Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 18:23   #2581
Da li netko od vas zna tko šalje APN-u zahtjev za dodatno subvencioniranje kredita? Mi ili banka?
angel3107 is offline  
Old 23.11.2017., 07:52   #2582
Sretno svima koji još čekaju, evo mi smo sve riješili!!! Ključ u rukama
littlebluelamb is offline  
Old 23.11.2017., 13:25   #2583
jel neko dobio povratnu info iz apn-a nakon što ste im slali mail s dokazom o promjeni prebvivališta? ja sam poslala na dvje adrese, ništa.... u banci bila da promijenim službeno prebivalište, međutim bankarica je to samo u sustavu promijenila njima i rekla da oni ništa ne dojavljuju apn-u, i to mi je isto malo glupo, još samo fali da apn kroz koji mjesec počne hvatat ljude na ovakvu glupost i prijetit
melodies moon is offline  
Old 23.11.2017., 21:40   #2584
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
jel neko dobio povratnu info iz apn-a nakon što ste im slali mail s dokazom o promjeni prebvivališta? ja sam poslala na dvje adrese, ništa.... u banci bila da promijenim službeno prebivalište, međutim bankarica je to samo u sustavu promijenila njima i rekla da oni ništa ne dojavljuju apn-u, i to mi je isto malo glupo, još samo fali da apn kroz koji mjesec počne hvatat ljude na ovakvu glupost i prijetit


Mislim da je to samo formalnost ali ako ces mirnije spavat (u novom stanu ) mozes im poslat dokaz o promjeni prebivalista postom (preporuceno s povratnicom) ili odnijeti osobno i urudzbirati dokumentaciju...

Btw. i mi smo konacno pri kraju, danas isplacen kredit prodavatelju i preuzeta tabularna, jos upis u gruntovnicu i predaja kljuceva 01.12. Od skoro propustene subvencije do vlastitog stana u 30 dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
CabDriver is offline  
Old 24.11.2017., 14:47   #2585
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
jel neko dobio povratnu info iz apn-a nakon što ste im slali mail s dokazom o promjeni prebvivališta? ja sam poslala na dvje adrese, ništa.... u banci bila da promijenim službeno prebivalište, međutim bankarica je to samo u sustavu promijenila njima i rekla da oni ništa ne dojavljuju apn-u, i to mi je isto malo glupo, još samo fali da apn kroz koji mjesec počne hvatat ljude na ovakvu glupost i prijetit
meni kod (Zagrebačka banka i ne stoji obveza dostava potvrde o promjeni prebivališta Apn-u nego samo zakonska obveza o promjeni prebivališta u roku od 30 dana od dana stupanja u posjed nekretnine, pa i neću dostavljati nikakve potvrde nikome.
Lexius is offline  
Old 24.11.2017., 17:06   #2586
Pozdrav,

imam jedno pitanje na koje mi gospoda iz APN-a ni nakon 6 emailova i 10ak dana čekanja ne odgovaraju, pa bih cijenio info ako je netko zaista upoznat.

Dakle radi se o tumačenju prava sukladno Zakonu o subvencioniranju stambenih kredita, odnosno zanima me da li ostvarujemo pravo na subvencioniranje ukoliko sam prethodno bio u posjedu dijela nekretnine (ne cijele već samo dijela prepisanom od strane roditelja), a kojeg sam u međuvremenu darovnim ugovorom prepisao natrag na roditelje i na koji iznos je plaćen porez.

Cijenio bih info ukoliko netko zna ili je bio u istoj ili sličnoj situaciji. Ako imam pravo na subvenciju, da li postoji neko vremensko ograničenje koliko vremena treba proći od prijepisa?.

Znam da se u Zakonu spominje izjava kojem se obvezujemo prodati nekretninu (koju aplikant ima u posjedu i koje se rješava da kupi drugu adekvatnu nekretninu), no da li se isto odnosi i na moj slučaj?

Hvala puno
bcelts is offline  
Old 28.11.2017., 10:42   #2587
imam dilemu.

nismo našli odgovarajući stan dok su trajale subvencije nego tek sada (obzirom da nismo htjeli kupiti bilo što samo zbog subvencija).

sada smo našli stan koji nam odgovara po svim parametrima, a Prodavatelju se ne žuri toliko, možemo do cca 4. mjeseca staviti rok za potpis glavnog ugovora u predugovor.

da li ima smisla riskirati i čekati hoće li biti subvencija za 2018 (i kada??) pa potencijalno izgubiti ovaj stan, ili potpisati predugovor i nadati se da ako će biti subvencija, budu do 4. mjeseca.

ok, ako već tada bude informacija da će biti koji mjesec kasnije, možda bi mogli napraviti aneks ili nešto.

unaprijed hvala na svakom savjetu
nix1989 is offline  
Old 28.11.2017., 11:30   #2588
Nece bit subvencije dotad
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 28.11.2017., 12:55   #2589
ok, kužim da neće baš biti do 4. mjeseca, ali kada Vlada donosi proračun iz kojeg je vidljivo jesu osigurana sredstva (dodatna, osim onih koja moraju osigurati zbog ovogodišnjih subvencija)?

jer ako vidim da neće biti dodatnih sredstava, mirne duše ću kupiti ovaj stan.
nix1989 is offline  
Old 28.11.2017., 15:00   #2590
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
ok, kužim da neće baš biti do 4. mjeseca, ali kada Vlada donosi proračun iz kojeg je vidljivo jesu osigurana sredstva (dodatna, osim onih koja moraju osigurati zbog ovogodišnjih subvencija)?

