Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 18:36   #21
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Promijenila je fasadu radi pritiska društva koje je u međuvremeno napredovalo po svojim etičkim normama i oduzeta joj je silna moć s kojom je raspolagala.
To da te ne žele ubiti po meni nije fasada nego radikalna promjena

Quote:
Teorija evolucije govori o velikim promjenama živih bića, gdje npr. imaš ribe, pa onda kopnene životinje i ptice. U religijama imaš dogmatske ideologije, koje ne trpe promjene, pa onda nastanu hereze i s njima nove religije.

Nije židovstvo "evoluiralo" u kršćanstvo, a kršćanstvo "evoluiralo" u islam
A to ti predpostavljaš što ću ja reći pa unaprijed razgovaraš sa mnom?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:47   #22
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To da te ne žele ubiti po meni nije fasada nego radikalna promjena
Kako koji....

A i što bi me željeli ubiti, kad će me njihov Isus Krist ionako po njihovim snovima strmopizditi u pakao gdje je plač i škrgut zubima i gdje crv ne gine.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 02:49   #23
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nije židovstvo "evoluiralo" u kršćanstvo, a kršćanstvo "evoluiralo" u islam.
kršćanstvo je svakako evolucija u odnosu na žiodovstvo koje je egzistiralo do Isusa. tu ne mislim na "oficijelno" kršćšanstvo koje se danas propovjeda, nego na izvorno kršćanstvo (esene, nazarene, judeokršćane iz ebionitske sredine). A Islam po mojem najdubljem uvjerenju jest evolucija u odnosu i na židovstvo i na izvorno kršćanstvo.

nešto si mi posivio?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.