Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2008., 16:21   #61
http://www.youtube.com/watch?v=RZXOdOvWhTc
http://www.youtube.com/watch?v=ZlAw9Z858jk
trnoslek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 17:02   #62
ne, ovo nemrem popušt... ovo mi zvuči kao oni čajevi "čang-šlang"
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 17:16   #63
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
o tome si samo čitao, nisi to vidio. isto tako, to je bila nekontrolirana atomska reakcija. Korišten je uran a ne plutonij (http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Boy)
Napisao sam Hirošima ili Nagasaki. U Fat Manu je korišten plutonij. I jel ti uopće znaš kak se dobiva plutonij? Vidim da neznaš. U reaktoru se pomoću kontrolirane reakcije dobiva plutonij za dobivanje ne kontrolirane.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
da, i što onda što se dogodio kvar od kojeg se alarmirala europa? To ne znači da si TI vidio nuklearni reaktor... stoga i dalje stoji da vjeruješ slijepo u njegovo postojanje
Stvarno znaš s*at. Ja za razliku od tebe ne vjerujem slijepo nego vjerujem činjenicama. Hoćeš reći da se cijeli svijet urotio protiv nas ovdje na forumu.
Ja znam da postoje motori koji se zovu "free energy", ali znam da ne postoje motori koji netrebaju energiju. Ovi iz te firme iz Japana šire takve vijesti zato jer je to laka zarada na naivnim ljudima.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
nemora biti automatski perpetum mobile. Free energy motori može biti bilokoji motor koji za pogon koristi besplatnu energiju. da, nigdje nije ograničeno njegovo uzimanje te energije, te ako npr. taj motor radi na energiju sunčeve svjetlosti (koja je besplatna i zauvijek će biti besplatna) što se mene tiče on ju može uzimati u bezograničenim količinama pošto je ima za još milijune godina
Kao prvo besplatna energija NE POSTOJI. Uvijek ćeš morati platiti nešto da ju dobiješ. Ne može ju uzimati u neograničenim količinama jer je motor ograničen s insolacijom po m2 i ona iznosi u idealnim uvjetima 1kW/m2.


Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
samo ovaj komentar govori sve o tebi...
no da se i tu spustim na tvoj nivo: a koliko ti misliš da će godina još sunce svijetliti i vjetar puhati kad si ovo naveo kao jedan od argumenata???
Majko mila i draga. Nemogu vjerovati. Ovako ide. Zemlja izmjenjuje dan i noć. Tokom dana oblaci mogu zakriti Sunce. Isto tako vjetar može puhati pa prestati puhati pa ponovo početi puhati. Jesi sad skužio ili to trebam detaljnije razraditi.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 17:30   #64
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
nitko nije nit rekao da je moguć i ne kužim gdje si uspio povezat to dvoje? si siguran da znaš o čem je riječ na ovoj temi? naime, mi pričamo o "free energy" motorima, koji nisu perpetum mobile već koriste energiju koja je besplatna (sunčeva energija). ne omalovažavaj free energy na temelju perpetum mobile-a
Da si malo čitao šta su pisali vidio bi da je riječ o perpetum mobiletu. Free energy = perpetum mobile(eta > 1). Sunčeva energija nije besplatna. Znaš li koliko se energije potroši na proizvodnju silicija i poluvodiča? Znaš li koliko trebaš visoko kvalitetnog stakla za prekriti fotovoltaike?

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
ma sve 5. no to i dalje ne potvrđuje da si ju TI vidio već slijepo vjeruješ u njeno postojanje na temelju onoga što ti je rečeno
Slijepo vjerovati u nešto znači da vjeruješ u nešto bez da ideš provjeravati dali je nešto točno ili nije. dobrimag je sagledao sve činjenice i zaključio da je ona u skladu sa svim zakonima. U ostalom šta misliš odakle Francuska dobiva 80% struje? Iz 59 nuklearnih reaktora.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 18:55   #65
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
ne, ovo nemrem popušt... ovo mi zvuči kao oni čajevi "čang-šlang"
sorry krivi filmić.

