Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2015., 13:47   #61
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
A o čemu ti točno? O pravnoj kvalifikaciji ubojstva? O nekom od šume zakonskih članaka iza koji je TH i slični skrivaju i koji im omogućavaju da šeću i da dalje ubijaju ljude???
o pravnoj kvalifikaciji kaznenog djela?šta bi ti?da mu se sudi za ubojstvo a počinio je prometnu nezgodu kvalificiranu težom posljedicom?jel bi ti da suci sude izvan ustava i zakona?


Quote:
Ja samo znam da je 4 (ČETVERO) ljudi mrtvo, i to mrtvo zato što je DOKAZANO da je Horvatiničić vozio neko svoje vozilo i prouzročio njihovu smrt..

Šta još želiš čuti??
ništa dovoljno sam pročitao

Quote:
To su poznate činjenice koje su prepoznali vjerojatno svi u HR osim tebe i sutkinje koja TH pustila..
i?da mu se sudi za djelo za koje je već osuđen?


Quote:
Tko si ti uopće da bi ti se ljudi ovdje morali opravdavati?
I kako te nije sram ovako trolati???
imaš ignore ako ti smeta
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 13:52   #62
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Dobar advokat je tu da smisli činjenice koje će prikazati da su poginule osobe krive što su svojom nesmotrenošću poginule.
A sudac je tu da kaže da li je to istina ili nije.
Zato je Horvatinčić najprije nazvao svoga advokata.
Znam, ali samo u apsurdnom i vjerojatno potpuno korumpiraanom pravosuđu i sucu treba advokat objasniti da su čistom slučajnošću istom vozaču u razmaku od 20tak godina ukupno 4 nesmotrene osobe podtrčale pod vozilo i poginule.

Mislim, i prosječni trogodišnjak bi tu našao uzorak, ali ne i naši suci..

Smiju nam se u facu, o tome se radi.
Ismijavaju male ljude, nezaštićene novcem i politikom, pljačkaju nas i ubijaju nekažnjeno..
Naše mrtve gaze i ubijaju još jednom takvim presudama.

Dokad, pitam..? Koliko još treba mrtvih da ljudima uđe u crveno?
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 13:54   #63
U Osijeku je prije 11 godina sada već ubijen jedan poduzetnik a naručitelj ubojstva je, pokazalo je vrijeme bio desna ruke kampanje današnjeg gradonačelnik Ivice Vrkića, sudski epilog je bio da niti ubojica niti naručitelj nisu krivi iako je ubojstvo bilo definitivno riješeno i policija se javno pohvalila na konferenciji za novinare o tome.

Jamčevina za narucitelja je bila svega 900 000 kuna i to u prutovrijednosti u nekretninama nad kojima je stavljena hipoteka. Stvarno nikakva vrijednost za jedno takvo kazneno djelo i brojnim svjedocima u postupku. Sudac je doslovno sve dokaze odbio pa čak i snimku gdje se čuje priznanje ubojstva ubojice i svjedoka koji snjim razgovara. Medju tonama snimki, za neke druge radnje nevezano za slucaj ubojstva, neznajuci da se osumnjiceni prati zbog ovog kaznenog djela, uhvaćen je dobrim djelom i naš ministar gospodarstva, Ivan Vrdoljak.

Toliko o našem pravosudju...
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 13:58   #64
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne, mi o istome. Ti me pitaš gdje mu je dokazano ubojstvo, korstiš pravnu formulaciju. I ja kažem - nigdje. Ja kažem da su ljudi koje je pregazio, neki mrtvi (većina njih) a neki ostalli ozlijeđeni.
pa kakvu drugu treba koristiti?da pustimo da ulica rješava po "svojemu"?

