Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2009., 13:09   #161
@buby0806

prije nego idem traziti sve podatke ...mozete li mi dati sta je vas decko "tocno zavrsio"...koju diplomu ima...ili zanatsku zavrsnu skolu, koje struke, elektricar ili je klimatizacija...to pomaze mnogo ako znadem.

Hvala sta ste dali post code to je isto veoma vazno.

hvala vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 20.05.2009., 16:49   #162
Gledao sam sta ste kazali da bi isli kod svoje rodbine koja ima "firmu klimatizacije", kao Regional sponsored d te firme.

General electrician 4311-11 je na trazenoj listi..isto tako i refrigeration and air-conditioning mechanic 4312-11.

Ovo je sada vazno:
link : Regional sponsored Migration Scheme (Subclass 119/857)

http://www.immi.gov.au/skilled/skill...employer.htm#a

http://www.immi.gov.au/employers/rsms_postcodes.htm

Queensland
Eligible postcodes for the Regional Subclass 457 program and Regional Sponsored Migration Scheme

This is a list of postcodes which specify which parts of Australia are regional for the purposes of the Regional Sponsored Migration Scheme (RSMS) and the regional concessions for the Temporary Business (Long Stay) visa (subclass 457).


Except the greater Brisbane area and the Gold Coast
4124 to 4125
4133
4211
4270 to 4272
4275
4280
4285
4287
4307 to 4499
4515
4517 to 4519
4522 to 4899

Brisbane/Westlakes 4047 nije na listi kao regional, ALI ta adressa je mozda samo residence /kucna adressa....a posao mozda /ali sumnjam na regional listi.

Ostaje drugi nacin da idete kao "family reunion...ukoliko spadate pod zahtjevanu listu.
http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ated-areas.htm

Designated areas of Australia
If you are applying for a Skilled – Regional Sponsored (Provisional) visa, and you are being sponsored by an eligible relative, your sponsor must be usually a resident in one of the following designated areas:


State or Territory : Designated Areas
Victoria............................ Anywhere
South Australia.................. Anywhere
Northern Territory...............Anywhere
Tasmania..........................Anywhere
Aust Capital Territory..........Anywhere

Queensland....................... Postcode areas 4019-4028, 4037-4050, 4079-4100, 4114, 4118, 4124-4150, 4158-4168, 4180-4899 (anywhere except Brisbane metropolitan area)

Western Australia...............Postcode areas 6042-6044, 6126, 6200-6799 (anywhere except Perth metropolitan region)

New South Wales...............Post areas 2311-2312, 2328-2333, 2336-2490, 2535-2551, 2575-2739, 2787-2898 (anywhere except Sydney, Newcastle and Wollongong)

I kao trece mozete ...mislim vas decko traziti skill viza normalnim putem.

Provjerite sa vasom rodbinom ...."mozda oni mogu dobiti Regional vizu...nikada se ne znade....ali vi ne kupujte avionske karte ili se spremajte dok ne dobiote od authoriti da imate posao obezbjedjen i da je vasa viza odobrena.

Ovo sve samo za procitati je komplicirano, a proci kros to sve i na vrh toga i engleski je veoma mnogo.

Za psa ne vodite previse brige/ja razumijem da vam je kao dijete/, proci cete kao prema info uredu.

Prije nego zapocmete...ja bi prvo zamolio vasega "Sponsora da ispita dali moze dovesti skill radnika....a vi jos provjerite sa deckom jeli kvalificiran sa dokumentacijom na jedno od gornjega/electricar ili Klima mechanik.

I ne nazivajte nikoga nego samo ako zovete ili saljete sa e-mail, ali samo kada imate "solidne podatke"

http://www.immi.gov.au/

Zurim se idem na spavanje idemo na put .

pratiti cu sta odgovarate ili pisete.

Kao sta sam kazao ne brinite o psu.

Morate sve ostale stvari staviti u listu i plan kako cete raditi.

Dobiti cete uvijek savjet ako imate tocno pitanje.

sretno i sve najbolje

vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 28.05.2009., 22:59   #163
Poštovani moju Australci i Hrvati. Prvo da se predstavim. Zovem se Tomislav i imam 22 godine. Živim u Zagrebu (porijeklom iz Hercegovine), studiram Grafički fakultet.
Stvar zbog koje se javljam je moja želja za preseljenje u Australiju nakon završetka faksa ( za godinu i 3 mjeseca). Razlog zbog kojeg bi se odselio je prvenstveno novac, i recimo da mi je to preseljenje sad prva i jedina velika želja koju želim i moram ostvarit. Dakle kao što sam naveo, odselio bih se zbog novaca a i zbog toga da malo vidim svijeta i da naučim engleski jezik, zato bih vas molio da ne uključujete u temu nostalgiju prema domovini, roditeljima , prijateljima....gledajmo to sa financijskog aspekta.
Moj plan je preseliti se kod strica na 3-4 godine, zaradit novaca, moćda se vratit u HR a možda i ne. On živi u Sydneyu, gdje ima i veliku kuću što znači da bi mi osigurao smještaj a možda i posao.
Što se tiče posla, nemam u planu odmah počet radit u svojoj struci (kao grafičar). Spreman sam radit bilo šta, bilo kakav fizički posao i ništa mi nebi bilo ispod časti radit samo kad bi radio za "velike novce". Tako bih radio godinu-dvije, a onda nakon što bih se malo uhodao, naučio engleski , upoznao grad, ljude , sredinu našao posao u svojoj struci ( ako uopće priznaju diplomu sa Grafičkog fakulteta).Naravno to bih sve radio uz radnu vizu ( ne na crno) koju se nadam da ću dobit (inače, imam HR državljanstvo). Jedino bi mi možda problem bio malo Engleski jezik, koji se nadam da ću naučit u roku godinu dana ( iako i sada dosta dobro znam engleski, samo mi gramatika malo predstavlja problem).

