Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 12:16   #21
O povišenoj razini opasnih tvari bilo je na radio Splitu, što se tiče same sanacije, ja nju načelno podržavam. Samo želim istaknuti opasnosti, kao i sva sranja što su se dogadjala, npr dovoz smeća iz niza drugih gradova i općina, što su gradjani imali od toga? Valjda još smrada Tu su i ovi tkzv ekolozi, Zelena Dalmacija ili tako nešto? Predvodi ih lik pod imenom Lovro Rumora, ima 58 godina, sad ide na 10-eti ili 11-asti fax, nisam siguran ima li uopće ikakvog radnog staža? Ta skupina vucibatina, neradnika i muljatora su radili strašne probleme u vezi Lećavice, stalno šire netočne informacije, tj lažu, moralo se čak i angažirati zaštitare jer su pokušavali lažirati rezultate probnog bacanja boje, tj tili su sami baciti boju na mjesto na koje bi po njima to pokazalo da će izvor Jadra biti ugrožen. Istodobno ta bagra ne intesira se za Karepovac, kako je tu ljudima, a ne zanimaju ih niti brojna divlja odlagališta u Zagori na kojima ima svega, ono od igle do lokomotive, tj odbačenih automobila, klaoničkog otpada, šute, starif frižedera, televizora i sl. Ta odlagališta zaista ugrožavaju Jadro ali spomenutu bagru to ne zanima....
Nosonja_ is offline  
Old 10.01.2018., 10:57   #22
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Čitao sam dalje pa vidim da si streljanje popravio ali nemoj više.

Ti zasigurno znaš da je 60 milj kuna za sanaciju Karepovca Željko potrošio za zapadnu.
Znaš da je Baldi ma koji klaun bio jedini uspio sve imovinsko pravne odnose na Karepovcu riješit pa čak i zemljište ispod 100 metara škovaca.
Znaš također da je Mostov ministar doslovce ucjenjivao Split sa regionalnim centrom Lećevica.
Znaš vjerovatno da je Žele potpisao ugovore sa drugim lokalnim zajednicama na neodređeno odnosno do pune funkcije Lećevice i time prekinuo praksu potpisivanja godina za godinu.
Znaš vjerovatno da zadnjih najmanje 15 godina 45% odloženih škovaca nije proizvod spličanki i splićana ni njihovih gostiju nego drugih gradova i općina njih cca 20.
A sad se zapitaj kako je moguće da taj uopće dobije iti jedan glas na izborima.
To šta je HDZ osnovni i isključivi krivac neotvaranja regionalnog centra Laćevica već 15 godina radi čega se sada neki naši guše od smrada je također za priupitat kako i oni dobivaju glasove naših sugrađanki i sugrađana.

E sad jebi ga to konačno treba riješit a cijena je u smislu kvalitete života cca 1000 metara oko Karepvca ogromna ali na žalost više nema natrag.

Jadro?? Od momenta betoniranja onog krša u Dugopolju stvari sa Jadro su krenule prema lošem i pod hitno se mora na izvorištu napravit uređaj za pročišćavanje s time da se on morao napravit prije 10 godina a i za to krivnju snose političke strukture.

Glasajmo šta glasamo i imamo šta imamo a nemojmo razmišljat dugoročnije. Sad je kasno jer problem je enorman i u smislu vode i kvalitete zraka i više nema natrag ali je tragedija da će se to napravit i netko tko na to nema pravo će uzest političke poene.

Jesi li ikada imao osjećaj kako bacaš bisere pred svinje?
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 10.01.2018., 15:07   #23
Često.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 11.01.2018., 11:02   #24
Čitao sam da se ovaj smrad mogao izbjeći sa nekom pjenom koja se trebala polivati po gradilištu. Jer ovo je katastrofa. Ja ne znam kako ljudi žive u blizini Karepovca i u Solinu kad zapuše jugo. Smrad je doslovno kao da je netko izrigao. Taj kiseli i odvratni vonj sigurno nije dobar za zdravlje. Jasno je da se odlagalište mora i treba sanirati, ali mi je čudno da ne naprave nešto u vezi tog smrada dok se kopa. Pogotovo zato jer će se kopat 2 godine, a na 2 miseca.
Daario Nahar1s is offline  
Old 11.01.2018., 11:55   #25
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Čitao sam da se ovaj smrad mogao izbjeći sa nekom pjenom koja se trebala polivati po gradilištu.
Jesi čitao i kolika bi bila cijena polijevanja tolike površine?
Quote:
Jasno je da se odlagalište mora i treba sanirati...
Koliko se može shvatiti iz medija, uopće se ne radi o sanaciji.
Lord Byron is offline  
Old 11.01.2018., 12:04   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jesi čitao i kolika bi bila cijena polijevanja tolike površine?
Jel bitno? To je kao da gradiš nuklearnu elektranu, pa kažeš da nemaš novaca za betonski sarkofag, nego je bolje da se svi ozračimo. Radi se o golemim količinama teških metala u zraku + ko zna čega još. Otrovnih plinova...

