Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Pogledaj rezultate ankete: Davor Pavun luđak ili genije???
genije 44 47.31%
luđak 20 21.51%
nešto između 29 31.18%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 16:21   #21
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Spomenuo je kako se njegova kćer (od 16 god. ako se ne varam) bavi time (Atlantidom) i usput napomenuo nešto protiv "službene" povijesti, a onda je Stankoviću objašnjavao kako on gleda preko nekakvih vibracija (neke razine) i alfa i beta svijesti te utječe (tko zna kako) na druge.
govorio je o lemuriji i o tome kako je službena povijest laž.
zerdav is offline  
Old 15.03.2009., 16:33   #22
Mene je podsjća na onog "karizmatika" Suca.
zerdav is offline  
Old 15.03.2009., 16:58   #23
Quote:
zerdav kaže: Pogledaj post
Mene je podsjća na onog "karizmatika" Suca.
Samo što nema stigme, već gama zraćenje...
__________________
"Advisement: Evisceration works well. Electrocution, blunt trauma, and decapitation are also effective, I understand."
Hk-47 is offline  
Old 15.03.2009., 17:21   #24
vi koji tvrdite da je luđak, mozda se malo ugrozeno osjecate, ha?
mislim, ja imam dojam da je tako s obzirom kak ste se raspisali
18Delta is offline  
Old 15.03.2009., 17:24   #25
Nisam gledao...

Može netko ukratko napisati što je rekao?
DagDugpa is offline  
Old 15.03.2009., 17:31   #26
Tko je dr. Pavuna?

Tko je dr. Pavuna?
Na ovo pitanje bih i sam volio dobiti odgovor.
Kao prvo danas je u emisiji iznio gomilu vrlo oprečnih stavova/podataka.

1. Rekao je da je današnja situacija u financijskom svijetu prouzrokovana time što je došlo do sukoba unutar klana zlikovaca bankara u vrhu. Dakle sukob je, ako već govori o ljudima koji su navodno u samom vrhu, nešto što je nastalo spontano, neslaganjem oko neke određene teme/problema... Kasnije je iznio da je sve namješteno jer on ima određene knjige iz 1985. koje govore da će se dogoditi ono što se upravo događa, govori o Iluminatima (i masonima) koji stvarno drmaju svijetom. Pa koja je tvrdnja onda istinita? Dakle, ako je istina da je današnja situacija prouzrokovana sukobom, teorija koja objedinjuje obje tvrdnje jest da stvarno postoji netko tko stoji iza bankara i tko je namjestio njihov sukob.

2. Govori kako su političari bili iskvareni, još uvijek jesu, kako nisu kompetentni pronalaziti rješenja jer za to nisu obučeni, ali Barack Obama je nešto drugo (iako nije pravi znanstvenik). Kako zna? Ne propituj njegovu kršćansku intuiciju, to je tako jer Pavuna tako kaže!!! Čak mu je u jednom trenutku izletilo da političari obećavaju, nude nadu uprazno - pa Gospodin Nada, iliti Barack Obama, je "obrlatio" sva stada ljudi-ovaca praznim obećanjima. Tražite malo po internetu (npr. infowars.com) pa se uvjerite što je izlagao prije izbora, i kakve antiljudske zakone on i njegovi namještenici uvode u Americi, kontrolirani od istih koji kontroliraju i one bankare (neki novinar/istraživač je usporedio mjere koje sad ovaj donosi sa mjerama koje je provodio Hitler u Njemačkoj). Ljudi koji se bude iz ovog ludila su u letcima, koje policijski i vojni centri dobivaju za edukaciju osoblja, proglašeni neprijateljima Amerike i teroristima, svi koji podupiru Ron Paula i slične, oni koji gledaju Zeitgeist, America: Freedom to Fascism... Što kažete sad svi vi koji inače tvrdite da su tajna društva teorije zavjere, sad kad vam je vaš dragi Pavuna to potvrdio?

