Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 18:11   #9261
Ja sam ona sa jako dubokim zagrizom kojoj otpada bravica na donjoj trici. Zanima me jel ima tu netko ko je imao jako veliku razliku postavljanja gornjeg i donjeg, tipa godinu dana i više (kao ja)?. Danas sam imala kontrolu i pun mi je kufer više, plačem svaki put kad se vratim doma jer mi uasno smeta ta razlika a ona mi svaki put govori da moramo čekat da se ovi gore još podignu. Mislim godina i 3 mjeseca već. Ispada da se u mene to ništa ne miče, da imam lijene zube. Dođe mi da odem po drugo mišljenje, al odakle mi sad lova za drugi aparatić, a i žao mi je ortodontice jer nije ni bezobrazna, pristojna je,pokušava mi pomoć samo eto već godinu i 3 mjeseca se borim s tim dubokim zagrizom. Svakome kome je radila odradila je fantastično i dođem ja i ne ide. Tvrdoglavi zubi...
blacklion27 is offline  
Old 21.02.2015., 12:13   #9262
Da se pohvalim... Jučer sam stavila aparatić, prvo samo na gornju čeljust, Damon clear. Malo je čudno sve to imat u ustima, ali zasad me ništa ne boli niti smeta. Happy sam i totalno uzbuđena! :-))
Ergeg is offline  
Old 21.02.2015., 15:08   #9263
Ergeg, može info kod kog si ortodonta postavila damon clear? Može i na pm. Hvala :-)
Ticia is offline  
Old 03.03.2015., 16:14   #9264
Ljudi moji, ja nikakvih problema, nikakvih pretjeranih bolova nisam imala s aparatićem (osim prije samog postavljanja, kada sam imala separatore - oni su me rasturili), ali ovi chainovi na donjoj čeljusti me ubiše..
hatebraces is offline  
Old 03.03.2015., 16:18   #9265
Quote:
blacklion27 kaže: Pogledaj post
Ja sam ona sa jako dubokim zagrizom kojoj otpada bravica na donjoj trici. Zanima me jel ima tu netko ko je imao jako veliku razliku postavljanja gornjeg i donjeg, tipa godinu dana i više (kao ja)?. Danas sam imala kontrolu i pun mi je kufer više, plačem svaki put kad se vratim doma jer mi uasno smeta ta razlika a ona mi svaki put govori da moramo čekat da se ovi gore još podignu. Mislim godina i 3 mjeseca već. Ispada da se u mene to ništa ne miče, da imam lijene zube. Dođe mi da odem po drugo mišljenje, al odakle mi sad lova za drugi aparatić, a i žao mi je ortodontice jer nije ni bezobrazna, pristojna je,pokušava mi pomoć samo eto već godinu i 3 mjeseca se borim s tim dubokim zagrizom. Svakome kome je radila odradila je fantastično i dođem ja i ne ide. Tvrdoglavi zubi...

Meni je ja mislim bilo nekih 6 mjeseci, ali nemoj se obeshrabriti, bit će to u redu, mora sve sjesti na svoje
hatebraces is offline  
Old 03.03.2015., 16:21   #9266
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
jel nekoga bolilo nakon stavljanja chain-a?
ja sam ga jučer dobila i užasno me bole donji zubi, sad se bol koncentrirala na samo dva zuba a ovi ostali su samo onako malo osjetljiviji
ne znam koliko je to normalno, ta dva donja zuba, šestica i petica me ubijaju, jezikom ne mogu proći po njima a kamoli nešto pojesti
što me sve zajedno još manje veseli jer za dva tjedna idem na put i nema me natrag do kraja trećeg mjeseca
Mene je isto ubija chain na donjim zubima, katastrofa, na gornjim ništa, ali donji..
hatebraces is offline  
Old 03.03.2015., 16:27   #9267
Je l' zna netko kada će se otprilike zubi u potpunosti skupiti od chainova? I što bi još mogla dobiti osim chaina i koliko još onda ima do kraja terapije otprilike haha
hatebraces is offline  
Old 03.03.2015., 16:48   #9268
Kada se ti chanovi stavljaju, za njih još nisam čuo, i dali se uopće stavljaju na sve terapije?
BozWon is offline  
Old 03.03.2015., 20:15   #9269
Quote:
DrBoz39 kaže: Pogledaj post
Kada se ti chanovi stavljaju, za njih još nisam čuo, i dali se uopće stavljaju na sve terapije?
To ti je kao nekakav proziran konac, meni je stavila nakon sto sam dobila zadnju žicu, ne taj isti put, ali nakon te zadnje. Ako su ti zubi razmaknuti (npr. ja sam morala vaditi četvorke pa sam imala rupu) chain ih približava kao, popunjava se ta rupa.. nisam sigurna stavljaju li uvijek chain
hatebraces is offline  
Old 03.03.2015., 20:19   #9270
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
da li itko od vas koristi tuš?trebaju mi preporuke.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Koristim ja tuš. Waterpik, mislim da je oko 600 kn bio (skup je, ali meni je to odlična stvar). Ja imam ovaj: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...RYRVBrEstetski nije Bog zna što, ali radi svoj posao, meni je to stvarno super stvar
hatebraces is offline  
Old 03.03.2015., 20:22   #9271
Nešto link ne valja. Uglavnom, ja imam onaj Waterpik Classic Wp-60
hatebraces is offline  
Old 03.03.2015., 22:12   #9272
Quote:
hatebraces kaže: Pogledaj post
To ti je kao nekakav proziran konac, meni je stavila nakon sto sam dobila zadnju žicu, ne taj isti put, ali nakon te zadnje. Ako su ti zubi razmaknuti (npr. ja sam morala vaditi četvorke pa sam imala rupu) chain ih približava kao, popunjava se ta rupa.. nisam sigurna stavljaju li uvijek chain
Tako je .. chain je prozirna elastična gumica kojom se zatvaraju razmaci među zubima, i samo da napomenem da je meni poslije te žice kad je zatvarala razmake promijenila još jedno 3 žice sve dok nije stavila zadnju čeličnu fakat debelu nezz točan naziv ali imaju velicine po brojevima
__________________
Braces
deda23 is offline  
Old 04.03.2015., 17:55   #9273
Skoro kroz cijelu terapiju sam imala chain, a neko i ne treba, zavisi...
Ispocetka sam prozirne nosila a onda vremenom svaki put kada mijenjaju sam trazila drugu boju da mi je zabavnije

