Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 16:11   #1
Sapunjara klišei

Evo čitao sam malo par topica s ovog podforuma, i odlučio sastaviti jednu listu dosad nepisanih sapuničastih pravila. Neka sam vidio ovdje na forumu, neka negdje drugdje na netu, a neka sam čak i sam smislio (bazirana na Zabranjenoj ljubavi, Santa Barbari, Guiltu, i nekoj tamo zaboravio sam kako se zove, ali likovi su bili neki patuljak i vještica).

Uglavnom evo pravila i slobodno napišite svoja.


Zakoni Sapunice

1.) Aklo netko pogine, a niste vidjeli njegovo tjelo, sigurn će opet oživjeti. Ako ste vidjeli njegovo tjelo, pojavit će se blizanac/blizanka suprotnih etičkih karakteristika.

2) Kada god se dvoje likova poljube, jedan ili više potencialnih partnera to promatraju skriveni uz dramatičnu glazbu.

3) Ne postoje dva lika u sapunici koji imaju isto ime, a različito prezime. Ako se pojavi neki lik koji se preadstavlja imenom nekog već postojećeg lika, on se zasigurno lažno predstavlja!

4) Svi likovi iz sapunica imaju „mračnu tajnu“ koja je najčešće razotkrivena na mjestima kao što su u crkvi za vrijeme vjenčanja, božičnoj ili novogodišnoj proslavi ili u bolničkoj čekaonici.

5) Viještice, vampiri, vukodlaci i zombi nisu samo priče za malu djecu. Štoviše, to je vjerovatno jedna od „mračnih tajni“ iz Pravila 4.

6) U sapunici ljudi ne idu na WC, ne peru odjeću i ne gledaju sapunice. Gedanje sapunica je za pichkice.

7) U sapunici tko god ode posjetit svog rođaka na tjedan dana, vrati se za mjesec dana sav preplanuo.

8) Političko uređenje države u kojoj se sapunica odvija je demokracija, a vrhovno zakonodavno tijelo je parlamet s samo jednim zastupnikom izabranim na demokratskim izborima. To zastupničko mjesto obično pripadne negativcu, zato jer se služio „prljavim trikovima“ u predizbornoj kampanji. Ako slučajno pozitivac pobjedi na izborima, ubrzo će biti svrgnut s vlasti.

9) Pad u more s visine od 20 cm može može biti pogibeljan. Nako što se to stvarno desi pogledaj pravilo 1.

10) Grad u kojem se odvija sapunica ima samo jedan ugostiteljski objekt u koji svi likovi iz sapunice zalaze. Čak kada se nalaze sa ljubavnicima/ljubavnicama.

11) Ako ženski i muški lik ostanu sami u prostoriji u kojoj ima alkhola, ženski lik će sigurno zatrudnit. Ovo pravilo ne vrijedi ako i samo ako su ti likovi u braku.

12) Kućne pomoćnice zanju sve obiteljske tajne. Ipak, svaki put kada neki lik odaje obiteljsku tajnu, a one to načuju (nije da prisluškuju), od iznenađenja im ispadne porculanski servis za čaj koji je u obitelji već 7 generacija. Naravno, tog čajnog servisa ima beskonačno na skladištu.

13) Ukoliko netko preživi sabračajku/pad u more s visine od 20cm/požar/pokušaj ubojstva.... iskoristit će priliku i glumiti nepokretnost/amneziju/komu/gubitak vida... da bi izazvao sažaljenje od drugih likova. Pogibeljne situacije u pravilu preživljavaju negativci.

14) Zakoni fizike/logike ne vrijede u sapunicama

15) Kada se sazna neugodna istina o nekom liku iz sapunice, taj lik će nervozno kolutati očima. To je ujedno i znak da je scena gotova.

16) Transplantacija bubrega je najsigurniji način da saznate tko su vam roditelji.
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 17:00   #2
aj dios mijo,ke te paso?
deha me in pas!
no,diego!NO!!

__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 21:08   #3
Predobro!
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 21:49   #4
Ogius, čestitam ti na nakakanoj gomili gluposti! Neke od navedenih stvari se možda ponekad dogode u sapunicama, ali to nisu PRAVILA. Stvarno si sad bih rekao što...
AlejandroChaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 22:22   #5
Ogius, nemam riječi, jedino što ću reći je svaka ti dala!!!!! al najjače mi je bilo ova sa sluškinjom&porculanskim servisom te padom u more s 20 cm
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 09:51   #6
Svaka čast na pravilima, Ogius !!!


Quote:
AlejandroChaban kaže: Pogledaj post
Ogius, čestitam ti na nakakanoj gomili gluposti! Neke od navedenih stvari se možda ponekad dogode u sapunicama, ali to nisu PRAVILA. Stvarno si sad bih rekao što...


A ti si još smješniji
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:28   #7
zaboravio si jednu vrlu bitnu činjenicu

- serija uvijek završava tada kada izgubljeni sin/kćer treba zaustiti objasniti svoj identitet ocu/majci
- serija uvijek završava da glavni lik bude upucan/proboden/pao u automobilu s litice visine 500 m/utopi se/zaglavi na pruzi...i onda sljedeća epizoda počinje s manjim ozljedama
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:36   #8
Update članka 15) Zakona o sapunicama
U tekst se dodaje:

"Ovo pravilo vrijedi samo u latinskoameričkim sapunicama."
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 11:34   #9
Ogius
__________________
Music expresses that which cannot be said and on which it is impossible to be silent.
sweetmarlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:28   #10
Ajme, legendo!!!
Svaka ti čast, nasmijao si me do suza. Keep it up!
__________________
"We knew that it would soon be over, and so we put it all into a poem, to tell the universe who we were, and why we were here, and what we said and did and thought and dreamed and yearned for. We wrapped our dreams in words and patterned the words so that they would live forever, unforgettable."
AnitaMuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:51   #11
Zabavno .