3. On vješto manipulira nekim duhovnim elementima kojima barataju i ljudi koji su se iščupali iz religijskih mentalnih zatvora, tipa višedimenzionalnost svemira, svi smo mi jedno (malo "izopačeno" jer ne odlazi u subatomske okvire gdje kvantna fizika stvarno navodi da smo svi jedno, svi smo energija jer su atomi ustvari prazan prostor, materija je energija; sve to on naravno zna ali manipulira tako da ubacuje brojke vezane za broj atoma u tijelu, u svemiru, svi smo isti atomi...), pa nešto posprdno govori o Bogu kao čovjeku sa bradom koji sjedi na oblaku (motiv iz Zeitgeista), svime time vješto manipulira opet nas navodeći na Isusa Krista, Novi zavjet i ostale ljudske izmišljotine. Napravio je pravi "bućkuriš" od kršćanstva (a cionisti - elitistički globalisti, Novi svjetski poredak - i najavljuju uz jednu Svjetsku ekonomiju, politiku, ekologiju, također i jednu svjetsku religiju, možda Pavuna zna nešto više o tome...)

4. Poticanje da se bulji u TV!!! Mislim da ovome ne treba puno dodati...

5. Nevjerojatan je egomanijak! Toliko samohvale nisam nikad vidio u znanstvenim krugovima. Vidi se da je čovjek pošteno inteligentan, ili kako on kaže, briljantan, ali se ne treba toliko time razmetati. Bojim se da ima neki ozbiljan hendikep iliti kompleks, ako razumijete o čemu govorim...


Bojim se da ga Obama nije uzeo baš bez veze u svoj tim. Sklon sam vjerovati da nije lud, i da zna što radi, odnosno što nam subliminalno odašilje.
Mislim da sam po putu neke stvari zaboravio, ali biti ću sretan ako i ovo netko pročita!

Volio bih da netko napiše svoje viđenje bez vrijeđanja, ali pravo viđenje bez onog "...pametan čovjek ne mogu vjerovat da je Hrvat!" ili "budala umišljena" i sl.

Tko zna engleski neka obavezno pročita:
http://www.davidicke.com/content/view/20744

Pozdrav
ups@ is offline  
Old 15.03.2009., 17:33   #27
U svemu tome nije ništa pametno rekao osim što se hvalio u 3. licu. U sve je upetljavao isusa i boga... Digao mi je živce dok sam ga slušao. Kako pravi fizičar može biti vjernik i alternativac? Sere tamo o nekim stanjima svijesti... Prema tome, on je teški debil!
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 17:37   #28
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
U svemu tome nije ništa pametno rekao osim što se hvalio u 3. licu. U sve je upetljavao isusa i boga... Digao mi je živce dok sam ga slušao. Kako pravi fizičar može biti vjernik? :consfused: Prema tome, on je debil!
ma da, samo nepravi fizičari mogu biti vjernici. neznam s kakvim vjernicima si se ti imao prilike upoznati da imas tako zatupljeno priglup stav.
gorefiend is offline  
Old 15.03.2009., 17:38   #29
http://www.galaksija.com/planeta/novac.htm


pojasnite mi molim vas, kako znanstvenik moze sebi predociti,objasniti vjeru i vjerovati u nju?
gsustek is offline  
Old 15.03.2009., 17:42   #30
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
vi koji tvrdite da je luđak, mozda se malo ugrozeno osjecate, ha?
mislim, ja imam dojam da je tako s obzirom kak ste se raspisali
Osobno, ne bih imao ništa protiv, dapače bilo bi mi vrlo drago da se ispostavi da sam stekao potpuno pogrešan dojam. A što se tiče ugroženosti, ne znam na što misliš? Osim ako se izražavanje suprotnog mišljenja smatra nekakvim ugrožavanjem?
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 15.03.2009., 17:43   #31
kako znanstvenik spaja znanost i vjeru?

Meni je to nespojivo, da jedan znanstvenik, vjeruje u Boga, ili je pripadnik neke vjere,,,ali zaista da vjeruje u to?
gsustek is offline  
Old 15.03.2009., 17:46   #32
Quote:
gorefiend kaže: Pogledaj post
ma da, samo nepravi fizičari mogu biti vjernici. neznam s kakvim vjernicima si se ti imao prilike upoznati da imas tako zatupljeno priglup stav.
Kako pravi fizičar može vjerovati u boga i biti vjernik??? Vjera sprečava fizičara u slobodnom razmišljanju i racionalnom gledanju. Kako vidim da nisi fizičar, pogledaj to ovako (nadam se da imaš više od 10 godina pa da shvaćaš o čemu pričam): Sa curom ti nisi više u nekim dobrim odnosima ali ti VJERUJEŠ da ona tebe još uvijek voli. To te sprečava u racionalnom razmišljanju da vam je veza gotova. Nadam se da shvaćaš šta želim reći.

