Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2014., 22:06   #21
Intestinal imam od Eukanube. Ne piše koliko ima kalorija, ali za težinu od 30kg su stavili cca 300 grama DNEVNO.

Njegova uobičajena suha hrana je nizozemski Prins (to nije klasični dehidrat, nego nešto hladno prešano, iako izgleda isto ili slično) - i za njegovu težinu piše malo više od 400, no ja dajem 500, a on bi glatko pojeo i 600.
I još ne izdržim, pa dobije i jogurta, kuhanog mesa i povrća, pseće keksiće.

Dok je bio na piletini i riži, dobivao je 400 grama riže (prije kuhanja vagane) i skoro 400 grama mesam, što je bilo cca 1850 kalorija, koliko njemu dnevno i treba.

Danas je dobio tih 320 grama intestinal hrane i 320 grama kuhanih pilećih prsa s 3 dvopeka, i dalje se ponaša ko da umire od gladi.

Što se tiče prebacivanja na normalnu hranu, ja sam isto u nevjerici da to mora trajati tri tjedna, jer moj plan je bio par dana i bok. A svi kažu drugo, ja neiskusna pa ne znam što.
No barem sad kaka normalno.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 22:23   #22
Nije tema ali eukanuba je shit od hrane; ja to svom psu nebi ni dala da jede

Vidim da si neiskusna i sjecam se tvoje prica; jako mi je drago da si ti preuzela psa
Ti kako hoces ali stvarno nema potrebe. Ko mala sam odrasla uz jazeka od bake, sama imala (2 jos uvijek) tri psa, svi zivi i zdravi bez ikakve pretjerane panike oko malo proljeva. Drugo je kad pas bas pisa kroz guzicu i to ne prestaje -onda odmah vodim vetu na inekciju protiv proljeva koja gotovo odmah smiruje proljev i za dva dana smo u normali. Ako imaju blagi proljev to ponekad i izignoriram (s vremenom ces i sama dobit osjecaj kad treba reagirat i kako. Gledaj po sebi, i tebi se posemeri stolica ponekad pa nije da odma ides na specijalnu prehranu a kamo li da traje 3 tjedna), ako je jaci dam kuhanog mesa sa rizom i dvopekom i cim nije vise proljev nego postaje normalnija stolica vracam na normalnu hranu (tako radim ako mi pticarka dobi proljev, a ako ga dobi staff on ide na dan posta jer nece debil jest kuhano meso i rizu i opet sve ok)
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 23:50   #23
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ja se nikako ne slazem sa ovim i sa onim sto kaze leeloo27;
@leeloo27 mozda to sto pises vrijedi za macke, ali je debelo pretjerivanje za pse, da ne velim da su te intestinal hrane bedastoca za davat psu radi proljeva pogotovo jer vecina pasa najnormalnije jede svu kuhanu hranu i to je neusporedivo zdravije za tih dan-dva dok proljev ne prestane.

Radite slona od musice! Pas je imao proljev, jeo rizu i imao kasastu stolicu (sta drugo ocekivat na rizi?) i to je to! Kakve specijalne hrane??!
Mene zanima jel vi svaki put kad imate malo proljev odmah jedete ogromne kolicine rize (danima) i onda jos danima jedete specijalne hrane??
Daj pesu polako normalno jest i to je to; umjesto da je jadan i dalje gladan i jede neke specijalne hrane.
Pa crijevima treba neko vrijeme da se oporave, vjerovala ti to ili ne. Isto vrijedi i za ljude i za životinje pogotovo ako je neka viroza u pitanju. I da, kad imam proljev na dijeti sam, a kad prođe itekako pazim sigurno jedno 10 dana nakon toga šta jedem jer treba neko vrijeme da se uspostavi normalna ravnoteža dobrih i loših bakterija u crijevima.

Gle ti si misli da je ova hrana sranje i pretjerivanje. Drago mi je da nikad nisi imala iskustva da ti životinja riga i/ili kenja u slapovima danima i da jedino što je sprečava da nije svaki dan na infuzijama je ta nesretna piletina i riža i nakon toga ova specijalna hrana tjednima. Vidiš mojima je smetao i sam prelazak sa mokre intestinal hrane na suhu, u čemu je problem povjerovati da nekim životinjama treba duže od 2 dana da im se stolica ili želudac smiri, pogotovo ako je neka viroza u pitanju.

