Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 00:05   #101
Quote:
prelazna faza kaže: Pogledaj post
Nije to poenta. Poenta je da je jugoslovenstvo kao takvo, kao ideja nešto što ja smatram dobrom idejom. Ne moraš se složiti, ali isto tako mislim da se nikako nije moglo širiti u narodu zbog gomile stvari i da zato Juga funkcionisala smao sa diktatorom. Posle toga bi se raspadala. Nisam rekao da je taj raspad sam po sebi loš. Čim Jugoslavija nije bila ukorenjena u nama, a nije, to je odmah tamnica naroda koju treba srušiti i nje više nema hvala bogu. A namesništvo i predsedništvo nisu bili nikakve demokratije, to se valjda slažemo.
Ja bi prihavtio ideju Južnoslavenstva , kada bi se zdušno zalagali da u njoj budu i Bugari, ali to ne paše Srbima , njih mrze ili se boje njihove dominacije u takvoj tvorevini- ali Bugari jesu južni Slaveni pa zašto ne bi bili u takvoj zajednici ??
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 00:05   #102
Neka je tako, a zar ti je ovo jača veza, dogovorile se neke države kako se zaštititi od USA čelikb, a onda počeli i druge primati u klub. Pod njihovim uslovima.
dzo dinamitas is offline  
Old 17.01.2011., 00:07   #103
Quote:
dzo dinamitas kaže: Pogledaj post
A stvaranje EU će se pokazati kao pun pogodak? Tek tamo ima različitosti i mnogo problema. Ne znam ni koj ćete im moj.
Ja sam protiv bezrezervnog prijema u EU , kao i večina Hrvata , nisam siguran da će referendum proći glatko

NATO da EU ne !
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 00:10   #104
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Ja bi prihavtio ideju Južnoslavenstva , kada bi se zdušno zalagali da u njoj budu i Bugari, ali to ne paše Srbima , njih mrze ili se boje njihove dominacije u takvoj tvorevini- ali Bugari jesu južni Slaveni pa zašto ne bi bili u takvoj zajednici ??
Otkud znam. Imali su državu kada smo pravili YU. Vi niste i eto. Desilo se.
Tito je zvao Bugare da budu sedma republika, ali su oni hteli da budu druga. Tj. da budu jedna oni, a jedna SFRJ.
Zvao je Tito i Albaniju.
prelazna faza is offline  
Old 17.01.2011., 00:12   #105
Quote:
dzo dinamitas kaže: Pogledaj post
Neka je tako, a zar ti je ovo jača veza, dogovorile se neke države kako se zaštititi od USA čelikb, a onda počeli i druge primati u klub. Pod njihovim uslovima.
A kako drugačije?
prelazna faza is offline  
Old 17.01.2011., 00:15   #106
Razgovarao sam nedavno sa jednim Austrijancem , malo desno orjentiranim , ali sjajnim čovjekom,on veli " a kuda se vi žurite , dok vi dođete na red za prijem u EU , ona će se raspasti, veli da je većina Austrijanaca protiv Brisela jer zašto bi oni davali novac za fondove koji financiraju razvoj Portugala ili Slovačke , kada je to njihov novac , kao oni ga ne bi trebali potrošiti za razvoj Austrije?Od prilike slična spika kao nekada u YU , razvijeni pomažu nerezvijene pa zbog toga usporavaju svoj razvoj.Osim toga kaže europske komisije odlučuju sve , postavlja pitanje tko ih je izabrao ? on veli Austrijanci sigurno nisu,...ITD
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 00:17   #107
Ovdje je bolje pitanje kako to da su se SSSR , Ceheslovacka i mnoge zemlje razisle mirno i bez sukoba a samo smo mi bili budale da ratujemo.

Jugoslavija je bila dobra ideja, ljudi su zivjeli spokojno i lijepo ali nikad se nece ponoviti.
Sljedeca drzava takve prirode je EU u kojoj cemo prije ili kasnije svi zavrsiti i u kojoj su svi narodi i drzave ravnopravne.
Nema sest republika a pet baklji kao nekada.
dinozi is offline  
Old 17.01.2011., 00:20   #108
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
Ovdje je bolje pitanje kako to da su se SSSR , Ceheslovacka i mnoge zemlje razisle mirno i bez sukoba a samo smo mi bili budale da ratujemo.

Jugoslavija je bila dobra ideja, ljudi su zivjeli spokojno i lijepo ali nikad se nece ponoviti.
Sljedeca drzava takve prirode je EU u kojoj cemo prije ili kasnije svi zavrsiti i u kojoj su svi narodi i drzave ravnopravne.
Nema sest republika a pet baklji kao nekada.
Pa bilo je ratova u prilikom raspada SSSRa.

