Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2024., 09:56   #3821
Quote:
nina-nana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Kćeri se počela njihati bravica na jednom zubu, do ortodonta sad ne možemo, em ne radi, em je 100 km od nas.
Da ju skinemo?>

Ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 00:50   #3822
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Možda postoji neko drugo mjesto gdje možeš proći jeftinije. Ova cijena od 300€ je puno previsoka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nasla sam za 90€
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 15:54   #3823
Bok, trebam savjet, po mogućnosti nekog tko je blizak temi, liječnik ili netko tko je imao slično iskustvo.
Ortodoncija je napravljena traljavo i pogrešno. Od zdrave čeljusti i zagriza dobila sam pomaknute zube na gornjoj i donjoj vilici, bol u čeljusti i zagriz samo na jednoj strani. Vizualno je isto primjetno.
Kako se postaviti prema ortodontici iz pakla, da tražim novce u potpunosti, kako se prebaciti kod nekog drugog?

Hvala
Airport Hobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 03:17   #3824
3 ujutro, čitam ovu temu. Ne znam što da radim. Majka sam djevojčice. Koja treba aparatić jer joj zubi ne rastu ravno, već onako jedan na drugome. Rečeno mi je da moraju izvaditi 4 zuba da se stvori mjesto. Zubi su zdravi, nikad liječeni, nema plombe niti karijesa. Razumijem razloh da aparatiću treba mjesta da bi terapija uspjela. No, nije mi jasno je li u našem društvu stvarno došlo do toga da se vade 4 zdrava lijepa zuba da bi osoba imala lijepi osmijeh. Ne razumijem taj dio. Meni je osmijeh mog djeteta jedinstven, zubi joj nosu ravni, ali to je ona kad se nasmije. Koje probleme u budućnosti će imati ako joj zubi ostanu nesavršeno pozicionirani? Vi kojima je izvađeno više zuba, zamjerate li svojim roditeljima na tome? Mozete mi pisati privatno, nisam sigurna koliko je moj upit za ovaj forum. Jednostavno, ne znam kako da budem sigurna da radim dobru odluku pristankom da se vade 4 zdrava zuba.
džuvanasamting is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 08:58   #3825
Quote:
džuvanasamting kaže: Pogledaj post
3 ujutro, čitam ovu temu. Ne znam što da radim. Majka sam djevojčice. Koja treba aparatić jer joj zubi ne rastu ravno, već onako jedan na drugome. Rečeno mi je da moraju izvaditi 4 zuba da se stvori mjesto. Zubi su zdravi, nikad liječeni, nema plombe niti karijesa. Razumijem razloh da aparatiću treba mjesta da bi terapija uspjela. No, nije mi jasno je li u našem društvu stvarno došlo do toga da se vade 4 zdrava lijepa zuba da bi osoba imala lijepi osmijeh. Ne razumijem taj dio. Meni je osmijeh mog djeteta jedinstven, zubi joj nosu ravni, ali to je ona kad se nasmije. Koje probleme u budućnosti će imati ako joj zubi ostanu nesavršeno pozicionirani? Vi kojima je izvađeno više zuba, zamjerate li svojim roditeljima na tome? Mozete mi pisati privatno, nisam sigurna koliko je moj upit za ovaj forum. Jednostavno, ne znam kako da budem sigurna da radim dobru odluku pristankom da se vade 4 zdrava zuba.
Odi po drugo mišljenje, ako I drugi isto misli, onda šta je tu je.
Ali aparatic svakako. Moji su bili prepasivni, zubara nije bila zainteresirana previše, pa lijepo nisam ni nosila aparatic, pa sam zato u 30 toj morala sama platiti puno više, namucila se jako. I sad imam ogromne probleme sa vilicom. Dakle horor koliko se zakomplicira cijelo tijelo.
To treba kad si mlad ravnati. Ali kod pravog otrodonta. Tražiti nekog tko zna što radi. Ne ko je blizu ili jeftin.


Sent from my SM-A137F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 09:36   #3826
Znači, imala si probleme u buducnosti jer nisi ravnala zube? Ma ne znam sto da radim. Njoj su zubi u dva reda, zguzvani i gore i dole. Ali, ima cvrste, velike zube. Kad se nasmije, puna usta zuba mene, ni nju zasad ne opterecuje estetika. I ne bih zbig toga vadila zube. No, ne razimijem koji se to problemi stvore kasnije. Nije mi jasno. Ortodontica samo govori da se tesko mogu cistiti, spominje razvoj karijesa, paradontozu... Ali, po meni je sve to spriječivo s dobrom oralnom higijenom. Koje probleme imaju ljudi sa zguzvanim zubima? Išla sam na drugo misljenje, razlika je samo koji zub bi netko vadio: cetvorku ili peticu. Jer ima zub na zubu, ima jako malu celjust.
džuvanasamting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 10:58   #3827
Pozdrav svima, stavljen mi je fiksni aparatic prosle godine u 4. mjesec, a skinut mi je prosli mjesec.
Stavljen mi je fiksni retainer (ona žica iza zubiju), ali i mobilni (prozirni) retainer moram nosit. Rekla mi je ortodontica da ga prvih 6 mjeseci nosim stalno, a nakon toga samo nocu (dozivotno).
Da ne nosim retainer, zubi bi se vratili u pocetnu poziciju naravno. Neki nose samo taj fiksni, neki samo mobilni, a ja sam jedna od tih nesretnika koji nosi oba
Da ne nosim taj mobilni, bi li fiksni pukao s vremenom ili sta...?
__________________
“What if the kid you bullied at school, grew up, and turned out to be the only surgeon who could save your life?” ― Lynette Mather
Ana1950 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.