Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 23:41   #1
Autocesta Zagreb-Budimpešta

Pozdrav!

Ovak, išao sa do Budimpešte 2007. dok još nije bio gotov kompletan autoput, pa me zanima kakvo je sada stanje, koliko košta vinjeta, te koliko iznosi kilometraža između dva grada?

Koliko uopće put sada traje iz centra ZG?

btw. gledao sam via michelin, a prema njima autoput još nije napravljen do kraja...
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 23:47   #2
Autocesta jos nije citava, najkraca vinjeta je oko 5-6 eura, nisam siguran.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 23:52   #3
autocesta je završena do kraja. gore si za kakva 3-3,5 sata. vinjeta za 4 dana stoji 1650 HUF, ali će ti uzeti 50 kn ako plaćaš u kunama ili 7€. vinjetu možeš kupiti online ili sms-om ovdje
nikako se ne upućuj na put nedjeljom poslijepodne ili praznicima poslijeppodne jer te od Siofoka do Budimpešte očekuje ovo
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 01:01   #4
a koliko km?
skinnyfat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 04:01   #5
Vinjeta se može kupiti i prije graničnog prijelaza, ali sa Mađarske strane, jelda?

btw. ova kolona, to je na putu prema Budimpešti, ne prema HR?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 17:39   #6
Od granice do pešte cca 250 km (+ ev 5-10%). Vinjeta za 4 dana 5,5 eura , na granici. Vozi samo ravno od granice i nema beda (na michelinu su ucrtana neka skretanja al toga nema).
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 17:53   #7
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
Vinjeta se može kupiti i prije graničnog prijelaza, ali sa Mađarske strane, jelda?

btw. ova kolona, to je na putu prema Budimpešti, ne prema HR?
ja kad sam zadnji put išao (prošle godine) se još išlo na stari goričan i vinjeta se kupovala u nekoj prčvarnici kod mađarske granične kontrole. novi prijelaz zajednički koriste Mađari i naši tak da nema više mađarske i hrvatske strane.
da, ta gužva je u smjeru Budimpešte
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 20:47   #8
prva benzinska nakon grane je mol-ina i na njoj se kupi vinjeta.
a vinjeta je papir na kojem pišu podaci i to treba čuvati. ništa se ne lijepi po šajbi.

nakon toga, samo sempre drito u budimpeštu.
iskustvo kaže da se adriatic tour karta na GPS-u hoće zblesirati (ne pozna sva skretanja i šalje te tam di se nesmije) a iGo odradi posel bez greške.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:45   #9
Danas sam se zadnje vozio tim putem i kako je vec x-type rekao, pokusaj izbjeci nedelju popodne zbog povratka Mađara s Balatona. Osim toga je cijelim putem od Zagreba cesta vise manje prazna (to nije iznimka nego pravilo), do ulaza u Budimpeštu, ali to ovisi naravno o dobu dana kada se dolazi
matrix11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 15:28   #10
Budimpešta

Kako stoji autoput do Budimpešte kad se ide iz Osijeka. jel se može već od Mohača il ne? Valjda su ga već završili!?
gole is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 15:50   #11
Quote:
gole kaže: Pogledaj post
Kako stoji autoput do Budimpešte kad se ide iz Osijeka. jel se može već od Mohača il ne? Valjda su ga već završili!?
može.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 01:30   #12
Ja sam išao prošle godine i platio sam vinjetu od 4 dana 40 kn.

Kupio sam je odmah na granica, nakon prelaska granice parkiraš se desno (kraj graničnih vozila) pređeš preko ceste do jednog kontejnera i tamo kupiš vinjetu, pitaj na granici i uputit će te gdje kupiti vinjetu.

Ja nisam ni znao da treba vinjeta pa me na granici mađar pital jel imam vinjetu, a nakon toga mi ljubazno objesnio gdje kupiti i upozorio da pazim na ograničenje brzine jer ima dosta policije i kazne su visoke.


OT: kaj ideš možda u Nedjelju na F1 utrku?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 08:38   #13
Osijek-Budimpešta za 2 sata

Samo da prijavim da autoput od Mohača radi... Čak ima i 4 mala tunela, nema gužve, 6 E je vinjeta za 4 dana (može se kupit na svakoj benzinskoj). Sad je stvarno Budimpešta Osijeku blizu čak i za obični shopping il kratki izlet tako da se ne isplati ići u Pečuh sat i nešto kad za dva stigneš u takav velegrad. Gorivo i cestarina 300 kn naspram recimo puta u ZG za koji treba 650 kn. Kako li nas deru naši na toj cestarini...

Nažlost, nisam išao na F1...

I zaboravih napomenut da taj dio autoputa uopće nije ucrtan ni na via michelinu, ni google mapsima a nisam našao ni nove karte za navigaciju koje sadržavaju taj dio...

Zadnje uređivanje gole : 26.07.2010. at 08:43. Reason: podatak još jedan
gole is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:12   #14
Quote:
gole kaže: Pogledaj post
Samo da prijavim da autoput od Mohača radi... Čak ima i 4 mala tunela, nema gužve, 6 E je vinjeta za 4 dana (može se kupit na svakoj benzinskoj). Sad je stvarno Budimpešta Osijeku blizu čak i za obični shopping il kratki izlet tako da se ne isplati ići u Pečuh sat i nešto kad za dva stigneš u takav velegrad. Gorivo i cestarina 300 kn naspram recimo puta u ZG za koji treba 650 kn. Kako li nas deru naši na toj cestarini...

Nažlost, nisam išao na F1...

I zaboravih napomenut da taj dio autoputa uopće nije ucrtan ni na via michelinu, ni google mapsima a nisam našao ni nove karte za navigaciju koje sadržavaju taj dio...
pa nisu baš mali, najdulji je dug preko 1300 metara, najkraći 400.

a taj dio M6 nije ucrtan jer je otvorena tek prije par mjeseci.

vinjeta je ljeti nešto skuplja nego zimi (možda koji euro i pol)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:46   #15
Koliko ima kilometara od Osijeka do Budimpešte i koja je točno putanja? Hvala
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:54   #16
viamichelin ne radi?
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 13:55   #17
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
viamichelin ne radi?
Radi, ali koliko sam vidjela da autocesta još nije ucrtana.

Inače što se tiče tvog ironičnog komentara - da te nema trebalo bi te izmisliti
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:47   #18
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Koliko ima kilometara od Osijeka do Budimpešte i koja je točno putanja? Hvala
262 km po viamichelin.com

http://www.viamichelin.com/web/Itine...routeConso=5.6
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 20:56   #19
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Od tih 260 km je samo 70 na autocesti - a koliko sam ja shvatila sad je izgrađena skroz autocesta
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:24   #20
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Od tih 260 km je samo 70 na autocesti - a koliko sam ja shvatila sad je izgrađena skroz autocesta
autocesta koja se koristi izgrađena je do Mohača. otvorena je ove godine tako da još nije ucrtana na mnogim kartama (a viamichelin baš i nije ažuran po tom pitanju). duljina puta nije se znatnije promijenila.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.