Quote:
Koliko se može shvatiti iz medija, uopće se ne radi o sanaciji.
Radi, bit će tu na kraju veliki park.
Daario Nahar1s is offline  
Old 11.01.2018., 12:12   #27
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Radi se o golemim količinama teških metala u zraku + ko zna čega još. Otrovnih plinova...
Link? Ili "svi znamo da..."?

BTW, koja bi to pjena smanjila "ogromnu količinu teških metala i otrovnih plinova u zraku"? Što bi učinila s njima?

Naravno da je bitna cijena smanjenja smrada, sve dok se radi samo o smradu, tj. dok su mjerenja nedozvoljenih čestica u dozvoljenim granicama.
Lord Byron is offline  
Old 11.01.2018., 12:22   #28
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Link? Ili "svi znamo da..."?

BTW, koja bi to pjena smanjila "ogromnu količinu teških metala i otrovnih plinova u zraku"? Što bi učinila s njima?

Naravno da je bitna cijena smanjenja smrada, sve dok se radi samo o smradu, tj. dok su mjerenja nedozvoljenih čestica u dozvoljenim granicama.
Ma kakva mjerenja? Pa oni nisu do prije 3 dana niti postavili mjerač
Merkaptani na sebi nose svašta, uključujući i teške metale, a za njih su zabilježili veće koncetnracije.

Ne, nije samo smrad. To je takav smrad da zna samo par udisaja uzrokovat povraćanje. Odvratno je. A udahneš to kilometar od samog odlagališta. Siguran sam da to nije ništa dobro za ljudsko zdravlje.
Osim toga, zanimljiv je i podatak zavoda za javno zdravstvo, da je samo u Splitu epidemija prehlade, za razliku od ostatka Hrvatske di nisu zabilježena nikakva odstupanja od prosjeka. Zašto baš samo Split?

Pa čak i da je potpuno bezopasno sve, Split je grad koji živi od turizma. Siguran sam da će u proljetnim mjesecima biti odlično Koliki je trošak toga?
Daario Nahar1s is offline  
Old 11.01.2018., 13:02   #29
Sanacija to uopće nije jer da je sanacija onda se otpad dnevno ne bi dovozio na Karepovac nego u Lećevicu. Ovo je premještanje otpada sa jedne hrpe na drugu i stvaranja kasete za daljnje odlaganje uz kvalitetnu zaštitu od tog novog otpada.

Prema procjenama iz raznih studija godišnje se doveze otpada oko 130.000 tona a od toga je splitsko 55% a ostatak iz 19 gradova i općina. Jedna od studija http://www.lerotic.de/tematska_ST/KRP761-IR-0.pdf

Kasnimo sa sanacijom u bilo kojoj varjanti bar 10 godina i to matematički kaže da smo bez veze iskrcali 1.300.000 tona neselektiranog otpada na Karepovac.

Naravno bitno je bilo napravit šetnicu ispred svog hotela a to šta se gušimo u škovacama a sada u smradu nije važno i naravno nije važno šta su mnogi upozoravali upravo na ovaj scenarij jer bože moj šta oni znaju ili šta će nam oni govorit iz te i te stranke ili partije kad ja znam sve i ja sam-smo najpametniji.

O ovim nesposobnjakovićima i uhljebima http://rcco.hr/ ne želim više trošit tipkovnicu jer od 2005. godine kad su osnovani jedino smeće koje tamo imaju je ono koje su sami proizveli. Centar za gospodarenjem otpada u Lećevici a adresa društva je u Splitu jer bože moj šta bi se uhljebi zlopatili u Lećevici
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 11.01.2018., 13:15   #30
Pa zar ne zatvaraju odlagalište nakon svega toga?
Daario Nahar1s is offline  
Old 11.01.2018., 13:16   #31
Povećan broj prehlada uslijed teških metala u zraku?

Kako stojimo s chemtrailzima i ljudima gušterima?

