Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 09:16   #9021
hvala vam na info, morat ćemo pitat lomicu i pedijatra i hzzo, kod nas ništa nije normalno. riga malac već 10. put, očito viroza, ako i mene ulovi, bit će nam veselo.
My Name Is... is offline  
Old 07.12.2017., 09:27   #9022
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
hvala vam na info, morat ćemo pitat lomicu i pedijatra i hzzo, kod nas ništa nije normalno. riga malac već 10. put, očito viroza, ako i mene ulovi, bit će nam veselo.
Kad saznas od nekog konkretnu informaciju, pliz, javi nam da znamo jer sam ja bas taj slučaj strogog mirovanja i bas me zanima da li bi imao mm pravo na bolovanje da se mala razboli! Pitanje je i ako ima kakva mu je naknada za dijete do 3 godine i dijete od 3 god.
Inace sad vlada sezona rota virusa pa nije cudno da riga. Ja sam svoju za svaki slucaj izvadila iz vrtica jer ne znam kako bi ju bolesnu hendlali uz ovo moje.
*narayan* is offline  
Old 07.12.2017., 11:31   #9023
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
mala nemirna nadam se da bude se net popravil pa da se uz pisanje na forumu mozes jos vise opustiti

ja sam dns bila u TA. i dalje zatvorena. sve se cini uredno, sim kaj nisu mogli plodnu vodu gledati pa to ne znamo. ali pratim bebu, mice se deset puta dnevno pa me to jos uvijek kolik toliko smiruje. iducu kontrolu su mi stavili za 4 dana. nisu me pustali za srijedu opet pa mi je i s te strane lakse.
net se ne popravlja, a do sad sam se naposlušala svakakvih strašnih priča, kaj od osoblja kaj od cimerica,, jučerašnja cimerica mi je bila ok, cijelo podne smo se zafrkavale i nekak mi je vrijeme brzo prošlo, a sinoć je išla u rađaonu i sad se već mazi s svojom mrvicom, a poslije nje mi je došla durga koju su malo prije otpratili i sad čekamo da čujemo dal je rodila

Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Mala nemirna, kak je sad netko napisao dobro da si pod kontrolom, a sad beba kad dođe, dođe, vrijeme je povoljno. Mene pomalo plaše baš ti zadnji tjedni i nekako mi se sada isto čini da bih se u bolnici osjećala sigurnije. Znam da je doma doma, ali za taj osjećaj sigurnosti bi pretrpila i bolnicu.

Sve bu to dobro
kak je gužva na odjelu i sve sobe pune, i svako malo neko ide u rađaonu, baš sam se šalila s cimericom da nas danas i sutra sve budu porodile da odmore za vikend

nadam se da bude sve dobro
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 07.12.2017., 11:38   #9024
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo logično da ima pravo na bolovanje, jer bi ti tehnički mogla bit na bolovanju prikovana za krevet, i kak da onda starije dijete vodis po doktorima?

5eveline5, jesu ti u bolnici rekli da je dovoljno 10 udaraca dnevno da osjetis, ili si si sama to zadala?
rekla mi je doc u bolnici.
5Eveline5 is offline  
Old 07.12.2017., 11:40   #9025
mala nemirna, neka sve bude ok. Mi dijelimo termin praktički, nadam se da će ti se bebica onda roditi do blagdana da možete ići doma

Meni je sad gin rekao da pratim bebu i da se na bilo što neuobičajno javim u TA - manje pokreta, voda, krv, trudovi bilo što što primijetim da nije kao inače
Snow Fairy is offline  
Old 07.12.2017., 11:45   #9026
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
rekla mi je doc u bolnici.
moja beba je konstantno mirnija, više su iznimka dani kad ju cijeli dan osjetim da se rita. inače pojačano ritanje gdje mogu nabrojati desetak udaraca u desetak minuta osjećam više manje samo ujutro i kasno navečer, i po noći.

na zadnjem pregledu je bilo dosta plodne vode, pokazivali su mi, a za protoke nisam pitala. nadam se da to gledaju po defaultu.

