Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 17:14   #3321
Probaj kontaktirati Vetoquinol u Hrvatskoj, to jest DDL koji je njihov zastupnik.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:31   #3322
Vet mi je rekao da im je lik iz DDL-a objasnio da se situacija od prije par godina ponavlja, i da propalina ponovo nema na tržištu "do trenutka kad će se opet pojaviti".
Ne znam što je s tom firmom da se takve stvari događaju...
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:17   #3323
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Vet mi je rekao da im je lik iz DDL-a objasnio da se situacija od prije par godina ponavlja, i da propalina ponovo nema na tržištu "do trenutka kad će se opet pojaviti".
Ne znam što je s tom firmom da se takve stvari događaju...
Nazovi ih sam, pusti veta.

Usput, pokušaj kontaktirati Aromadog, imaš ih na Fejsu - žena radi Urinary Stop, holistički pripravak protiv inkontinencije kod pasa: cijena je 95 kn (80 kn bočica od 10 ml + 15 kn poštarina).
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:20   #3324
Lp.

Imam psa mjesanca maltezera i pekinezer,i sve je bilo super do sinoc.
Oko 2 sata je poceo ludit,hodat amo tamo,cviljugat,nemiran,cese se iza uha,grize dupe,skace skreveta pa onda opet gore,i tak cijelu noc. Majka ga ujutro odvela veterinarki,dobio je infuziju,inekciju protiv boli te inekciju za otpustanje abdomena(kao bio je napuhan ili sta vec). Dolazi mama kuci snjime oko 11,te ga ja vec vodim nazad u 12(na inzistiranje panicne mame) jer se nije nista popravilo,tamo me gledaju u cudu i veterinarka "puše" na sve strane.

dolazim poslije 16h doma sa posla,pas i dalje nemiran,hoda amo tamo,cviljuga. Mama je rekla da je jeo trave vani. Ostavili su mu onaj vrag u sapi od infuzije pa to liže,a mozda ga to i boli.
Jede i pije vodu normalno,stolica mu je bila slabija jer je slabo jeo jutros,no ima je. Rekla im je mama u veterinarskoj da je možda problem u analnoj žlijezdi,vukao je dupe zadnjih par dana,te se malo grickao straga,da bi mu trebali istiskat to,no ignoriraju taj prijedlog i rade po svome.

Ima li tko sličnih iskustava?
amormian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:10   #3325
Baš sam htjela pitati jesu mu čistili analke jer to tako znaju kad su im upaljene. Jel možete odvesti nekom drugom vetu?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 22:38   #3326
E nisu,meni je to prvo palo na pamet,ali njima valjda nije. Sutra ce otic na kontrolu u 11h pa ako opet nista ne naprave odvesti cu ga drugome vet.
Ovi su kao spec uza male zivotinje,tj kucne ljubimce,dok je drugi vet vise za stoku,ali mislim da oni imaju isto drugog vet za ljubimce.

Pas je napuhan cijelo vrijeme,dali bi mu bilo pametno dati jogurta?
Sad se je smirio,lezi i ne cmuze vise ali se na njemu vidi da jos nije to to.
amormian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 11:57   #3327
Ma traži da mu pregledaju analke i očiste. To je barem lako riješiti i vidit ćete jel u tome stvar.

Moj od tih mliječnih stvari zna dobiti proljev. Ako ti inače nema problema daj (ali ne puno).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 02:11   #3328
Bolesna/cudna macka molim pomoc