Čak sam čuo da Česi i Slovaci nisu želeli da se razilaze ali su vlasti tako odlučile da ne bi morali da dele predstavnike u EU. Kada ćemo mi doživeti takvo rezonovanje naših političara ?
prelazna faza is offline  
Old 17.01.2011., 00:21   #109
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Razgovarao sam nedavno sa jednim Austrijancem , malo desno orjentiranim , ali sjajnim čovjekom,on veli " a kuda se vi žurite , dok vi dođete na red za prijem u EU , ona će se raspasti, veli da je većina Austrijanaca protiv Brisela jer zašto bi oni davali novac za fondove koji financiraju razvoj Portugala ili Slovačke , kada je to njihov novac , kao oni ga ne bi trebali potrošiti za razvoj Austrije?Od prilike slična spika kao nekada u YU , razvijeni pomažu nerezvijene pa zbog toga usporavaju svoj razvoj.Osim toga kaže europske komisije odlučuju sve , postavlja pitanje tko ih je izabrao ? on veli Austrijanci sigurno nisu,...ITD
Samo što smo u ovom slučaju mi ti nerazvijeni pa nam to odgovara.
prelazna faza is offline  
Old 17.01.2011., 00:24   #110
EU više ne prima zbog pomoči, već iskoristiti. Prema novim analizama ne isplati se ulaziti. veliki novac je potreban za poštovanje njihovih zakona, a možemo proizvoditi i bez njih.
dzo dinamitas is offline  
Old 17.01.2011., 00:24   #111
Quote:
prelazna faza kaže: Pogledaj post
Otkud znam. Imali su državu kada smo pravili YU. Vi niste i eto. Desilo se.
Tito je zvao Bugare da budu sedma republika, ali su oni hteli da budu druga. Tj. da budu jedna oni, a jedna SFRJ.
Zvao je Tito i Albaniju.
Dobro kada ti kažeš da nismo imali državu ,valjda nismo , valjda su na zasjedanju AVNOJA bili samo Srbi , to je vaša logika , mi stvarali JugoslavijuE zato ju i ne želimo, stvorite si ju opet , po opštinama kolko opština tolko republike pa možete raditi turnir u klikerima.
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 00:26   #112
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Dobro kada ti kažeš da nismo imali državu ,valjda nismo , valjda su na zasjedanju AVNOJA bili samo Srbi , to je vaša logika , mi stvarali JugoslavijuE zato ju i ne želimo, stvorite si ju opet , po opštinama kolko opština tolko republike pa možete raditi turnir u klikerima.
Pa YU je nastala malo pre AVNOJa zar ne. Posle WW1 I kad kažem mi mislim i na vas i sve ostale,
prelazna faza is offline  
Old 17.01.2011., 00:30   #113
Quote:
prelazna faza kaže: Pogledaj post
Pa YU je nastala malo pre AVNOJa zar ne. Posle WW1 I kad kažem mi mislim i na vas i sve ostale,
Nemojte više misliti na nas , kada ste god puno mislili netko od nas je najebao
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 00:32   #114
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Nemojte više misliti na nas , kada ste god puno mislili netko od nas je najebao
Pa ko i misli? Govorimo o raspadu SFRJ i onda ste i vi tu.
prelazna faza is offline  
Old 17.01.2011., 00:37   #115
Štrašno je ako neko godinama ne može razčistiti s prošlošću. A još ako nije bio sudionik iste.
dzo dinamitas is offline  
Old 17.01.2011., 00:37   #116
Quote:
prelazna faza kaže: Pogledaj post
Pa ko i misli? Govorimo o raspadu SFRJ i onda ste i vi tu.
Mi smo je dva puta sjebali , ne zato što smo destruktivni nego zato što nismo bili ravnopravni i tako smo se osječali , samo me nemoj pitati zašto , toga sam se natipkao po forumu.
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 00:38   #117
Quote:
dzo dinamitas kaže: Pogledaj post
Štrašno je ako neko godinama ne može razčistiti s prošlošću. A još ako nije bio sudionik iste.
Što znači sudionik?
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 00:40   #118
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Mi smo je dva puta sjebali , ne zato što smo destruktivni nego zato što nismo bili ravnopravni i tako smo se osječali , samo me nemoj pitati zašto , toga sam se natipkao po forumu.
SFRJ niste vi sjebali nego Tito Ustavom iz 1974-te. Vi ste samo iskoristili ustavno pravo.
prelazna faza is offline  
Old 17.01.2011., 00:42   #119
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Što znači sudionik?
Učesnik, svjedok..., a nije na vama suditi. Greška.
dzo dinamitas is offline  
Old 17.01.2011., 00:45   #120
Quote:
prelazna faza kaže: Pogledaj post
SFRJ niste vi sjebali nego Tito Ustavom iz 1974-te. Vi ste samo iskoristili ustavno pravo.
U pravu si nismo mi nego vi, vašom politikom unitarizma , Tito je još 1974. vizionarski shvatio što bi se moglo desiti , pa da to stvarno ne postane tamnica za Hrvate i Slovence dao je nalog da se u ustav ugradi ta odredba , geni su starog boljševika ipak nadjačali
franjo thahi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.