Usput ako je njoj vet rekao ovako da radi valjda zna šta priča i zbog čega priča. Barem se ove hrane mogu naručiti sada odsvuda, nije baš da vetovi imaju neku računicu na njima.

Ja medicinske hrane ne kupujem od vetova, nemam im razloga ne vjerovati kad mi kažu da kupim tu i tu hranu radi tog i tog problema.


Ogorčena ja nemam peseka, ti napravi kako misliš da je najbolje za tvog psa. Ako mu bude bila stalno kašasta stolica zajebi ti ove spike sa foruma kako je hrana sranje i kako je predugo, drži se onda onoga što ti je vet rekao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 23:58   #24
Vetovi najcesce nemaju blage veze o hranama (inace NIKAD ne bi preporucili eukanubu i sl govna).
Koja crijevna viroza? Napisala je zena da je pas malo imao proljev, da ga je stavila na rizu i piletinu i da je poceo kakat kasasto.
Nitko ne govori o pisanju na guzicu s kojim sam, na zalost, imala iskustva -tu nista ne cekam nego odma vetu na injekciju jer nema smisla mucit zivotinju i cekat da vidim hoce li dehidrirat..
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 00:34   #25
Ne znam, možda sam ja Ogorčenu krivo shvatila ali njoj pesonja već danima ima proljev i ne zna od čega je.

Nisam rekla da joj pas ima virozu. Virozu sam spomenula jer sam se referirala na ovo da su te hrane sranje i da pretjerujemo. Bome kad je crijevna viroza u pitanju i kad lije sve na sve strane osim injekcija i infuzija kod veta životinje moraju nešto jesti. Kome se da u takvim situacijama zajebavati i otkrivati na šta se životinji diže želudac ili pogoršava proljev neka istražuje, meni se gastro hrana pokazala kao dobra u takvim situacijama i ja je neću proglašavati šrotom. Ionako se s time hrani 2-3 tjedna, nije da ćeš hraniti s time životinju cijelo vrijeme.

Usput ja rađe možda i pretjeram nego da si napucam račun kod veta jer sam nešto radila na svoju ruku. Ja sam se opekla i pušem na hladno, ja sam svojima bila nakon 5-6 dana krenila davati uz intestinal hranu i njihovu koju su do tada jeli pa je krenio novi val riganja i proljeva, dok recimo na toj gastro hrani dok su bili se sve smirilo. Boli me dupe jel sranje, mojima je tada pomagalo.

Ko hoće neka posluša, ko misli da sam luđakinja koja pretjeruje neka igorira moje postove. Ne plaćam ja račune od veta, meni ni u džep ni iz džepa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 10:00   #26
Vako:
mačak je prestao jesti u petak, u subotu smo ga nutkali sa njemu najdražim vlažnim vrećicama hrane, no odbijao je.
U ponašanju nema nekih velikih promjena, ali jednostavno neće jesti.
Jučer je vođen veterinaru gdje je dobio injekciju vitamina i injekciju za poticanje apetita.
Kaže vet da su crijeva prazna, trbuh nije tvrd niti bolan.
Nakon povratka od veta, pojeo je vlažnu hranu no nakon 2 sata povratio, navečer, manju količinu krane, opet povratio.
Danas je dobio 3 injekcije (ne znam kakve jer je mačak od mojih roditelja, pa mama ne zna što je točno dobio), opet poslije veta jeo i povratio.
Mama odmah zvala veterinara i rekao da dođe opet sutra u jutro.

Dakle, poslije injekcije ima apetit ali želudac sve izbacuje.

Ima li neko ideju šta bi moglo biti i kako mu pomoći?
Mačak je star 3godine, kastriran, većinom je u kući ali izlazi i van, cijepljen redovito.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 13:36   #27
Prva tri dana je bio baš tekući proljev, bez povraćanja, poneka kakica bi bila kašasta i sluzava.

Druga tri dana sam intestinal konzerve zamijenila kuhanom piletinom i rižom i tad je pauza izmađu dva kakanja postala 15-24 sata, ali je opet bilo neformirano + pišanje non-stop.

Ova zadnja dva dana sam izbacila rižu, ostavila kuhanu piletinu i ubacila suhi intestinal - sad konačno kaka normalno po čvrstoći i učestalosti, ali toliko je gladan da se baca na zaključana vrata sobe u kojoj je klopa, zato me najviše brine kako su uopće odredili dnevnu dozu.