Pa bih vam ja sad postavio nekoliko pitanja:
1) Kolike su šanse da dobijem neki fizički ili bilo kakav posao koji može radit svatko i sa osnovnom školom a da mi plaća bude minimalno 5000 AUD? Ali uzmite u obzir to (nije da se hvalim) da sam jako marljiv čovjek, spreman na sve, komunikativan, poslušan , mnogima simpatičan ,druželjubiv lako se prilagođavam svakakvom poslu, svakakvim sredinama i da mogu podnijet svakakve stvari, kritike......da ne nabrajamo dalje, oću reć samo da sam jako fleksibilan momak. (naravno u Sydneyu)
2)Koliko bi vremena trebalo otprilike za dobiti radnu vizu (stalnu ili onu na 4 godine, neznam za koju bi se prijavljivao) ukoliko bi mi stric garantirao sa smještajem, poslom (ili ako ne poslom) i time da bi se on skrbio o meni?
3)Zna li možda netko kakva je situacija za dobiti posao u grafičkoj struci u Sydneyu (općenito u Australiji). Mislim da bi trebala biti dobra , jer je to danas u moderno doba ipak jedna razvijena grana industrije i dobro plaćena.

I imam jednu "veliku" manu koja mi možda bude malo smetala u mom životu, jer dosad mi je dosta odnemogla, a to je mucanje. Mada ne mucam previše.
Dakle, poanta ovoga svega je koliko bi ja mogao zaraditi u austraiji kao običan radnik (npr fizički, je više volim radit fizičke poslove)
Uzmite u obzir da moj stric koji je otišao u australiju prije 40 godina ima dvije kuće (jedna vrijedi 2 000 000Aud druga oko 500 000) zaradio mnogo para kao jedan obični zanatlija (postavlja keramičke pločice, po wc-ima, bazenima....itd) što mi daje ipak neku nadu da ću zaraditi novce i imati "lijep" život. Jer ovo u Hrvatskoj nije život nego preživljavanje, a isto vrijedi i za Hercegovinu. Jer ja ovde radim 25 dana za 3500 kn (i uz to studiram), nemam stana, ni auta, a vjerojatno ga ni nakon što se zaposlim u struci ovde u zagrebu neću imat za 30 godina.

Nadam se da nisam previše pitanje postavio i bio bih jako zahvalan kad bi se netko potrudio da mi odgovori, jer ipak tim odgovorom možete "spasiti" život jednom mladom momku i pomoći mu da donese jednu veliku odluku.

Unaprijed Hvala i Lijep pozdrav

evo i jedan link koji mi daje dodatni poticaj, šta velite na ovo?

http://www.hrt.hr/index.php?id=blog&tx_ttnews[tt_news]=31791&tx_ttnews[backPid]=48&cHash=0e011be5bb

Zadnje uređivanje tbradaric : 29.05.2009. at 00:14.
tbradaric is offline  
Old 29.05.2009., 09:37   #164
"Ovo ce biti MAJKA od svih odgovora"

Kao prvo da se i na ovoj temi rascisti sa Goran Milic!

http://www.hrt.hr/index.php?id=blog&tx_ttnews[tt_news]=31791&tx_ttnews[backPid]=48&cHash=0e011be5bb

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Radi slijedecega programa i pisanja sam i otvorio ovu temu, gdje dodje netko "neznan i prenasa krive podatke....koji ce biti prikazani i oznaceni",i poslije dati podatki zakona centralinka da ne bude zabune.



Australijo, najbolja

Često mi se dogodi proglasiti nešto u svijetu "naj", najboljim, najjačim, najuspješnijim, najbogatijim, sa svim rizicima koji slijede. Tvrdio sam, i ostajem pri tomu da je najbolja kvaliteta života u južnoj Francuskoj, točnije u Provansi.

Statistički, Norveška je gospodarski najjača zemlja, ali spada i u dosadnije. Amerika je zacijelo najmoćnija država, ali se tamo bar trećina ljudi trese od ekonomske neizvjesnosti. Moskva ima najskuplji vozni park, ali ne puno više od toga, Buenos Aires mi je do posljednjeg puta bio najljepši grad (a sad se vraćam Parizu), kuvajtski državljani sa 100. 000 dolara godišnje po glavi imaju vrhunsku lovu (ali zato dvije trećine stranaca tamo žive kao naši gastarbajteri 60.-ih u Njemačkoj), i sad, proglašavam Australiju ukupno najboljom državom za život.

Zašto? Zato što je to jedina zemlja u svijetu u kojoj nema prosjaka i u kojoj je starost dostojanstveno osigurana.

Zato što svaka osoba koja napuni 65 godina dobiva 5000 kuna na mjesec od države, bez obzira na dužinu radnoga staža. *Dobiva 1300 australskih dolara suprug koji je kopao u rudnicima 40 godina, toliko prima i njegova supruga koja je odgajala djecu i vodila kućanstvo. Kako su cijene slične hrvatskima, ta "socijalna pomoć" od desetak tisuća kuna na mjesec **jamči veoma pristojnu starost uz besplatne bolnice, liječnike i lijekove, i *** 50% popusta na vodu, struju i druge komunalije, kao i na osiguranje za automobil, izlaske u brojne restorane i besplatan prijevoz vlakom i autobusom.

Ljudi treće dobi mogu imati jedan ili dva automobila, kuću od 500 kvadrata, čak i malu vikendicu koju ne unajmljuju, te do 50. 000 dolara u banci. Dobivaju pravo na takvu mirovinu. Ima li bračni par između 50 i 100 tisuća dolara na računu, mirovina se smanjuje za 20 posto. Ima li između 100 i 150 tisuća, pomoć je još manja. Preko 200 tisuća, ne dobivate ništa dok ne potrošite ispod potrebne razine.

*#Sve skupocjenosti koje ne donose zaradu, a to može biti na primjer i slika Pabla Picassa od 10 milijuna dolara, računaju se kao emotivno vlasništvo i ne oduzimaju pravo na mirovinu.

Prodate li sliku, recite adio penziji. Kako oni to kontroliraju, pitate se. Lakše nego što biste zamislili. Anglosaksonsko načelo privatnosti pada jedino pred pravom fiskalnih organa da znaju sve o vama što se tiče novca.

Za mene, a to ćete vidjeti u emisijama iz Australije, najzanimljivije su bile reakcije raznih etničkih skupina na ovakakav mirovinski sustav. Hrvati, Grci, Rumunji prve generacije, nemali broj njih, osigurali su starost na bankovnim računama sa 6 nula i jedinicom ili dvojkom ispred. Oni zbog toga ne primaju mirovinu od 1300 dolara na mjesec. Ali kažu - to ipak nije pošteno.

Zašto ja koji sam teško radio desetljećima nemam pravo dobiti novac od države, a netko tko nikada nije podigao ništa teže od žlice, ima penziju?

