Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2010., 13:08   #41
Quote:
nastja kaže: Pogledaj post
ugl, kad su neki napeti aspekti redovito me bocne, a često ovi dobri tranziti prolaze totalno nezapaženo. ccc
Najčešće je i meni tako.
Dobar Jupiter (na tranzite mislim) mi se često provuče 'inkognito', kao da ništa nije ni bilo. Sramota!
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:03   #42
Imam pitanje, prilikom tranzita jupitera ( u biku) na natalnu veneru ( u biku), ja sam se malo zaljubila. Gledala sam orbis je 3,24 a.

Pitanje, kada zapravo počinje djelovati taj tranzit, mora li biti manji orbis?

Inače, jupiter mi je vladar asc ( asc. u strijelcu), a u biku su mi jupiter, venera, sunce i merkur.

Svi planeti u 6 kući, u biku. Lik je stranac i upoznali smo se preko posla na putovanju
po lijepoj našoj, kroz posao, kolege smo.

Jedino kaj on nije zagrijan.

A svugdje piše da tranzitni jupi koji konjugira veneru, donosi happy ljubav.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:58   #43
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, prilikom tranzita jupitera ( u biku) na natalnu veneru ( u biku), ja sam se malo zaljubila. Gledala sam orbis je 3,24 a.

Pitanje, kada zapravo počinje djelovati taj tranzit, mora li biti manji orbis?

Inače, jupiter mi je vladar asc ( asc. u strijelcu), a u biku su mi jupiter, venera, sunce i merkur.

Svi planeti u 6 kući, u biku. Lik je stranac i upoznali smo se preko posla na putovanju
po lijepoj našoj, kroz posao, kolege smo.

Jedino kaj on nije zagrijan.

A svugdje piše da tranzitni jupi koji konjugira veneru, donosi happy ljubav.
Može ali i ne mora.
Nije to tranzit koji se odnosi samo na ljubavne veze.
Prvenstveno se mora vidjeti kako je aspektiran natalno i kako su natalno aspektirane planete koje tranzitira. Kojim poljima vladaju i kakvi su drugi tranziti, jer ako je istovremeno sa tranzitnim Jupiterom na natalnu Veneru npr, tranzit Saturna ili Plutona na natalni Mjesec, ništa od sretne ljubavne veze.

Jupiter često donosi (pre)velika očekivanja.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:18   #44
Pa baš zato, jer mi je i u natalu jupiter u konjukciji s venerom. Dobro, orbis je malo veći u natalu. Jupiter je vladar asc, a venera vladar 6 i 10 i dobrim djelom 5, jer je samo vrh 5 u ovnu. Pa nije valjda da se ama baš ništa meni neće lijepoga dogoditi.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 15:58   #45
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Pa baš zato, jer mi je i u natalu jupiter u konjukciji s venerom. Dobro, orbis je malo veći u natalu. Jupiter je vladar asc, a venera vladar 6 i 10 i dobrim djelom 5, jer je samo vrh 5 u ovnu. Pa nije valjda da se ama baš ništa meni neće lijepoga dogoditi.


Vjerojatno hoće ali možda ne baš ono što očekuješ (veliku ljubav). Kako je venera vladar 6. i 10. polja ja bih prije očekival aneki prosperitet na poslu/karijeri iako ni ljubav nije isključena.
No vladar tvoje 5. (ljubavne veze) je Mars, a 7. (parnera) Merkur pa pogledaj i tranzite prema njima.

Večina (uključujući i mene iako mi je Juptier natalno u skroz lošoj poziciji, umetnut, retrogradan, u egzilu , kvadratima i vrh inkonjunkcije) očekuje balgostanje i lagodan život pod njegovim tranzitom. A nije baš tako.
Npr. mom mužu je Jupiter vladar MC-a, upravo sada u egzaktnom trigonu na Sunce, pa je umjesto (mog) očekivanog napretka, a i obečavali mu brda i doline) završio na burzi.

Sanja Doležal sa tranzitnim Jupiterom na Suncu postala je na žalost udovica.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 01:43   #46
Jupiter će negdje početkom lipnja zatim doći u konjukciju s merkurom, vladarem moje 7 kuće i suncem, vladarem moje 9 kuće. Inače, krivo sam napisala, zapravo su mi merkur i sunce na samom vrhu 7.
A venera je dispozitor 7.

