Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 15:00   #8261
Može mi netko preporučiti ortodonta na području Zagreba i okolice. Tražim kvalitetnu uslugu sa razumnom cijenom.
Teica-Photo is offline  
Old 27.03.2014., 15:04   #8262
electric, meni su to ruzni zubi. mislim, ruzni su mi jer su preveliki
jesu bijelu, jesu lijepo poslozeni ali su ogromni pa su mi ruzni

lua, da tako je ko na slici. uz zube pricvrseno tim necim bijelim
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 27.03.2014., 15:51   #8263
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
electric, meni su to ruzni zubi. mislim, ruzni su mi jer su preveliki
jesu bijelu, jesu lijepo poslozeni ali su ogromni pa su mi ruzni
dobro, nisu ni meni nešto posebno privlačni ali to su veliki zubi, nije da ih rijetko viđam na drugima, ima ljudi s baš tim ogromnim, konjskim zubalima
a forumašica koja je stavila sliku meni baš ima manje zube
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 27.03.2014., 16:11   #8264
To si dobro opisala. Konjski zubi
Meni je to ekstrem. Ja imam manje zube nego ta na slici, a svi mi stomatolozi i ortodonti kazu da imam velike zube


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 27.03.2014., 18:36   #8265
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
zašto češ raditi onda ortodonciju ako planiraš ljuskice?
mislim ne znam, meni je bila opcija ili jedno ili drugo, pa pitam
Ne ljuskice, nego krunice, najvaznija mi je fukcionalnost a tek onda estetika, zato sam prvo radio ortodontski zahvat. Smatram da nema smisla gurati problem pod tepih tako sto cu nabaciti ljuskice koje ce prekriti iskrivljene zube.
S druge strane, nove krunice su neizbjezne, jer se usljed visegodisnjeg bruksizma nekoliko zuba potrosilo poprilicno, tako da je to vec i funkcionalni problem (sjekutici su znacajno izgubili ostrinu)
Brkchey is offline  
Old 28.03.2014., 13:04   #8266
ajme kako me žuljaju donje bravice !!!!!!

to je to, samo se malo jadam

jedem vosak na kile
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 28.03.2014., 18:38   #8267
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ajme kako me žuljaju donje bravice !!!!!!

to je to, samo se malo jadam

jedem vosak na kile


Ne znam hoću li ih dobiti za dva tjedna. Ako dobijem, opet se mogu oprostiti s hranom na tjedan dana.
Stanje mi izgleda jednako kao i prije šest tjedana, tako da ne vjerujem da će mi ih staviti.
garfield01 is offline  
Old 29.03.2014., 01:30   #8268
Zanima me ako je netko dobrovoljni darovatelj krvi i nosi fiksni aparatić, jel ima to kakvih problema?, pošto na pregledu prije darivanja krvi uvijek pitaju da li je bio posjet zubaru u zadnjih dva ili tri tjedna (tako nešto).

Hvala!
atoni is offline  
Old 30.03.2014., 14:47   #8269
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post


Ne znam hoću li ih dobiti za dva tjedna. Ako dobijem, opet se mogu oprostiti s hranom na tjedan dana.
Stanje mi izgleda jednako kao i prije šest tjedana, tako da ne vjerujem da će mi ih staviti.
ma ja sam se navikla jesti s aparaticem iako jos uvijek ne mogu prednjim zubima odgristi nista
snita sira mi je domet
ali nadam se da ce i to proci
mogu pojesti tjesteninu, juhu, pizzu, kuhano povrce….samo jebga ne mogu odgristi sendvic al boze moj, narezem si ga na manje komadice pa pojedem
vidjet cu nakon mjesec dana kako ce biti jer su moji zubi inace dosta slabi i bolni pa me ne cudi da me jos uvijek bole
valjda ce proci nakon mjesec dana
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 30.03.2014., 16:53   #8270
Moze li mi itko pomoci oko izbora ortodonta u Zagrebu. Radila bi samo gornju celjust i novac je problem pa gdje mogu dobiti dostojnu uslugu za najmanji novac ili mi je bolje nista ne raditi dok nemam za nesto kvalitetno ?
Trini21 is offline  
Old 30.03.2014., 18:24   #8271
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ma ja sam se navikla jesti s aparaticem iako jos uvijek ne mogu prednjim zubima odgristi nista
snita sira mi je domet
ali nadam se da ce i to proci
mogu pojesti tjesteninu, juhu, pizzu, kuhano povrce….samo jebga ne mogu odgristi sendvic al boze moj, narezem si ga na manje komadice pa pojedem
vidjet cu nakon mjesec dana kako ce biti jer su moji zubi inace dosta slabi i bolni pa me ne cudi da me jos uvijek bole
valjda ce proci nakon mjesec dana

Drugi dan nisam mogla ni mlince žvakati.
garfield01 is offline  
Old 30.03.2014., 20:38   #8272
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Zanima me ako je netko dobrovoljni darovatelj krvi i nosi fiksni aparatić, jel ima to kakvih problema?, pošto na pregledu prije darivanja krvi uvijek pitaju da li je bio posjet zubaru u zadnjih dva ili tri tjedna (tako nešto).