Starosjedioci Australci, engleskoga podrijetla, koji su i donijeli ove zakone, drukčije reagiraju: Ja sam imao sreće u životu. Zaradio sam i više nego dovoljno za udobnu starost. Bog i sreća bili su na mojoj strani. Nemam ništa protiv da netko tko nije imao sreće ni Božjeg blagoslova također živi pristojnu starost.

Ali, nije ovo jedina odlika Australije da bismo je proglasili najpoželjnijom za život. Vladajući Anglosaksonci prihvatili su došljake iz drugih zemalja sa svojim navikama i vrijednostima, pa je brzo vladajuća gastronomija postala talijanska, hrvatska, grčka, francuska, kineska, perzijska, meksička, uz sve blagodati koje su Englezima bile nepoznate. Anglosaksonska preciznost ostala je samo u domeni zakona kojega se svi drže u najmanjim pojedinostima, pa je 0,49 promila alkohola za volanom dopušteno, a za 0,50 promila slijedi kazna i oduzimanje dozvole.

Maksimum od 110 na sat znači točno toliko, a ne 120! Međutim, ta egzaktnost nije preplavila svakodnevni život. Odjelo i kravatu preko ljeta nose samo bankari i odvjetnici. Kašnjenje od 15 minuta na sastanak se ne ocjenjuje nepristojnim, a uz opravdani razlog ni jedan sat zakašnjenja nije smrtni grijeh. Život je ležeran, s mnogim primjesama Mediterana. Humor je vrhunski, šale se na svoj račun, jedino se (ali veoma civilizirano) podsmjehuju "mlađoj braći" s Novog Zelanda koje zovu kiwijima.

Bio sam sretan u Južnoj Americi, često sam se osjećao kao doma. Bio sam jednako sretan u Australiji uz veliku želju da Hrvatska jednoga dana postane tako dobra kao ta zemlja. Tako poletna, izbalansirana, stabilna i...bez mane. Mnoge sam pitao - što je loše u Australiji? Odgovor bi počinjao s problemima velike udaljenosti od ostaloga svijeta, s požarima i poplavama. Ali na pitanje - što je čovjek loše napravio, što su ljudske slabosti australskog sustava, odgovor je bio jedinstven: Ne znam, trebao bih dobro promisliti. Zapravo, ne mogu se sjetiti... Ma, nema ničega lošega! To su rekli i Australci treće i četvrte generacije, ali i Hrvati i Grci i Kinezi, NIJE BILO NIJEDNE OSOBE KOJA JE REKLA NEKU NEGATIVNOST!!!

Časna riječ, tako je bilo...A što je najgore, i ja sam u to povjerovao....ovo je mozda najtocnija izjava/vilko/
nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 29.05.2009. at 09:48.
Vilko is offline  
Old 29.05.2009., 09:52   #165
nastavak/

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post

Na gornji post bi komentirao kao osoba koja zivi 40 godina u Australiji, da smo svi koji smom radili placali porez za penziju /umirovljenje, i svi prije nas....a sta drzava ne vodi posebno umirovljenicki racun koliko je tko uplatio to je njihova odluka....i danas se placa i ne vodi nikakova statistika.

Mozemo kazati da je danas obavezna superannuation od 1998/koju je opet osnovala "radnicka partija" i dala osnove zakona...i koju liberalci nisu zeljeli podignuti doprinos od poslodavca.

I kada je superannuation osnovana znalo se je da ce uvijek postajati "Old Age Pension"/staracka mirovina, jer su neke place veoma male da bi se moglo ustedjeti i imati za zivot od nje, dok ti isti ljudi doprinose zajednici sa radom koji na zalost nije dovoljno placen.

Ne mozemo svi biti doktori, IT, enginjeri i visoko skolovani i zanatlije.

Ali mi ne mozemo bez osoba koje imaju male place i rade poslove ,koje nitko od nas ne zeli raditi....i te osobe doprinose ekonomiji mozda i vise nego mnogi visoko placeni.

Ima nas mnogo koji smo radili godinama i bolesni 24/7, po 12 sati i vise.

I drugo stalno napominjem Au nije kao drugdje u razvijenim zemljama, mirovina je bazana na 25% od prosjecne place.

A kazao sam stotine puta socijalno nije postajalo do 1974 godine....dakle ako si bio bolestan...nitko te nije platio....mogao si moliti se za kartice za hranu ili Salvation Army ili Crveni kriz ili koje druge pomoci.

Toga nije bilo niti u Njemackoj ili jednoj Evropskoj zemlji...ukljucujuci i SFRJ, ili u Kanadi.

Ja znadem ja sam posudio novac da sam mogao na operaciju i da smo zivjeli ,jer mi je bilo ispod "casti se moliti za pomoc".


Tako da gornji reporter znade "govno o kako su se zaradjivale mirovine i kakav je zivot u Australiji"

Primjer gluposti:

Zašto? Zato što je to jedina zemlja u svijetu u kojoj nema prosjaka i u kojoj je starost dostojanstveno osigurana.

Nema prosjaka????, Sydney ima svaku noc najmanje 120.000 osoba bez krova nad glavom....zasto su dosli do toga necemo sada raspravljati......ali pisati gluposti je.

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Kućanstva i osobne stvari

Kucanstvo ukljucuju sadrzaje namjestaja, antikviteta, slika i ostalih umjetničkih djela, mekih namjestaj i elektricnih aparata.
Osobni efekti ukljucuju nakit za osobnu upotrebu. Morat cete procijeniti vrijednost tih stavki.

Stvari poput stednjaka i ugradjen-in stavke nisu ukljucene kao imovina.


Dakle gospodine Goran Milic...ovo je istina...a ne vase pisanje:

*#Sve skupocjenosti koje ne donose zaradu, a to može biti na primjer i slika Pabla Picassa od 10 milijuna dolara, računaju se kao emotivno vlasništvo i ne oduzimaju pravo na mirovinu.


Nije potrebno biti novinar i intelektualac"samo treba znati istinu" i provjeriti podatke prije pisanja lazi i gluposti..........ali rijec istina je strana rijec za vas novinare.
nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 29.05.2009., 10:05   #166
nastavak/

da ne zamorujemo i prenasamo ostali podaci su napisani na temi:

Umirovljenici/trece doba/u Dijaspori!
#83,#87 to #89,#90,#91,#96-#106

Sve napisano je tocno prema Centrelink zadnjoj izmjeni.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 29.05.2009., 11:16   #167
Dragi Tomislav, eto dio “sta mislite o ovome sam odgovorio mnogo puta”,mislim da je krivo prenasanje istine o Australiji.
Ali to je novinarstvo.
Quote:
Na tvoj koment”Jer ja ovde radim 25 dana za 3500 kn (i uz to studiram), nemam stana, ni auta, a vjerojatno ga ni nakon što se zaposlim u struci ovde u zagrebu neću imat za 30 godina.”
Moja sestra koja je bila u vecoj bolnici sef racunovodstva je imala placu 5500 kn /mozda zato sta je na poslu napredovala od srednje skolske spreme, nije imala fakultet/, ona je sada ove godine u mirovini…toliko sta mislim o tvojoj zaradi.

