Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 17:16   #1
urin - nalaz

prije nesto vise od mjesec dana:
''IZOLAT 01: enterococcus faecalis - 10 (4) bakterija/ml''

zatim 10-dnevna terapija nitrofurantoinom

AND NOOOOOOWWWWW:
''- 10 (4) kontaminacija, poraslo vise vrsta bakterija, molimo ispravno uzeti uzorak'' >>> e kaj je sad ovo? mislim... nisam neka 150-godisnja bakica da ne znam ispravno uzeti uzorak. zasto mi nisu napisali koje bakterije i koliko?

btw, s obzirom na to da pijem puno tekucine (a cesto se ubijam koprivom, uvom, brusnicom & co.) i jako pazim na higijenu, je li moguce da mi je zloglasna gore spomenuta bakterija godinama nastanjena u epitelu mjehura ili u bubrezima te koji se simptomi javljaju ako je presla na bubrege?

zahvaljujem unaprijed i molim da mi ne spominjete da cesto mokrim i da se brisem od naprijed prema nazad jer to znaju i vrapci na grani
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 19:00   #2
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
prije nesto vise od mjesec dana:
''IZOLAT 01: enterococcus faecalis - 10 (4) bakterija/ml''

zatim 10-dnevna terapija nitrofurantoinom

AND NOOOOOOWWWWW:
''- 10 (4) kontaminacija, poraslo vise vrsta bakterija, molimo ispravno uzeti uzorak'' >>> e kaj je sad ovo? mislim... nisam neka 150-godisnja bakica da ne znam ispravno uzeti uzorak. zasto mi nisu napisali koje bakterije i koliko?

btw, s obzirom na to da pijem puno tekucine (a cesto se ubijam koprivom, uvom, brusnicom & co.) i jako pazim na higijenu, je li moguce da mi je zloglasna gore spomenuta bakterija godinama nastanjena u epitelu mjehura ili u bubrezima te koji se simptomi javljaju ako je presla na bubrege?

zahvaljujem unaprijed i molim da mi ne spominjete da cesto mokrim i da se brisem od naprijed prema nazad jer to znaju i vrapci na grani

Ne mora biti da si ti zbrčkala uzorak, nego oni.
Mala opaska: ne miješaj uvin i brusnice jer se pobijaju međusobno. Brusnica je kisela a uvin lužnat. Odaberi nešto i drž se toga. Meni najbolje pomaže preslica i brusnica.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 21:02   #3
znam, inace pijem cajeve u fazama - tjedan-dva jedan, pa onda predjem na drugi. ako faze traju krace, onda nikada ne pijem te razlicite isti dan.

preslicu nisam jos probala, budem, thanx!
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:02   #4
To ti lijepo znači da nisu mogli izolirati pravu bakteriju od mase drugih. Lijepo ti se uzorak uzima ovako (ako ne znaš). Urin mora biti prvi jutarnji. Lijepo odeš do kupaone, opereš se(mislim na genitalnu regiju) s nekim sapunom koji već koristiš i vodom i ne brišeš se. Zatim uzmeš sterilnu epruvetu, pažljivo otvoriš čep i ne dirkaš ga rukama već u epruvetu uloviš srednji mlaz i začepiš. Znači niš ne diraš rukama. To ti je to. Sretno!
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:53   #5
aj nou, to sam sve i napravila, zato me i cudi (cista, srednji mlaz, od zadnjeg mokrenja proslo 6-7h, kupila u apoteci sterilnu casicu, nisam dirala iznutra, uzorak predala u roku pola sata). onda ili su oni za#ebali ili imam bakterijski rollercoaster.

nikad nisam mislila da ce se desiti meni - kraljici germophoba. damn!
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.