Probitoik dajem čitavo vrijeme. S obzirom da je proljev dobio jedući sve uobičajeno, zaključak je ili da je viroza ili se naždero snijega (je i to).


Danas ću mu dati svega više, ne mogu trpiti to zavijanje i grebanje po vratima.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 16:21   #28
Ma daj mu onu gramažu koliku mu uobičajeno daješ. Ako je ova hrana kaloričnije od one koju inače daješ neće pesonji ništa biti, imao je proljev i sigurno mu sada fale i vitamini i minerali jer je sve samo prolazilo kroz njega.

Inače ovdje imaš fino napisano koliko čega ima i koliko kcal ima koja eukanubina vet. hrana: http://www.evet.dk/files/002_EVD.pdf. Ova tvoja ima 3972 kcal po kg hrane. Po ovome koliko ti kcal daješ svom psu dnevno i po kcal koliko ih ima u ovoj hrani pesonji bi trebala davati 500 g dnevno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 11:53   #29
hej, mačak mi je prošlu srijedu kastriran i za 24h se oporavio, jeo, normalno se ponašao do nedjelje.
I onda u ponedjeljak prestao jesti, u svom kutku spava cijeli dan, noć, ne mazi se, ništa, nema ga.
Na šrpicu mu dajem tablete ujutro i naveče, pa ga tako malo nakljukam vodom da ne dehidrira, a/d razvodnim toliko da na špricu malo dam.
Stolica mu uredna, kaki, piški.
Nazvat ću vet. i vjerojatno večeras otići, ali me zanima da li to ima ikakve veze sa kastracijom, stresom od toga ili ?
Leeloo šta ti misliš ? :/
Bruno88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 14:03   #30
Odi što prije vetu. Ne znam jel mogu ovakve stvari biti od kastracije, znam šta si pisala kakvih problema sa jetrom ima, kastracija se obavlja pod narkozom a to ipak utječe na jetru, nadam se da se nije nešto zakomliciralo.

A jadan micko, taman se počeo oporavljati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 15:17   #31
Pa da, znala sam da nema smisla radovat se uopće!
Zvali smo ga, idemo sad u 5, temperatura mu visoka pa se nadam da nije ništa više od toga, da će od injekcija bit bolje (
Bruno88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 15:22   #32
Ajd javi kak je micko. Ja se nadam da nije ništa ozbiljno, da ga je čopilo nešto što će nakon par injekcija proći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:33   #33
Potrošeni nokti

Pozdrav svima.
Imam francuskog buldoga starog 7 mjeseci (skoro) i desilo se nešto čudno.
Barem ja mislim da je čudno.
Naime, pas je počeo šepesat i pregledom stražnjih šapa skužila sam da su joj na tri prsta potpuno potrošeni nokti i da se vide živci.
Nazvala sam veterinara i reko mi je da je to zato jer je ovih dana bilo dosta vlažno (snijeg i kiša), a kako moja pasica voli trčat za lopticom po asfaltu, jedno s drugim dovelo je do trošenja.
Molim bilo koga tko ima iskustva da se javi.
Pasica je sad u karanteni, kupila sam joj ''cipelice'' za van.

Ako već ima tema, spojite me.
Hvala.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:37   #34
Problem sa psom - vratna kralježnica ili čeljust.

Imam psa mjesanca (labrador-pticar) starog oko 14 godina. Prije nekoliko mjeseci je pao s krova kuce. Nekoliko dana nakon pada je sjedio kroz cijelu noc. Bili smo kod veterinara u nekoliko navrata te je dobio tablete protiv bolova. Nakon toga se stanje poboljsalo, ali u zadnjih tjedan dana su se poceli vracati bolovi. Samo najednom nagne glavu na desnu stranu kao da je u strašnim bolovima i jako zacvili, i tako nekoliko puta dnevno.

Uz to pas je do prije nekoliko godina imao epilepticne napadaje i ima problema sa lijevim uhom, ali zbog njegove naravi mu nisam u stanju kapati uho pa svakih nekoliko mjeseci ide na ciscenje uha pod sedativima jer je u stanju ugristi veterinara. Isto tako je u zadnjih 3 mjeseca poceo dobivati kvrzice po desnoj strani vrata za koje veterinar kaze da nisu opasne, te da je to neka vrsta dobrocudnog tumora.
Pas jako slabo cuje, pa me zanima da li je moguce nesto poduzeti oko toga.

