Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Pogledaj rezultate ankete: Biste li donirali organe u slučaju vaše smrti?
DA 86 86.00%
NE 8 8.00%
Nemam stav o tome 6 6.00%
Glasovatelji: 100. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2016., 08:22   #541
Gdje je taj obvezujuci registar?

Bolesna, za raspravu bi bilo korisno znat na kakvim si to sve operacijama bila, od kojih sve to teskih bolesti bolujes i uslijed cega si tocno vise puta umirala.
Tvoj zivot tvoje odluke ali malo previse upakirano pljuckas po tudim izborima
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 10:24   #542
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Što bih joj rekla?
Da sam Dr. House, rekla bih joj: "Draga moja, tebi je odzvonilo."
E vidiš, tu smo!
11 operacija korektivnog tipa i čeka se dvanaesta.
Dakle ja pod operacije korektivnog tipa smatram podizanje sisa, ravnanje ćopavih nogu i klempavih ušiju...

Znači podizanje nečijeg samopouzdanje stavljanjem silikona u dupe i sise je ok, ali kad se žena bori za goli život onda je ona sebična?! WTF?

I otkad su to pacijenti na samrti svaki put kad ravnaju klempava uha?


Također spuštati neke psihološke fore o autosugestiji ovo ono...
U stvari ma koliko se neki skrivali tu na forumu iza nickova (također zanimljivo odabranih) vidi se da su frustrirani i itekako imaju problema samo ne žele priznati.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 10:28   #543
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Što bih joj rekla?
Da sam Dr. House, rekla bih joj: "Draga moja, tebi je odzvonilo."
Obzirom da nisam Dr. House, rekla bih joj: "Stara moja, život je sranje. Od*ebi zračenja, kemoterapije i fucking farmaciju. Zagrli muža, primi svoju djecu za ručice i uživaj s njima još toliko koliko ti je preostalo..."

A tebi kažem: "Ima jedan interesantan "psihološki moment" u našim mozgovima. Naime, kad se prestanemo grozničavo opterećivati onim što nas tišti, nekako se problem riješi sam po sebi."
Autosugestija čuda čini.
Znači majci dvoje djece bi rekla ženo odustani, naći će si oni novu mamu kad umreš?

Dakle osim doniranja, kemoterapije, zračenja, jesi još protiv nečega? Piješ li antibiotike kad imaš bakterijsku upalu ili puštaš prirodi da učini svoje (mislim to maltene savjetuješ drugima)?
Nekako si mislim da nakon svoh tih silnih operacija nisi odbila antibiotik (ja da sam doktor ne bi sigurno operirala nekoga ko neće primati terapiju nakon operacije koja sprečava da se pojave neka stanja opasna po život).

Yucatan pisala je da si je bolove suzbijala sa operacijama, piše na drugoj temi da ima problema sa kičmom, mislim da nisu cice i klempave uši u igri. A vidiš da je i čir operirala. Možda su to njoj sve korektivne operacije, šta ja znam.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:07   #544
Postoji još jedna sumnja - da se malo došlo trollati ovdje jer je poznato da su ljudi na takve teme dosta osjetljivi pa se zna da će se netko "upecati".

Svi mi volimo trollati u određenim trenucima, ali za to postoji LJES ili ŽUD, ovdje je degutantno to vidjeti.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:23   #545
pa rekoh ja
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 12:50   #546
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Postoji još jedna sumnja - da se malo došlo trollati ovdje jer je poznato da su ljudi na takve teme dosta osjetljivi pa se zna da će se netko "upecati".

Svi mi volimo trollati u određenim trenucima, ali za to postoji LJES ili ŽUD, ovdje je degutantno to vidjeti.
D'ete drago...
Ajmo 'vako...
Odgovaram sad i tebi i svima ostalima ujedno, jer mi se ne da cjepidlačit' po postovima.

1. Dakle, konkretno, što se tiče AML-a, odnosno akutne mijeloične leukemije, igrom slučaja sam u užoj obitelji imala takav slučaj, tako da iz prve ruke znam kako i što je tako oboljela osoba, kao i njena uža obitelj proživljavala. Namjerno govorim u prošlom, svršenom vremenu. Inteligentnom dovoljno da shvati.

2. Nadalje, koga zanima od čega sam to ja bolovala ili još bolujem, neka surfa forumom. Ima mojih postova dovoljno a propos.

3. Na ovaj topic došla sam ISKLJUČIVO zbog ankete ZA ili PROTIV. Obzirom da sam protiv, iskazala sam u jednom postu svoj stav, isprovocirana prvim postom u anketi, kojim smo mi protivnici nazvani sebičnima. Točka.