Quote:
Ja kažem da je pod čovjekovim vozilima do sada završilo nekoliko osoba koje je dotični usmrtio. To je jedina bitna činjenica, koja je neporeciva i neoboriva, i koja nema veze sa pravnom formulacijom. I ta činjenica se ne može pobiti sa nekakvom činjenicom da on do sada eto nije osuđen zbog nijednog tog slučaja, ili je osuđen sa nekom uvjetnom kaznom, ili nekom kvalifikacijom. Pa ni Horvatinčić nikada nije osporio da ih je pregazio. Osporio je samo pravnu kvalifikaciju ubojstva po kojoj bi ga strpali u zatvor na duže vrijeme
a ja kažem da bi se trebalo koristi što točniju terminologiju jer ubojstvo, usmrćenje i izazivanje prometne nezgode (sa smrtnom posljedicom) nisu iste stvari jer ne vežu na sebe istu primjenu materijalnog prava. a i stupanj krivnje nije jednak


Quote:
Jer, pazi, to znači da je čovjek jednostavno mogao prije kupiti suce da mu se odsudi kako mu se odsudilo (ili ga se uopće ne osudi), i sada ga sudac u ovome procesu nagrađuje zato.
moguće je, ne kažem da nije. ali bi morao kupiti najmanje nekoliko sudaca u dva stupnja postupaka. mislim 2 od 3 u prvom stupnju i 3 od 5 u drugom stupnju. malo teže ipak
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:00   #65
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Nedavno je i bio članak o Marinu Čolaku, i slučaju kad je zbog njegove vožnje njegova cura izgorila u autu..
Naime, sudac je održao predavanje tužiteljstvu o pisanju optužnice i potpuno posramio tužilaštvo u tom slučaju. Dao im je 3 dana za ispravak optužnice, i sad ne znam šta je dalje bilo.. Ali bojim se da je takav sudac jedan i jedini, i da se opet neće ništa promijeniti.
Ja se nadam da takvih sudaca ima što manje, jer kao što sam ranije napisao, nije na sucu da navija za bilo koju stranu, nego da nepristrano i objektivno provede postupak. Ako se sudac na početku opredijeli za jednu stranu i prema tome vodi postupak - izvodi dokaze, tumači nalaze i mišljenja vještaka, unosi iskaze svjedoka itd., to može dovesti samo do toga da nevin završi u zatvoru, a kriv ostane na slobodi. Mene je baš iznenadilo to njegovo otvoreno navijanje, kad sam pročitao u novinama.

Tebi se to može činiti kao dobro suđenje jer percipiraš unesrećenu kao slabiju, ali na kraju nastaje ista šteta kao i kod suca/sutkinje koja navija za okrivljene.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:08   #66
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Znam, imaš pravo.
Samo me strašno uzrujavaju ovakvi likovi koji traže dlaku u jajetu kod preočitih stvari. Osim toga, ovo nije tema na pravu, nego na politici, pa valjda i ljudi koji nemaju veze sa pravom mogu nešto reći, a ne cjepidlačiti oko zakonskih članaka.
za tebe je to dlaka u jajetu jer ne razumiješ osnovne stvari

Quote:
Stavljam se u kože žrtava takvih slučajeva, i članova njihovih obitelji, i stvarno se čudim da da sad nitko nije javno linčovan zbog ovakvih odluka.
Mislim da je smrt kao posljedica nečije obijesne i sulude vožnje jedan od najbesmislenijih načina na koji ljudi mogu završiti svoje živote.
Čak i kad se ljudi posvađaju pa netko nekoga ubije u bijesu, i to ima više smisla od ovog.
e vidiš sud si to ne bi smio dozvoliti.

Quote:
To naime i je problem našeg pravosuđa - smrt u prometu nije jednaka ubojstvu, a trebala bi biti; ignoriranje u potpunosti prijašnjih prekršaja (mislim, kad ubiješ nekog u prometu, to je PREKRŠAJ !!!!); igonoriranje u potpunosto ponavljanja djela - TH ima preko 30 zabilježenih prekršaja (Bože kako mrzim tu riječ), i tako dalje...
zašto bi trebalo biti?
jasno je da nije prekršaj uozbilji se.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:10   #67
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da takvih sudaca ima što manje, jer kao što sam ranije napisao, nije na sucu da navija za bilo koju stranu, nego da nepristrano i objektivno provede postupak. Ako se sudac na početku opredijeli za jednu stranu i prema tome vodi postupak - izvodi dokaze, tumači nalaze i mišljenja vještaka, unosi iskaze svjedoka itd., to može dovesti samo do toga da nevin završi u zatvoru, a kriv ostane na slobodi. Mene je baš iznenadilo to njegovo otvoreno navijanje, kad sam pročitao u novinama.

