Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2024., 15:46   #4921
Quote:
nina0305 kaže: Pogledaj post
ok hvala da to je bilo. ali daje mi neko rješenje 45368 ničim izazvan e sad me zanima kako bi išlo s početnom vrijednosti? tipa imam ovaj mjesec u ćeliji 100 i želim da svakog 12. u mjesecu naraste za 65. znači 12.2. da bude 165, 12.3. 230, 12.4. 295 itd. i da više ništa ne diram i da ako ne otvorim tu excell datoteku npr 5 mjeseci da mi bude točno kolko treba.
Aha - ipak smo još uvijek pametniji od umjetne inteligencije

OK, ima jedan trik kojim to možeš postići pomoću DATEDIF.
Najprije moraš odrediti početni datum.
Npr, ako hoćeš da ti počinje rasti od 12.01.2024., početni datum mora biti 12.12.2023. (ili točno mjesec dana ranije).

Formula bi dakle bila:
=100 + DATEDIF("2023/12/12";TODAY();"m")*65

TODAY() naravno vraća današnji dan - biti će to uvijek datum na koji otvoriš sheet. Ali, možeš ga zamijeniti s bilo kojim datumom, po potrebi.

"2023/12/12" je u formatu yyyy/mm/dd, jer ga program tako uvijek razumije na pravi način (Amerikanci imaju nezgodni običaj da pišu prvo mjesec pa dan, a mi obrnuto).

U suštini, DATEDIF izračuna broj cijelih mjeseci između dva datuma, pa ga pomnoži sa 65.
mrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 13:58   #4922
WORD

zna li itko, kako da napravim da mi bude naslov preko cijele stranice, a da nakon tog naslova slijede 2 kolone koje su po pola stranice?
jer uvijek kad odaberem 2 kolone, prepolovi mi naslov. do zla boga neintuitivno.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 14:43   #4923
sam sam si pomogo - umetnuo textbox za naslov i dobro je.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 20:55   #4924
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
WORD

zna li itko, kako da napravim da mi bude naslov preko cijele stranice, a da nakon tog naslova slijede 2 kolone koje su po pola stranice?
jer uvijek kad odaberem 2 kolone, prepolovi mi naslov. do zla boga neintuitivno.
šta se tačno traži? u prvom redu naslov preko čitave širine, u drugom redu dvije kolone po pola širine?
ako je to, umetne se tablica sa dva reda i dvije kolone, i onda u prvom redu kolone (samo prvog reda) spoje u jednu kolonu
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 23:19   #4925
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
WORD

zna li itko, kako da napravim da mi bude naslov preko cijele stranice, a da nakon tog naslova slijede 2 kolone koje su po pola stranice?
jer uvijek kad odaberem 2 kolone, prepolovi mi naslov. do zla boga neintuitivno.
Možeš na više načina. Jedan od načina je da nakon naslova ubaciš i section break pa nakon toga staviš kolone. Onda će kolone biti samo nakon breaka, a prije njega biti će ti samo jedna kolona. Poslije isto možeš ubaciti break pa vratiti na jednu kolonu ili već po potrebi.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2024., 00:17   #4926
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
WORD

zna li itko, kako da napravim da mi bude naslov preko cijele stranice, a da nakon tog naslova slijede 2 kolone koje su po pola stranice?
jer uvijek kad odaberem 2 kolone, prepolovi mi naslov. do zla boga neintuitivno.


How to have both paragraph and two columns in a single document in Microsoft Word


https://i.ibb.co/JHzVNLD/image.png
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 17:51   #4927
hvala. to je to.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 13:40   #4928
Pozdrav svima...kaze word
You cant make this change because the selectiom is locked

Ali restricted editing mi je siv. Ne funkcionira..sto mi je uciniti.
__________________
Intuicija bez iluzije.
DonnaHayward is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 16:58   #4929
Ubiti svaki doc mi je locked.
U info mi ne nudi protrct document.
__________________
Intuicija bez iluzije.
DonnaHayward is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 20:11   #4930
https://answers.microsoft.com/en-us/...2-105c2032bb56
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.