Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 22:28   #401
Mene čudi da umjesto što su digli ruku na sebe nisu se digli protiv onih koji su im načinili nepravdu, jer je evidentno da su zakone pisali pojednici po narudžbi (jer i onaj tko nije pravni stručnjak mogao je vidjeti što slijedi iz takvog zakona) a isto tako ih izglasali oni koji uopće ne razmišljaju svojim mozgom kada glasuju, već onako po stranačko partijskoj stegi?

Da je u interesu ovi nakaradni zakoni bi se promjenili u roku 24 sata, jer smo takve primjere imali na mnogo slučajeva do sada tipa lex-.....

Koliko vidim ljudi ne bježe od vraćanja duga, nego od načina kako je to zakonom regulirano, a to znači dužnićko ropstvo za cijeli život, jer na ovaj način nema šanse da se dug vrati jer se ovakvim zakonom samo uvećava. Na kraju izlazi da su kamatari sestre milosrdnice, prema ovome kako je to država regulirala. I sada opet pišu nešto novo za što im trebaju mjeseci, a jasno je i zašto, jer treba ovo sve lijepo umotati u celofan i nastaviti po starom.

Slična stvar je i kada duguješ 1 lipu poreza državi, trošak 10000 % da bi im to platio, umjesto da se na kraju svake godine svaki dug manji od 5 kuna briše jer su troškovi naplate nekoliko puta veći od toga i samo optrećuje knjigovodstvo, a cijela stvar se riješi jednom uredbom ministra financija sa dvije rečenice.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:43   #402
Zadnja godina za koju postoje sluzbeni podaci o broju samoubojstava je 2016. Bilo ih je 683.

Maksimum je zabiljezen 1987., te ponovo 1992.: 1.153

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiol...a-u-hrvatskoj/
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:31   #403
Užas.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 05:43   #404
Odakle ste uzeli te podatke?

To je čisto trolanje i izmišljanje.
Kakvih nesretnih 1820 samoubojstava samo zbog ovrha?

Prema zadnje dostupnim podacima Zavoda za javno zdravstvo u 2016. je izvršeno UKUPNO 683 samoubojstva, bez obzira na razloge.

Graf pokazuje trend smanjenja samoubojstva.

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiol...a-u-hrvatskoj/
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 06:12   #405
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180225

mene bi bilo sram objaviti ovakav članak.

3500 za 24/7 posao mjesečno.

i 10 godina se ne javlja nitko.

bilo bi dobro da je veterinarski tehničar.

u selu od 9 stanovnika.

onak, plati 1000 eura pa ćemo se dogovarati.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 16:24   #406
Javni nantječaj u ministarstvu znanosti:

https://mzo.hr/hr/javni-natjecaj-za-...osti-0?cat=641

Ako se želite prijaviti na više radnih mjesta morate za svako posebno ispuniti obrazac za prijavu. Plus, sva potrebna dokumentacija se mora zasebno dostaviti.

Znači. 4 ili 5 kopija domovnice, diplome, potvrde o stažu sa mirovinskog, životopisa i ostalih certifikata.

Ostaje misterij zašto uz potvrdu sa mirovinskog traže i preslike ugovora o radu.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 16:26   #407
Krasno, to je ta naša vrla ministrica.

Treba ući u 21. stoljeće ovo ono. Kuiš tebra.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 11:17   #408
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...a/1031037.aspx
Ispričnice ispričnice i nikom ništa....isto vrijedi i za Bandića.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 19:51   #409
Ako mogu djeca na taj način bježati s kontrolnog, što ne bi mogao i on sa suđenja?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 12:12   #410
Evo jedne stvari iz svakodnevne prakse, a pokazuje naš odnos do zakona i prava i kako sami nismo se spremni boriti sami za sebe.

I kada pođemo samo od toga onda je jasno dok sami ne promjenimo svoj odnos do nečega takvoga da će nam i dalje biti ovako kako nam je.

A sada da krenemo s pričom.

Radi se o jednom trgovačkom lancu i jednoj od njihvoh trgovina. Konkretno odjel suhomesnatih proizvoda i svježeg mesa.