4. Obzirom da nisam troll i da se nemam namjeru s vama dalje prepucavati, lijepo vas sve pozdravljam, sa željom da mi dugo živite sretni, pametni i nadasve zdravi.

Bye bye
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:22   #547
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
inače, ako netko tko je pisao članke na ovu temu (pravne članke), znam nešto više o ovome. Donorska kartica formalno-pravno znači da si donor. Za svakoga se, ako se ne zna o postojanju kartice, provjerava jesu li upisani u registar kao dononori ili su upisani kao da ne žele biti donori. I onda se po tome postupa. A ako nema niti jednog niti drugog, onda se pita obitelj iako se na to nije pravno obvezno.
Očito si "pišući članke na tu temu" "spavao/la na času" pa otud zijevanje.
Ne postoji registar donora u RH.
Izjava da ne želiš biti donor, na propisnom se formularu daje kod liječnika obiteljske medicine koji to dostavlja u Ministarstvo, te se registriraju oni koji NE ŽELE biti donori.
Donorska kartica nema pravnu snagu u RH.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:38   #548
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
D'ete drago...


Bye bye
Ovako razgovarati možeš sa svojima doma, kultura obraćanja nepoznatim osobama na forumu sigurno nije i nikad neće biti "dijete drago".

Niti sam tvoje dijete, niti sam uopće dijete jer su mi roditelji već godinama pokojni, a ja pak u solidno zrelim godinama, niti pak dozvoljavam da me se tako s visoka oslovljava kao balavca.

Sram te može biti!
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 17:09   #549
Ne secam se tacno gde sam procitao ali sam procitao pre par godina da je porodica duzna da plati transport organa (znaci ako hoces da doniras moras da platis)
__________________
:)
pejcev is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 20:59   #550
Quote:
pejcev kaže: Pogledaj post
Ne secam se tacno gde sam procitao ali sam procitao pre par godina da je porodica duzna da plati transport organa (znaci ako hoces da doniras moras da platis)
Samo ako doniras hrvatskom postom. Moze porodica i osobno skociti po organ, onda je besplatno.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 18:07   #551
Quote:
pejcev kaže: Pogledaj post
Ne secam se tacno gde sam procitao ali sam procitao pre par godina da je porodica duzna da plati transport organa (znaci ako hoces da doniras moras da platis)
Citirat ću Zdenka Kovača: Glupost!
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 07:29   #552
Imam donorsku karticu ali za vraga jer u Hr to jos nije regulirano kako treba, pa su mi rekli da bez obzira sta je posjedujem, u slucaju smrti bi trazili odobrenje od nekog clana obitelji. Glupo jer ako je imam tad sam odlucila sta da se radi s mojim organima a ne da se ikog drugog pita.
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 15:54   #553
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
Imam donorsku karticu ali za vraga jer u Hr to jos nije regulirano kako treba, pa su mi rekli da bez obzira sta je posjedujem, u slucaju smrti bi trazili odobrenje od nekog clana obitelji. Glupo jer ako je imam tad sam odlucila sta da se radi s mojim organima a ne da se ikog drugog pita.
Well, hvala ti sto imas donorsku karticu

Slazem se, ako netko izricito istakne da zeli donirati organe, to bi se trebalo postovati koliko se postuje i oporuka.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 16:31   #554
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
Imam donorsku karticu ali za vraga jer u Hr to jos nije regulirano kako treba, pa su mi rekli da bez obzira sta je posjedujem, u slucaju smrti bi trazili odobrenje od nekog clana obitelji. Glupo jer ako je imam tad sam odlucila sta da se radi s mojim organima a ne da se ikog drugog pita.
U pravu si, apsolutno

No, praksa je u lijepoj našoj ipak, da se pita dostupne članove obitelji/porodice.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 10:10   #555
A to se radi jedino i isključivo da se izbjegne bilo kakva mogućnost manipulacije i da poslije ne bude po medijima: “uzeli organe mom živom...”.
Hrvatski transplantacijski program uspio je, između ostaloga, i radi takvog poštenog odnosa (unatoč zakonu koji to ne zahtijeva).
Postoje i pojedinci/skupine koji iz vjerskih ili nekih drugih razloga ne žele donirati organe i tako se poštuju prava njihovih preminulih.
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 08:24   #556
Quote:
doc_1 kaže: Pogledaj post
A to se radi jedino i isključivo da se izbjegne bilo kakva mogućnost manipulacije i da poslije ne bude po medijima: “uzeli organe mom živom...”.
Hrvatski transplantacijski program uspio je, između ostaloga, i radi takvog poštenog odnosa (unatoč zakonu koji to ne zahtijeva).
Postoje i pojedinci/skupine koji iz vjerskih ili nekih drugih razloga ne žele donirati organe i tako se poštuju prava njihovih preminulih.
Kuzim, da, ima smisla. Na kraju bi radi medijske panike vise ljudi ostalo od donacija nego sto bi organa bilo iskoristeno. No opet, brijem da bi se digao iz groba i umlatio nekoga urnom da kontra moje volje netko odluci da bi ipak moji organi trebali propasti.

