnije ga ubiti, tu nije imao etičke dileme. Dvostruki standardi.

Inače mi je bio drag.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 14:26   #110
ništa od enterprisa, nema ga u programu 20.11. ide neka dokumentarna serija
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 01:37   #111
i navodno ga HTV ni ne misli prikazivati

nakon DS9 ide repriza VOY
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 18:38   #112
Ima li šanse da se ENT reprizira? jer idem gusarit ako nije skoro u planu....baš ga duuuugo nisam gledala, vrijeme je. Da se zabavim do ST:Picard
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2019., 11:33   #113
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Ima li šanse da se ENT reprizira? jer idem gusarit ako nije skoro u planu....baš ga duuuugo nisam gledala, vrijeme je. Da se zabavim do ST:Picard
ENT se neće reprizirati
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2019., 15:21   #114
Zašto je ENT zapostavljen?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2019., 22:14   #115
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Zašto je ENT zapostavljen?
I ja se pitam....mozda su im istekla autorska prava na prikazivanje pa ne zele placati opet. Koliko god da je publika njorgala na ENT, mislim da je imao svoje obozavatelje I bio bi red da ga repriziraju kao I ostale ST
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2019., 19:40   #116
ENT mi je najdraži ST.
Archer.🥰

Čekam nestrpljivo Picarda i Pikea...nadam se da neće bit kao Discovery razočaranje, joj kako je iritirajuća svemoguća Burhamica.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2019., 21:16   #117
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
I ja se pitam....mozda su im istekla autorska prava na prikazivanje pa ne zele placati opet. Koliko god da je publika njorgala na ENT, mislim da je imao svoje obozavatelje I bio bi red da ga repriziraju kao I ostale ST
zato si ga "kupiš" pa gledaš kad ti paše
Dex23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 14:43   #118
Quote:
Dex23 kaže: Pogledaj post
zato si ga "kupiš" pa gledaš kad ti paše
znam ali nije mi to to.....sjećam se kad sam prvi put gledala Star Trek Voyager, bilo je ljeto tamo 90ih, imala sam valjda 11-12 g. i ono svaki put poslije ručka i prije plaže bi se instalirala pred TV i s guštom odgledala epizodu čekajući sutra za novu.....

Isto i kasnije, dok sam bila u srednjoj, jedva bi čekala doć doma da se uštekam u Enterprise ili DS9.....

Sad kad ti je sve dostupno odmah, nije to to, nema mi gledanje taj isti gušt.....
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 01:35   #119
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
...baš ga duuuugo nisam gledala, vrijeme je.
Zadnji put sam Enterprise gledao prije 5 godina. A čitavu seriju, ima sigurno 10-ak godina. Vrijeme je da se ponovno odgleda čitava serija. :-) Na blu ray. Nekako se i meni baš gleda ENT, više nego ostale Trek serije (nekidan pogledah spontano na jutubu onu scenu okršaja posade i kauboja ). Premda mi je ona od svih Trek serija najmanje favorit. To je jedina Trek serija koja je nekako u "sivoj zoni". Nema one utopijske budućnosti. Još ne. Pre-TOS, pre-TNG. Ali pak ima trekovske avanture. I zanimljivih, napetih radnji i zapleta (npr. Temporalni hladni rat).

Epizoda Cogenitor mi je među favorit epizodama. Top 5, a definitivno među top 10.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 17:37   #120
Iako su mnogi kritizirali prvu sezonu, meni je i tamo bilo odličnih epizoda - npr. Shuttlepod One i Fusion. U drugoj mi je Carbon Creek bila odlična epizoda - inače sam pobornik zaokruženih priča po epizodi što se danas smatra kao zastario koncept Treka.

Razmišljam o tome da krenem u ponovno gledanje Enterprisea, sad kad listam po epizodama vidim da sam neke sam stvari pozaboravljala.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.