http://www.youtube.com/watch?v=kzo3vllX5PE

taj ""čaj" moš i sam napravit.
trnoslek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:57   #66
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Napisao sam Hirošima ili Nagasaki. U Fat Manu je korišten plutonij. I jel ti uopće znaš kak se dobiva plutonij? Vidim da neznaš. U reaktoru se pomoću kontrolirane reakcije dobiva plutonij za dobivanje ne kontrolirane.
Da, tako je, nakon što te ispravim i to to priznaš, fino zaključiš da neznam... vrlo zrelo, nema što. o općenito energiji i izvorima energije sam vjerojatno doktor naspram tebe, s obzirom da radim na energetskim postrojenjima
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ja za razliku od tebe ne vjerujem slijepo nego vjerujem činjenicama. Hoćeš reći da se cijeli svijet urotio protiv nas ovdje na forumu.
ne, hoću reći da vjeruješ u nešto što nisi vidio, a isto tako ne vjeruješ u druo što također nisi vidio. Za i jedno i drugo vele da radi samo s razlikom što se jedno propagira masovno (NE energija i energija iz fosilnih goriva) a drugo se zatišava i na svakom koraku (free energy)
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ja znam da postoje motori koji se zovu "free energy", ali znam da ne postoje motori koji netrebaju energiju.
i nitko nije spominjao motore koji ne trebaju energiju. Auto na vodu - voda je energija. Auto na struju - struja je energija, auto na solarni pogon - sunce je energija... to ste ti i dobrimag u jednom trenutku izjednačili perpetum mobile sa free energy i unjeli konfuziju
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ovi iz te firme iz Japana šire takve vijesti zato jer je to laka zarada na naivnim ljudima.
možda i je tako. a možda i nije... to mi ovdje očigledno neznamo, te od kud onda tebi za pravo zagovarat da nije istina kad neznaš?
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kao prvo besplatna energija NE POSTOJI. Uvijek ćeš morati platiti nešto da ju dobiješ.
Ja nemoram plaćat ništa za sunčevu energiju. neznam kako ti, alli ja i svi ljudi koje ja znam nemoraju... a početni trošak u obliku cijene samog aparata za dobivanje te energije se ne računa
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ne može ju uzimati u neograničenim količinama jer je motor ograničen s insolacijom po m2 i ona iznosi u idealnim uvjetima 1kW/m2.
pod neograničeno se mislilo vremenski a ne količinski... sunčevu energiju možeš "uzimati" cijeli životni vijek Sunca (koji je, hvala bogu, prema ljudskim standardima jaaaako dug)
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Majko mila i draga. Nemogu vjerovati. Ovako ide. Zemlja izmjenjuje dan i noć. Tokom dana oblaci mogu zakriti Sunce. Isto tako vjetar može puhati pa prestati puhati pa ponovo početi puhati. Jesi sad skužio ili to trebam detaljnije razraditi.
Solarne ploče uvijek proizvode el. energiju čak i kad je oblačno, samo ne proizvode u jednakoj količini kao kad su direknto izložene suncu. Evo pa čitaj o tome:
http://www.spgear.org/category/4257/solar-panels.html
I naravno da će bit perioda kad neće sunce sjat više dana il će vjetar biti preslab, stoga se kućni sustavi proizvodnje el. energije uvijek nadograđuju sa punjivim baterijama kojima kapacitet ovisi o cijeni.
U svakom slučaju, u mojoj prije izrečenoj izjavi su baterije uračunate
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Da si malo čitao šta su pisali vidio bi da je riječ o perpetum mobiletu. Free energy = perpetum mobile(eta > 1)
ne, free energy nije nužno perpetum mobile
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Sunčeva energija nije besplatna.
dobro, ako ti tako veliš
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Znaš li koliko se energije potroši na proizvodnju silicija i poluvodiča? Znaš li koliko trebaš visoko kvalitetnog stakla za prekriti fotovoltaike?
evolucija tehnologije također donosi smanjenje troškova. da, te stvari SADA koštaju, ali masovnom proizvodnjom bi se cijena smanjima... kao što je nekad prvi PC koštao desetke tisuća dolara i bio spor (naspram današnjih) a danas takav PC ne verijedi ništa i samo jedan čhip iz današnjih PCja je neusporedivo jači neg cijeli taj prvi PC

