Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 21:19   #1821
hvala svima na odgovorima.

znam da nema jednostavnog odgovora. Ja mozgam o tome u zadnje vrijeme, jer mi je pas oko 2,5 godine i sad se ponovo premišljam. Odustala sam ranije jer mi dosta smisla ima sve što sam čula o problemima rane kastracije.

Ovo što je rekao Coco Nut, upravo mene muči.

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ono, psi imaju hormone, nagone i što sve ne, ali eto nama nije u interesu njihovo potomstvo pa im ne damo da se jebu. Kako to na njih utječe? Fizički, psihički, emotivno?
Konkretno na primjeru mog psa, meni se čini da se on ipak muči.

O kastrarciji sam i zato sad počela razmišljati. Ne jer je teško s njime. Skroz suprotno, ne bi htjela da se promijeni njegovo ponašanje. Što se tiče ovih klasičnih problema koji ljudi znaju imati on je super. Nimalo agresivan, ne bježi, ako sretnemo kuju koja se tjera, poludi malo, ali ga ipak lako odvučem i onda kad se mimoiđemo odmah je ok.

Ali ta ludila, naskakivanje, i što se točno vidi da mu je to jedini interes mi se čini da je zapravu psu loše. Čak ni to kad ga čopi ludilo meni nije problem, ali mi čisto bude žao gledati, pogotovo ako se ta frustracija može riješiti kastracijom.

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kao i ljudi, i psi su više ili manje inteligentni, više ili manje emocionalni, više ili manje podložni nagonima. One jedinke kojima upravljaju isključivo hormoni potpuno izgube svoje 'ja' kad im se ti hormoni oduzmu i postanu nesigurne u sebe, a nesigurnost dovodi do straha te posljedično možda i do agresivnoga ponašanja.
da, tako nešto se isto bojim. Meni se čini da ti hormoni malo očvrsnu mog psa, koji je sklon plašljivosti. I to je nešto što se ne može znati, a jako loše bi se osijećala da ga kastriram pa se dogodi nešto tako.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:28   #1822
LadyToto, prema ovome što opisuješ, ja ne bih kastrirala. Ništa mu neće biti od malo nejebice. I budistički redovnici žive u celibatu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:56   #1823
Moji psi su nekastrirani, ali i malo specificni pa ne znam hoce li ovo biti od pomoci.

Specificni su po tome sto generalno nisu zainteresirani za druge pasmine.
Imamo doma i kuje (imali smo uvijek uz muzjake, nesterilizirane) i najveci problem koji smo dozivjeli je da je jedan muzjak, tada u pubertetu, malo dehidrirao jer nije pio vodu i jeo jer su se obje kuje tjerale istodobno. I imali smo mali incident kad je jedan muzjak stao drugom na nogu ili nesto u tom stilu pa su malo rezali i krenuli sa tko je dominantan.

U pravilu smatram da ako ti je pas normalan, nije agresivan, mozes ga kontrolirati, ne pustas ga po selu da oploduje, nema potrebe za kastracijom.

Mi smo tokom tjeranja doma oprezni i to je to.

Niti jedan pas mi nikad nije naskakivao, niti imao ikakve seksualne frustracije.

Ali ja nikad nisam dozivjela ni da mi tudi psi pokusavaju naskociti na kuju
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 06:28   #1824
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Ali ja nikad nisam dozivjela ni da mi tudi psi pokusavaju naskociti na kuju
Misliš da je to zato što su bile u pratnji mužjaka ili si jednostavno imala sreće pa se susretala s pristojnim vlasnicima? Moram priznati da je meni s te strane lakše otkako imam Jucku jer se ona vrlo zaštitnički postavlja i s obzirom na Sitku. Nikad neću zaboraviti kako je, a nije joj još bilo ni godinu dana, izletjela ravno pred odraslog šarpeja, nekastriranog i frustriranog, koji se s druge strane parka u Trnskome bio zajurio prema Sitki: prsa u prsa - da je bila velika kao što je sada, mužjak bi odletio par metara u stranu. Ovako ga je samo zaustavila.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 07:21   #1825
Iskreno, ne znam. Ali mislim da ne mirisu toliko ostalim pasminama.
Isto kao sto mi muzjaci nisu narocito zainteresirani za ostale kuje.

Ne znam, mislim, isli smo usred tjeranja na izlozbu, samo sa sprejem, nikakvih problema. Bez pratnje muzjaka.

Doma ih maltene ni ne odvajamo. Eventualno 2-3 dana kad je bas peak pa kuja mice rep u stranu i smajhla se.

Morala bih bas se malo raspitati da vidim jel tako i drugima.