Dakle, jupi će mi prelaziti preko vladara 7, a sad prelazi preko njegovog dispozitora.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:03   #47
Quote:
JBV kaže: Pogledaj post
Može ali i ne mora.
Nije to tranzit koji se odnosi samo na ljubavne veze.
Prvenstveno se mora vidjeti kako je aspektiran natalno i kako su natalno aspektirane planete koje tranzitira. Kojim poljima vladaju i kakvi su drugi tranziti, jer ako je istovremeno sa tranzitnim Jupiterom na natalnu Veneru npr, tranzit Saturna ili Plutona na natalni Mjesec, ništa od sretne ljubavne veze.

Jupiter često donosi (pre)velika očekivanja.
dobro govoriš.... iako sam u mnogo natalnih karata vidjela početak dugogodišnjih veza sa tranzitom Ju na VE, ili JU preko Ac ili MC ukoliko neka jača planeta (SA, PL...) nepato aspektira emotivna planete ništa od toga... ali lijepih emotivnih kratkotrajnih trenutaka bi trebalo biti...

uskoro ja očekujem JU sekstil na VE i normalno imam neka nadanja, ali sumnjam da je išta moguće dok SA kvadrira VE i Ur je na MO...
__________________
miljenica
marla81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 20:10   #48
Pa dobro, nadam se da vi griješite i da sam u pravu u svoju korist.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 16:45   #49
Quote:
JBV kaže: Pogledaj post
[/B]

Večina (uključujući i mene iako mi je Juptier natalno u skroz lošoj poziciji, umetnut, retrogradan, u egzilu , kvadratima i vrh inkonjunkcije) očekuje balgostanje i lagodan život pod njegovim tranzitom. A nije baš tako.
Npr. mom mužu je Jupiter vladar MC-a, upravo sada u egzaktnom trigonu na Sunce, pa je umjesto (mog) očekivanog napretka, a i obečavali mu brda i doline) završio na burzi.

Sanja Doležal sa tranzitnim Jupiterom na Suncu postala je na žalost udovica.
Dapače, imala je i konjukciju Venere i Jupitera u solarnom horoskopu.

Ni ja nisam primijetila neke naročite benefite od povoljnih tranzita Jupitera, ne znam što je to s njim... Ili je uzalud na dobrom glasu.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 10:22   #50
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Jupiter će negdje početkom lipnja zatim doći u konjukciju s merkurom, vladarem moje 7 kuće i suncem, vladarem moje 9 kuće. Inače, krivo sam napisala, zapravo su mi merkur i sunce na samom vrhu 7. A venera je dispozitor 7.

Dakle, jupi će mi prelaziti preko vladara 7, a sad prelazi preko njegovog dispozitora.
Bilo bi najbolje da postaviš svoju kartu pa da vidimo gdje je što, jer ovo što si napisala je jednom ovako, drugi put onako...
Dakle, ako si podznak Strijelac i ako je Merkur vladar 7.polja, a venera njegov disopzitor, onda zaključujem da je i Merkur u BIku. No kako se onda nalazi na samom vrhu 7 polja ?
Zaključujem da se nalazi nekoliko stupnjeva prije descendenta ---?

Ne moraš se fokusirati na tranzit Jupitera prema natalnoj Veneri koji traje maksimalno 10 dana, kada će ti tako i tako tranzitirati 7.polje mjesecima pa u tom periodu možeš očekivati da će biti događanja na polju partnerstva.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:49   #51
Da, nalazi se 5 stupnjeva prije desc. (vjerojatno)
Mnogi astrolozi tvrde, da ukoliko se planeta nalazi pri samom kraju neke kuće,
ima utjecaja i na drugu. Kad ja ne znam točno vrijeme rođenja

Ili su pri kraju 6 ili na počecima 7 kuće.
Znam samo da sam rođena od 29 stupnja škorpiona do 5 stupnja strijelca.
U tom razdoblju ( između 19:40h do najkasnije 20:15h)
20:15h piše u papirima, a mama misli da je bilo 19:40h.
Ali dobro, hvala ti na odgovoru.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 23:01   #52
Sta donosi tranzit JU u opoziciji sa natalnim UR koji je vladar 2. polja?
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 12:44   #53
Quote:
mirnabr kaže: Pogledaj post
Sta donosi tranzit JU u opoziciji sa natalnim UR koji je vladar 2. polja?
u svakom slučaju nedostatak novca ili pojačano trošenje..ali bitna je i kuća gdje se uran nalazi
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 19:48   #54
Moze li mi netko odgovoriti sta donosi tranzitni Jupiter prolaskom kroz 12. polje ?