Pozdrav, molio bih za pomoc cim prije jer mi se macak vrlo cudno ponasa. Ima 10 godina. U zadnje vrijeme nas zabrinjava. Prvo je poceo stalno spavati, pa zatim sve slabije jesti i vrlo se sporo kretati, nesigurno i nezainteresirano. Postao je vrlo slab, nevoli da ga se dira i nosi(pocne puhat), vecinu vremena bolji u prazno. Kao da ga nesto boli. Poceo se i zavlaciti na cudna mjesta, npr u mali prostor ispod kamina, na neku zabacenu policu(obicno neudobno i zabaceno). Pretrazivali smo internet i zakljucili smo da je u depresiji iako nevidimo nikakav razlog za to. Malo smo ga stavili van(zivimo u kuci) i potaknuli da se prosece. Nakon te setnje je ogladnio i poslje pojeo sve sto smo mu dali(one macije konzerve). I ubrzo nakon je bio bolje. Normalno se gibao iso je sam van, jeo je bar 2 puta dnevno. Sve kolko tolko normalno. Mislili smo da se oporavio. To je sve trajalo 2 dana. A danas opet ista prica ko i prije. samo lezi(cak i ne spava, bulji u prazno) na zabacenim mjestima, jako slabo jede. Uglavnom sve isto, ma da mi se sad i ne cini slab jer kd ga stavim negdje gdje ne zeli trzne se i ode normalno, dok je prosli put jedva mogo skociti s kreveta. Da i zaboravio sam napomenuto da mu je ostalo malo zuba pa mu to otezava jelo. Cak smo mu kupili i maciju metvicu da ga malo oraspolozi ali uopce nije djelovala. Evo mislim da je to sve od simptoma. Hvala na strpljenju i molio bih pomoc ako netko ima ideju sto bi to moglo bit. Nevidim jos smisao da ga vodim veterinaru jer nema nekih ocitih znakova bolesti, a nebi ga htio mucit posto znam da to nevoli.
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 10:31   #3329
Quote:
Kun8236 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molio bih za pomoc cim prije jer mi se macak vrlo cudno ponasa. Ima 10 godina. U zadnje vrijeme nas zabrinjava. Prvo je poceo stalno spavati, pa zatim sve slabije jesti i vrlo se sporo kretati, nesigurno i nezainteresirano. Postao je vrlo slab, nevoli da ga se dira i nosi(pocne puhat), vecinu vremena bolji u prazno. Kao da ga nesto boli. Poceo se i zavlaciti na cudna mjesta, npr u mali prostor ispod kamina, na neku zabacenu policu(obicno neudobno i zabaceno). Pretrazivali smo internet i zakljucili smo da je u depresiji iako nevidimo nikakav razlog za to. Malo smo ga stavili van(zivimo u kuci) i potaknuli da se prosece. Nakon te setnje je ogladnio i poslje pojeo sve sto smo mu dali(one macije konzerve). I ubrzo nakon je bio bolje. Normalno se gibao iso je sam van, jeo je bar 2 puta dnevno. Sve kolko tolko normalno. Mislili smo da se oporavio. To je sve trajalo 2 dana. A danas opet ista prica ko i prije. samo lezi(cak i ne spava, bulji u prazno) na zabacenim mjestima, jako slabo jede. Uglavnom sve isto, ma da mi se sad i ne cini slab jer kd ga stavim negdje gdje ne zeli trzne se i ode normalno, dok je prosli put jedva mogo skociti s kreveta. Da i zaboravio sam napomenuto da mu je ostalo malo zuba pa mu to otezava jelo. Cak smo mu kupili i maciju metvicu da ga malo oraspolozi ali uopce nije djelovala. Evo mislim da je to sve od simptoma. Hvala na strpljenju i molio bih pomoc ako netko ima ideju sto bi to moglo bit. Nevidim jos smisao da ga vodim veterinaru jer nema nekih ocitih znakova bolesti, a nebi ga htio mucit posto znam da to nevoli.

Onako, ako ovo boldano nisu znakovi da sa mačkom nešto ne štima onda stvarno ne znam na koji način joštaj mačak treba pokazato da nešto ne štima s njime.

Mačke ne odbijaju jesti, ne zavlače se na mirna mjesta ako im nije ništa (kakva vražja depresija). Plus frktanje. Usput mačak ti ima 10 godina i nema zube.

Vodi ga veterinaru!!!

Inače mačke ti imaju malo zajeban metabolizam, ako ne jedu određeni period kako spada (ili par dana uopće ne jedu) krene im se mastiti jetra i to se mora zaustaviti jer može doći do otkazivanja jetre. Stoga ako ne želiš da ti micko ugine ili plaćati dodatne odlaske veterinaru i skupe vet klope ili dodatke prehrani (moj je recimo pio tablete za jetru, svaki mjesec 100 kn i tako jedno 3 mjeseca dok nisu jetreni došli u normalu) vodi ga sada kod veta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 10:36   #3330
Da uredu, imas pravo. Mozda sam se krivo izrazio. Taman kad smo ga mislili voditi veterinaru bilo mu je bolje pa smo mislili da ga je proslo. Sad ak bu danas opet takav budem ga odveo.
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 10:46   #3331
Ma vodi ga odmah sad poslije Uskrsa.