Poznato je da se kod kupnje narezaka i svježeg mesa po zakonu treba posebno vagnuti papir u koji se roba zamata od same robe.

Naravno da kada kupujete pola kile svježeg mesa ili veću količinu da težina papira je zanemariva.

No situacija je sasvim drugačija kada kupujete nareske i to u količini od npr 50 grama, jer ima narezaka koji imaju jako visoku cijenu a težina samog papira kod kupnje jako male količine nečega takviga ima popriličan udio u cijeni.

Sve vage imaju mogućnost vaganja Tare, odnosno same ambalaže i posebno netto težine onoga što kupujete. Tako da stvarno plaćate samo težinu robe koju kupujete. Jer i sve ostalo što kupujete kupujete po netto težini a ne po ambalaži u koju je to zamotano. Kako proizvođač to ukalkulira u cijenu proizvoda je druga stvar, ali je cijena formirana na osnovu netto težine robe u bilo kakvoj ambalaži.

Sada idemo sa nastavkom priče. Na tom odjelu gdje kupci kupuju nareske oni koji rade redovno svima su vagali robu zajedno s papirom i tako formirali cijenu. Ono što sam mogao primjetiti je i da za najmanju količinu narezaka su koristili najveći papir koji su imali iako imaju narezanih i papira manjih dimenzija. Kupci na to ne reagiraju i u cijeni često puta skupih narezaka plaćaju i cijenu papira.

Za razliku od ostalih kupaca ja sam svaki puta upozorio onog tko važe da mi vagne taru pa onda nakon toga i robu koju kupujem. Naravno da su napravili onako kako sam tražio ali su to radili onako dosta mrzovoljno i malo me poprijeko gledali.

A sada kreće ono što je zanimljivo. Unazad tri tjedna niknule su na vagama naljepnice na kojima piše da se ambalaža tj. papir u koju se roba pakira ne važe posebno, iako je to u suprotnosti sa zakonom. Ja sam se napravio da to uopće nisam vidio i inzistirao sam da se papir posebno vagne prije vaganja same robe i svaki puta su to napravili. No ove naljepnice zavaravaju ostale kupce i legaliziraju njihovu praksu koja je protuzakonita.

Danas sam bio u drugoj trgovini od istog trgovačkog lanca i otišao na ovaj odjel i naravno tamo nema ovakvih naljepnica na vagama, a djelatnica koja radi na suhomesnatim narescima redovno i uredno važe papir prije nego što stavi robu na vaganje i to kako mali tako i veliki papir. Kada sam ju upitao kako da to ona tako radi, a ona odgovori da je to tako po zakonu.

Kada sam došao kući nazvao sam službu za zaštitu potrošača tog trgovačkog lanca i prijavio slučaj i rekao da sam danas mogao pozvati inspekciju kao i novinare i ekipu iz Potrošačkog koda, ali da ne želim stvarati probleme prije nego im to prijavim i vidim njihovu reakciju prema djelatnicima u konkretnoj trgovini koji tako nešto očito rade na svoju ruku i mimo zakona kao i poslovne politike same tvrtke.

Zanima me kada ću nakon 7 dana ići ponovo u tu trgovinu dali će ove naljepnice i dalje stajati na vagama? Jer sam upozorio ove iz odjela za zaštitu potrošača spomenutog lanca da ako to nađem nakon 7 dana na vagama na ovom odjelu, da im dolazi inspekcija i ekipa sa TV.

No ono što je najzanimljivije da praksa da se i najmanja količina ponekad i vrlo skupih narezaka važe zajedno sa papirom u koji se zamata je redovna praksa bila i prije postavljanja naljepnica i kupcima je to bilo normalno iako je to u suprotnosti sa zakonom. Jer ovisno o vrsti narezaka cijena ambalaže varira i ovisi o cijeni same robe koja se važe zajedno sa samim papirom u koji se pakira i to je standardna praksa u toj trgovini, iako je cijena papira uvijek ista, što već samo po sebi pokazuje da je to nelogična praksa.

