Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 17:34   #7241
Danas sam stavio na donju čeljust aparatic (na gornju još nisam ). Za sada me ništa ne boli. Stavila mi je neke kuglice da ne mogu zagristi do kraja inače bi dodirno bravice i one bi otpale. Malo je čudan osjećaj, al ok.
__________________
čovjekzg is offline  
Old 02.07.2013., 18:49   #7242
Quote:
Meredith Lu kaže: Pogledaj post
Ja na jednoj strani do sedmica (na toj su mi na 6 i 7 one tubice umisto prstenova), na drugoj do 6 i tu mi je samo zadnja ta tubica.

@Ava Lena normalno jedeš? Ozbiljno? Mene je evo nakon 2 tjedna straj upće žvakat zadnjin zubima da ne bi bravice otpale, jeden ono sve raskuhano, mekano, a prednje zube uopce ne koristin, ne odgrizan. Pitaj koliko pranje traje...
Nema mjesta strahu, bravice ne otpadaju tako lako Ja sam par sati nakon postave normalno jela i žvakala, nisam pretjerano pazila.
Bez problema grizem jabuku i sličnu tvrđu hranu i sve bravice su na svom mjestu
Ivana2711 is offline  
Old 02.07.2013., 22:32   #7243
mene bole usne s unutrašnje strane, izludit ću više, i svrbe me stalno, pa prolazim bravicama, pa bude još gore.. :/
__________________
"Odlučila sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."
gloria22 is offline  
Old 03.07.2013., 12:47   #7244
Mene zubi zabole tek kada krenem jest, tako da sam jos na cokolinu . Ortodontica mi je dobro odrezala zice pa me ne boli bas...I
__________________
čovjekzg is offline  
Old 03.07.2013., 17:39   #7245
pozz

Pozz društvo imam 27godina i eto konačno odlučila staviti aparat! ee sad neznam gdje je najbolje otić za to! malo sam gledala i ima na stranicama kupi.me i ponuda dana aparati sa svim pregledima po 5000,00-6000,00 kn pa me zanima dali je tko to koristio i kakva su iskustva??
lady25 is offline  
Old 03.07.2013., 17:45   #7246
pozdrav svima, naisao sam na ovu ponudu:

http://www.kolektiva.hr/zagreb/brace...m_content=post

pa bih molio komentar od nekoga strucnijeg s obzirom da su ponude na ovakvim stranicama cesto pune spletki i muljaza.

oni navode osnovnu cijenu od 15000Kn za jednu celjust, nije li to malo prenapuhano kako bi izgledalo da je veci popust? na kraju izlazi oko 6100Kn ako ne izniknu dodatni troskovi. a za keramice bravice koje bi i uzeo je +1300Kn, tj. ravno 1000€. koliko inace kosta samoligirajuci (sto god to znacilo) aparatic? hvala.

meni bi trebao aparatic samo za gornju celjust i nenosi mi se to cudo nekoliko godina, a kratkim googlnjem sam nasao da se ovaj krace nosi.

bilo kakav savjet, kao i iskustva sa doticnom poliklnikom Pevalek Simeon su dobrodosli

hvala
Pobocnik is offline  
Old 03.07.2013., 20:07   #7247
Quote:
Ivana2711 kaže: Pogledaj post
Nema mjesta strahu, bravice ne otpadaju tako lako Ja sam par sati nakon postave normalno jela i žvakala, nisam pretjerano pazila.
Bez problema grizem jabuku i sličnu tvrđu hranu i sve bravice su na svom mjestu
Ide pomalo, samo se triba naviknit jelte, iman prijateljicu koja bez greške zagriza sendvice, pizzete, i tako, a ja ono fino sve

Quote:
gloria22 kaže: Pogledaj post
mene bole usne s unutrašnje strane, izludit ću više, i svrbe me stalno, pa prolazim bravicama, pa bude još gore.. :/
Probaj vosak stavit ako ti smeta tako?


