Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 11:12   #41
Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
vidim ja da pišem uzalud, svi ponavljate isto a nitko ne čita prethodne postove
ja čitam
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:30   #42
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Ako je riječ o limu normalno da če skliznuti i sušiti danima kada niste stavili primer,koji se inače stavlja na obojene metale. Ako se još nije počeo ljuštiti to samo pokazuje koliko je kvalitetan.
Onima koji su ne zadovoljni s hameritom pretpostavljam da nisu poštivali uputstva o primjeni.
To šta ga reklamiraju da se maže direktno na hrđu

Brušenje hrđe što više,pranje podloge razrjeđivačem,antikorozivni pred premaz,vremenski razmak između nanošenja slojeva i debljina nanosa,su presudni za dobiti zaštitu,kakvu proizvođač tvrdi da se dobije.
1L 3-3.5 m2 u dva nanosa.
Traje viječno.
ne traje
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:05   #43
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
dali to znači da na već obojanu površinu ne mogu staviti tu boju, nego moram kompletno sve prebrusiti i sve izpočetka farbati?
Ako se stara boja ne ljušti.
Uzmete krpicu namočite je Hamerit razrjeđivačem,
ostavite je na staroj boji 15-ak minuta da stoji,
ako se stara boja ne digne,ne nabubri,možete mazati Hameritom.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:16   #44
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
To se dogodilo i meni kada sam ga nanosio špricom,popizdio sam.
E onda sam uzeo mali valjak i bilo je sve 5.
Ako se hamerite nanosi špricanjem,šprica se 4 puta,tako da se ne može očekivati da pokrije odmah iz 1-2 ruke,i da se dobije željena debljina,buduči da se razrijedi 30%.
Ipak je valjak,bolji.
Traje,duuuugo kada se nanese 150 mikrona.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:42   #45
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
eto razloga tulumu rđe... hvala
Kad smo već kod tulumarenja - baš sam pomislio kako bi bilo dobro napraviti neki roštilj ili nekaj i pripremiti 5 kistova, temeljnu i lak, i fino angažirati ekipu prije nego se ponažderu i ponapiju da naprave nešto korisnno
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:08   #46
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Ako se hamerite nanosi špricanjem,šprica se 4 puta,tako da se ne može očekivati da pokrije odmah iz 1-2 ruke,i da se dobije željena debljina,buduči da se razrijedi 30%.
Ipak je valjak,bolji.
Traje,duuuugo kada se nanese 150 mikrona.
ako se čelik dobro očisti da bude bez bez masnoće i oksida , ako se nanese dva puta temeljna i ako se 4 puta nanese lak onda će dugo trajati bilo koja boja, ako kupim i njajeftiniju poput kemoluxa uštedejt ću OGROMNE novce

njihova reklama sugerira da ću uštedjeti MNOGO vremena ,malo sutra, ispada da oni nas sve skupa lažu, te ne može na hrđu te ne može u jednom premazu , zašto onda da dam 3x više novaca ???



PREVARANTI , tu boju prodaje reklama i ništa više
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:40   #47
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
ako se čelik dobro očisti da bude bez bez masnoće i oksida , ako se nanese dva puta temeljna i ako se 4 puta nanese lak onda će dugo trajati bilo koja boja, ako kupim i njajeftiniju poput kemoluxa uštedejt ću OGROMNE novce

njihova reklama sugerira da ću uštedjeti MNOGO vremena ,malo sutra, ispada da oni nas sve skupa lažu, te ne može na hrđu te ne može u jednom premazu , zašto onda da dam 3x više novaca ???



PREVARANTI , tu boju prodaje reklama i ništa više
Ma ne prodaje tu boju reklama, ja sam ju koristio prije 10 godina kada je 2 % ljudi u HR uopće ćulo za hamerit, poštivati uputu i 100% je OK, i prekini više pisati gluposti kada si sam griješio i sada ti je kriva reklama.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:52   #48
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Ma ne prodaje tu boju reklama, ja sam ju koristio prije 10 godina kada je 2 % ljudi u HR uopće ćulo za hamerit, poštivati uputu i 100% je OK, i prekini više pisati gluposti kada si sam griješio i sada ti je kriva reklama.
ja sam svoju ogradu obojao prije 15 godina sa luxalom i JAKO sam zadovoljan, reci ti meni zašto bi trebao prijeći na hamerit??


u ponudi imaju i boju za visoke tmperature (do 600 c) e to je tek priča za naivčine,
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:53   #49
Danas bio u Bauhausu, zaletio se do Hamerita i dobro pročitao uputstva.Sve glatke površine, tu spada i čel.lim, treba prije POBRUSITI pa tek onda farbati.Jebote, prije zbarim žemsku nego pripremim materijal za farbanje Hameritom.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:20   #50
Quote:
Damir66 kaže: Pogledaj post
Danas bio u Bauhausu, zaletio se do Hamerita i dobro pročitao uputstva.Sve glatke površine, tu spada i čel.lim, treba prije POBRUSITI pa tek onda farbati.Jebote, prije zbarim žemsku nego pripremim materijal za farbanje Hameritom.