Quote:
Razlog zbog kojeg bi se odselio je prvenstveno novac, i recimo da mi je to preseljenje sad prva i jedina velika želja koju želim i moram ostvarit. Dakle kao što sam naveo, odselio bih se zbog novaca a i zbog toga da malo vidim svijeta i da naučim engleski jezik, zato bih vas molio da ne uključujete u temu nostalgiju prema domovini, roditeljima , prijateljima....gledajmo to sa financijskog aspekta.
Dobro je kada se znade cilj zasto se odlazi u Emigraciju…koji skoro svaki ima prvenstvo NOVAC……dok ima i osoba koje zive u mnogo vecim problemima nego sta ih ima Hrvatska.

Quote:
Spreman sam radit bilo šta, bilo kakav fizički posao i ništa mi nebi bilo ispod časti radit samo kad bi radio za "velike novce". Tako bih radio godinu-dvije, a onda nakon što bih se malo uhodao, naučio engleski , upoznao grad, ljude , sredinu našao posao u svojoj struci ( ako uopće priznaju diplomu sa Grafičkog fakulteta).Naravno to bih sve radio uz radnu vizu ( ne na crno) koju se nadam da ću dobit (inače, imam HR državljanstvo). Jedino bi mi možda problem bio malo Engleski jezik, koji se nadam da ću naučit u roku godinu dana ( iako i sada dosta dobro znam engleski, samo mi gramatika malo predstavlja problem).
Znaci spreman si raditi bilo sta “ali mora biti placeno sa “VELIKIM NOVCEM”,pa sta ti mislis da su ovdje ludi “da bi mi svi zeljeli raditi najteze za najmanje place”

Naci ces da je svaki posao tezak, na svoj nacin.
Nitko te nece ocekivati sa otvorenim rukama, gladiti guzicu …tapsati po ledjima i placati po $30-40AU dollara po satu .

Quote:
Moj plan je preseliti se kod strica na 3-4 godine, zaradit novaca, moćda se vratit u HR a možda i ne. On živi u Sydneyu, gdje ima i veliku kuću što znači da bi mi osigurao smještaj a možda i posao.
Dakle, poanta ovoga svega je koliko bi ja mogao zaraditi u austraiji kao običan radnik (npr fizički, je više volim radit fizičke poslove)
Uzmite u obzir da moj stric koji je otišao u australiju prije 40 godina ima dvije kuće (jedna vrijedi 2 000 000Aud druga oko 500 000) zaradio mnogo para kao jedan obični zanatlija (postavlja keramičke pločice, po wc-ima, bazenima....itd) što mi daje ipak neku nadu da ću zaraditi novce i imati "lijep" život. Jer ovo u Hrvatskoj nije život nego preživljavanje, a isto vrijedi i za Hercegovinu.
Ako uzmes u obzir strica koji “SAMO OBICAN ZANATLIJA” postavlja plocice, sine moj on moze zaraditi vise po sqm2…nego jedan enginjer ili fakultetna osoba ,jer radi i dobi placeno koliko je sposoban i koliko moze da radi ,jer vjerojatno ako je pametan radi za sebe.

Pa on je” samo 40 godina u australiji”.

I ja sam 40 godina u australiji ali radi zdravlja nisam uspio sta je tvoj stric iako sam vise kvalificiran i bio placen po satu ili popreko vise.

Da znades situaciju koliko je porastla cijena kuca u par godina bilo bi ti jasno da je od strica bilo vrijedno jedno $750.000-1 milion.

Tako onda si izracunaj koliko bi ti zaradio u 5 godina da se vratis bogat u Zagreb.?

Jest imas prednost …ukoliko bi tako radilo, smjestaj kod strice i hrana kod tetke…fantasticno ako bi sve tako radili.

Jos bi dodao mnogi kao ti pitaju za misljenja “a idu svojima obitelji “….pa sa obzirom da kazes da bi mozda radio kod strica….je najbolje i da i njega pitas ,a ne nas neznance.

Ja bi prvo pitao strica da se on raspita jer te on moze sponserati isto tako i da ti dade posao?

Engleski ne govoris dobro?

Mislim da ako ides sponserano rodbini da mogu malo pregledati stime da ucis kada dodjes ,ALI NE drzi me za rijec.

Sa obzirom da si intelektualac i nesto razumijes engleski, lagano mozes naci na svemu sta sam u zadnje vrijeme pisao…ili i sam na internetu sve links su dati.

Toliko za sada….mozda sam sta zaboravio…lako zato.

srdacan pozdrav

Senior citizen

Vilim vilko K.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 29.05.2009. at 11:22.
Vilko is offline  
Old 29.05.2009., 12:07   #168
Oh, hvala na brzom odgovoru. Dobio bi posao kod strica jer je on jako dobar čovjek i spreman pomoći, samo ga to moram zatražiti. I da on radi sam za sebe. A što se tiče vrijednosti njegove kuće, ona je koštala 2 000 000 AUD sada prije 5 godina kad ju je izgradio,a tu od 500 000 AUD je izgradio još prije 30 godina.