Pretpostavljam kako nema zube da mu se tu nešto upalilo. Znaju zbog toga prestati jesti, biti mirni i neraspoloženi, boli ih. To se relativno lako riješi, ovako vam se može zakoplicirati sve što duže traje period da ne jede i ako je nekakva upala u pitanju.

Koju klopu jede? Nadam se da ne dajete suhu.

Gle, moja mačka kad je bila ovakva ko što ti opsiuješ (frktala na sve, povlačila se na osamljenija mjesta, slabije jela) imala je upaljene analke. Nikada oni ovakve stvari ne rade bez razloga, pogotovo kad frkte kad ih se dira, znači da ih nešto boli.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 11:02   #3332
Da to ie moguce. Jede one konzerve, trenutno viskas iako sad radje jede neke druge konzerve. Sad je upravo trazio van, hranu je samo lizo, al nekak mislim da to i nije do njega jer ni druga zdrava macka iz nekog razloga nije bas srerna a tom hranom. Nek se malo prosece pa ce ogladnit.
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 12:10   #3333
Evo sad sam mu dao normalnu konzervu na koju je navikao i sve je pojeo. To mi je i najveci problem kad bi iso kod veterinara, neznam sta bi reko jer sve kod njega i je i nije. Neki dan jede neki ne.
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 16:49   #3334
Evo novosti, kako je jucer bio bolje, danas opet nije. Nije nista jeo(malo je lizao). Sutra ga vodimo veterinaru. U međuvremenu sam primjetio da kad spava, zadnje noge i dio trbuha mu titraju neprestano. Kad stavim ruku na njih osjeti se kao da prede, ali vidim da to nije predenje. Također su mu zadnje noge dosta slabe, primjetio sam da kad je skakao sa stolice da su mu zadnje noge pokleknule(kao da se nije imao snage zadržati). A i nisam ga već dugo vidio da je obavljao nuždu.... Nadam se da će veterinar znat što mu je. Samo nebi htio da postavi neku bezveze diagnozu čisto da ga se rješi i izvuče pare...
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:01   #3335
Evo odveli smo ga kod veta. Prvo kj je rekla da mu je zubno meso jako upaljeno i da ga to vjv dosta boli, ali da još nevidi ništa posebno dramatično u njemu, da nije anemičan... Spojila ga je na infuziju i izvadila krv. Ostat će tamo do kraja dana pa ćemo vidjet. Zabrinjava me ove zadnje dane jer jućer nije ništa jeo, kao ni dns ujutru, ali je iz nekog razloga popio mnogo mlijeka. Sve kaj mu dam popije a od hrane ništa...
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:03   #3336
Ako ga bole zubi (a mačke skrivaju bol i skužiš da nešto ne valja u ustima kad je već katastrofa) onda i nije imao volje jesti. Neka mu to poštimaju, povade pokvarene i usput pogledaju drugo.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:05   #3337
Da vjv će tak i bit.
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:10   #3338
S obzirom na njegove godine budi pozoran na druge znakove, ako vidiš da teže hoda, čudno se drži kad mokri, ili takve stvari koje su nove u njegovom ponašanju, s njim na pregled. Ne čekaj, bolje da ga pogledaju i kažu da je sve u redu nego da zakasniš.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:12   #3339
vec ga nisam dosta dugo vidio da mokri(bar 2 dana) vet kaze da mu je mjehur pun al ne kao da nije tak dugo mokrio. Sto se tice hodanja, hoda sporo i ru i tamo nespretno, pa mu bude bolje pa opet lose i tak u krug
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 13:36   #3340
Evo javila se veterinarka, kaze da mozemo doc po njega i da je savrseno zdrav(pogledala mu je krv i urin) i da nevidi sto bi s njim medicinski nevalja. Dobio je antibitike za zube. Reka je da jos jedino mogu bit u pitanju ta bol desni i oko zuba ili neki tumor u glavi. Nadam se da tumor nije, a zube cemo mu sredit sto prije pa cu vidjet sto dalje..
Kun8236 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.