jer ako vidim da neće biti dodatnih sredstava, mirne duše ću kupiti ovaj stan.
Zovi APN i ministarstvo, nitko tu bas ti ne moze dati tocnu info...
tipkaz is offline  
Old 28.11.2017., 19:20   #2591
Jel tko ima info kako se gleda na boraviste u smislu zakona o subvenciji?
Zakon kaze da prebivaliste mora biti na subvencioniranoj adresi.
Ako je vec prebivaliste na adresi subvencionirane nekretnine, moze li se boraviste prijaviti negdje drugdje bez posljedica?
tytook is offline  
Old 28.11.2017., 22:19   #2592
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Nece bit subvencije dotad
Molim ne pišite ovakve informacije napamet, jer to niti APN još ne zna, a kamoli netko ovako s foruma.
__________________
"I can accept failure. Everyone fails at something. But I can't accept not trying." (Michael Jordan)
Huncvut is offline  
Old 28.11.2017., 23:39   #2593
Quote:
Huncvut kaže: Pogledaj post
Molim ne pišite ovakve informacije napamet, jer to niti APN još ne zna, a kamoli netko ovako s foruma.
Ja ti platim pivo ako bude.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 29.11.2017., 15:39   #2594
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
imam dilemu.

nismo našli odgovarajući stan dok su trajale subvencije nego tek sada (obzirom da nismo htjeli kupiti bilo što samo zbog subvencija).

sada smo našli stan koji nam odgovara po svim parametrima, a Prodavatelju se ne žuri toliko, možemo do cca 4. mjeseca staviti rok za potpis glavnog ugovora u predugovor.

da li ima smisla riskirati i čekati hoće li biti subvencija za 2018 (i kada??) pa potencijalno izgubiti ovaj stan, ili potpisati predugovor i nadati se da ako će biti subvencija, budu do 4. mjeseca.

ok, ako već tada bude informacija da će biti koji mjesec kasnije, možda bi mogli napraviti aneks ili nešto.

unaprijed hvala na svakom savjetu
ja bih na vašem mjestu potpisala i čekala da vidim hoće li objaviti do travnja nešto za 2018. čisto da znate da ste i to probali, no nemojte se nadati, nije ih bilo ni nakon 2011. sve do ove godine
melodies moon is offline  
Old 30.11.2017., 06:33   #2595
Quote:
bcelts kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam jedno pitanje na koje mi gospoda iz APN-a ni nakon 6 emailova i 10ak dana čekanja ne odgovaraju, pa bih cijenio info ako je netko zaista upoznat.

Dakle radi se o tumačenju prava sukladno Zakonu o subvencioniranju stambenih kredita, odnosno zanima me da li ostvarujemo pravo na subvencioniranje ukoliko sam prethodno bio u posjedu dijela nekretnine (ne cijele već samo dijela prepisanom od strane roditelja), a kojeg sam u međuvremenu darovnim ugovorom prepisao natrag na roditelje i na koji iznos je plaćen porez.

Cijenio bih info ukoliko netko zna ili je bio u istoj ili sličnoj situaciji. Ako imam pravo na subvenciju, da li postoji neko vremensko ograničenje koliko vremena treba proći od prijepisa?.

Znam da se u Zakonu spominje izjava kojem se obvezujemo prodati nekretninu (koju aplikant ima u posjedu i koje se rješava da kupi drugu adekvatnu nekretninu), no da li se isto odnosi i na moj slučaj?

Hvala puno
Zna li možda netko odgovor na gore navedeno pitanje?

Aj hvala puno.
bcelts is offline  
Old 30.11.2017., 09:14   #2596
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
ja bih na vašem mjestu potpisala i čekala da vidim hoće li objaviti do travnja nešto za 2018. čisto da znate da ste i to probali, no nemojte se nadati, nije ih bilo ni nakon 2011. sve do ove godine
Nije istina, bile su 2011. pa onda novi natječaj 2012. godine.
trener morskih pasa is offline  
Old 30.11.2017., 09:55   #2597
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Nije istina, bile su 2011. pa onda novi natječaj 2012. godine.
ok, a onda nakon 2012. ništa. to je 5 godina ničega sve do 2017.
bolje se ne nadati, pa biti manje razočaran.
melodies moon is offline  
Old 30.11.2017., 10:32   #2598
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
ok, a onda nakon 2012. ništa. to je 5 godina ničega sve do 2017.
bolje se ne nadati, pa biti manje razočaran.
Pa znam, ali ako imamo presedan da su subvencije išle dvije godine zaredom i to u jeku najžešće recesije i rupe u proračunu, onda je logično za pretpostaviti da bi se isto moglo ponoviti i ovaj put, uz uravnotežene javne financije i rast BDP-a. Nitko ništa ne garantira, ali sasvim realne šanse postoje.
trener morskih pasa is offline  
Old 30.11.2017., 15:38   #2599
Quote:
bcelts kaže: Pogledaj post
Zna li možda netko odgovor na gore navedeno pitanje?

Aj hvala puno.
Nemaš u posjedu nekretninu, bez obzira što si imao ranije. Izjavljujes kod jb da nisi u posjedu nekretnine i to je to.

Sent from my PSP7557 using Tapatalk
matori_bambi is offline  
Old 30.11.2017., 15:47   #2600
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Pa znam, ali ako imamo presedan da su subvencije išle dvije godine zaredom i to u jeku najžešće recesije i rupe u proračunu, onda je logično za pretpostaviti da bi se isto moglo ponoviti i ovaj put, uz uravnotežene javne financije i rast BDP-a. Nitko ništa ne garantira, ali sasvim realne šanse postoje.
Da ih sad najave, do Uskrsa bi moooozda sjele pare na racun prodavatelja. Tak da odgovor je jasan na pitanje o kupovini do Travnja.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.