I nisi mi odgovorio na najvažnije pitanje. Bi li ja mogao zaraditi 5 000 AUD na mjesec prvih godinu dana dok nebi naučio engleski.
Engleski znam tek toliko da se mogu sporazumjeti, ali do odlaska u australiju bi ga sigruno mnogo bolje naučio.
tbradaric is offline  
Old 29.05.2009., 12:51   #169
Jedna mala prica o SPONSERS Migration!
Quote:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=107

Pozdrav svima;Potaknut vasom pricom,takoder Vilkovom auto bijografskom.Odlucih da vam malo opisem sa svoje strane.Pisete o neizvijesnostima u HR,te kako u medijima se samo govori naj crnje (sve bombasticno).Ako je to razlog bijezanja otuda,necete pobijeci jer ovdije je to jos gore.Medija zivi na takvim bombasticnim vijestima,a mi obicni ako to uzimamo zdravo za gotovo emotivno smo nahebali.Sto se tice brige za dijecu,znam da ljudi ovdije svoju dijecu odvoze na zabave I odlaze po njih I to kad su dijeca vec veca.Razlog zasto to tako rade je jasan,jer je opasno da idu okolo po mraku.Kasnije kad dijeca stvore krug prijatelja I imaju auta,onda su kao grupa nesto jaci I slobodniji te nemoraju roditelji vise da ih odvoze I dovoze.Svaki novi pocetak je tezak I tu se netrebate zavaravati kako ce vam biti.Svatko nahebe na neki nacin.Sad bih vam napisao kako sam ja nahebao.Radi se o tome da je moju zenu I mene dobavila moja tetka,smijestili nas kod sebe u kucu (ona prolupala,tetak prica iste price koje znam jos iz dijetinjstva sto ih je pricao).Njihov sin ima fabriku namjestaja u koju sam ja isao raditi odma od prvog dana.Smatrao sam da se oduzim za njihov trud dobavljanja nas.Svaki dan sam radijo 10 sati,brzo sam naucio zanat I nakon par tijedana sam sam znao skovati cijelu kuhinju.Bratic se divio kako to brzo ucim,super milina bozija.Mislijo sam oduzujem se za negov trud I bijo sam zadovoljan.Usput dobivali smo od drzave pare dvotijedno,od cega smo tetki I tetku placali za karte.Jedan dan u fabrici bratic pride meni pred kraj radnog vremena I polako mi ugurne nesto u dep,kad sam pogledao nadem $150.Sto znaci sad sam poceo raditi za placu svakih 14 dana dnevno 10 sati $150.Neznam sta da vam kazem izracunajte sami.Lakse mi je bilo raditi dok me nije placao jer osjecao sam se da mu se oduzujem (koliko sam lud po meni oduzivao bih mu se I dan danas).Naravno pocelo se komplicirati na svim poljima.Te smo zena I ja morali van.Njihov stariji sin nam je nasao stan u koji smo se uselili.Nitko nas nije od njih vise obilazio,Engleski nismo znali,nit ista drugo.To se sve odigralo nakon 3 mijeseca u Australiji I mogu vam reci da je bilo hebeno vrlo hebeno.
__________________
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 29.05.2009., 16:09   #170
Da ne kompliciramo više ponavljam ponovno isto pitanje.

Mogu li ja kao marljiv običan fizički (ili nekakav drugi) radnik zaraditi mjesečno 5000-8000AUD. Ukoliko budem radio sa stricom, siguran sam da ću moć zaradit toliko, ali neugodno bi me bilo pitati strica i za posao (on postavlja pločice) , jer ću kod njega stanovati. Pa me zato zanima koliko bi mogao prosječno zaradit mjesečno. Neka odgovore samo oni koji doista znaju koliko su plaćeni pojedini poslovi u Sydneyu (tj Australiji)
tbradaric is offline  
Old 29.05.2009., 18:05   #171
Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Da ne kompliciramo više ponavljam ponovno isto pitanje.

Mogu li ja kao marljiv običan fizički (ili nekakav drugi) radnik zaraditi mjesečno 5000-8000AUD. Ukoliko budem radio sa stricom, siguran sam da ću moć zaradit toliko, ali neugodno bi me bilo pitati strica i za posao (on postavlja pločice) , jer ću kod njega stanovati. Pa me zato zanima koliko bi mogao prosječno zaradit mjesečno. Neka odgovore samo oni koji doista znaju koliko su plaćeni pojedini poslovi u Sydneyu (tj Australiji)
izgubio sam cijeli post.

Da ne ulazimo sada kakav posao bi radio i tko te bi zaposlio pogledajmo kolika placa treba biti da bi ti "dobio $5000AU dollara na mjesec neto".

Placa bio trebala biti $85.000 gross na godinu dana, od toga porez tocno je
$20.000AU dollara = $65.000/52 tjedna=$1.250AU dollara tjedno**
**U australiji place su obicno svaka 14 dana ili tjedno.

Eto to je tocno za koliko si pitao $1.250x4 tjedna =$5.000 na mjesec

==================
Australijska prosjecna tjedna placa prije poreza je $1.150AU dollara.Sta je godisnje $59.800AU dollara, porez na godinu dana je tocno=$11.980AU ollara= neto $47.860Au dollara/52 tjedna=$920AU dollara na tjedan neto.

Dakle $920x4=$3.680 AU dollara na mjesec neto.

Mislim da bi mnoge zanatlije bile zadovoljne sa tom placom.

Veliki novac se moze zaraditi ako se radi /ali ne sada kada je kriza/ u rudnicima smjene 12 sati po 7 dana na tjedan...i to radi pod teskim uslovima, na dva do tri tjedna pa onda prekid.
Ali treba izdrzati smjestaj posao kao i hranu i odredjenu klasu ljudi.

Tamo od obicnoga radnika do kvalificiranoga multiskill se zaradjuje od $100.000
do $200.000 na godinu.


Place su po australije razlicite ali manje vise ako "osoba bez zanata radi kao radnik nece zaraditi vise od $17-$25Au dollara ovisno jeli posao puno vrijeme ili part time casual.

Dakle to nije neki veliki novac...uzmimo $20 po satux80 sati =$1.600 prije poreza na 14 dana,poslije poreza =$1.350AU dollara.
To je $41.600 nagodinu prije poreza, porez ja $6.480=neto=$35.120/52 tjedna =$675AU dollara x 4 = $2.700 na mjesec.


Dakle kao sta vidis ne zaradjuju se na stotine hiljade samo tako lagano.

===========
U tvojemu slucaju bes skill i prakse "moli strica da on vidi jer te moze sponsorati"...jer jednom kada te on sponsora onda si na njegovoj odgovornosti.

Nema socijalnoga placanja ako ne radis i on ima uslove pod kojim te uzima.

Link koliko ja znadem :

http://www.immi.gov.au/migrants/family/115/

Remaining Relative Visa (Offshore) (Subclass 115)

http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/34aos.htm#b

Najbolje da tvoj stric dade u ruke :

Agent registered with the Migration Agents Registration
Authority (MARA)


Jer nije svatko sposoban sam rijesiti i ispuniti sve podatke isto i biti siguran dali uopce si kandidat za Relative support viza.

srdacan pozdrav do daljnjega

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 29.05.2009. at 18:17.
Vilko is offline  
Old 29.05.2009., 18:23   #172
Srdačno zahvaljujem Vilko. Ovo mi je puno značilo. A mislim da ću dobiti vizu ukoliko malo usavršim svoj engleski jezik, ali dotad ima još vremena jer je to tek za godinu i 3 mjeseca.