Kada sam u nazad dva mjeseca redovno skretao pažnju da mi posebno vagnu papir kao taru i da tek onda da na to stave robu i onda izvažu brutto težinu, nakon toga su postavili ove naljepnice na sve 4 vage koje se koriste na tom odjelu. Pustio sam ih dva tjedna na miru a sada je uslijedila prijava u upravu trgovačkog lanca pa ćemo vidjet kako će to ići dalje.

Najzanimljivije u svemu tome je kako se ponašaju kupci i kako nema s njihove strane uopće nikakve reakcije u vezi nečega takvoga i prakse koju su uveli djelatnici ove trgovine mimo zakona i mimo poslovne politike samog trgovačkog lanca.

Jer postoji zakon o zaštiti potrošača ali su ljudi lijeni da ga koriste u praksi i radije su spremni nazvati društvo za zaštitu potrošača nego da bi sami nešto poduzeli, a kamoli da bi upozorili trgovca koji radi nešto takvo da je to mimo zakona i da zatraže da im vagne ove proizvode odbijajući težinu ambalaže od brutto težine onoga što važe.

Očito da je ovo sve kod nas više posljedica onog u glavama ljudi, nego u kvaliteti samih zakona.:klap: I onda su svi lopovi, ne valjaju političari, udruge koje se trude da se promijene neki zakoni i slične stvari. To se naprosto zove lijenost i ništa drugo do li lijenost.

A to što kažemo da političari kradu, kradu u RH gotovo svi samo ako im se ukaže prilika. Možemo reći političari kradu, a birači kraduckaju ako mogu.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:26   #411
Ok... Super, svaka ti čast.

I sad onda možemo kroz neko kraće vrijeme očekivat pitanje imate li svoj papir/zdjelu ili da vam stavim. Pretpostavljam 50lp za 50*50 ili tako nešto... Moguće da će bit i biranje oćeš obični ili s folijom. Folija naravno bar kunu.

Ja kupila reznicu pa ne više nije briga ni kakvu debljinu režu ni kakav/koliki papir ni slijepe li fete.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 15:02   #412
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Evo jedne stvari iz svakodnevne prakse, a pokazuje naš odnos do zakona i prava i kako sami nismo se spremni boriti sami za sebe.

I kada pođemo samo od toga onda je jasno dok sami ne promjenimo svoj odnos do nečega takvoga da će nam i dalje biti ovako kako nam je.

A sada da krenemo s pričom.

Radi se o jednom trgovačkom lancu i jednoj od njihvoh trgovina. Konkretno odjel suhomesnatih proizvoda i svježeg mesa.

Poznato je da se kod kupnje narezaka i svježeg mesa po zakonu treba posebno vagnuti papir u koji se roba zamata od same robe.

Naravno da kada kupujete pola kile svježeg mesa ili veću količinu da težina papira je zanemariva.

No situacija je sasvim drugačija kada kupujete nareske i to u količini od npr 50 grama, jer ima narezaka koji imaju jako visoku cijenu a težina samog papira kod kupnje jako male količine nečega takviga ima popriličan udio u cijeni.

Sve vage imaju mogućnost vaganja Tare, odnosno same ambalaže i posebno netto težine onoga što kupujete. Tako da stvarno plaćate samo težinu robe koju kupujete. Jer i sve ostalo što kupujete kupujete po netto težini a ne po ambalaži u koju je to zamotano. Kako proizvođač to ukalkulira u cijenu proizvoda je druga stvar, ali je cijena formirana na osnovu netto težine robe u bilo kakvoj ambalaži.

Sada idemo sa nastavkom priče. Na tom odjelu gdje kupci kupuju nareske oni koji rade redovno svima su vagali robu zajedno s papirom i tako formirali cijenu. Ono što sam mogao primjetiti je i da za najmanju količinu narezaka su koristili najveći papir koji su imali iako imaju narezanih i papira manjih dimenzija. Kupci na to ne reagiraju i u cijeni često puta skupih narezaka plaćaju i cijenu papira.