Šetnica je donijela izbornu ne baš pobjedu, ali praktički vlast. Nije li upravo na područjima oko odlagališta Kerum pobijedio? I na forumu je bilo masu postova na temu jebo smeće važan je samo turizam.
Lord Byron is offline  
Old 11.01.2018., 13:19   #32
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Povećan broj prehlada uslijed teških metala u zraku?

Kako stojimo s chemtrailzima i ljudima gušterima?

Šetnica je donijela izbornu ne baš pobjedu, ali praktički vlast. Nije li upravo na područjima oko odlagališta Kerum pobijedio? I na forumu je bilo masu postova na temu jebo smeće važan je samo turizam.
enterovirusi se šire sa prljavštinom.
Daario Nahar1s is offline  
Old 11.01.2018., 17:34   #33
Jučer je padala kiša, što je s vodom? Navodno da jučer nije bila za uporabu mada sam je pija, danas???
Nosonja_ is offline  
Old 11.01.2018., 23:30   #34
na području od Omiša do Trogira nema niti jedna garaža/radiona/postrojenje/crnjak/firma koja reciklira papir. nema niti jedan pogon koji će prihavtit plastiku i granukirat je/reciklirat/napravit foliju ili niti/pređu. kod nas se škovace pribaca sa mista na misto da se ima di ostavljat nove škovace. ko tu koga jebe?
triba nastojat ovaj krški teren dobro izminirat i rastrest,pa ond sutra ćemo kopat gustirne, jer ovo Jadra šta imamo dok ga ne zaseremo nećemo imat mira. onda će bit pitanje ko je odgovoran. i baš me briga ko će bit odgovoran dok san ja žedan.
godinu dana rješavat će se čvor u Solinu (Merkator,Širina,Meterize,Građa). koliko je domaćega svita zaposleno, i zašto se željezo mora za to uvozit pored željezare koja ne radi. zašto se ne napravi betonska cesta,nego asfaltna.
karabin is offline  
Old 25.01.2018., 18:54   #35
https://www.slobodnadalmacija.hr/dal...vi-na-sanaciji

Amonijakje prilično otrovan
Nosonja_ is offline  
Old 25.01.2018., 20:44   #36
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Naravno bitno je bilo napravit šetnicu ispred svog hotela a to šta se gušimo u škovacama a sada u smradu nije važno i naravno nije važno šta su mnogi upozoravali upravo na ovaj scenarij jer bože moj šta oni znaju ili šta će nam oni govorit iz te i te stranke ili partije kad ja znam sve i ja sam-smo najpametniji.
i kad bi se netko usudija spomenit kod otvaranja zapadne obale da se nije tribala skucat lova da bi neko ima sređen komad obale isprid svog privatnog hotela, onda bi ga odma razapeli da je kontra napretka i uređenja grada itd.. pa su lipo svi pohrlili na dernek otvaranja.. i sad cmizdrenje zbog novonastale situacije, na kolektivnoj razini grada, dobili smo šta smo zaslužili..

čim se kod nas javi neko s trunkom zdravog razuma i logičkog razmišljanja taj je odma persona non grata i popljuva ga se da je dežurno grintalo, dite jugooficira sa splita 3 i šta sve ne.. a kad ka u ovom slučaju govna dođu do grla, onda ajme i kuku i svi su drugi krivi
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Old 25.01.2018., 22:26   #37
Znate li možda kojim postupkom je novac za Karepovac prebačen na izgradnju zapadne obale?

Malo mi je nejasan taj postupak, a nisam detaljno ni pratija jer nisam iz Splita nego iz metropole pokraj Splita (Kaštela ). Ako se to može tako lako napraviti (bez legalnih posljedica), zašto stati samo na 60 milijuna kn?
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Old 26.01.2018., 00:47   #38
Quote:
Vautrin kaže: Pogledaj post
Znate li možda kojim postupkom je novac za Karepovac prebačen na izgradnju zapadne obale?

Malo mi je nejasan taj postupak, a nisam detaljno ni pratija jer nisam iz Splita nego iz metropole pokraj Splita (Kaštela ). Ako se to može tako lako napraviti (bez legalnih posljedica), zašto stati samo na 60 milijuna kn?
Političkom odlukom možeš šta te volja a odgovarat nećeš.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 26.01.2018., 08:05   #39
Baš me veseli što moj kvart sada ima sasvim primjereno ime - Smrdečac.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 26.01.2018., 10:08   #40
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Baš me veseli što moj kvart sada ima sasvim primjereno ime - Smrdečac.
Alsi ti isplita????
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.