valjda imam mirnu bebu, ne znam radije bi da ju osjećam konstantno, ali šta je tu je.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 07.12.2017., 11:49   #9027
Takav je bio moj prvi. Ova nadoknađuje. Iako i ja kužim da je sad ujutro mirnija, navečer više lupa

Svaka beba je drugačija, na nama je da procijenimo kad nešto nije ok
Snow Fairy is offline  
Old 07.12.2017., 11:52   #9028
Mene je strah da necu prepoznati da nesto nije ok :$
yenna89 is offline  
Old 07.12.2017., 11:56   #9029
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Takav je bio moj prvi. Ova nadoknađuje. Iako i ja kužim da je sad ujutro mirnija, navečer više lupa

Svaka beba je drugačija, na nama je da procijenimo kad nešto nije ok
kao o ovim tjednima u kojima sam sad bi trebao biti vrhunac aktivnosti, onda opada jer je beba veća i ima manje mjesta i smjestila se tam gdje će biti do kraja...ja ne osjećam nikakav vrhunac aktivnosti, naprotiv.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 07.12.2017., 11:58   #9030
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Mene je strah da necu prepoznati da nesto nije ok :$
slažem se. već sam pitala, ali nigdje nisam našla odgovor. kako znati da neaktivnost nije ok, nego samo 'ljenost' bebe? šta ako ne osjećamo bebu, a baby watcher potvrđuje otkucaje? da li je to isto ok, ili beba može imati ok otkucaje ali da zbog nečeg drugog nije ok da miruje? ništa od toga ne znam
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 07.12.2017., 12:31   #9031
evo ja bila cijelo jutro u TA u Vinogradskoj, sve isto ko prije dva tjedna, s tim da je uspjela na ono jedan prst ugurat i pogledat plodnu vodu koja je intenzivno mlijecna, ctg ok, kontrola za tjedan dana
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 07.12.2017., 12:33   #9032
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
slažem se. već sam pitala, ali nigdje nisam našla odgovor. kako znati da neaktivnost nije ok, nego samo 'ljenost' bebe? šta ako ne osjećamo bebu, a baby watcher potvrđuje otkucaje? da li je to isto ok, ili beba može imati ok otkucaje ali da zbog nečeg drugog nije ok da miruje? ništa od toga ne znam
promuckaj trbuh(doslovce ga uhvati i muckaj lagano), skakljaj i kao da stipas se po stomaku to bebu koja spava mora probudit, tako rade na ctg-u, ja sam ju danas morala skakljat cijelo vrijeme dok sam lezala
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 07.12.2017., 12:44   #9033
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
promuckaj trbuh(doslovce ga uhvati i muckaj lagano), skakljaj i kao da stipas se po stomaku to bebu koja spava mora probudit, tako rade na ctg-u, ja sam ju danas morala skakljat cijelo vrijeme dok sam lezala
to mi zvuči ko maltretiranje

osjetila sam ju danas ujutro, ne da mi ju se sad mučiti bez razloga, ukoliko se opet javi navečer.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 07.12.2017., 13:01   #9034
Moja gina zna da sam na gasu 24\7 pa mi je rekla da ako slučajno preko dana budem toliko okupirana da se dovedem u situaciju da mi navečer kad legnem prođe kroz glavu U jebote, jel se mala danas pomakla? - pritisnem stomak intenzitetom kojim ona pritišće onu UZV spravicu, da se bocnem tako par puta na različite dijelove stomaka, da će maloj smetati što se plodna voda mrdenja pa da će se javiti.

Nisam to pokušavala,
plače mi se kad znam da moram još jedan UZV odraditi a ne da si sama stišćem stomak ali ima smisla to što je rekla.

Moja ima nekakav pokret koji mi djeluje kao da mi nabija petu u ne znam šta, cerviks, nešto skroz dolje što boli k'o sam vrag.
Osjećaj mi je kao da me pecne struja kroz pičić.