Tebi se to može činiti kao dobro suđenje jer percipiraš unesrećenu kao slabiju, ali na kraju nastaje ista šteta kao i kod suca/sutkinje koja navija za okrivljene.
Nisam se dobro izrazila, ne mislim da je sudac trebao naštetiti Čolaku, mislim da ni nije, samo mi je upalo u oči da se izvikao na tužiteljstvo zbog traljave optužnice i da zbog takve neće opet ići na ponovno suđenje, jer se taj slučaj vuče već godinama, i bez epiloga i za mrtvu curu i za okrvivljenog. Što mislim da je užasno mučno i za obtielj poginule i za samog Čolaka.
Rijetkost je stvarno da sudac barem digne glas zbog sporosti poostupka i loše obavljenog posla svojih kolega..
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:12   #68
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pa kakvu drugu treba koristiti?da pustimo da ulica rješava po "svojemu"?


a ja kažem da bi se trebalo koristi što točniju terminologiju jer ubojstvo, usmrćenje i izazivanje prometne nezgode (sa smrtnom posljedicom) nisu iste stvari jer ne vežu na sebe istu primjenu materijalnog prava. a i stupanj krivnje nije jednak



moguće je, ne kažem da nije. ali bi morao kupiti najmanje nekoliko sudaca u dva stupnja postupaka. mislim 2 od 3 u prvom stupnju i 3 od 5 u drugom stupnju. malo teže ipak
Ajde da čujemo onda kako bi ti ovo okvalificirao.

Činjenice su slijedeće, bez da uopće ulazimo u kvalifikacije:

Pod njegovim autom 1980. godine smrtno strada jedna osoba, druga je teško ozlijeđena. Bježi sa mjesta nesreće. Obrana mu je (naknadna) da ne podnosi krv i da zato nije pružio pomoć unesrećima. Dobiva uvjetno. Činjenica.

1989. godine pobiga mu pod kotačima još jedna osoba. Istraga obustavljena. Činjenica.

U periodu od 1999. do 2011. godine Horvatinčić ima 31 prometni prekršaj. Najčešće zbog prebrze vožnje. Činjenica

Horvatinčić je skrivio nesreću i 2009. u Bregani. Četvero ljudi, među njima i dvoje djece, tada je lakše ozlijeđeno, a on je prošao bez ozljeda. Zbog presnažna stiskanja gasa izgubio je nadzor nad Landrover Range Roverom i udario u Opel Astru. Činjenica.

2011. godine pod gliserom mu stradaju dvoje Talijana. Gliser je na autopilotu, težak je nekoliko tona, ide na jedrilicu, ne poštuje pravo prednosti. Gliser plovi šest puta brže od jedrilice. Činjenica.


Evo, ti si sudac. Okvalificiraj ovo zadnje djelo, sa svim činjenicama koje imaš pred sobom.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:22   #69
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ajde da čujemo onda kako bi ti ovo okvalificirao.

Činjenice su slijedeće, bez da uopće ulazimo u kvalifikacije:

Pod njegovim autom 1980. godine smrtno strada jedna osoba, druga je teško ozlijeđena. Bježi sa mjesta nesreće. Obrana mu je (naknadna) da ne podnosi krv i da zato nije pružio pomoć unesrećima. Dobiva uvjetno. Činjenica.
fali najbitnija činjenica, sam događaj udara automobila u osobe. gdje se to dogodilo, brzina automobila, jesu li osobe bile na pješačkom jel bilo zeleno, crveno za koga je bilo...?

Quote:
1989. godine pobiga mu pod kotačima još jedna osoba. Istraga obustavljena. Činjenica.
premalo činjenica.

Quote:
U periodu od 1999. do 2011. godine Horvatinčić ima 31 prometni prekršaj. Najčešće zbog prebrze vožnje. Činjenica
po meni, otegotna okolnost

Quote:
Horvatinčić je skrivio nesreću i 2009. u Bregani. Četvero ljudi, među njima i dvoje djece, tada je lakše ozlijeđeno, a on je prošao bez ozljeda. Zbog presnažna stiskanja gasa izgubio je nadzor nad Landrover Range Roverom i udario u Opel Astru. Činjenica.
premalo informacija.