Quote:
lady25 kaže: Pogledaj post
Pozz društvo imam 27godina i eto konačno odlučila staviti aparat! ee sad neznam gdje je najbolje otić za to! malo sam gledala i ima na stranicama kupi.me i ponuda dana aparati sa svim pregledima po 5000,00-6000,00 kn pa me zanima dali je tko to koristio i kakva su iskustva??
Pazi kad tako uzimaš, je li ponuda za obe čeljusti ili po jednoj? , vidi da su ti svi pregledi uključeni tj je li ih plačaš, eventualne zamjene bravica, retencija (može i ne mora bit, ovisi do ortodonta) i takve sitnice,

Quote:
Pobocnik kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, naisao sam na ovu ponudu:

http://www.kolektiva.hr/zagreb/brace...m_content=post

pa bih molio komentar od nekoga strucnijeg s obzirom da su ponude na ovakvim stranicama cesto pune spletki i muljaza.

oni navode osnovnu cijenu od 15000Kn za jednu celjust, nije li to malo prenapuhano kako bi izgledalo da je veci popust? na kraju izlazi oko 6100Kn ako ne izniknu dodatni troskovi. a za keramice bravice koje bi i uzeo je +1300Kn, tj. ravno 1000€. koliko inace kosta samoligirajuci (sto god to znacilo) aparatic? hvala.

meni bi trebao aparatic samo za gornju celjust i nenosi mi se to cudo nekoliko godina, a kratkim googlnjem sam nasao da se ovaj krace nosi.

bilo kakav savjet, kao i iskustva sa doticnom poliklnikom Pevalek Simeon su dobrodosli

hvala
15 tisuća kuna po čeljusti ?!?!? Jel to od zlata? , napisala san gore isto : pazi da su ti uključeni pregledi i te sitnice tipa zamjena bravica, retencija. Ja iman smoligirajući, ima još neko ode mislin da je napisala cura jedna da ga ima. U teoriji su pregledi rijeđi i nosi se kraće jer je tehnološki nešto inovativniji, ali ovisi o tvojoj situaciji. Kako znaš da ti triba samo gore? Možda su ti zubi dole ravni, ali ti je zagriz nepravilan? Raspitaj se malo više o tome, možda ode neko zna, ja stvarno ne, ali mi je nekako, 'čudno'
Meredith Lu is offline  
Old 03.07.2013., 20:13   #7248
Pobocnik;
Naravno da aparatic za jednu celjust ne kosta 15000 kn, to je laz ali drugacije ne mogu sloziti akciju jer te stranice traze napuhani popust + proviziju. Cijena koju bi ovdje platio je zapravo redovna cijena u bilo kojoj ord (konkretno, da se proci i jeftinije) s tim da pripazis ovo sto ti kazu, sto je ukljuceno u trosak
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 03.07.2013., 21:09   #7249
@Jujigatame - i ja san prvo promislila da je to neka normalna cijena, otprilike +/- 1000,00kn , stvarno mi nije bilo jasno. Tamo san klikla na cjenik i pisalo je da je terapija samoligirajuce keramicke obje celjusti 19.000,00 , a metalni 15.000,00 , i još neke brutalne cijene retencije i toga, a da bi doša do aparatića dijagnostika i slike bi izašle oko 1.000,00. Za 15.000,00 mislin da bi bilo realno da je retencija uključena. Može proć i jeftinije bez ove 'akcije'
Meredith Lu is offline  
Old 03.07.2013., 21:27   #7250
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Pobocnik;
Naravno da aparatic za jednu celjust ne kosta 15000 kn, to je laz ali drugacije ne mogu sloziti akciju jer te stranice traze napuhani popust + proviziju. Cijena koju bi ovdje platio je zapravo redovna cijena u bilo kojoj ord (konkretno, da se proci i jeftinije) s tim da pripazis ovo sto ti kazu, sto je ukljuceno u trosak
tako sam nekako i mislio. bez brige, ne dam se samo tako navuci na kojekakve ponude i "akcije", ali o aparaticima znam jako malo pa sam zato i pitao.

hvala
Pobocnik is offline  
Old 04.07.2013., 11:44   #7251
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
pogledaj malo cjenik ordinacije...imaš isto na stranici...

cijene su navadene za obje čeljusti...jer se aparatić po pravilu i stavlja na obje
a imaš razliku u cijeni između bravica koje su samoligirajuće i one koje su klasične...

