Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 15:42   #81
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
A koji je kurac pak tom ocu bio da isključi sina??
A i to što kažeš.

Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Dobro, šta je sad problem? Ona je koristila zakonsko pravo?
Nije li do malo prije bio problem uplitati moral?
Pa još se vodi postupak tako da nemamo zaključni odgovor na pitanje o zakonskom pravu.

A i ja nijesam moral do sada spominjala.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 09.06.2017., 15:43   #82
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
A koji je kurac pak tom ocu bio da isključi sina??
ljubaF :klap:
baja is offline  
Old 09.06.2017., 15:45   #83
nalij pero, pitala bih te ja da imaš 20ak godina ko ova curka

lako sredovječna sređena žena laprda
pretplate is offline  
Old 09.06.2017., 15:46   #84
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ovo je toliko smijesno i tuzno da...
ali nije rijetko

znam i slučaj gdje je starček ostavio svoju imovinu njegovateljici
nije se zaljubio, ali mu je je vjerojatno bilo ugodnije u društvu mlađe žene koja mu ne serinja kako je star i nikakav i kako ne smije ovo i kako ne smije ono
i koja sluša njegove priče od 43- će nego u društvu kćeri koja ga pila s tim kako ne smije slano i kako ne smije piti i pušiti i kako u njegovim godinama ovo i kako u njegovim godinama ono


Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Za ovo isto moraš imati džon obraz svoje vrste.
jebi ga, isplati se, eno ga vrdoljak
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 09.06.2017., 15:49   #85
jeste li primjetili da jako bogati više sklapaju ugovore o doživotnom udržavanju, nego "srednja" klasa?

svi koje znam da imaju s nekom Gospodjom to sklopljeno su već u startu richie rich
pretplate is offline  
Old 09.06.2017., 15:49   #86
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ali nije rijetko
Ma znam. Imam ih oko sebe...
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 16:00   #87
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
jeste li primjetili da jako bogati više sklapaju ugovore o doživotnom udržavanju, nego "srednja" klasa?

svi koje znam da imaju s nekom Gospodjom to sklopljeno su već u startu richie rich
Mi smo sklopili unutar obitelji jer (da ne pisem pojedinosti) je bilo riskantno da bi mogli ostati bez necega u slucaju nekih potencijalnih scenarija. U principu je glavni razlog bio da se kuca osigura i ne izgubi za zivota djece, njihovih partnera i unucadi. Pa je jedan direktni nasljednik preskocen, ali i on i zene u obitelji (koje nisu u krvnom srodstvu s vlasnikom) imaju dozivotno pravo koristenja the kuce.
Tako da su u principu djeca potpisivala da ne smiju izbaciti matere iz kuce iako trenutno nema nikakvih indikacija da bi itko ikog izbacivao, ali nikad ne znas, nagledao se covjek svacega.


Mislim, idalje se moze desiti da unucad prokocka kucu i svasta nesto, ali ovo je bilo direktna prijetnja i svasta nesto, nadam se da kuzis poantu.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 16:05   #88
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
A i to što kažeš.



Pa još se vodi postupak tako da nemamo zaključni odgovor na pitanje o zakonskom pravu.

A i ja nijesam moral do sada spominjala.
To je bilo zbirno obraćanje .
Bez obzira na zakon, on se svog dijela odrekao, a sad bi uvjetovao upravljanje njime. To nema nikakvog smisla. Meni je to ljigavije od tog šta radi ta žena.

Na moral se poziva kako kome paše.
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
nalij pero, pitala bih te ja da imaš 20ak godina ko ova curka

lako sredovječna sređena žena laprda
Sređena?
Najbliže sređenosti što ja dođem je kompletan make up.
S 20 su još uvijek živi ideali, onda čovjek krene kopniti pod izlikom odrastanja.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 16:14   #89
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Ti brkaš odnose roditelj - djeca i braća/sestre - braća/sestre.
Ništa ja ne brkam.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne mora ostaviti sve, dovoljno je da s nekime živi dovoljno dugo da ih zakon smatra izvanbračnim partnerima, i da ne napiše oporuku, i solidan komad je njegov.
Ovo je sranje, to izjednačavanje braka i izvanbračne zajednice je užasno sranje nad sranjima sranjskim.

Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Za ovo isto moraš imati džon obraz svoje vrste.
Da. Pogle nam državu. Puna je takvih.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 16:18   #90
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
To je bilo zbirno obraćanje .
Bez obzira na zakon, on se svog dijela odrekao, a sad bi uvjetovao upravljanje njime. To nema nikakvog smisla. Meni je to ljigavije od tog šta radi ta žena.

Na moral se poziva kako kome paše.
Pa ne baš. Ona cura je jedina do sad pisala da joj je nešto nemoralno. Konkretno da dijete nasljedi išta dok je i jedan roditelj živ.

Što se tiče svega ostalog, ne ulažite novac u nešto što ne glasi na vas. Amen
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 16:21   #91
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Što se tiče svega ostalog, ne ulažite novac u nešto što ne glasi na vas. Amen
Amen. I ne nasjedajte na mila obećanja i "dogovoritćemose" scenarije.

Edit; koliko sada tu čitam, vidim počesto se tatice zaljubljuju pa odjebu potomke. Ima li štogod primjera zaljubljivih mamica, ili one češće ostavljaju popu?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 16:22   #92
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
... potražiti stručno mišljenje odvjetnika ako treba.
meni nije jasno zašto ovo, najracionalnije rješenje nije više savjetovano. kakve pomoći ima Lijana od gomile mišljenje laika, ili nekog svog frenda koji se ne razumije u to ali je samo tamo da služi kao ormar (i prijetnja u očima ostatka familije).

treba joj odvjetnik. njen vlastiti, ne obiteljski. nije pravni savjet baš tako skup da ga toliko treba izbjegavati. da je boli zub svi biste je poslali zubaru, a ne bi joj govorili neka vrti crnu mačku u vreći u ponoć na raskršću jer je to pomoglo susedi od Lucije.
uzadnjicas is offline  
Old 09.06.2017., 16:26   #93
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa ne baš. Ona cura je jedina do sad pisala da joj je nešto nemoralno. Konkretno da dijete nasljedi išta dok je i jedan roditelj živ.