Quote:
2011. godine pod gliserom mu stradaju dvoje Talijana. Gliser je na autopilotu, težak je nekoliko tona, ide na jedrilicu, ne poštuje pravo prednosti. Gliser plovi šest puta brže od jedrilice. Činjenica.
Evo, ti si sudac. Okvalificiraj ovo zadnje djelo, sa svim činjenicama koje imaš pred sobom.
kazneno djelo objesne vožnje
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:31   #70
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Nisam se dobro izrazila, ne mislim da je sudac trebao naštetiti Čolaku, mislim da ni nije, samo mi je upalo u oči da se izvikao na tužiteljstvo zbog traljave optužnice i da zbog takve neće opet ići na ponovno suđenje, jer se taj slučaj vuče već godinama, i bez epiloga i za mrtvu curu i za okrvivljenog. Što mislim da je užasno mučno i za obtielj poginule i za samog Čolaka. Rijetkost je stvarno da sudac barem digne glas zbog sporosti poostupka i loše obavljenog posla svojih kolega..
Kako misliš, da sudac digne glas zbog sporosti? Pa sudac vodi postupak, brzina rješavanja predmeta prvenstveno ovisi o tome koliko je sudac spreman raditi, koliko često zakazuje ročišta, da li koristi sve mehanizme koji su mu na raspolaganju za kažnjavanje onih koji namjerno odugovlače postupak itd.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:32   #71
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
fali najbitnija činjenica, sam događaj udara automobila u osobe. gdje se to dogodilo, brzina automobila, jesu li osobe bile na pješačkom jel bilo zeleno, crveno za koga je bilo...?


premalo činjenica.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/horv...ludilom-319046
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:41   #72
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Kako misliš, da sudac digne glas zbog sporosti? Pa sudac vodi postupak, brzina rješavanja predmeta prvenstveno ovisi o tome koliko je sudac spreman raditi, koliko često zakazuje ročišta, da li koristi sve mehanizme koji su mu na raspolaganju za kažnjavanje onih koji namjerno odugovlače postupak itd.
To je već ne znam koji sudac po redu i ne znam koji sud. Ne znam točno za koji dio postupka bi trebao zadnji sudac biti odogovoran?
Uostalom tu je članak.
http://www.jutarnji.hr/novi-skandal-...nicu-/1443543/

Ako ti misliš da ovo nije dobar sudac, mislim da i sam time podražavaš ovu lakrdiju od našeg pravosuđa.
Nadam se da ti neće zatrebati.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:46   #73
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ajde da čujemo onda kako bi ti ovo okvalificirao.

Činjenice su slijedeće, bez da uopće ulazimo u kvalifikacije:

Pod njegovim autom 1980. godine smrtno strada jedna osoba, druga je teško ozlijeđena. Bježi sa mjesta nesreće. Obrana mu je (naknadna) da ne podnosi krv i da zato nije pružio pomoć unesrećima. Dobiva uvjetno. Činjenica.

1989. godine pobiga mu pod kotačima još jedna osoba. Istraga obustavljena. Činjenica.

U periodu od 1999. do 2011. godine Horvatinčić ima 31 prometni prekršaj. Najčešće zbog prebrze vožnje. Činjenica

Horvatinčić je skrivio nesreću i 2009. u Bregani. Četvero ljudi, među njima i dvoje djece, tada je lakše ozlijeđeno, a on je prošao bez ozljeda. Zbog presnažna stiskanja gasa izgubio je nadzor nad Landrover Range Roverom i udario u Opel Astru. Činjenica.

2011. godine pod gliserom mu stradaju dvoje Talijana. Gliser je na autopilotu, težak je nekoliko tona, ide na jedrilicu, ne poštuje pravo prednosti. Gliser plovi šest puta brže od jedrilice. Činjenica.


Evo, ti si sudac. Okvalificiraj ovo zadnje djelo, sa svim činjenicama koje imaš pred sobom.
Pravno gledano, "činjenice" 1 i 2 su irelevantne za ovaj postupak. Naime, očito su ovdje vođeni odgovarajući postupci i rezutirali tako kako su rezultirali.

Činjenica 3 - otegotna okolnost. Daje sliku opetovanog neodgovornog ponašanja u prometu (prekršaji).

Činjenica 4 - 2009, kako je završio postupak? Ako je proglašen krivim, apsolutnon otegotna okolnost (već osuđivan - za slično djelo). Iako kod 3. i 4. ne znam smatra li se ponašanje na cesti i ponašanje na moru "sličnim" ponašanjem....