Rukama šaketa u rebra par put dnevno,
par puta me petom dokusuri,
meni sasvim dovoljno.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 07.12.2017., 13:04   #9035
I izgleda je mala žaba dosegla dimenzije koje mi smanjuju kapacitet pluća,
nije da se uspušem ali nije ni kao što je bilo prije mjesec dana,
osjećam određenu težinu na prsima ako nešto zahtjevnije radim.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 07.12.2017., 13:05   #9036
Moja krene lupati ko blesava ako si počeškam trbuh Ne znam zašto joj to smeta. I naravno, reagira na slatko. I nekako najviše lupa dok sam na lijevom boku
Snow Fairy is offline  
Old 07.12.2017., 13:12   #9037
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Moja krene lupati ko blesava ako si počeškam trbuh Ne znam zašto joj to smeta. I naravno, reagira na slatko. I nekako najviše lupa dok sam na lijevom boku
i meni kad sam na lijevom boku ili na leđima.

na češanje i čohanje trbuha ne reagira, to radim prečesto
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 07.12.2017., 13:32   #9038
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
i meni kad sam na lijevom boku ili na leđima.

na češanje i čohanje trbuha ne reagira, to radim prečesto

Moja u principu najmanje reagira na mene,
mogu dan noć baljezgat, češkat, tuširat se - ništa.

Čim joj ćaća položi ruku na trbušinu mi i nešto kaže - evo je, odmah grune.

Ne znam kako ni zašto ali mi je već sad jasno da će to 1\1 bit ćaćovo dijete i nije se ni rodila a ja opasno ljubomorišem.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 07.12.2017., 13:36   #9039
moj je isto mirniji zadnjih dana, ali sam pretpostavila da je to zato što ima sve manje mjesta (danas sam 33+3 tt).
osjetim ga tu i tamo pa znam da je sve ok, zabrinula bi se da ga uopće ne osjetim.
u ponedjeljak idem na pregled pa ću pitati dr. je li ok to što je bebač manje aktivan.
jojo21 is offline  
Old 07.12.2017., 13:44   #9040
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
net se ne popravlja, a do sad sam se naposlušala svakakvih strašnih priča, kaj od osoblja kaj od cimerica,, jučerašnja cimerica mi je bila ok, cijelo podne smo se zafrkavale i nekak mi je vrijeme brzo prošlo, a sinoć je išla u rađaonu i sad se već mazi s svojom mrvicom, a poslije nje mi je došla durga koju su malo prije otpratili i sad čekamo da čujemo dal je rodila



kak je gužva na odjelu i sve sobe pune, i svako malo neko ide u rađaonu, baš sam se šalila s cimericom da nas danas i sutra sve budu porodile da odmore za vikend

nadam se da bude sve dobro
Uf, ovo prepričavanje strašnih priča, pogotovo od strane osoblja nikako ne shvaćam. Mislim da je to zadnje što ti treba kad si i ovak zabrinut. Fascinira me kak medicinsko osoblje često nema takta niti smisla za nekakav psihološki pristup pacijentu. A to je tako bitno da ostaneš pozitivan.

Što se pokreta tiče, baš ću priupitati dr sljedeći put za to famozno brojanje. Mislim da svaka od nas već otprilike kuži taj neki ritam svoje bebice, nisu sve bebice iste i nema mi smisla onda generalizirati. Moja je isto nekad aktivnija, nekad mirnija, nekad se više migolji, nekad ima neke simpatične jače udarce koji meni djeluju totalno nekontrolirano pa me uhvati smijeh. Ma samo nek ona izvodi stogod zeli.

Na youtube-u na nekom filmiću su rekli kak bebica uživa u maminoj teretani koja je otvorena 24/7.

Ali recimo nisam primijetila neka pravila, tipa da je aktivnija ako pojedem slatko, nekad poludi iza obroka, nekad se naprotiv skroz umiri. Možda mi pokušava reći da nije zadovoljna s jelovnikom.

Nema pravila niti da je aktivnija navečer, neku noć je mirna, nekad ne.

I mene zanima ovo što je Scissors pitala.

Ali recimo ja svoju još nisam osjetila pod rebrima, mislim da je još uvijek poprijeko i i dalje ju često osjetim nisko dolje.

Nekako mislim da mi ženice u ovom drugom stanju imamo šesto čulo za slučaj da nešto ne štima, barem se nadam.
Mrcinica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.