sve skupa smiješno, kad bi tako pripremljenu površinu obojao bilo čime trajalo bi jednako dugo kao i sa ovom preskupom i precijenjenom bojom

reklama čini čuda
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:44   #51
ja sam upravo završio metalne stepenice koje će biti izvana,doduše pod krovom,ali će vjetar nositi kišu i snijeg po njima;farbao sam dva sloja nitro temeljne te na to dva sloja hamershlag boje i ispalo je odlično;hamershlaga imate od raznih proizvođača (moj je slovenski color Medvode čini mi se),sad sam kupio i neki makedonski za balkonsku ogradu;to mi je preporučio prijatelj koji se profi bavi bravarijom diljem svijeta;samo kaj oni stavljaju najprije sredstvo za hrđu,zatim dvokomponentni temelj pa na to dvije ruke hamershlaga;2 K temelj mi je bio preskup i previše zezancije za sam svoj majstor posao
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 18:57   #52
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
ako se čelik dobro očisti da bude bez bez masnoće i oksida , ako se nanese dva puta temeljna i ako se 4 puta nanese lak onda će dugo trajati bilo koja boja, ako kupim i njajeftiniju poput kemoluxa uštedejt ću OGROMNE novce
Ovo prvo što je davljenik napisao to je osnova svega,samo što bi ja dodao jednu caku koju neki možda znaju a možda i ne.
Naime,kad naručujem materijal uvijek gledam da željezo bude masno i bez tragova hrđe.
Onda kanta tople vode,u jednu ruku spužva, a u drugu Arf i začas se masnoća skine trljanjem.
Nakon toga sve se posuši suhom krpom.
Ovo možda djeluje komplicirano,ali uštedi i novce i živce na duge staze.
kosmeč is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:40   #53
Pogledajte ovo http://www.sika-croatia.hr/tehnicki-...-highsolid.pdf Jedino što su pakiranja po 30 kg.Ima u RAL-u ili sa MIO efektom.
Za nanošenje preko starih premaza ili ako je loša podloga kombinira se sa http://www.sika-croatia.hr/sika-proi...tivprimer-.htm
__________________
Nekad sam bio umišljen...ali sam se riješio i te mane,sad sam savršen.
baushtelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 09:38   #54
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
sve skupa smiješno, kad bi tako pripremljenu površinu obojao bilo čime trajalo bi jednako dugo kao i sa ovom preskupom i precijenjenom bojom

reklama čini čuda
Nemaš ti pojma što je reklama, tebi je sve komplicirano e pa ima i za to lijeka, platiš majstora i prst u uho,,,,a ako već hoćeš raditi sam i hoćeš da ti to što sam napraviš bude dobro, poslušaj ponekad savjet drugih i naravno čitaj uputstvo, to ti je temelj, a ako ti je nešto preskupo nemoj to kupiti ali nemoj niti pljuvati bez argumenata.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 11:34   #55
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Nemaš ti pojma što je reklama, tebi je sve komplicirano e pa ima i za to lijeka, platiš majstora i prst u uho,,,,a ako već hoćeš raditi sam i hoćeš da ti to što sam napraviš bude dobro, poslušaj ponekad savjet drugih i naravno čitaj uputstvo, to ti je temelj, a ako ti je nešto preskupo nemoj to kupiti ali nemoj niti pljuvati bez argumenata.
hmmm ja tebe lijepo pitao očekujući da mi argumentirano obrazložiš ali očito tebi je bliže ispaljivati parole, no dobro

Da ponovim pitanje , ako sam zadovoljan sa kvalitetom i trajanošću neke domaće boje kojom sam prije 15 godina obojao čeličnu ogradu ZAŠTO bi trebao prijeći na višestruko skuplju uvoznu ??

Samo da te podsjetim da je reklama vrijeđala svakog iole malo razumnog čovjeka (neka rama motorkotača potpuno oksidirana prijeđe se samo tom famoznom bojom i riješiš se svih problema za sljedećih 50 godina , malo sutra)

Trebalo ih je tužiti zbog obmanjivanja
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:01   #56



Evo malo slika ograda...jednostavnih...
Prva ograda je namjenjena za galeriju, a druga za pročelje kuće na francuskom prozoru.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:59   #57
Dolina s kojom temeljnom sada bojas ovu galanteriju ?
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:47   #58
Lijepo, lijepo.
No, ja bih imao pitanjce iz bliske sfere.
Imam ogradu čiji su paneli popunjeni onom mrežom "na kare". Farbana je zadnji put prije dvadesetak godina i naravno da se sada već i ljušti. Znači treba ju dobro očetkati. Obzirom da sam upravo malkice razvalio ruku, dobro bi mi došao savjet - iskustvo o načinu na koji se takva nezgodna ograda može najlakše očistiti. Znam da je to moguće "na žgance", ali bi me veselilo da postoji nešto lakše a da je primjereno mreži. Koja bi rotacijska četka bila najbolja za takvo što?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:05   #59
Vjerovatno kemolux crvenu...takvu imam.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:14   #60
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Vjerovatno kemolux crvenu...takvu imam.
U planu je zamjeniti dvorišna vrata s slicnim od kovanog zeljeza.
Nije problem varenje i napraviti vrata,nego kako da ih zaštitim dobro ?
Znam da je najbolje cincanje,ali toga nema ni u blizini,a ako vozim na cincanje onda mi je investicija preskupa.
Što mislite o epoxy dvokomponentnim bojama,temelj dobro dvije ruke pa zavrsna boja kovanog željeza.
Koliko bi to trajalo ?
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.