Vidjet cemo sad kakav ce mali biti. Kad je ulazio u pubertet je skakao po svemu i svacemu, nebitan spol, je li pas kastriran ili ne, nista. Ali to je bila bas faza nekakva dominiranja, nije tad uopce jos kuzio jel se kuja tjera ili ne i sto to znaci. Prestao je brzo
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:04   #1826
Ne znam koliko miris ovisi o pasmini, znam da se Jucko vrlo uredno provlači bez pretjeranog muškog interesa. Kad se prvi put protjerala ja sam se oboružala klorofilnim tabletama i sprejem - više i ne znam vrijedi li još to što čuvam, morat ću staviti na neku grupu da poklanjam, a jedne se zime pravila da se ne tjera, to jest uopće nije prokrvarila: ja čekala i čekala, uredno s njom šetala po Dotki, tu i tamo bi dotrčao koji pas, ponjušio i odgibao dalje, a ona se cijelo vrijeme držala kao ledena princeza. Tek poslije, kad se smanjio mužjački interes, skužila sam da je to bilo tjeranje. A ja cijelo vrijeme mislila kako je to tek predigra.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:17   #1827
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post

Već sam jednom pitao zna li netko, i čini mi se da nitko nije odgovorio, je li itko istraživao posljedice uskraćivanja razmnožavanja? Ono, psi imaju hormone, nagone i što sve ne, ali eto nama nije u interesu njihovo potomstvo pa im ne damo da se jebu. Kako to na njih utječe? Fizički, psihički, emotivno?
Nisam istraživala, ali mi logika govori ni da previše nečega isto tako nije dobro.

Baš nedavno slušam tu razgovor između dvojice likova i žali se ovaj kako mu je pas lud u zadnje vrijeme (a stvarno je užasno nabrijan, ja vidim koja ga vidim nekoliko puta tjedno), kako ne zna da li da ga kastrira, nije nikad bio takav. Ne misli ga koristiti dalje za nekakav uzgoj. drugi lik mu na to nemoj ga kastrirati, onda postanu bezvoljni, otrome, pusti ga nek bude muško i ovaj se složi s njime. Ja slušam i ne vjerujem.

Da sam ne znam koliko protiv kastracije (a nisam, ali uzmimo da jesam), da si vidim psa da mu se mijenja raspoloženje, da je frusturan, da je postao agresivan prema drugima, ne sluša, ne jede kako spada, jebote uzela bi ga i capnula mu jaja. Nije to ženka koja se tjera jednom, dvaputa godišnje to su muški, polude svaki puta kad se neka ženka tjera a vidiš da se ovdje svaka 2-3 tjedna neka tjera.
Onda slušam priče kako su im psi nabrijani, grebu po vratima, žele 100 puta ići u šetnju, ne jedu kako spada i nitko si ne razmišlja ni da to nije dobro i da garant dugoročno ostavlja nekakve posljedice na zdravlje psa.

Moj još nije lud, ali vidim polako po njemu da ga sve više pucaju hormoni, da ne sluša, da vani nema vremena kenjati niti se igrati jer mora posnifati sve okolo di je koja kuja prošla, da mi naskakuje na ženke koje se ne tjeraju i da mi je nabrijaniji nego što je bio prije i da im jako malo treba u nekoj igri da se pofajtaju. Uopće mi se ne sviđa ovo kod moga, a to je puno blaže nego što gledam kod ostalih pasa koji su već prošli pubertet.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:21   #1828
Pozdrav svima. Htjela bih opisati svoju situaciju i zanima me dali postoji još netko sa sličnim problemom. Našla sam dva šteneta u šumi prošlo ljeto gdje sam jedno udomila i jedno zadržala. Dvije sestrice. Izgledom ko mješanac kangalskog ovčara. Ima sada 10 mjeseci i 32 kg. Problem je u tome što stalno cvili. Idemo u šetnje po sat vremena dva puta dnevno i ujutro napravimo prije posla manji krug i navečer oko 23 h isti krug od 10 min za šišanje i tako svih 10 mjeseci i tako ću i nastaviti. Radim u dvije smjene ( jedna od 5 h i druga od 2'5 h) tako da imam vremena za šetnju. Idem i u šumu dva tri puta tjedno i tamo se istrči. Znači ima aktivnost, no ona i dalje cvili. Ima susjedu sa kojom se igra (staffica) i igraju se svaki drugi dan kada ju susjedi ostave kod mene. Spava u kući a preko dana je vani u malenom dvorištu (nažalost nemam veće...10x10 m je...ko veći balkon) i tunika lopte itd....ja ju malim, muž ju mazi...nominacija između svega cvili....jedino ne cvili dok spava...naravno...kaže veterinar da je previše potrebita...mene ona sa time jako opterećuje u smislu da non stop mislim kako joj je loše kod mene i da sam ja loš vlasnik...nemam još više što ponuditi...za veće dvorište bih ju morala dati nekome a to ne želim...što da radim? Nema zdravstvenih problema...
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:21   #1829
Pišanje ne šišanje mob ispravlja riječi
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:23   #1830
I trčimo u obje šetnje...barem jedan dio...zna biti ljena u smislu da se vuče iza mene...i da...ako se ja udaljim od kuće da bacim smeće npr. ona zavija ko da ju ostavljam ono zauvijek...
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:52   #1831
Strah od ostavljanja?
Neki psi jesu anksiozni.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:06   #1832
Latiosa, koliko su štenci bili stari kad si ih našla odnosno jednu udomila? Prema veterinarskoj procjeni, dakako.