BTW ja trenutno cekam na novo srce, pa zato jos jednom svim donorima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 12:34   #557
Razmišljam o tome.
Nemam donorsku karticu, planiram razgovarati sa svojima i u nekom eventualnom nesretnom slučaju želim da znaju moju želju.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2021., 02:20   #558
Transplantacijska medicina je u vjelikoj mjeri zapravo legalizirano ubijanje ljudi za potreba drugih ljudi. Ono što puno ljudi ne razumije je da se organi zapravo izvlače iz ljudi dok su još uvjek živi, no iz pravnih razloga proglašeni "moždano mrtvima". Dakako postoje serija testova koji se rade kako bi se tzv. "moždana smrt" ustvrdila no ona zapravo nije ona konačna smrt. Nakon one istinske smrti, organi veoma brzo postaju neupotrebljivima. Štoviše, pacijenti s moždanom smrću imaju puls, muškarci mogu imati erekciju, imaju potrebu za njegom i td.
Prof. Pihlmaer je jednom prilikom rekao: "Ukoliko informiramo ispravno javnost, nećemo moći više nabavljati organe".



Na njemačkom jeziku se može naći puno kritičkih tekstova o prešućenoj strani doniranja organa i transplantacijske medicine.
Ukoliko razumjete njemački, vrijedi pogledati sajt:

https://initiative-kao.de/
majkl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2021., 08:46   #559
Quote:
majkl1 kaže: Pogledaj post
Transplantacijska medicina je u vjelikoj mjeri zapravo legalizirano ubijanje ljudi za potreba drugih ljudi. Ono što puno ljudi ne razumije je da se organi zapravo izvlače iz ljudi dok su još uvjek živi, no iz pravnih razloga proglašeni "moždano mrtvima". Dakako postoje serija testova koji se rade kako bi se tzv. "moždana smrt" ustvrdila no ona zapravo nije ona konačna smrt. Nakon one istinske smrti, organi veoma brzo postaju neupotrebljivima. Štoviše, pacijenti s moždanom smrću imaju puls, muškarci mogu imati erekciju, imaju potrebu za njegom i td.
Prof. Pihlmaer je jednom prilikom rekao: "Ukoliko informiramo ispravno javnost, nećemo moći više nabavljati organe".



Na njemačkom jeziku se može naći puno kritičkih tekstova o prešućenoj strani doniranja organa i transplantacijske medicine.
Ukoliko razumjete njemački, vrijedi pogledati sajt:

https://initiative-kao.de/
Svašta 🤦🏼‍♀️.
Pa da, pokupe te na ulici, ubace u umjetnu komu, i samo čupaju van...
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2021., 10:50   #560
Quote:
majkl1 kaže: Pogledaj post
Na njemačkom jeziku se može naći puno kritičkih tekstova o prešućenoj strani doniranja organa i transplantacijske medicine.
Ukoliko razumjete njemački, vrijedi pogledati sajt:

https://initiative-kao.de/
Zanimljivi likovi iza te organizacije, KAO nešto rade, a zapravo sviraju kurcu, što i mogu jer im lova svakako stiže. Imaju i svoj upravni odbor, imaju i tiskane materijale, imaju kanal na youtubeu. Sve to bi bilo nemoguće bez stalnog dotoka love. Na čelu im je, zanimljivo, kardiolog.


Quote:
majkl1 kaže: Pogledaj post
Transplantacijska medicina je u vjelikoj mjeri zapravo legalizirano ubijanje ljudi za potreba drugih ljudi.
Kakav je život osobe kojoj su veliki mozak, mali mozak i produžena moždina (u narodu poznata još i kao moždano deblo) nefunkcionalni? Kakav je život osobe koja nema održanu niti jednu autonomnu funkciju - iako je ovdje prvenstveno pitanje spontanoga disanja? Je li, kakav je to život?