Skrenuli smo daleko na offtopic
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 20:53   #67
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Da, tako je, nakon što te ispravim i to to priznaš, fino zaključiš da neznam... vrlo zrelo, nema što. o općenito energiji i izvorima energije sam vjerojatno doktor naspram tebe, s obzirom da radim na energetskim postrojenjima
Kao prvo nisi ti mene ništa ispravio nego nisi uspio shvatiti da je gorivo bilo plutonij i onda sam ti ja to dodatn objasnio da možeš shvatiti.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
i nitko nije spominjao motore koji ne trebaju energiju. Auto na vodu - voda je energija. Auto na struju - struja je energija, auto na solarni pogon - sunce je energija... to ste ti i dobrimag u jednom trenutku izjednačili perpetum mobile sa free energy i unjeli konfuziju
Ne znam kak ti sebe možeš nazvati nekim doktorom kad neznaš da je voda produkt gorenja vodika i kao takva nije gorivo. Auto na stuju i solarni pogon su prema svim zakonima fizike mogući, samo što ovaj na solarni nije efikasan jer možemo iskoristiti samo dio svjetlosti koji dođe do površine. Šta će ga pokretati kad bude mrak, samo bez akumulatora jer nije efikasno rješenje.

Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Ja nemoram plaćat ništa za sunčevu energiju. neznam kako ti, alli ja i svi ljudi koje ja znam nemoraju... a početni trošak u obliku cijene samog aparata za dobivanje te energije se ne računa
To se itekako računa. Računa se i cijena održavanja sustava. Vrijeme je da se suočiš s činjenicom da danas ništa nije besplatno(osim freeware programa i opensourca)

pod neograničeno se mislilo vremenski a ne količinski... sunčevu energiju možeš "uzimati" cijeli životni vijek Sunca (koji je, hvala bogu, prema ljudskim standardima jaaaako dug)
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Solarne ploče uvijek proizvode el. energiju čak i kad je oblačno, samo ne proizvode u jednakoj količini kao kad su direknto izložene suncu. Evo pa čitaj o tome
U tome jeste problem što onda premalo energije proizvedu

Zadnje uređivanje srki : 20.06.2008. at 22:09.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 00:10   #68
Quote:
carsigmulac kaže: Pogledaj post
Zašto, pa već postoje takve stvari

filimić o radu perendeovog motora

i već gotov generator sa tim pogonom sa 5 godina garancije

Perendeova stranica

sa katalogom proizvoda (jedan generator od 100 kW, jedan od 300 kW)
nažalost radi se o još jednoj prevari:
http://peswiki.com/index.php/Directo...ments_Pty_(Ltd)
na dnu članka možete pronaći da je tvrtka primila uplate u vrijednosti 4 000 000€ ali nije dostavila naručenu robu. a ja sam se ponadao da se takve stvari ne događaju izvan ljepe naše
igregurec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 15:30   #69
Naravno da će uvijek biti onih koji iskorištavaju situaciju i pokušavaju prevariti ljude na sve moguće načine. Veliki broj ljudi je naivan te pada na te fore, ali treba postaviti neke standarde. Ako se nešto pokušava prodati bez detaljne specifikacije ili demonstracije. Bez prototipa ili nezavisnih testova koji to potvrđuju, vjerojatno je da se radi o prijevari. Ali ako se tehnologija dijeli radi daljnjeg istraživanja po principu "open source" onda tu mogu vidjeti samo plemenite namjere bez pokušaja prevare.

Isto tako želim istaknuti, da kada bi svi razmišljali kao Srki i dobrimag, ne bi uopće bilo tehnološkog i znanstvenog napretka. Nevjerojatno mi je sa kolikom sigurnošću i stavom "popili smo svu pamet svijeta" zapravo vjeruju da ne postoje neke stvari. To graniči sa dogmatizmom a smatram da tome nema mjesta u znanosti. Hvala bogu ima i ljudi koji su otvorenih pogleda.

Dakle, smatrati da službena znanost sve zna je debilno (sorry na izrazu). Pogotovo uz toliko neobjašnjenih fenomena. Isto tako smatrati da se u školi uče "dogme" je debilno i amoralno. Indoktrinacija je na djelu u svakoj pori društva i vjerovati da ne postoji ništa iznad toga nije znanstveno mišljenje već slijepo vjerovanje.

Ges svaka čast na tvojim razmišljanjima, nadam se da ćemo jednog dana imati isplativo rješenje za energiju. Besplatnu ili ne, vidit ćemo... Ali definitivno isplativiju nego sada.