Zanima me kome da se javim i gdje mogu otići da ga sediraju, pregledaju, slikaju na Roentgenu.... itd...



S postovanjem
vilkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:03   #35
Quote:
vilkov kaže: Pogledaj post
Imam psa mjesanca (labrador-pticar) starog oko 14 godina. Prije nekoliko mjeseci je pao s krova kuce. Nekoliko dana nakon pada je sjedio kroz cijelu noc. Bili smo kod veterinara u nekoliko navrata te je dobio tablete protiv bolova. Nakon toga se stanje poboljsalo, ali u zadnjih tjedan dana su se poceli vracati bolovi. Samo najednom nagne glavu na desnu stranu kao da je u strašnim bolovima i jako zacvili, i tako nekoliko puta dnevno.

Uz to pas je do prije nekoliko godina imao epilepticne napadaje i ima problema sa lijevim uhom, ali zbog njegove naravi mu nisam u stanju kapati uho pa svakih nekoliko mjeseci ide na ciscenje uha pod sedativima jer je u stanju ugristi veterinara. Isto tako je u zadnjih 3 mjeseca poceo dobivati kvrzice po desnoj strani vrata za koje veterinar kaze da nisu opasne, te da je to neka vrsta dobrocudnog tumora.
Pas jako slabo cuje, pa me zanima da li je moguce nesto poduzeti oko toga.

Zanima me kome da se javim i gdje mogu otići da ga sediraju, pregledaju, slikaju na Roentgenu.... itd...



S postovanjem
Mozes otici na veterinarski fakultet u Zagrebu. Tamo imaju sve pa mozes obaviti i rengen i sve sta god bude potrebno. Po opisu sam dobila dojam da je udario u glavu, a mozda uopce nije do udarca vec od uha da ma vestibularni sindrom. to bi objasnilo drzanje glave na koso. U svakom slucaju treba probjeriti neurolosko stanje. I slikati glavu da nije nesto napuklo pa ga to boli. Moze naravno biti i potres mozda, izlijev krvi od udarca pa i mozdani posljedicno tome... Ugl to je sve samo diferencijalna dijagnoza, treba napravit pretrage i vidjet sto kazu nalazi. Preporucam da odes na fakultet (ne znam odakle si) ali ako ti je Zagreb daleko onda sigurno ima neka bolje opremljena ambulanta koja ti je blize
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 00:03   #36
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
pitanje - znam da je kod upale mjehura normalno da pas cesto piski, e sad, moj je jucer 2x doma popiskio (inace to ne radi ali radi se o mladjem psu koji je nedavno stigao pa nisam sigurna je li to problem u ponasanju, jos smo na upoznavanju). nocas nije piskio doma i jutros ne trazi vani, sto bi znacilo vise od 8 sati u komadu nije piskio. pitanje je u stvari, ako je upala mjehura, ne bi mogao trpiti toliko sati ili se varam?
Mislim da je to zbog izvjesnog stresa koji ti pas sad prolazi, jer mu je to sve novo. Mislim da nije u pitanju "gluma i izvoljevanje", kako ti je netko savjetovao, nego zbunjenost i nesnalazrnje, mozda i pitanje "kako ce mi biti tu????" Nemoj se inatiti psu, i nemoj takvo njegovo ponasanje tumaciti ko inat, nego budi uz njega, razgovaraj s njim, mazi ga... I nauci ga na dnevni ritam tako da on zna kad moze sto ocekivati, pocevsi od dobivanja hrane, setnje, igre....
Samo strpljivo i s puno ljubavi.
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 00:26   #37
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ma smrad odbija sve makinacije s hranom. nema šanse da pojede ako bilo što promjenim. to više nije to i gotovo. nije htio pojesti tunu smiksanu u kašicu a istu tu (iz iste konzerve) je jeo u originalnom obliku. luđak poliže sok i onda se davi sa komadićima jer su mu suhi, pa sam pomislila da bi mu bilo lakše i više bi pojeo ako je u kaši. ni da prismrdi. jednom sam dodala žličicu vode, tek toliko da je malo rjeđe. ko da mu otrov nudim . okrene glavu u kut i snuždi se i sad ga ti sili.
znala sam mu u zdjelicu s mokrom hranom pozabadati dm štapiće (to obožava), možda ga privuku pa će nastaviti jesti hranu kad njih pojede. ma kakvi. i onda povadim štapiće van i nudim, pa ni njih više neće jer su kontaminirani. ne mirišu mu isto.