Za razliku od ostalih kupaca ja sam svaki puta upozorio onog tko važe da mi vagne taru pa onda nakon toga i robu koju kupujem. Naravno da su napravili onako kako sam tražio ali su to radili onako dosta mrzovoljno i malo me poprijeko gledali.

A sada kreće ono što je zanimljivo. Unazad tri tjedna niknule su na vagama naljepnice na kojima piše da se ambalaža tj. papir u koju se roba pakira ne važe posebno, iako je to u suprotnosti sa zakonom. Ja sam se napravio da to uopće nisam vidio i inzistirao sam da se papir posebno vagne prije vaganja same robe i svaki puta su to napravili. No ove naljepnice zavaravaju ostale kupce i legaliziraju njihovu praksu koja je protuzakonita.

Danas sam bio u drugoj trgovini od istog trgovačkog lanca i otišao na ovaj odjel i naravno tamo nema ovakvih naljepnica na vagama, a djelatnica koja radi na suhomesnatim narescima redovno i uredno važe papir prije nego što stavi robu na vaganje i to kako mali tako i veliki papir. Kada sam ju upitao kako da to ona tako radi, a ona odgovori da je to tako po zakonu.

Kada sam došao kući nazvao sam službu za zaštitu potrošača tog trgovačkog lanca i prijavio slučaj i rekao da sam danas mogao pozvati inspekciju kao i novinare i ekipu iz Potrošačkog koda, ali da ne želim stvarati probleme prije nego im to prijavim i vidim njihovu reakciju prema djelatnicima u konkretnoj trgovini koji tako nešto očito rade na svoju ruku i mimo zakona kao i poslovne politike same tvrtke.

Zanima me kada ću nakon 7 dana ići ponovo u tu trgovinu dali će ove naljepnice i dalje stajati na vagama? Jer sam upozorio ove iz odjela za zaštitu potrošača spomenutog lanca da ako to nađem nakon 7 dana na vagama na ovom odjelu, da im dolazi inspekcija i ekipa sa TV.

No ono što je najzanimljivije da praksa da se i najmanja količina ponekad i vrlo skupih narezaka važe zajedno sa papirom u koji se zamata je redovna praksa bila i prije postavljanja naljepnica i kupcima je to bilo normalno iako je to u suprotnosti sa zakonom. Jer ovisno o vrsti narezaka cijena ambalaže varira i ovisi o cijeni same robe koja se važe zajedno sa samim papirom u koji se pakira i to je standardna praksa u toj trgovini, iako je cijena papira uvijek ista, što već samo po sebi pokazuje da je to nelogična praksa.

Kada sam u nazad dva mjeseca redovno skretao pažnju da mi posebno vagnu papir kao taru i da tek onda da na to stave robu i onda izvažu brutto težinu, nakon toga su postavili ove naljepnice na sve 4 vage koje se koriste na tom odjelu. Pustio sam ih dva tjedna na miru a sada je uslijedila prijava u upravu trgovačkog lanca pa ćemo vidjet kako će to ići dalje.

Najzanimljivije u svemu tome je kako se ponašaju kupci i kako nema s njihove strane uopće nikakve reakcije u vezi nečega takvoga i prakse koju su uveli djelatnici ove trgovine mimo zakona i mimo poslovne politike samog trgovačkog lanca.

Jer postoji zakon o zaštiti potrošača ali su ljudi lijeni da ga koriste u praksi i radije su spremni nazvati društvo za zaštitu potrošača nego da bi sami nešto poduzeli, a kamoli da bi upozorili trgovca koji radi nešto takvo da je to mimo zakona i da zatraže da im vagne ove proizvode odbijajući težinu ambalaže od brutto težine onoga što važe.

Očito da je ovo sve kod nas više posljedica onog u glavama ljudi, nego u kvaliteti samih zakona.:klap: I onda su svi lopovi, ne valjaju političari, udruge koje se trude da se promijene neki zakoni i slične stvari. To se naprosto zove lijenost i ništa drugo do li lijenost.