Osim PESWiki izdvojio bih i http://www.free-energy-info.co.uk/ gdje postoje dosta detaljno objašnjeni uređaji koji su isprobani, neki testirani te je velika odskočna daska za daljnje istraživanje.
The_Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:33   #70
http://en.wikipedia.org/wiki/Steorn

Quote:
Steorn challenged the scientific community to investigate their claim and, in December 2006, said that it had chosen a jury of scientists to do so. In June 2009 the jury gave its unanimous verdict that Steorn had not demonstrated the production of energy.
***

http://jnaudin.free.fr/lifters/main.htm

- http://www.youtube.com/watch?v=Jk2GGoMJ7NU

***

http://www.treehugger.com/files/2008...-debunking.php

http://www.treehugger.com/files/2008...s-question.php

***

... ovo su samo neki primjeri zabluda (izazvanih namjerno ili ne) u koje se može upasti bez objektivne i opsežne analize, što u očima javnosti nanosi štetu potencijalno ostvarivim projektima...

Mislim da bi se više trebali koncentrirati na lukavije iskorištavanje indirektne energije Sunca (npr. jedan tropski uragan oslobodi energiju desetak tisuća nukl.bombi, i sva ona potječe od Sunca, blizu smo i ovladavanju fotosintezom i isplativijim izdvajanjem i skladištenjem vodika)... sa nekakvom "free energy" koja nema uporište u teoriji bojim se da se grade kule u zraku...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 22:22   #71
Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
Isto tako želim istaknuti, da kada bi svi razmišljali kao Srki i dobrimag, ne bi uopće bilo tehnološkog i znanstvenog napretka. Nevjerojatno mi je sa kolikom sigurnošću i stavom "popili smo svu pamet svijeta" zapravo vjeruju da ne postoje neke stvari. To graniči sa dogmatizmom a smatram da tome nema mjesta u znanosti. Hvala bogu ima i ljudi koji su otvorenih pogleda.
Šta ti pričaš? Dođeš tu poslije 3 godine i počneš s***rat. Nisu sve stvari moguće. Nemoj doslovno shavaćati ljude koji govore sve je moguće.

Puno ljudi da posjeduju nacrte FE motora, a gdje su danas ti motori? Nema ih. Ne zato jer ih neki lobiji sprečavaju, ne zato jer su se odjedanput kreatori motora odlučili ubiti ili jer su im kočnice otkazale nego jer ne rade. Ima nacrta svuda po internetu, lako ih se napravi, a sve jedno se nevozimo na njih.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 23:01   #72
ne znam
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:20   #73
Dobro, recimo da taj famozni orgon ne postoji i da je sve jedna blasava izmisljotina. Neka mi neki expert objasni na cemu vozi moj auto? Relacija je bila: Rijeka - Zreche (Slo) - Rijeka. Ukupna potrosnja 21 litru goriva. Koja je to potrosnja?
__________________
Život je bolest od koje se umire. Prenosi se sexom.
Jure Blitva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:53   #74
Quote:
Jure Blitva kaže: Pogledaj post
Dobro, recimo da taj famozni orgon ne postoji i da je sve jedna blasava izmisljotina. Neka mi neki expert objasni na cemu vozi moj auto? Relacija je bila: Rijeka - Zreche (Slo) - Rijeka. Ukupna potrosnja 21 litru goriva. Koja je to potrosnja?
Briga mene i ovako mi nitko ne vjeruje ali zasto bi ikome i govorio, ja se vozim a auto trosi nevjerojatno malo goroiva, cak mi i bivsi vlasnik kaze da ni nov nije nikad trosio ispod 6 litara. A na ovoj relaciji je prosjek od: 3,98 lit/100 km
Auto ima 24 godine i ni e od elektronike. Vozio sam tog Djoe Cela 2 godine a onda mi je dopizdio i izvadio sam ga. Ako nije orgon u pitanju onda sta je?

I mene zanima. Pa neka mi neki expert objasni sta se desava!
__________________
Život je bolest od koje se umire. Prenosi se sexom.
Jure Blitva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 23:36   #75
Zašto citiraš sam sebe?
Potraži temu o orgonu na PZ, pa čitaj što piše.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:06   #76
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Zašto citiraš sam sebe?
Potraži temu o orgonu na PZ, pa čitaj što piše.
Ubice ga u pojam.
Neustrasivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 15:36   #77
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Šta ti pričaš? Dođeš tu poslije 3 godine i počneš s***rat. Nisu sve stvari moguće. Nemoj doslovno shavaćati ljude koji govore sve je moguće.

