Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 13:21   #1001
Znate li da li med.sestre (SSS) koje su primljene na staž preko stručnog osposobljavanja za 1600kn imaju pravo na godišnji?
Nama su jučer rekli da nemamo pravo na godišnji, i ako se razbolimo moramo te dane koliko smo bili bolesni nadoknaditi i u roku 3 dana donijet potvrdu od doktora.
Pa me zanima kako je kod drugih koji su dobili staž za 1600kn?
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 21:31   #1002
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
Znate li da li med.sestre (SSS) koje su primljene na staž preko stručnog osposobljavanja za 1600kn imaju pravo na godišnji?
Nama su jučer rekli da nemamo pravo na godišnji, i ako se razbolimo moramo te dane koliko smo bili bolesni nadoknaditi i u roku 3 dana donijet potvrdu od doktora.
Pa me zanima kako je kod drugih koji su dobili staž za 1600kn?
koliko ja znam trebali bi imati pravo na godišnji. a to što smo u jebenoj državi gdje je divlji zapad, to je drugi par cipela.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:02   #1003
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
Znate li da li med.sestre (SSS) koje su primljene na staž preko stručnog osposobljavanja za 1600kn imaju pravo na godišnji?
Nama su jučer rekli da nemamo pravo na godišnji, i ako se razbolimo moramo te dane koliko smo bili bolesni nadoknaditi i u roku 3 dana donijet potvrdu od doktora.
Pa me zanima kako je kod drugih koji su dobili staž za 1600kn?
Mojoj frendici koja stažira za taj kikiriki ( 1600) su rekli da ima pravo na godišnji nakon 6. mjeseci. Ona je VSS, al mislim da nema veze.
__________________
Ula-la!
La-Ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 22:04   #1004
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
koliko ja znam trebali bi imati pravo na godišnji. a to što smo u jebenoj državi gdje je divlji zapad, to je drugi par cipela.
Quote:
La-Ra kaže: Pogledaj post
Mojoj frendici koja stažira za taj kikiriki ( 1600) su rekli da ima pravo na godišnji nakon 6. mjeseci. Ona je VSS, al mislim da nema veze.
kak je to glupo što je kod jednih ovako, kod drugih onako kod nas nema godišnjeg
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:12   #1005
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
kak je to glupo što je kod jednih ovako, kod drugih onako kod nas nema godišnjeg
slažem se.
kada sam ja stažirala, godišnji nisi smio ni spomenuti, mislim da bi si gadne probleme stvorio.

kolegica je stažirala u drugom gradu, najnormalnije dobila godišnji od dva ili tri tjedna, ne sjećam se. čak je i bila šema ako odradiš višak sati, dobio bi slobodan dan. mi smo duplali smjene i nikoga nije bilo brige za to. ja sam čak i dobro prošla, ni jednom me nisu zvali na mob da dođem uletiti i pokriti smjenu, ali sam čula da je bilo i toga po mojoj bolnici.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 01:37   #1006
Zna li neko kako se u engleskom prevodi medicinski tehničar?Male nurse ili medical technition ili nešto treće?
boki55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 22:42   #1007
mislim da je kod njih sve nurse, bez obzira na spol.
a da je medical technition nešto drugo, a ne nurse.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 18:37   #1008


Zanimaju me neke stvari pa se nadam da ćete mi pomoć
Završila sam srednju školu za medicinsku sestru prije 5 godina, staž nisam odradila, sada sam se odlučila da bih ipak išla odraditi, ali ne znam da li postoji neki rok u kojem se mora odraditi staž, obzirom da je prošlo 5 godina? Koja je procedura za doć do staža uopće? Da li je moguće staž odraditi u domu zdravlja ili staračkom domu?
Hvala vam unaprijed
__________________
23.02.2012.
RS 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 15:08   #1009
koliko znam nema roka. ja sam završila prije više od 5 godina i tek sad stažiram
javila sam se na natječaj koji je bio objavljen, i zvali su me nekoliko dana nakon što je rok za prijavu na natječaj završio da sam primljena.
predala sam papire za dom zdravlja i bolnicu, pa sam dobila u bolnici. no da sam dobila u domu zdravlja ionako bi tamo bila samo 2 mjeseca pa onda u bolnicu po odjelima jer se i to mora proći. tako da mislim da ne možeš biti godinu dana samo u domu zdravlja ili u staračkome. ne znam ni da li se može u staračkom odraditi staž, nekako sumnjam
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 00:38   #1010
Pozdrav. Ovako, ove godine vjerojatno upisujem fax i jedna od opcija je sestrinstvo. Neki dan sam cuo da su moguci problemi oko dobivanja licence za rad zbog toga sto ja dolazim iz srednje ekonomske, a ne medicinske. Da li je zaista tako?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 21:39   #1011
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ovako, ove godine vjerojatno upisujem fax i jedna od opcija je sestrinstvo. Neki dan sam cuo da su moguci problemi oko dobivanja licence za rad zbog toga sto ja dolazim iz srednje ekonomske, a ne medicinske. Da li je zaista tako?
ne vidim zašto bi imao problema
upišeš fax, završiš ga, odstažiraš, položiš stručni, pošalješ papire u komoru i dobiješ licencu. kao i da si išao u srednju medicinsku.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:30   #1012
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ne vidim zašto bi imao problema
upišeš fax, završiš ga, odstažiraš, položiš stručni, pošalješ papire u komoru i dobiješ licencu. kao i da si išao u srednju medicinsku.
Aha, ma jedna osoba mi je pricala da je ona imala problema i da joj nisu htjeli izdati tu licencu samo zato sto nije zavrsila srednju medicnsku nekog gimnaziju mislim, a kasnije je isla na sestristvo 3 godine.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 12:40   #1013
Voljela bih kad bi mi netko, ako ima uopće tko iz Ri i okolice a da je odrađivao pripravnički staž u kbc Rijeka, da napiše svoja iskustva i kakve su sestre? Jesu li voljne pokazati, jer kad smo bili na praksi bilo ih je svakakvih, uglavnom te ignoriraju, al znam da praksa u školi i staž nije isto, al ipak... završila sam prije 5 godina, tek sad sam odlučila ići na staž, a dosta vremena je prošlo i strah me da mi neće pokazat, krv nisam nikad vadila,infuziju također nikad, davala sam samo injekcije na praksi. Povadila sam sve knjige iz srednje da se prisjetim malo svega I još jedno pitanje, gdje objavljuju natječaj za pripravnički? Ja pratim stranice kbc-a, al ništa još nema
__________________
23.02.2012.
RS 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 02:17   #1014
Quote:
RS 2000 kaže: Pogledaj post
Voljela bih kad bi mi netko, ako ima uopće tko iz Ri i okolice a da je odrađivao pripravnički staž u kbc Rijeka, da napiše svoja iskustva i kakve su sestre? Jesu li voljne pokazati, jer kad smo bili na praksi bilo ih je svakakvih, uglavnom te ignoriraju, al znam da praksa u školi i staž nije isto, al ipak... završila sam prije 5 godina, tek sad sam odlučila ići na staž, a dosta vremena je prošlo i strah me da mi neće pokazat, krv nisam nikad vadila,infuziju također nikad, davala sam samo injekcije na praksi. Povadila sam sve knjige iz srednje da se prisjetim malo svega I još jedno pitanje, gdje objavljuju natječaj za pripravnički? Ja pratim stranice kbc-a, al ništa još nema
mislim da dosta toga ovisi i od tebe.
kolegica je bila na internom i cijeli posao joj je svodio na vodanje pacijenata na pratrage. ja sam na tom istom odjelu radila sve, od uvođenja katetera, vađenja krvi, terapije, i naravno onih malo "pametnijih" poslova. ipak to pada na pripravnike.