A gde je pad niz stepenice???

Na taj nacin se zene u telenovelama i sapunicama resavaju dece koja, iz ovih ili onih razloga, nisu podobna u odredjenim trenucima .

@apolonia_3 & AlejandroChaban

Malo humora vam nebi bilo na odmet .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:51   #12
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
A gde je pad niz stepenice???
To se i ja pitam. E da, trebalo bi još dodati i :

- glavni junaci se posvađaju i kada tip ode, ženska počne cmizdriti
- negativka ne podnosi glavnu junakinju jer je 'muerta de hambre'
- negativka i glavna junakinja zatrudne s istim tipom, negativka naravno razglasi na sva zvona a glavna (uvijek pobožna i dobra) odluči prešutjeti trudnoću kako bi pustila svog voljenog da bude sretan s drugom
- uvijek ALI baš uvijek negativci : umru, završe u zatvoru ili ono najžešće, pokaju se za svoje grijehe u zadnjem nastavku
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 17:23   #13
Ogius
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 18:06   #14


Svaka čast, Care!!!
jel3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 18:13   #15
ja sam obožavatelj sapunica ali svaka ti čast ogiuse a i tebi matkove
nema sapunice a da ne bude barem 5 stvari od ovih navedenih
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 18:52   #16
Quote:
matkotv kaže: Pogledaj post
To se i ja pitam. E da, trebalo bi još dodati i :

- glavni junaci se posvađaju i kada tip ode, ženska počne cmizdriti
- negativka ne podnosi glavnu junakinju jer je 'muerta de hambre'
- negativka i glavna junakinja zatrudne s istim tipom, negativka naravno razglasi na sva zvona a glavna (uvijek pobožna i dobra) odluči prešutjeti trudnoću kako bi pustila svog voljenog da bude sretan s drugom
- uvijek ALI baš uvijek negativci : umru, završe u zatvoru ili ono najžešće, pokaju se za svoje grijehe u zadnjem nastavku
Matko
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 19:19   #17
Nadopuna :

1 . Likovi u meksičkim telenovelama NIKAD, ali NIKAD u kući ne nose papuče, a večernje toalete koriste za svakidašnje prilike, bez obzira dal misle otići na modnu reviji ili jednostavno prodefilirati vlastitom kućom.

2 . Ako je sluškinja u telenoveli zločesta, najvjerojatnije će postati suučesnica glavne negativke, a osim toga često će spočitavati gazdi kako se ne smije oženiti za jednu siromašnu, jer to nije žena iz njegova sloja.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 19:58   #18
Savrseno...Zaboravili ste jos jednu bitnu karakteristiku:

- bar jedan od likova mora zavrsiti u ludnici, to je obavezno!!!

- posle svakog ubistva ili nekog tezeg krivicnog dela negativac ode da se ispoveda i naravno sve kaze, a svestenik ga sledecih 100 epizoda gleda pogledom punog prezira i ,naravno, nikom nista ne govori I tamo negde oko 150-e epizode , a u medjuvremenu je negativac ubio jos par likova, on odluci da prekrsi tajnu ispovedi i raskrinka tu barabu pred celim selom, posle cega se ovaj ubija jer pocinju da ga progone duhovi proslosti ...i onda sledi happy end i davno ocekivana svadba koja se vec odlagala jedno 17 puta zbog one iste barabe

I tako....
Makiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 21:08   #19
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Nadopuna :

1 . Likovi u meksičkim telenovelama NIKAD, ali NIKAD u kući ne nose papuče, a večernje toalete koriste za svakidašnje prilike, bez obzira dal misle otići na modnu reviji ili jednostavno prodefilirati vlastitom kućom.

2 . Ako je sluškinja u telenoveli zločesta, najvjerojatnije će postati suučesnica glavne negativke, a osim toga često će spočitavati gazdi kako se ne smije oženiti za jednu siromašnu, jer to nije žena iz njegova sloja.
Daaa!!! To je karakteristika telenovela! Pogotovo onih, Televisinih .

Likovi su obucenih kao za gala vecer . A zene obavezno i po kuci nose stikle... i to one najvislje . Naravno da i ne izostaju skupe nausnice, ogrlice, dijamanti, brilijanti, umetne trepavice, napadna sminka, gala frizure... i to sve za "po kuci"... cak i kada niko ne dolazi u goste .

A sluzavka je posebna biljka... ili je andjeo ili vestica .

@AlejandroChaban

Prvo sam mislio da se zezas... ali t se zbilja ljutis... Gospode Boze .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:16   #20
Ogius - Odlična stvar....
__________________
La Madrastra blog- Un Amor Condenado - Wellcome! Bienvenidos!


Viveme sin miedo ahora....viveme un segundo, una hora...la vida entera.

Quando te tengo cerca, unico que deseo es estrecharte, porque no solo te amo...me atraes, me gustas...me gustas mucho!!! Te adoro Cesar Evora.

Morena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.