Puno ljudi da posjeduju nacrte FE motora, a gdje su danas ti motori? Nema ih. Ne zato jer ih neki lobiji sprečavaju, ne zato jer su se odjedanput kreatori motora odlučili ubiti ili jer su im kočnice otkazale nego jer ne rade. Ima nacrta svuda po internetu, lako ih se napravi, a sve jedno se nevozimo na njih.

Opet vi zatvarate oči na lobije. Pa evo primjer - linux je besplatan općeprihvaćen i "komercijalan" - u smislu da je lako dobavljiv gotov proizvod. Veća sigurnost, veća pouzdanost od Windowsa. Pa zašto onda cijela država (svijet) ne pređe na linux i tako smanje troškove? - zbog lobija. Osim toga svijetu se konstantno uskraćuje tehnologija zbog profita. I-phone bez kamere ti je čisti primjer, dok su je neki šugavi sagemi imali.

Neću ja tu ništa tvrditi, ja samo želim reći da ništa nije nemoguće!

Evo, možda je i ovo hoax, ali imaju neke datume pa ćemo vidit.

http://peswiki.com/index.php/Directo...sion_Generator
The_Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 01:49   #78
Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
Opet vi zatvarate oči na lobije. Pa evo primjer - linux je besplatan općeprihvaćen i "komercijalan" - u smislu da je lako dobavljiv gotov proizvod. Veća sigurnost, veća pouzdanost od Windowsa. Pa zašto onda cijela država (svijet) ne pređe na linux i tako smanje troškove? - zbog lobija. Osim toga svijetu se konstantno uskraćuje tehnologija zbog profita. I-phone bez kamere ti je čisti primjer, dok su je neki šugavi sagemi imali.

Neću ja tu ništa tvrditi, ja samo želim reći da ništa nije nemoguće!

Evo, možda je i ovo hoax, ali imaju neke datume pa ćemo vidit.

http://peswiki.com/index.php/Directo...sion_Generator
Kakve veze ima linux s perpetuum mobileom?
Neustrasivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:35   #79
Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
Opet vi zatvarate oči na lobije. Pa evo primjer - linux je besplatan općeprihvaćen i "komercijalan" - u smislu da je lako dobavljiv gotov proizvod. Veća sigurnost, veća pouzdanost od Windowsa. Pa zašto onda cijela država (svijet) ne pređe na linux i tako smanje troškove? - zbog lobija. Osim toga svijetu se konstantno uskraćuje tehnologija zbog profita. I-phone bez kamere ti je čisti primjer, dok su je neki šugavi sagemi imali.
To što ne moraš plaćati linux ne znači da je on besplatan. Windowsi i Mac su jednostavni za korištenje te ne zahtjevaju pretjeranu izobrazbu.

Podrška za linux je mala. Npr. kod nas u školi imamo učionicu s linux-ima i s Win. Na linux-u malo toga radi dok na win malo toga ne radi.

Za linux svaki program moraš kompajlirati posebno za svaki kompjuter što bi otežavalo neukim korisnicima i uz to čini kod otvorenim što je nepovoljno za tvrtke.

Nema nikakvog lobija. Ljudi sve objašnjavaju nekakvim lobijima, ali u pozadini stoji nešto sasvim stoto.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:16   #80
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima linux s perpetuum mobileom?
Ne znam niti ja.. ali u jedno sam siguran, da se tu svi svađaju oko potpuno nebitnih sitnica poput tog famoznog pm-a.
Riječ free u konceptu free energy ne označava "besplatno" nego "slobodno", obzirom da je sva energija koju dobivamo na ovaj ili onaj način zavisna o monopolistima. Ideja svih tih koncepata nije da se dobije nešto iz ničega, što je kompletan nonsens, nego da se na adekvatniji način dobije energija u željenom obliku.
Ja eto pretpostavljam, a vjerujem da nisam jedini, da oko nas postoje čitavi oceani energije samo što eto, možda nam još nije zamjetna našim malim mjernim spravicama a ni ne uklapa se u naše famozne standarnde modele i teorijice i što već..
No, ne moramo tražiti nekakav misteriozni oblik energije koji još nije otkriven, jer se i ovi konvencionalni oblici energije gotovo i ne iskorištavaju.. a tu ne pričam o nikakvom orgonu, psiju i i slaboj vudu elektonskoj sili..
Ahryman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.