- metalni aparatić - 13 000 ili 15 000
- estetske bravice - 17 000 ili 19 000

tako da je cijena sasvim u redu...za redovitu cijenu

iako nema popusta baš nekog kao što smo navikli kod portala za grupnu kupovinu...
Vidjela sam te cijene na sajtu, ali to je, kao što veliš, cijena postavljanja aparatića na obje čeljusti.
Oni na portal imaju ponudu punog tretmana samo za jednu čeljust, uz parolu "Plati 5 umjesto 13 tisuća", pa ispada da bi za tu istu uslugu platio 13 tisuća redovnim putem, što mi se učinilo malo sumanuto.. Ma, njihove marketinške muljaže. Netko ih je pitao u komentarima zašto lažu da je popust 62% kad je zapravo 23%, ali su ga obrisali. Toliko o tome...
Tnx ribica
Lonelyta is offline  
Old 04.07.2013., 22:58   #7252
Quote:
Meredith Lu kaže: Pogledaj post
skužajte ako nisan dobro quote napravila nova san
ja san ti u dr.Radice, i super mi je, stvarno žena super radi, po druga mišljenja nisan uopće išla
Ne može ti se poslat poruka, pa da te pitam Koliko te došao aparatić kod nje?
maja4 is offline  
Old 05.07.2013., 00:15   #7253
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post
Ne može ti se poslat poruka, pa da te pitam Koliko te došao aparatić kod nje?
16.000,00 , ako tako placas daješ 8.000,00 u gotovini na postavljanju, a ostalo otplačuješ u rate, prva rata poočinje kad ti stavi donji aparatić. Do kraja terapije mora sve bit otplaćeno jer ti onda ne skida bravice.

Ako plačaš u gotovini 14.000,00

U cijeni su mi svi pregledi, zamjena 2 bravice ako puknu (pretpostavljan sve skupa, a ne da imaš rezervu za svaku bravicu, ja san je pitala pa mi se nasmijala samo haha ) ostale zamjene plačaš ako pukne bravica. + nakon terapije retainer i pregledi dok nosin retainer u cijenu spadaju.

Ja ti iman metalni samoligirajuci btw (onaj sa gumicama u bojama uopce ne stavlja, ne radi sa tin), onaj estetski je rekla da je skuplji ali ja san je prikinila kad je rekla bili aparatić jer nisan tila taj nego metalni tako da ti ne znan je li safirni ili keramički, al to je ti pitaš, ako odeš.

Btw ne znan je li svi imaju istu cijenu terapije il je drugačije.

Zadnje uređivanje Meredith Lu : 05.07.2013. at 00:17. Reason: nisna stavila sve informacije
Meredith Lu is offline  
Old 05.07.2013., 14:40   #7254
Hvala ti Meredith Lu
Još mi reci di se nalazi njena ordinacija?
maja4 is offline  
Old 05.07.2013., 15:05   #7255
Maja - Ovako, kad ideš Poljičkon ceston doli prema gradu, prođeš stanicu od Autohrvatske, i onda ti je sa live strane ona INA benzinska i par metara naprid je semafor (ne može se ić livo samo ravno i desno). Na semaforu skreneš desno i gori ti je uzbrdica, manja uska cesta i na otprilike pola puta ti je mala ljekarna skroz u staklu, i iza ljekarne imaš prolaz za zgradu, znači od ljekarne desno i s live strane nakon 3 metra ti je portun. Tu ti je ona, odma u prizemlju. Al kad nazoveš za naručit se objasnit će ti sestra.
Meredith Lu is offline  
Old 05.07.2013., 23:05   #7256
Hvala ti Meredith Lu
maja4 is offline  
Old 07.07.2013., 00:25   #7257
Ništaaa , javi šta je bilo
Meredith Lu is offline  
Old 08.07.2013., 01:35   #7258


Jel ima tu mozda ko da je u Zadru u poliklinici Nika ?
Zanimaju me cijene i kako je tamo i to pa ako ima neko moze par informacija na pp
Kitty75 is offline  
Old 08.07.2013., 14:02   #7259
ja sam se skroz stopila sa aparatićem ne boli ništa više )) super je..
__________________
"Odlučila sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."
gloria22 is offline  
Old 08.07.2013., 14:37   #7260
pozdrav!

ee ljudi iz zagreba jel mi može tko predložiti nekog ok ortodonta na području sesveta ili dubrave!! hvala!
lady25 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.