Lijep pozdrav svima
tbradaric is offline  
Old 30.05.2009., 00:51   #173
Savjet

Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Srdačno zahvaljujem Vilko. Ovo mi je puno značilo. A mislim da ću dobiti vizu ukoliko malo usavršim svoj engleski jezik, ali dotad ima još vremena jer je to tek za godinu i 3 mjeseca.

Lijep pozdrav svima



Postovani prijatelju;Pokusao bih vam dati svoje misljenje.Koje vam mozda pomogne tek da drzite oci otvorene I da prepoznate situaciju kad naide (Ako naide).Moje licno misljenje je da naj vijerojatnije necete zaradivati tolike pare,ali to nije ni bitno(u sta cete se I sami uvjeriti kad-ako dodete.Za te pare vi biste trebao da radite I dan I noc,mlad se covjek,trebate zivjeti.Raditi ovdije je veliki stress I za manje para,za kvalifikovane,a pogotovo za nekvalifikovane.Radite vi na tome da dodete I nemojte se previse zanosit s time kako cete nakamarati para I vratiti se nazad.Mnogi od nas smo tako planirali,ali ipak smo ostali zakopani ovdije gdije jesmo.Na pocetku mi je jedan rodak pricao kako se ovdije zivi na kredit.Meni je to bilo smijesno jer mi nikad nismo nista kupovali na kredit.Sto je njemu bilo smijesno,kad sam mu rekao da je moj otac cak I trektor (nov) kupovao za gotov novac ii to ne jedan.Vremenom sam shvatio da je to tocno sto mi je rekao.Trebas samo na pocetku da naskupis nesto novca za deposit,nesto ti dade drzava I tako se pocmes skucavati.Radis I pomalo otplacujes,godine prolaze I capital ti raste.Sto se tice vasega strica I njegovih kuca.Igraj samo na jednu kartu,a to je da vas on dobavi jer tako su vam naj bolje sanse.Na drugo nista ne racunajte(ako se desi to vam je plus,ako ne,niste niti ocekivao).Dali u tim stricevim velikim kucama ima mijesta I za vas,za koliko dugo,kakve su vase navike zivljenja,kakve su njihove itd,itd.Svi mi koji smo ovdije I nesto postigli I izgradili po svome ukusu I za sebe neracunajuci na nikoga drugoga osim samo na sebe.Mozete imati recimo dvoje ljudi u kuci sa 4-5 soba,a da nema mijesta .Ljudi se mijenjaju u sta cete se uvjeriti,dali stric stvarno ima namjeru da vam pomogne ili je samo zelja da vi vidite kako je on ovdije postigao I sad mu samo treba netko da to vidi I razglasi nazad rodbini I prijateljima .Kako je bilo u mome slucaju sa rodbinom.
__________________
Mnogi pogresni koraci su napravljeni stojeći u mijestu.MOJ BLOG
g-Day is offline  
Old 30.05.2009., 01:27   #174
Ovako.....da počnemo sa mojim stricem
On je jedan jako dobar čovjek u duši. Iako je otišao u Australiju prije 40-50 godina ( sa svojih 16 godinaja mislim) nije se puno promijenio. Ostao je još uvijek onaj skroman mladić u duši koji je živio u siromašnoj obitelji u hercegovini. I siguran sam da je spreman pomoći jer smo mi obiteljski jako vezani, a općenito ljudi u Hercegovini su obiteljski i rodbinski dobro povezani jer mi cijenimo , volimo i poštujemo našu rodbinu, a i oni nas i uvijek nastojimo imati dobre odnose sa njima. Što se tiče smještaja to neće biti nikakav problem, jer stric ima ogromnu kuću a u njoj žive samo on, žena i unuk. Kćeri su mu se udale i žive u stanovima jer im je bliže poslu gdje rade, tako da je kuća gotovo prazna. I sigurno mu nije namjera pokazivati koliko je zaradio, jer je on kuću napravio prije 5 godina, a ja sam tek prije nekoliko dana od oca saznao koliko je novaca uložio u kuću ( koji je bio kod njega u Australiji i on je oduševljen, jedino je rekao da slabo ima zgodnih ženski). Što se tiče strica i njegove pomoći 99,99% sam siguran da mogu računat na njegovu pomoć što se tiče smještaja a vjerojatno i posla. Samo što o tome još nisam razgovarao ni sa njim ni sa roditeljima, jer još nije vrijeme za to.
Što se tiče moje zarade isto sam siguran da ću zarađivati iznad prosjeka, jer ja sam uvijek spreman za rad i samim time ostavljam dobar dojam na poslodavce.
I to što kažete mlad sam i da trebam uživati. Ja mislim da sam dosad dovoljno uživao u životu i da je vrijeme da malo radim i zaradim novaca za neku egzistenciju.
Jer ja se tamo ne idem provoditi već idem raditi, tj zarađivati. Pa me je zato zanimalo kolika je prosječna plaća, jer ja se ne bojim da ću biti bez posla zato jer sam jako fleksibilan čovjek i spreman sam raditi bilo šta prvih godinu dana,i ništa mi nebi bilo ispod časti pa taman to bilo hvatanje klokana, skidanje koala sa drveća, čišćenje wc-ova....
I ja kad odem u Australiju ja neću biti niskokvalificirani čovjek već visokokvalificirani čovjek sa fakultetom. Samo što će mi trebati vremena da svoj engleski dovedem do te razine da mogu normalno komunicirati sa ljudima, šaliti se, pričati kao svoj hrvatski jezik. A i trebat će mi vremene da upoznam sredinu da malo proučim mogućnosti zapošljavanja sa mojim fakultetom (ja studiram Grafički fakultet [Graphic design]).