Kako je usao nedavno u Blizance, na pocetku je mojeg 12. polja, pa me zanima sto je za ocekivati. Nemam planeta u 12. polju, podznak sam Blizanac, ali na samom kraju, mislim da je na 27 stupnju. Natalni Ju mi je u 2. polju u Lavu.

Hvala.
bellisima is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:38   #55
Ju mi ušo u 7. kuću i astro.com mi obećaje nove partnerske odnose. Sad se događa slijedeća stvar. Na velika vrata se otvaraju nove poslovne mogućnosti ALI preko muža (koji je moj posl. partner). Budući da nastojim osamostalit posao ova me situacija ne veseli, bar ne na dulje staze. Jel mi je to što mi je ili bude još nečega?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 16:23   #56
Evo mi Ju ovih dana bio 0*Sa,120*PL,ništa se nije događalo kroz simboliku 8p,mada sam svašta započela gde bi se mogao osetiti njegov tranzit.Takođe već sutra imam 120*Mo,i to je onda aktiviran veliki vazdušni trigon u mojoj karti.
Jel moguće da sve ovo prođe ne zapaženo?
natalna http://tinypic.com/view.php?pic=1z3w9sg&s=7
http://tinypic.com/view.php?pic=2u6nzw0&s=5solar
kosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:56   #57
Ja mislim da ljudi potcenjuju uticaj JU u svojom kartama.

Ako je SA zaduzen za sve ono sto boli i sto nam pada kao teret na dusu, kako niko ne pomisli koliko bi to zlo bilo da nema JU da ga malo ublazi?

Nikada jedan JU ne moze biti toliko los koliko moze biti SA.

Istina je da moze da donose preterivanje, lazne nade, lakomislenost cak i laz, ali nikako u dobrim aspektima, to je jednostavno u najmanju ruku nelogicno. JU u dobrim aspektima ima tendenciju da olaksava, ublazava, donosi srecu i plemenitost onome sto aspektuje. Zato aspekt trigona u sebi nosi JU, a aspekt sextila u sebi nosi VE, jer su to jedina dva benefika u horoskopu. Njihova uloga je uglavnom da pomazu, a ne da odmazu ili sprecavaju da se nesto realizuje.

Ne moze SO120JU nikada biti oholo, dok recimo SO180JU ili SO90JU moze ( jer prvi u sebi nosi SA kroz aspekt opozicije, a drugi pritisak zbog prirode kvadrata koja u sebi nosi MA ).

SO120JU je ponosno, aritsokratsko, toplo, velikodusno i plemenito, a SO180JU je oholo, sujetno, egocentricno, arogantno ( najgrublje receno ).

Ne razumem zasto pljuvati po jedinoj beneficnoj planeti u horoskopu.
Pa kakav bi nam jadan zivot bio da nema njega da nam ulije nadu, optimizam ili veru da ce nesto da se zavrsi dobro?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 19:22   #58
Meni je Jupiter konacni dispozitor a direktno vlada Venerom,Marsom i Neptunom. Da bi osetili njegovo dejstvo ne samo na prakticnom polju a cesto se dejstvo odrazava vise na duhovno,mozda je potrebno imati taj njegov pecat u karakteru? Na kraju ni tranzit Saturna se ne oseti svuda isto,negde i on prodje relativno nezapazen. Moje je misljenje da se akcija vise oseti nad poljima i planetama koje su nam inace jake u karti a ne na svim redom i podjednako. Upravo mi do aprila 2013 tranzitni Ju zatvara veliki vazdusni trigon sa planetom u V (Sunce) i njenim vladarom u I (Uran) pa bumo vidli mada se oseca vec spring in the air
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 19:33   #59
Meni je JU uvek nesto doneo.
On mi je dupli vladar, jer sam dupli Strelac, natalno je u Vodoliji i ima samo lepe aspekte.
S obzirom kakvog SA i MO imam, mislim da me je on celog zivota stitio.
Cak i sada, kada prolazim kroz bas teske aspekte SA pitam se, koliko bi tesko bilo da nisam pod njegovom zastitom?
Zato mislim da potcenjujemo njegov uticaj, nismo nekada ni svesni da nas mozda bas on stiti da ne bude jos gore nego sto jeste...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 19:52   #60
Da,zato i kazem da bi ga poznali mozda ga treba imati jace integriranog u karakteru. Jer taj optimizam,gledanje sire slike, svodjenje sve na dobro nemaju svi zar ne pa tako i ne prepoznaju kada se desi. Slazem se sa tobom,ja ga uvek vidim,osetim i zahvalim
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.