Ovo što kaže Pješčani sat nedvojbeno je točno - u pitanju je strah od ostavljanja. Mislim da smo na temi Štene dolazi više pisali o tome kako se psa navikava da ostaje sam. Ne znam jesi li to radila.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:17   #1833
Imali su oko 3,5 mj...zna biti sama...kada ja radim u te dvije smjene i kada idemo negdje van (kino) i kažu susjedi da zna malo plakati ali da se smiri nakon 15 min...
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:09   #1834
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Imali su oko 3,5 mj...zna biti sama...kada ja radim u te dvije smjene i kada idemo negdje van (kino) i kažu susjedi da zna malo plakati ali da se smiri nakon 15 min...
Pa to onda i nije tako strašno, bar što se tiče susjeda. Pojedini psi cvile, plaču i urlaju cijelo vrijeme kad ostanu sami, a nerijetko unište i namještaj, vrata i zidove. Što se tiče tvoje curke, možda ne bi bilo loše da, ako to još nisi radila, s njom počneš vježbati ostavljanje. Čisto da njoj bude lakše.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:43   #1835
Imam pitanjce, nije mi jasno moje pseto.

Dosta često mi zna doći u krevet pa krene kopati po njemu pa se baci na leđa i onda se trlja po njemu. Skontala sam da isto radi kad ga se češka tamo kod repa, na dnu leđa, baci se na leđa, krene se izvijati i trljati po podu/krevetu/di već. Šta im to znači? Jel sretan, jel mu paše to češkanje po korijenu repa pa se od sreće baci i trlja se po podu?

Nemojte mi se smijati. Još otkrivam šta im koje ponašanje znači. Znam da se po livadi znaju trljati kad nađu neku crkotinu. Ovaj moj se voli o gliste. Pokušavam skontati šta mu doma to predstavlja pogotovo jer to uvijek radi kad mu se češka dno leđa kod repa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:27   #1836
Kaj to nije "obiljezavanje teritorija" i ostavljanje svog mirisa?

Moj se tako uredno trlja po tepihu svaki put poslije usisavanja. I skuzila sam, kad mu operem njegovu dekicu, onda to isto radi... Pa sam si to tako povezala...

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 08:59   #1837
Nemam pojma. To bi objasnilo redovno valjanje po krevetu, ali ne znam zašto to radi i kad ga krenem češkati po dnu leđa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:55   #1838
I moj to radi kada ga češkam po dnu leđa. Zavlači mi se pod ruku i gmiže. Na njuški se vidi da mu godi.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 13:00   #1839
Da, ko zmija gmiže okolo na leđima. I još se sav upljuje i pokušava me grickati po rukama (u biti zbog tog grickanja sam pomislila da mu možda ne paše)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 12:50   #1840
Pozdrav,
imam muško štene od 6,5 mjeseci, mješanac border collija i labradora. Ovo mi je prvi pas (imam 17 godina). Problem je u tome što u zadnjih mjesec dana ne podnosi druge pse, osim onih koje je već upoznao. Kad vidi drugog psa koji šeta na lajni s vlasnikom, počne lajati, tu i tamo zarežati i vući me prema psu.
Prvi put je to napravio kad je vidio nekakvog shi-tzua koji je sa vlasnicom stajao uz cestu i nije obraćao apsolutno nikavu pažnju na mog. Isto tako i sa ostalim psima, nitko njega ne šljivi a on poludi. Na neke pse ne reagira (one koje zna, neke pse koji laju iza ograde/iz auta itd.), i ja stvarno ne primjećujem nikakav obrazac što njemu točno smeta. Prije je znao biti plašljiviji (ukopao bi se na mjesto, malo zalajao i počeo me vući nazad) a sad nekako prgavije odgovara tim psima iza ograde. Na jednog starog šarplaninca je samo malo zalajao, a kad su se ponjuškali je htio skočiti njemu i igrati se. Danas smo sreli jedno žensko štene od 3 mjeseca, polako smo se približavali i on nije reagirao dok nismo došli na oko 3 metra udaljenosti i onda je počeo. Okrenuli smo se i otišli.
Moram priznati da socijalizacija nije baš bila najbolja, ali kako živim u selendri ovdje rijetko koji pas redovito izlazi iz dvorišta, psećeg parka nema u krugu 10 km, a ako idem kamo čekati da se kakav pas pojavi u šetnji načekat ću se.
Molim vas za savjet što da radim, da li da to korigiram i kako? Dreseru ne mogu ići jer mama smatra da to psu nije potrebno, a i financijski smo u stisci i ne možemo si priuštiti četveroznamenkaste cifre.
karla1215 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.