I nakon svega navedenoga ja stvarno ne vidim razlog zašto nebi otišao u Australiju.
Ovdje ću napornim radom zarađivati 5000kn, a tamo 5000 USD (ako ne i više)
Ovde neću za 5 godina skupiti novac za auto (osim na krediti ili leasing), a tamo ću ga imati nakon pola godine jer ću živjeti kod strica i samim time ću moć uštediti veliki dio plaće
Ovdje neću nikad naučiti engleski jezik kao tamo
Ovde neću nikad imati svoj stan, jer da bi imao stan, moraš dignuti kredit na 30 godina i tek nakon 30 godina imaš svoj pišljivi stan od 60 m2,
Ovde nikad neću moć poslat roditeljima novac koji će tada biti u penziji da im se time koliko toliko odužim za sve ono što su učinili u životu za mene , jer kako ću ja od svojih 5000-6000kn odvojit novac da im pošaljem, kad ću imati režije, i silne kredite ili stanarinu
Ovde nikad moje ambicije i radi trud neće moć doć do izražaja jer su šanse za napredak u poslu u Zagrebu ( a da ne govorimo u nas u BiH) minimalne ili nikakve
JEDNOM RIJEČJU OVDJE NIKAD NEĆU BITI SRETAN!
Sad ćete vi možda mislit da sam ja materijalist i da mi je samo novac važan u životu, ali nije tako. Ja sam jedan jako sentimenatalan i nostalgičan čovjek i taško će mi se biti odvojiti od svoje obitelji i prijatelja. Ali danas je opet došlo ono vrijeme kad moraš ići "trbuhom za kruhom" kao prije 50 godina, jer u ovakvoj državi jednostavno nikad nećeš imat život već samo preživljavanje.
A uostalom mlad sam momak a i da odem tamo i da ne zaradim novac, opet je dobra stvar što ću malo vidjeti svijeta, upoznat druge ljude, kulture, naučit jezik...Možda nakon toga počnem cijeniti ovaj život ovdje. I jednostavno u tom svom odlasku ne vidim ništa loše. A to mi je trenutno jedina a ujedno i najveća životna želja koja se može ispuniti uz malo truda, volje i ulganja. Mnogi se neće samnom složiti, mnogi me neće podržavati, ali moj je život u pitanju i ja sam tu onaj koji donosi glavne odluke.

A što se tiče navika življenja u Australiji. Šta ime veze kakve su navike življenja. Čovjek je biće koje se mora prilagođavati globalnoj ili lokalnoj situaciji. Kakav bi bio čovjek koji se ne promjene od svoje 20-te godine pa do 60? To je onda mentalno zaostao čovjek. Ja sam u Hercegovini živio na selu. Šta mislite da se ja nisam promijenio kako bi se navikao na Zagreb, i stvarno ne vidim tu ništa strašno. Jer ukoliko nešto stvarno želiš onda si spreman sve uraditi da to i dobiješ, a ja to jako želim. I stoga mi način življenja, kultura , jezik i ostale navike u Sydneyu neće predstavljati nkakav problem.

Zato ljudi nemojmo sve gledati crno, barem ne u jednoj prekrasnoj i gospodarski ekonomski razvijenoj državi kao što je Australija. Ja sam mlad čovjek i život je predamnom, a na meni je da ga zgrabim u ruke i izvučem iz njega ono najbolje. Ja znam da ste vi stariji ljudi i da ste se satrali u životu, i da bi sada možda najrađe živjeli u nekom mirnome malome mjestu. Ali mi mladi volimo izazove, adrenalin, poteškoće, volimo se susretati sa novim stvarima jednom riječju volimo živiti u velikim gradovima.
Moj stric je isto često govorio kako bi se on najrađe vratio u svoje selo u Hercegovinu, ali jednostavno se previše vezao tamo u Sydneyu , jer ipak je tu 40-50 godina života u pitanju. Tamo mu je žena, djeca, prijatelji....odnosno tamo je njegovo najveće "blago" koje ima u životu. I tamo je sretan čovjek jer ipak je to sredina u kojoj je proživio svoje godine odrastanja, puberteta, zrelosti pa sad i starosti.

Zato ljudi kad pišete nešto gledajte na to da smo mi mladi ljudi, a na mladima svijet ostaje.

Molim bar jedan komentar na ovo što sam napisao jer me interesira vaše mišljenje, a pogotovo mišljenje mladih koji žive u Australiji.

Zadnje uređivanje tbradaric : 30.05.2009. at 01:34.
tbradaric is offline  
Old 30.05.2009., 08:46   #175
Quote:
tbradaric

Molim bar jedan komentar na ovo što sam napisao jer me interesira vaše mišljenje, a pogotovo mišljenje mladih koji žive u Australiji.
Zamolio bi ako slucajno prate Wog Boy...i fremantle.wa....da se oni jave sa svojim misljenjem i savjetima.
Ja postujem obadva iz citanja njihovih postova kao i informacija...i oni su blize tvojih godina nego ja iako fremantle.wa ima vec dosta veliku obitelj.

Ja sam ranije dao podatke od fremantle.wa...koji su stvarno tocni, i daju dobru sliku kako je.

Wog Boy je zanatlija elektricar, ali je do sada sa suprugom cistio kancelarije navecer po $19AU dollara na sat....pa ti sada ustedi $5.000-$8.000 na mjesec.

Ja volim kao sta svi znadu "REALISTIKU...a ne zanesenost kad bi bilo, i ako bi bilo".

Isto tako polazim od sebe ako je meni tesko ili mogu razumjeti kako je nekome kada ide lose....i svakome zelim uspjeh ...ali ne volim da se osobe zanasaju i misle kako je lagano i sve se moze lagano.....jer nije.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 30.05.2009., 09:33   #176
Quote:
tbradaric
Ovako.....da počnemo sa mojim stricem
On je jedan jako dobar čovjek u duši. Iako je otišao u Australiju prije 40-50 godina ( sa svojih 16 godinaja mislim) nije se puno promijenio. Ostao je još uvijek onaj skroman mladić u duši koji je živio u siromašnoj obitelji u hercegovini.


Dakle tvoj stric je dosao iz nekoga sela bez ikakove skole ili zanata...vjeruj mi bilo mu je veoma tesko"sta on mozda ne prica"....njemu je za cestitati.

Doci sa 16 godina bes zanata ili fakulteta ceka ga samo jedan posao a to fizicki najgorji....i sa vremenom ne znadem kako se je snasao vjerojatno je poceo kao pomocni radnik "postavljati plocice"...i to radi i danas.

Dakle on je usphjeh za sebe i obitelj je postavio na noge sa svojim rukama.