rijetko koja će te sestra uhvatiti za ruku i reć "dođi da ti pokažem". ali ako se stalno guraš, tražiš, pitaš, pokazat će ti kad tad
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 17:36   #1015
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
mislim da dosta toga ovisi i od tebe.
kolegica je bila na internom i cijeli posao joj je svodio na vodanje pacijenata na pratrage. ja sam na tom istom odjelu radila sve, od uvođenja katetera, vađenja krvi, terapije, i naravno onih malo "pametnijih" poslova. ipak to pada na pripravnike.

rijetko koja će te sestra uhvatiti za ruku i reć "dođi da ti pokažem". ali ako se stalno guraš, tražiš, pitaš, pokazat će ti kad tad
Hvala
Još jedno pitanje, dok si bila na stažu jesi radila smjene kao i one sestre koje rade tamo, mislim noćne?
__________________
23.02.2012.
RS 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 00:49   #1016
Quote:
RS 2000 kaže: Pogledaj post
Hvala
Još jedno pitanje, dok si bila na stažu jesi radila smjene kao i one sestre koje rade tamo, mislim noćne?
nisam ti ja iz rijeke

ali da, radila sam i smjene, i jutra, popodneva, ovisi od odijela do odijela.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 22:25   #1017
Jedno pitanje, koliko se kreću plaće višim med. sestrama zaposlenim u službi za školsku medicinu? Puno hvala na odg
Dandy_080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:30   #1018
Quote:
RS 2000 kaže: Pogledaj post
Voljela bih kad bi mi netko, ako ima uopće tko iz Ri i okolice a da je odrađivao pripravnički staž u kbc Rijeka, da napiše svoja iskustva i kakve su sestre? Jesu li voljne pokazati, jer kad smo bili na praksi bilo ih je svakakvih, uglavnom te ignoriraju, al znam da praksa u školi i staž nije isto, al ipak... završila sam prije 5 godina, tek sad sam odlučila ići na staž, a dosta vremena je prošlo i strah me da mi neće pokazat, krv nisam nikad vadila,infuziju također nikad, davala sam samo injekcije na praksi. Povadila sam sve knjige iz srednje da se prisjetim malo svega I još jedno pitanje, gdje objavljuju natječaj za pripravnički? Ja pratim stranice kbc-a, al ništa još nema
POzz..na svakom odjelu ti ima njih koje su ko hodajuci mrtvaci i ne dozivljavaju te,ima simpaticnih i dobrih koje te zele necemu nauciti..u svakom slucaju koliko se guras i trsis ,toliko i dobijes..budi dosadna,pokazi da te zanima,a ovo dr ce samo od sebe. sve nce auciti sa stazem,to nitko ne zna kad tek dode,zato i postoji staz.Natjecaji ti se objavljuju preko njihove internet stranice i na hzzovim. Pripravnic ugl rade samo ujutro,ali zbog potreba odjela si nekad i popodne.nocne ne radis. u mom slucaju ja sam znala raditi i dnevne smjene i dio nocne i vikende,sve po potrebi,ali ja kad sam pocela nije bilo toliko pripravnika.sad ih je dosta pa nema potrebe za takvim smjenama
marinchy03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:11   #1019
ja radim i ujutro, i popodne i noćne, i vikendima, i blagdanima.. to sve ovisi od odjela do odjela
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 20:07   #1020
treba mi jedna info.

koliko bi otprilike iznosila plaća za bacc ms u bolnici koja radi smjene?

unaprijed zahvaljujem
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.