da je bar tako jednostavno.

jednostavno ne želi jesti kuhanu hranu. mogu ja njemu nuditi do sudnjeg dana, ne pomaže. jedino da mu na silu gurnem u usta.
od prvog dana sam mu davala kuhano meso, ribu, jetrice, sir, jogurt, svašta. jedno vrijeme je normalno jeo i onda mu je nešto puhnulo i više ništa ne želi.
patimo se već 5 godina s mokrom hranom. dugo je odbijao sve konzerve i vrećice, nema koju nisam kupila. sada jede isključivo schessir konzerve, koje su sva sreća pravo meso, ali i njih jede rijetko. presretna sam što bar nešto mokro želi pojest.

...ne znam, ja ih imam svih uzrasta i porijekla, pocevsi od udomljene lutalice koja je u zivotu prezivljavala samo lovom i ko zna kakvim otpadcima, do razmazenaka rodenih prakticki u mom krevetu i koje i sada vise spavaju u tom krevetu nego ja..
Uglavnom, sve ih hranim isto, i svatko od njih redovno ima neke svoje muhe kad nece ovo ili ono, ali to ih drzi neko vrijeme, pa opet neko vrijeme jedu totalnu suprotnost onom sto su jeli zadnjih mjesec dana...
Malo su previse razmazeni, jer uvijek imaju svega na izbor. Cim netko od njih nesto nece, mi odmah u brigu "joj, daj mu otvori ovu konzervu, onu vrecicu, ponudi mu ovo, ponudi mu ono..." Onda kad sve ispucamo, sve ponudimo, pootvaramo, i kad opet frkce nosom, zakljucim - da je gladan, jeo bi. Tak i je. Kad mu se cefne, jede, kad ne, ne mozes ih namolit ni na sta, a mi odmah u strahu da su bolesni, da ce umrijet od glada
Alu, dobro, kako rekoh, stvarno ih od malena nastojimo hraniti raznoliko i sto primjerenije njihovom organizmu, i, da pokucam, nikakvih problema nema po tom pitanju.
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 08:27   #38
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
Mislim da je to zbog izvjesnog stresa koji ti pas sad prolazi, jer mu je to sve novo. Mislim da nije u pitanju "gluma i izvoljevanje", kako ti je netko savjetovao, nego zbunjenost i nesnalazrnje, mozda i pitanje "kako ce mi biti tu????" Nemoj se inatiti psu, i nemoj takvo njegovo ponasanje tumaciti ko inat, nego budi uz njega, razgovaraj s njim, mazi ga... I nauci ga na dnevni ritam tako da on zna kad moze sto ocekivati, pocevsi od dobivanja hrane, setnje, igre....
Samo strpljivo i s puno ljubavi.
nije se ponovilo, nisam ga ni pokusala kazniti jer inace uvijek zove za izaci vani, jedino me bilo strah da ne pokupi upalu mjehura jer ovaj mjesec planiram kastraciju. dobro se on snasao, mustra je to
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:37   #39
Ozljeda oko kod psa

Jucer smo se moja pasica i ja zezale na snijegu, i slucajno sam joj grudu bacila u oko Malo je zacvilila i to je bilo to. Kad smo usle unutra oko joj je bilo suzno i vec sam mislila da budemo morale kod veterinara, ali nakon par minuta oko joj je izgledalo najnormalnije. Danas je bilo sve ok, tako dugo dok nije izasla van na vjetar, i sad joj je oko opet onako suzno i ko da je zatvorenije od drugog, ali sad je unutra vec deset minuta i oko opet izgleda najnormalnije. Trebam panicariti ili ne?! Joj smijem kupiti neke kapi u ljekarni, ili bi bilo najbolje otici veterinaru? Njoj sad oko izgleda isto ko i drugo, nije krvavo ni ista.
Malishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:39   #40
Možeš joj kupiti Tobrex kapi za oči pa joj nakapati ako joj suzi. Tobrex će i i vet preporučiti jer ako nema ozljede oka, ništa drugo ni ne može. Par dana joj kapaj dok ne prestane suziti i bit će dobro
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.