==================
Quote:
Jer ja se tamo ne idem provoditi već idem raditi, tj zarađivati. Pa me je zato zanimalo kolika je prosječna plaća, jer ja se ne bojim da ću biti bez posla zato jer sam jako fleksibilan čovjek i spreman sam raditi bilo šta prvih godinu dana,i ništa mi nebi bilo ispod časti pa taman to bilo hvatanje klokana, skidanje koala sa drveća, čišćenje wc-ova....
I ja kad odem u Australiju ja neću biti niskokvalificirani čovjek već visokokvalificirani čovjek sa fakultetom. Samo što će mi trebati vremena da svoj engleski dovedem do te razine da mogu normalno komunicirati sa ljudima, šaliti se, pričati kao svoj hrvatski jezik. A i trebat će mi vremene da upoznam sredinu da malo proučim mogućnosti zapošljavanja sa mojim fakultetom (ja studiram Grafički fakultet [Graphic design]).

I nakon svega navedenoga ja stvarno ne vidim razlog zašto nebi otišao u Australiju.
Ovdje ću napornim radom zarađivati 5000kn, a tamo 5000 USD (ako ne i više)
Sa obzirom da si jos student oprostiti cu ti tvoju veliku "nepromisljenost...kako je sve lako ako zelis raditi".

Nekada kada je dosao tvoj stric bilo je posla za svakoga....prati malo vise danas je tesko naci posao i treba se imati da se moze doci skill-koji je potreban ovoj naprednoj zemlji.

U ono vrijeme je bilo pravilo useljenje samo bijeli covjek ili podanik Velike Britanije.

I kazati cu i tebi kao i mnogima ostalima.......prije ce uzeti Indijca,Vietnamiza ,
Pakistana ,Philipinca kao i Juzno Afrikanca i ostale Azijce....zato jer su te osobe manje vise sa engleskim i isto mnogi imaju skill koji im daje posao.

Dovoljno je samo pogledati koliko dolaze iz hrvatske i onda ostale nacije.

Quote:
Moj stric je isto često govorio kako bi se on najrađe vratio u svoje selo u Hercegovinu, ali jednostavno se previše vezao tamo u Sydneyu , jer ipak je tu 40-50 godina života u pitanju. Tamo mu je žena, djeca, prijatelji....odnosno tamo je njegovo najveće "blago" koje ima u životu. I tamo je sretan čovjek jer ipak je to sredina u kojoj je proživio svoje godine odrastanja, puberteta, zrelosti pa sad i starosti.

Zato ljudi kad pišete nešto gledajte na to da smo mi mladi ljudi, a na mladima svijet ostaje.
I sada si mislim "tvoj stric je negdje mojih godina", i bes da ga znadem ....mislim da znadem koliki je nasa kulturalna razlika isto kao i intelektualna ....ja sam godinama kada smo dosli isao po raznim tecajevima iako sam imao zanat, bio sam medju prvima na komputeru na poslu kao i u privatnome zivotu.

I vjeruj mi ako cu zivjeti u 5-10 godina naci ces me ovdje i dalje pisati i napredovati....i pratiti promjene na zakonima "emigracije i pomagati mnogo intelektualnima nego sam ja".

Tako da za pametnoga/iskusnoga covjeka nema razlike u godinama, on prati i zivi u buducnosti a ne u proslosti.

Eto toliko za sada.

srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 30.05.2009., 12:18   #177
Dobro, ja poštujem svačije mišljenje. Samo kažem ti, ja ne mislim nonstop raditi kao fizički radnik već samo prvih godinu-dvije dok se ne uhodam malo u Sydneyu i ne naučim Engleski. Nakon toga mislim tražiti posao u svojoj struci, a to je Grafika.
Što se tiče toga hoću li moći dobiti radnu vizu ili ne, mislim da ni oko toga neće biti problema jer će mi stric garantirati smještaj a najvjerojatnije i posao ukoliko to bude uvjet za dobiti vizu.
Uglavnom kad sagledam situaciju ovde i tamo, kad zbrojim sve prednosti i nedostatke, kad uzmem u obzi da sam mlad, ja samo znam jednu stvar.......da IDEM u Australiju pa taman to bila najveća pogreška u mom životu i siguran sam da neću požaliti pa makar mi tamo grozno bilo.

Toliko od mene sad zasad

Lijep pozdrav
tbradaric is offline  
Old 30.05.2009., 12:49   #178
Quote:
tbradaric kaže: Pogledaj post
Dobro, ja poštujem svačije mišljenje. Samo kažem ti, ja ne mislim nonstop raditi kao fizički radnik već samo prvih godinu-dvije dok se ne uhodam malo u Sydneyu i ne naučim Engleski. Nakon toga mislim tražiti posao u svojoj struci, a to je Grafika.
Što se tiče toga hoću li moći dobiti radnu vizu ili ne, mislim da ni oko toga neće biti problema jer će mi stric garantirati smještaj a najvjerojatnije i posao ukoliko to bude uvjet za dobiti vizu.
Uglavnom kad sagledam situaciju ovde i tamo, kad zbrojim sve prednosti i nedostatke, kad uzmem u obzi da sam mlad, ja samo znam jednu stvar.......da IDEM u Australiju pa taman to bila najveća pogreška u mom životu i siguran sam da neću požaliti pa makar mi tamo grozno bilo.

Toliko od mene sad zasad

Lijep pozdrav
Bilo bi dobro kada bi i kao sta pises ovdje raspravljao svoje planove sa svojim roditeljima....a isto tako i pokusao naci "stvarne namjere/pomoc tvojega strica
koliko je voljan i kako da ti pomogne...jer vjeruj meni "citam i pratim ovdje mnogo emigranta isto tako i dobivam doma na PM i e-mail pitanja....i sve treba dugo vrijeme i mnogi ne uspiju ispuniti sta zele.

sretno

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 30.05.2009., 17:01   #179
MENE SAMO ZANIMA KOLIKO JE LAKŠE DOBIT VIZU AKO TI NEKO OD TAMO DAJE GARANCIJU ZA SMJEŠTAJ
tmarose7 is offline  
Old 30.05.2009., 17:31   #180
Quote:
tmarose7 kaže: Pogledaj post
MENE SAMO ZANIMA KOLIKO JE LAKŠE DOBIT VIZU AKO TI NEKO OD TAMO DAJE GARANCIJU ZA SMJEŠTAJ
Momentalno imam na PM, dvije potraznje na isto i 1 isto na e-mail.

Da sada ne zurim jer je poslije pola-noci u Australiji Ponedjeljak, sutra cu odgovoriti za sve sa linkovima......jer svi traze isto "podatke o sponsership".

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.