A to što kažemo da političari kradu, kradu u RH gotovo svi samo ako im se ukaže prilika. Možemo reći političari kradu, a birači kraduckaju ako mogu.
A zašto ne napišeš o kojim je konkretno lopovima riječ? Pa ako govoriš istinu, bit će još ljudi koji će im jebat majku.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 15:16   #413
Gotovo svugdje u pravilu važu i papir i salamu, dakle naplate papir.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 15:24   #414
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A zašto ne napišeš o kojim je konkretno lopovima riječ? Pa ako govoriš istinu, bit će još ljudi koji će im jebat majku.
Zato što sam ovima iz službe za potrošaće tog lanca obećao da neće biti na TV ako to srede u razumnom roku od sedam dana. Jer to nije problem tog lanca kao takvog, već su se trgovci u konkretnoj trgovini dogovorili uvest svoju praksu, sada je na upravi da uvede red, jer ista trgovina 1 km dalje sve je po propisu i onako kako treba biti.

Imaju službu koja se bavi takvim stvarima i prvo je red njih kontaktirati. Radi par nepoštenih zaposlenika nije red prozivati cijelu kompaniju.

No nisi shvatio gdje leži problem. Postoji zakon, na njemu su radile i udruge za zaštitu potrošača, ali ljudi su previše lijeni da bi se uopće pobunili kada nešto nije u redu.

Naši su ljudi očito naučeni da ih guli kako se ko sjeti i još mu se na tome srdačno zahvale!

Ja bi još i razumio da kažu papir je 5 lipa i OK, ali je onda uvijek ista cijena, a ovako ovisi o cijeni proizvoda kojeg kupuješ. Šteta što ne prodaju zlato na grame, bio bi to jako unosan biznis.

Evo imaš LIDL u Oreškovićevoj u Novom Zagrebu, u Lidlu nemaju odjel gdje se režu i važu salame, ali 100 metara dalje imaš sestrinski Lanac i njihovu trgovinu. Ako mi ne vjeruješ, otiđi u tu trgovinu i pogledaj na odjelu gdje se režu i važu naresci kakve su naljepnice zaljepili na sve 4 vage na tom odjelu i što piše na tim naljepnicama. A te su naljepnice zaljepljene prije 3 tjedna, s time da je četvrta vaga bila još do prije tjedan dana bez naljepnice. A onda odi u trgovinu istog lanca kod Muzeja suvremene umjetnosti i vidjet ćeš da tamo takvih naljepnica nema i gospođa koja radi u tom odjelu uredno važe prvo papir pa onda ono što stavi na vagu i taj papir!

A najzanimljivija stvar u trgovinama tog lanca je što u svakoj na ulazu stoje dva zaštitara koji su tu da spriječe krađe u trgovini, a ima i toga jer sam i to vidio u toj trgovini već par puta i intervencije tih zaštitara. No s druge strane više im pokradu zaposlenici na ovakve načine, jer se papir ne važe kod zaduženja, na blagajni se registrira sav promet i sva roba pa se ne može ništa ukrasti samo tako, ako nemaš čarobni štapić kojim zaduženu količinu papira pretvoriš u nareske. No to znači da na kraju dana moraš zbrojit koliko si koje salame težinski prodao, a onda odvagnuti koliko ti je stvarno ostalo i razliku možeš odnijeti kući. No za to mora postojati dogovor i sa šefom u trgovini jer on ima jedini pristup do tih podataka.

Ovo samo pokazuje da umjesto ona dva zaštitara kompanija mora uvesti skrivenog kupca koji bi otkrivao takve stvari.

I za kraj ja se sa konkretnim trgovcima nemam namjeru svaditi, to je posao uprave kompanije, a moje je pravo da na ovakvu nepravilnost i izigravanje zakona uložim pritužbu tamo gdje se to radi, imaju broj na koji se možeš požaliti na takve i sve druge stvari.