Za 20 dana skidam aparatic.
Tu se pisalo da samo skidanje ne boli nista, ali onda ono kad poliraju sto zzzzuji moze biti neugodno i malo mi je prpa.
TheSpy is offline  
Old 05.03.2015., 14:20   #9274
Bok!

Jel idete vi kod svog starog stomatologa na pregled stanja zuba ili ortodont to radi?

Ovaj moj nista ne gleda osim sto odradi svoj dio posla. Ja sam mislio da sam pokriven u cjelosti glede zuba ali izgleda da cu na redovni pregled za karijes i kamenac morati ici kod starog stomatologa.
Brkchey is offline  
Old 05.03.2015., 16:00   #9275
Stomatološke usluge su rijetko gdje uključene u ortodontsku terapiju (plaćaju se ekstra), pa ti je zato isplativije ići kod, kako ga zoveš, starog stomatologa.
City is offline  
Old 06.03.2015., 01:23   #9276
Quote:
blacklion27 kaže: Pogledaj post
Ja sam ona sa jako dubokim zagrizom kojoj otpada bravica na donjoj trici. Zanima me jel ima tu netko ko je imao jako veliku razliku postavljanja gornjeg i donjeg, tipa godinu dana i više (kao ja)?. Danas sam imala kontrolu i pun mi je kufer više, plačem svaki put kad se vratim doma jer mi uasno smeta ta razlika a ona mi svaki put govori da moramo čekat da se ovi gore još podignu. Mislim godina i 3 mjeseca već. Ispada da se u mene to ništa ne miče, da imam lijene zube. Dođe mi da odem po drugo mišljenje, al odakle mi sad lova za drugi aparatić, a i žao mi je ortodontice jer nije ni bezobrazna, pristojna je,pokušava mi pomoć samo eto već godinu i 3 mjeseca se borim s tim dubokim zagrizom. Svakome kome je radila odradila je fantastično i dođem ja i ne ide. Tvrdoglavi zubi...
Meni je donji stavila nakon 11mj
Bude i tebi, nije kod svakog ista situacija.

* Ja idem i svom stomatologu, on mi rješava kamenac. Ortodontica eventualno sugerira ako šta treba, nije da samo gleda svoj posao, ali to šta treba idem k njemu.
__________________
Najlipše stvari na svitu su džabe.
Konti is offline  
Old 07.03.2015., 09:29   #9277
Pozdrav!

Zanima me što je bolje -damon clear ili forestadent quicklear i zbog čega?
mid82 is offline  
Old 08.03.2015., 19:09   #9278
Rađe pitaj koji je ortodont bolji - za materijal je apsolutno svejedno
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 08.03.2015., 20:02   #9279
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Rađe pitaj koji je ortodont bolji - za materijal je apsolutno svejedno
Hvala. To sam i mislila. Pitam jer je velika razlika u cijeni a radi isti posao. :-)
mid82 is offline  
Old 09.03.2015., 09:22   #9280
pozdrav, možete li mi preporučit nekog dobrog ali jeftinijeg ortodonta koji koristi samoligirajuće fiksne aparatiće u Rijeci i gdje baš ne trebam stavit hipoteku na kuću da bi popravila zube? Gdje god sam do sad pitala onaj Damon Clear košta više od 20 000, a ja mogu skupit max 15 000 . Da li možda ima u ZG neki dobar a jeftiniji pa da odem tamo stavit? Btw šta mislite o ovoj ponudi za 12000 kn u ZG aparatić, al ne znam jel su ok ovi ortodonti: https://www.ponudadana.hr/Aparatic-z...-250kn-15552_1
kumbaja baja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.