Što se tiče svega ostalog, ne ulažite novac u nešto što ne glasi na vas. Amen
I nju se vrijeđalo. Sad kad ova udovica renta za 80 eura po danu pojavljuje se moral kod svih. Zakonski je dobila, a ako joj se naknadno poništi pravo - poništit će se na temelju žalbe sina koji je nezadovoljan s time da mu otac nije htio ostaviti imovinu. To što je ovaj smislio da je odricanje od nje i ulaganjem u nju dobio pravo na nju je njegov problem.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 16:28   #94
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Da. Pogle nam državu. Puna je takvih.
Neću ti proturiječiti.

Iako, što se tiče trenutnog kaosa, ja zastupam prilično nepopularan stav - voljela bih da ova koalicija uspije.






Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Edit; koliko sada tu čitam, vidim počesto se tatice zaljubljuju pa odjebu potomke. Ima li štogod primjera zaljubljivih mamica, ili one češće ostavljaju popu?

Tate novim curama, a mame sinovima nauštrb ženskih potomčića. Kako trenutno stvari stoje.

Mislim da žene lakše zadržavaju hladnu glavu pored svježeg penisa, nego muškarci pored mlade vagine.

__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 09.06.2017., 16:31   #95
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
I nju se vrijeđalo. Sad kad ova udovica renta za 80 eura po danu pojavljuje se moral kod svih. Zakonski je dobila, a ako joj se naknadno poništi pravo - poništit će se na temelju žalbe sina koji je nezadovoljan s time da mu otac nije htio ostaviti imovinu. To što je ovaj smislio da je odricanje od nje i ulaganjem u nju dobio pravo na nju je njegov problem.
Ma i sin je već umro. Sad pričamo o njegovoj djeci.

Inače, mislim da se ulaganjem u nešto ostvaruju i nekakva prava. Neka me pravnici isprave ako griješim.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 09.06.2017., 16:36   #96
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Ma i sin je već umro. Sad pričamo o njegovoj djeci.

Inače, mislim da se ulaganjem u nešto ostvaruju i nekakva prava. Neka me pravnici isprave ako griješim.
Otac je umro, tata je umro, djeca su na sudu (e, a od kud da postupak nije gotov?). Jel to tebi normalno?

Zamisli da ostaviš svojoj djeci tako neku borbu? Jel bi im htjela to ili bi im rekla da grade svoje živote, a ne da svaki rođendan i praznik za stolom pričaju o dedi koji je ostavio sve nekoj koja iznajmljuje apartmane za 80 eura?


I da ste priča iz sokaka za dežurne moralizatore?
Ne kažem da treba brinuti o selu, ali vidiš da selo zna. Znači radio si se predmetom priče diskutirajući.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 16:42   #97
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ovo je sranje, to izjednačavanje braka i izvanbračne zajednice je užasno sranje nad sranjima sranjskim.
Slažem se.

Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Zamisli da ostaviš svojoj djeci tako neku borbu? Jel bi im htjela to
Ne, i zato mi ne bi palo na pamet da se odričem svog nasljedstva u korist bilo koga, uz obećanje da će to biti moje za 20 godina.


Btw, Lijano, isto kako će se na forumu pojaviti netko tko će te optužiti za lešinarenje iz čiste zavisti jer si ostala bez roditelja koji je imao imovinu, i u RL bi se mogli pojaviti ljudi koji će ti zamjerati novostečevinu, osim mame i brata. Naravno, i dalje ćeš uzeti svoju trećinu, ali imaj to na umu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 16:49   #98
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Otac je umro, tata je umro, djeca su na sudu (e, a od kud da postupak nije gotov?). Jel to tebi normalno?

Zamisli da ostaviš svojoj djeci tako neku borbu? Jel bi im htjela to ili bi im rekla da grade svoje živote, a ne da svaki rođendan i praznik za stolom pričaju o dedi koji je ostavio sve nekoj koja iznajmljuje apartmane za 80 eura?


I da ste priča iz sokaka za dežurne moralizatore?
Ne kažem da treba brinuti o selu, ali vidiš da selo zna. Znači radio si se predmetom priče diskutirajući.
Pa ja i kažem da nije normalno tj. poželjno. Iako, ne znamo koliko to sve skupa opterećuje djecu tako da sad već uklizavamo u učitavanje.

Selo će govoriti u bilo kojem slučaju, na to se uopće ne bih osvrtala.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 09.06.2017., 16:56   #99
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Pa ja i kažem da nije normalno tj. poželjno. Iako, ne znamo koliko to sve skupa opterećuje djecu tako da sad već uklizavamo u učitavanje.

Selo će govoriti u bilo kojem slučaju, na to se uopće ne bih osvrtala.
Tako gledano sve je učitavanja, a inače i mi smo sad selo.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 17:04   #100
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Tako gledano sve je učitavanja, a inače i mi smo sad selo.
Pa u odnosu na Modestinu priču i jesmo.

Što se tiče Lyanne, kako je ona sama izložila problem, doživljavam nas više kao svojevrsno vijeće mudraca.

Iako bih i njoj savjetovala da eventualna moraliziranja razmotri ali ne uzima previše k srcu.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.