Hvala!
Nema nikakvih problema...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 30.03.2014., 20:39   #8273
Quote:
Trini21 kaže: Pogledaj post
Moze li mi itko pomoci oko izbora ortodonta u Zagrebu. Radila bi samo gornju celjust i novac je problem pa gdje mogu dobiti dostojnu uslugu za najmanji novac ili mi je bolje nista ne raditi dok nemam za nesto kvalitetno ?
Možda nisi slučaj samo za jednu čeljust (koju možeš dobiti već od 5000 kn) - tada rađe pričekaj dok ne skupiš novce; odnosno, neće ti ni htjeti napraviti posao "na pola"
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 01.04.2014., 00:35   #8274
Je li netko imao asimetrične zube a da je to riješio?

Rečeno mi je da moram vadit 2 zuba gore i dolje (nisu umnjaci u pitanju) ne sviđa mi se to, ali ako baš moram I da opet postoji mogućnost da se ne izravnaju i čak da mi ispadnu zubi zbog kratkih korijena.

Drugo mišljenje je bilo da vadim donje umnjake i gornju četvorku.
Dorée is offline  
Old 01.04.2014., 11:12   #8275
Mene isto zanima odg na pitanje od kolege Brkcheya...
Dakle, oce smetat ta fiksna retencija kod stavljanja krunica/ljuskica nakon ortod. terapije?
cheer_up is offline  
Old 01.04.2014., 13:13   #8276
jel normalno da random zubi zabole kad se nosi aparatic?
jedan dan mi je super, drugi dan prednjim zubima ne mogu nista odgristi, treci dan me zabole cetvorke na zagriz....
evo sad me pocela boliti gornja jedinica, samo tako sama od sebe, do sada me uopce nije bolila i to sam osjetila kad sam stavljala ruz na usta, malo sam trznula ruku, jace prislonila ruz i jedinica mi je odregirala boli koja je sijevnula do sinusa
a pola sata prije toga sam bez problema jela pizzu odgrizanjem

hoce ta random cudnovata bol prestati kad se zubi malo posloze jer osjetim da se oni micu? svaki dan kad cistim interdentalnim tocno osjetim da sve vise i vise mogu gurnuti cetkicu izmedju dvojki sto prije nikada nisam mogla

velim, meni je za sada oke iako mi je prehrana dosta prilagodjena ali vec me polako to pocinje zivcirati sto me prednji zubi zabole na zagriz, proslo je dva i pol tjedna od stavljanja aparatica
ako cu tako dvije godine morati jesti idem sutra kod ortodontice da mi to sve izvadi
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 01.04.2014., 14:50   #8277
Pozdrav, pretražujem temu, pa ne znam jel netko ima iskustva s ovom tehnologijom? Six month smile se zove, pa čisto, prije nego se odlučim za nešto krivo, neko mišljenje. Hvala!

http://www.6monthsmiles.com/
imenka is offline  
Old 01.04.2014., 16:48   #8278
Quote:
imenka kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pretražujem temu, pa ne znam jel netko ima iskustva s ovom tehnologijom? Six month smile se zove, pa čisto, prije nego se odlučim za nešto krivo, neko mišljenje. Hvala!

http://www.6monthsmiles.com/
meni izgledaju kao obični keramički aparatić
ja imam In-Ovation C
nije ti to nevidljivo jer nitko nema tako kristalno bijele zube pa da se boja bravica stopi sa bojom zubi, to nemoj očekivati
vidi se ali definitivno manje od metalnog, meni čak par puta nisu niti primjetili da imam aparatić dok me nisu baš izbliza pogledali

šest mjeseci mi se nekako isto čini kao premali period za izravnavanje zubiju
ali to je samo moje mišljenje, Juji će ti bolje odgovoriti


ovak to na meni izgleda, iako slika nije pretjerano vjerodostojna jer je slikana pod nekim šugavim svijetlom
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.

Zadnje uređivanje electric_barbarella : 01.04.2014. at 16:57.
electric_barbarella is offline  
Old 01.04.2014., 17:39   #8279
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
jel normalno da random zubi zabole kad se nosi aparatic?
jedan dan mi je super, drugi dan prednjim zubima ne mogu nista odgristi, treci dan me zabole cetvorke na zagriz....
evo sad me pocela boliti gornja jedinica, samo tako sama od sebe, do sada me uopce nije bolila i to sam osjetila kad sam stavljala ruz na usta, malo sam trznula ruku, jace prislonila ruz i jedinica mi je odregirala boli koja je sijevnula do sinusa
a pola sata prije toga sam bez problema jela pizzu odgrizanjem

hoce ta random cudnovata bol prestati kad se zubi malo posloze jer osjetim da se oni micu? svaki dan kad cistim interdentalnim tocno osjetim da sve vise i vise mogu gurnuti cetkicu izmedju dvojki sto prije nikada nisam mogla

velim, meni je za sada oke iako mi je prehrana dosta prilagodjena ali vec me polako to pocinje zivcirati sto me prednji zubi zabole na zagriz, proslo je dva i pol tjedna od stavljanja aparatica
ako cu tako dvije godine morati jesti idem sutra kod ortodontice da mi to sve izvadi

Pomiču se i zato boli. Prestat će. Mene danas ne bole, a prije dva dana me jedan zub bolio.
garfield01 is offline  
Old 01.04.2014., 18:11   #8280
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Zanima me ako je netko dobrovoljni darovatelj krvi i nosi fiksni aparatić, jel ima to kakvih problema?, pošto na pregledu prije darivanja krvi uvijek pitaju da li je bio posjet zubaru u zadnjih dva ili tri tjedna (tako nešto).

Hvala!
Ja sam dobrovoljni darivatelj krvi i nosim fiksni aparatić i nema nikakvih problema... Baš sam nedavno bila na darivanju i nisu mi ništa rekli...
luckys is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.