Kao što rekoh ima dosta kupaca koji kradu po dućanima i zato su tu zaštitari, no ima i trgovaca koji misle da mogu kraduckati na malo i da to nitko neće vidjeti.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 15:28   #415
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Gotovo svugdje u pravilu važu i papir i salamu, dakle naplate papir.
Tko je tome kriv?

Kako mogu vagat papir kada su salame različite cijene, a papir je uvijek isti i ista je količina odnosno težina, znači da ima promjenjivu cijenu!

Zar vam to već ne govori da tu nešto ne štima ili je stvarno IQ kupaca niži od temperature u frizu gdje drže te salame?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:20   #416
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Tko je tome kriv?

Kako mogu vagat papir kada su salame različite cijene, a papir je uvijek isti i ista je količina odnosno težina, znači da ima promjenjivu cijenu!

Zar vam to već ne govori da tu nešto ne štima ili je stvarno IQ kupaca niži od temperature u frizu gdje drže te salame?
Jednostavno, kupi što više, da ti papir bude što manji trošak, ili pojedi i papir! Zamisli, kakva nepravda, jer moraš zbog jedne rupice uzeti čitavu žensku!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:33   #417
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Tko je tome kriv?

Kako mogu vagat papir kada su salame različite cijene, a papir je uvijek isti i ista je količina odnosno težina, znači da ima promjenjivu cijenu!

Zar vam to već ne govori da tu nešto ne štima ili je stvarno IQ kupaca niži od temperature u frizu gdje drže te salame?
Gle, meni je ovo prvo šta čujem, nisam ni ja da mi se naplačuje papir ali sam mislio da je to jednostavno tako. Sigurno ču od sada biti pažljivi, ili podjebavati više.
Prije bar 10 godina kad sam bio na baušteli kolega naruči murtadelu.
Vidio da ne skida "koru" od salame i pita zašto ne guli a teta kaže da mora i koru vagati
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:57   #418
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Jednostavno, kupi što više, da ti papir bude što manji trošak, ili pojedi i papir! Zamisli, kakva nepravda, jer moraš zbog jedne rupice uzeti čitavu žensku!
Ako si kada gledao kako ljudi kupuju onda si valjda primjetio da uzmu pomalo od svake vrste, a u tom slučaju dobiješ više papira od salame.

Neki se ne drogiraju sa ogromnim količinama salame, a ako kupiš puno i to ovako narezane, brzo se to osuši i izgubi na okusu.

Upravo radi ovakvih stvari i postoje ovakivi odjeli.

E sada ako ljudi vole biti ovce za šišanje, nikakav zakon ih u tome ne može spriječiti!

No na ovom primjeru se pomalo može uvidjeti zašto se ne mičemo s mjesta.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 06:12   #419
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Tko je tome kriv?

Kako mogu vagat papir kada su salame različite cijene, a papir je uvijek isti i ista je količina odnosno težina, znači da ima promjenjivu cijenu!

Zar vam to već ne govori da tu nešto ne štima ili je stvarno IQ kupaca niži od temperature u frizu gdje drže te salame?

Mogu ti odgovoriti ono što sam ja vidio.
U Kaufladu je iznos na displeju vage sa papirom 0,000 gr, dakle, tara je isprogramirana u kasi.
Vjerujem da tako mnogi rade.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:17   #420
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Gle, meni je ovo prvo šta čujem, nisam ni ja da mi se naplačuje papir ali sam mislio da je to jednostavno tako. Sigurno ču od sada biti pažljivi, ili podjebavati više.
Ako svi krenemo podjebavati možda počnu posebno naplaćivati rezanje i razvagivanje.
Običaj naplaćivanja papira je ostao još od vremena vaga s kazaljkom i kad se cijena računala množenjem napamet jer se zaokruživalo na dolje i tako se papir oduzimao "napamet".
Zaokruživati se moralo jer računanje na zadnju decimalu košta, vrijeme je novac, pogotovo ako kupci odustaju zbog čekanja u redu.. Na placu su obično na vagu ubacili i koju voćku ili ribicu mita, onima koji ne podjebavaju ili su im simpatičniji i lojalniji. Nisu trebale kartice lojalnosti.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.