Ostaje 2011. Očekivao bih da u ovakvom predmetu (pod lupom javnosti) sutkinja dobro obrazloži presudu i izrečenu kaznu. Nisam je čitao, i ne da mi se.

Ali očito je povjerovala vještacima obrane da mu je bilo "jako zlo".

Vidjet ćemo kako će to ocijeniti drugostupanjski sud, DORH se čini mi se žalio na presudu.
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:50   #74
opet premalo informacija. piše samo da su žene prelazile cestu pa ih je auto udario. ne piše ni brzina automobila, ni jesu li žene prelazile na dozvoljen način cestu, ni jel vozač mogao reagirati ukoliko ove nisu prelazile na dozvoljeni način, ni brzina automobila.i sad ti mene tražiš da ja glumim suca a nemam nikakve instrumente za utvrđivanje relevantnih činjenica
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:51   #75
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Kako misliš, da sudac digne glas zbog sporosti? Pa sudac vodi postupak, brzina rješavanja predmeta prvenstveno ovisi o tome koliko je sudac spreman raditi, koliko često zakazuje ročišta, da li koristi sve mehanizme koji su mu na raspolaganju za kažnjavanje onih koji namjerno odugovlače postupak itd.
Činjenično stanje koje sam zapazio da sudije sve više izlaze u susret političkim moćnicima ili pak tajkunima.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:52   #76
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Ako ti misliš da ovo nije dobar sudac, mislim da i sam time podražavaš ovu lakrdiju od našeg pravosuđa.
Nadam se da ti neće zatrebati.
Nemam pojma kakav je sudac, samo sam reagirao na tvoj upis kojim ga proglašavaš oglednim primjerkom kakav bi sudac trebao biti, za razliku od sutkinje koja je preblago kaznila Horvatinčića. A smatram da sudac ne smije biti navijač, ako je navijač, onda nije dobar sudac i ne treba nam više takvih. Oni su jednako loši bez obzira za koga navijaju. I to je sve.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:57   #77
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kakav je sudac, samo sam reagirao na tvoj upis kojim ga proglašavaš oglednim primjerkom kakav bi sudac trebao biti, za razliku od sutkinje koja je preblago kaznila Horvatinčića. A smatram da sudac ne smije biti navijač, ako je navijač, onda nije dobar sudac i ne treba nam više takvih. Oni su jednako loši bez obzira za koga navijaju. I to je sve.
jedna analogija sa ICTY-jem kad se kaže od pojedinih osoba kako sud treba raditi na pomirenju i povjerenju naroda
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:58   #78
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
To je već ne znam koji sudac po redu i ne znam koji sud. Ne znam točno za koji dio postupka bi trebao zadnji sudac biti odogovoran?
Uostalom tu je članak.
http://www.jutarnji.hr/novi-skandal-...nicu-/1443543/

Ako ti misliš da ovo nije dobar sudac, mislim da i sam time podražavaš ovu lakrdiju od našeg pravosuđa.
Nadam se da ti neće zatrebati.
na temelju čega si ti ocjenila da je hrvatsko pravosuđe lakrdija? na temelju nekoliko medijski eksponirani i dvojbenih postupaka(slučaja)?
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:58   #79
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
opet premalo informacija. piše samo da su žene prelazile cestu pa ih je auto udario. ne piše ni brzina automobila, ni jesu li žene prelazile na dozvoljen način cestu, ni jel vozač mogao reagirati ukoliko ove nisu prelazile na dozvoljeni način, ni brzina automobila.i sad ti mene tražiš da ja glumim suca a nemam nikakve instrumente za utvrđivanje relevantnih činjenica
Vidi se da je Horvatinčić premazan svim mastima. Nije on pobjegao iz mjesta nesreće, nego se udaljio jer pati od traha od krvi.
A u gliseru mu je pozlilo.
Daš psihijatru 10 000 eura, pa neka sudac dokazuje da nije tako.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:03   #80
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Vidi se da je Horvatinčić premazan svim mastima. Nije on pobjegao iz mjesta nesreće, nego se udaljio jer pati od traha od krvi.
A u gliseru mu je pozlilo.
Daš psihijatru 10 000 eura, pa neka sudac dokazuje da nije tako.
pa nije sudac dužan uzeti vještačenje psihijatra kao dokaz
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.