Nadalje, može li se organ iz bilo koje osobe samo tako presaditi u bilo koju osobu ili i tu postoje ograničenja kao i kod "presadbe" motora iz jednoga automobila u drugi?


Quote:
majkl1 kaže: Pogledaj post
Ono što puno ljudi ne razumije je da se organi zapravo izvlače iz ljudi dok su još uvjek živi, no iz pravnih razloga proglašeni "moždano mrtvima".
Koliko je osoba koja samostalno ne diše živa? Koliko je živ netko tko ima "asistoliju" mozga?


Quote:
majkl1 kaže: Pogledaj post
Dakako postoje serija testova koji se rade kako bi se tzv. "moždana smrt" ustvrdila no ona zapravo nije ona konačna smrt.
Nakon one istinske smrti, organi veoma brzo postaju neupotrebljivima.
Ako je dokazano odumrlo sve ono što se nalazi u lubanji (veliki i mali mozak te produžena moždina), jedan bitan organski sustav koji određuje nas ljude je mrtav. Utoliko ako baš tako hoćeš više ni nema govora o "još uvijek živome organizmu", već o skupu funkcionalnih organa. Bitna razlika.


Quote:
majkl1 kaže: Pogledaj post
Štoviše, pacijenti s moždanom smrću imaju puls, muškarci mogu imati erekciju, imaju potrebu za njegom i td.
Da, i? Hoćeš reći da nisi čuo za autonomni živčani sustav? Ok, nema problema, ti to ni ne trebaš znati, no ona KAO ekipa bi, barem njezin čelnik i svi ostali koji su tamo zaposleni, a istodobno su i liječnici, morala znati da određene funkcije nisu podložne mozgu, već središtima izvan mozga (simpatički gangliji u prsištu i trbuhu). Čitav probavni trakt ima dva samostalna različita živčana sustava (Meisnerov i Auerbachov) koji su aktivni neovisio o mozgu i o tome je li dotični živ ili ne. Jer zanemariti tu činjenicu koja se (na)uči najkasnije na drugoj godini medicine je također pristrano.


Quote:
majkl1 kaže: Pogledaj post
Prof. Pihlmaer je jednom prilikom rekao: "Ukoliko informiramo ispravno javnost, nećemo moći više nabavljati organe".
Da? Ti si jedan od onih svjedoka koji su 1987. u Hannoveru navodno čuli tu rečenicu?

Kada već nešto citiraš, onda bare citiraj kako treba. Naime, na toj KAO stranici piše sljedeće:

Quote:
Renate Greinert hatte Prof. Pichlmayr damals in Hannover gefragt:

“Warum haben Sie uns nicht darüber aufgeklärt,
was es heißt Organspender zu sein?”

Das war seine Antwort vor Zeugen:

“Wenn wir die Gesellschaft über die Organspende aufklären,
bekommen wir keine Organe mehr.”

Prof. Rudolf Pichlmayr – 1987


Ili u prijevodu:
Renate Greinert je svojedobno u Hannoveru pitala profesora Pichlmayra
"Zašto nam niste objasnili, što to točno znači biti donor organa?"
Njegov odgovor pred svjedocima:
"Kada bismo društvu objasnili što to jest, ne bismo više dobili organe".

Prof. Pichlmayr je umro 1997. U Meksiku. Njega ne možemo pitati za točnost ove izjave. Kao i što ga ne možemo pitati je li izjava, ukoliko je točna, izvučena iz konteksta ili ne. Dakle, ne možemo reći da je on to izjavio, već da stanovita Renate Greinert tvrdi da je on to izjavio. A tko je uopće ta Renate? Gle čuda, jedna od članova izvršnoga odbora te KAO inicijative!
https://initiative-kao.de/kritische-...o-ev/#vorstand

Wow! Dakle, žena koja se profesionalno bavi promicanjem odreženoga stajališta. Kojoj je jako stalo do toga da se ljudi što više obavijeste o stvarima koja njoj odgovaraju. Koja će mrtvo-hladno svima koji čekaju transplantaciju bubrega reći da što će njima bubreg, ima dijaliza (vidi poveznicu niže). E, ali dugoročne rizike i komplikacije dijalize ne će spomenuti, ne, ne, nju to ne zanima, njoj je samo bitno da se njezina strana čuje. Licemjerka.

https://www.gesundheit-adhoc.de/tag-...ende-2019.html

"Renate Greinert: „Es geht in den seltensten Fällen wirklich um Lebensrettung. Nach neuesten Zahlen der DSO warten 77% der Organempfänger auf eine Niere. Diese Menschen haben eine Alternative, die Dialyse."
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.