Tip je alternativac. Priča o nekim stanjima svijesti. To fizika nije dokazala. Na koji se način impulsi u gama svijesti prenose u odnosu na alfa svijest. Preglup stav...

Genij sigurno nije zato što geniji nisu samohvalisavi koliko i ovaj tip. Genija hvali djelo a ne on sam sebe.

Jedina njegova rečenica s kojom se slažem je "Ima u zagrebu i boljih fizičara od mene."
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 17:50   #33
Čemu nova tema???

Mislim, slažem se s ovim, ali nova tema stvarno nije potrebna...

Vjera i prirodne znanosti nikako ne mogu ići zajedno.
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 17:57   #34
Sa tolikim rasipanjem energije uludo i na sve strane teško mi je zamisliti da se taj čovjek može skoncentrirati na jednu stvar i posvetiti joj se. Ipak, tko zna...
free404 is offline  
Old 15.03.2009., 18:06   #35
Ajd' nemojte valjati gluposti. Vjera i znanost nemaju baš nikakve veze jedna s drugom, osim u ekstremnim slučajevima kao što su kreacionisti, takvi stvarno ne mogu biti znanstvenici.

Jesam ateist, ali ovakva arogancija prema tuđem iskustvu(vjerskom ili bilo kakvom) mi je odbojna otprilike kao i vjerski fanatizam.
JPK is offline  
Old 15.03.2009., 18:07   #36
Pavuna kod Stankovica Nu2 (snimak)

Puno je on toga i prebrzo rekao, tesko je dati sud, ipak vecinu toga sto je rekao i sto je ostalo upamceno stoji (siva energija, lobiji...)
pera_djetlic is offline  
Old 15.03.2009., 18:12   #37
Spojila sam sve 3 teme. Nema smisla imati otvorene 3 gluposti.
Tika is offline  
Old 15.03.2009., 18:21   #38
Quote:
pera_djetlic kaže: Pogledaj post
Pavuna kod Stankovica Nu2 (snimak)

Puno je on toga i prebrzo rekao, tesko je dati sud, ipak vecinu toga sto je rekao i sto je ostalo upamceno stoji (siva energija, lobiji...)
Mi ovdje govorimo o njemu kao fizičaru. Čovjek je prenapuhan za uspjeh koji je ostvario...

Kakva siva energija?

Sad sam se sjetio još nečega što jedan fizičar ne može tvrditi... On je rekao da svemir ima više od 4 dimenzije što još nije dokazano. To pravi fizičar ne smije tvrditi...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 18:33   #39
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Sad sam se sjetio još nečega što jedan fizičar ne može tvrditi... On je rekao da svemir ima više od 4 dimenzije što još nije dokazano. To pravi fizičar ne smije tvrditi...
Zvučiš kao da si ispao iz Sovjetskog Saveza 50ih godina kad je Partija propisivala što pravi znanstvenik smije a što ne smije govoriti. Pravi fizičar smije govoriti što god hoće, pogotovo po priglupim medijima kao što je TV, ako uz to objavljuje radove u respektabilnim časopisima i radi na respektabilnom institutu, što oboje ovaj Pavuna radi.

Ne branim njega osobno, jer ni nisam gledao emisiju, a i čuo sam da je neuravnotežen, no ovo gore i za njega vrijedi.
JPK is offline  
Old 15.03.2009., 18:34   #40
Ma čovjek ZNA ZNANJE! Onaj koji to razumije a to je i više od religije i znanosti zajedno taj će ga i shvatiti a ovo trančiranje njegovih izjava nema smisla jer je premalo vremena o jednoj preširokoj temi imao pred sobom.
A i mene je smetalo ono šukerovsko: Davor Šuker ovo, Davor Šuker ono znate već u trećem licu... tj Pavuna ovo, ono itd. A to da zna znanje se vidi iz aviona. Čovjek nije ulazio u neke stvari dublje jer se vidi da ih je samo iskusio (npr dio iz Indije) al kad ovako to kompletno prezentira i govori vidi se da to proživljava i živi a to je puno više od svih ljudi koji nas trenutno vode. A s obzirom da i sam u svojoj struci sam se uvjerio da smo pred zidom jer su političari došli do kraja kad ne znaju dalje, sve mi je ovo jasno kao dan.
Smily is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.