Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 23:49   #161
Što se istoka grada tiče, vjerujem da će se i tu stvari početi mijenjati u doglednoj budućnosti. Ne zbog neke genijalne vlasti, već zbog "sile prilika". Poluotok je praktički urbaniziran koliko može biti izuzev nevelikih parcela koje se siluju. S obzirom na okruženost morem, istok je prirodan smjer (i jedini pravi) u kojem će se Split razvijati. Nekretnina kronično fali i potražnja može samo rasti, a na istoku ima prostora da se grade te vjerujem da će ozbiljna stanogradnja, a pritom ne mislim na obiteljske trokatnice za tri generacije plemena, kad-tad tamo uhvatiti zamaha pa da se i to konačno urbanizira. POS-ovi stanovi na Kili su nekakav zametak toga i IMHO putokaz kakva stanogradnja treba biti u Splitu (gradnja u visinu). Također mislim da bi istok grada trebao poprimiti poprilično drugu dimenziju sanacijom Karepovca jer će se osloboditi velike parcele oko odlagališta koje su dušu dale za stotine stanova i druge sadržaje. Samo odlagalište bi po uzoru na slične primjere u svijetu pozelenio i dio priveo nekoj sportskoj svrsi koja se može graditi na takvoj vrsti zemljišta. Npr. Hajdukov kamp koji klubu kronično nedostaje a adekvatno zemljište se teško nalazi.

Slični tržišni mehanizmi bi mogli jednog dana (u dalekoj budućnosti) presuditi i divljim kvartovima, jel', ako već neće bageri jer su legalizirani. Onog trenutka kada investitorima postane isplativo kupovati ta "sela" i na njihovom mjestu graditi stanove, onda će i ti dijelovi grada izgledati - kao grad.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Inače, koji je po vama najbolji kvart za obiteljski život te koji je "best buy"?
Spinut. Ne znam koliko je best buy s obzirom na cijenu jer su svugdje otišle u nebesa ali po svemu ostalome mi jest. Širi centar grada, plaže blizu, Marjan blizu, lučica blizu, Poljud blizu, srednje škole blizu, urbanistički uredan, ima zelenila...
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 22.02.2018., 23:59   #162
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ček, šta fali Ravnin Njivama? Od Prometove Garaže do škole sve je lipo urbanizirano i nema traga od ovih favela ka na Brdima ili Neslanovcu.
Ravne Njive su vrhunski napravljene, do škole

Ovo dalje prema Neslanovcu je ...

samo bager

Al Brda (Brda, Neslanovac i Ravne Njive) su u biti odličan dio grada za živit. Živim tu odnedavno i u usporedbi s većinom kvartova odlični su.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Inače, koji je po vama najbolji kvart za obiteljski život te koji je "best buy"?
Po meni eto brda

Dvi škole (jedna s cjelodnevnim programom, a druga puca na to + ravne njive glase za jednu od kvalitetnijih osnovnih škola u gradu), zelenilo, tereni, sportski klubovi, nema problema s parkingom (šta eto recimo 90% kvartova ima), dva velika supermarketa, pošta, ambulanta, banka, pazarić, trafike i dućani na svakom koraku itd itd
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 23.02.2018., 00:18   #163
Nemojte mi u Spinut ima nas dovoljno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 23.02.2018., 06:36   #164
Potpis na Spinut, uz zadnjih godina jednu od najboljih i najaktivnijih ekipa u gradskom kotaru. Svaka im čast. Dobro je napisa jedan na FBu kotara, ko Amiši smo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 23.02.2018., 09:05   #165
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Inače, koji je po vama najbolji kvart za obiteljski život te koji je "best buy"?
best buy reka bi čak kman...cijene su još relativno niske u odnosu na recimo blatine trstenik žnjan...a kvart je već u širem centru...to je stariji kvart znači zgrade su kvalitetne, kvart ima sve sadržaje na koje se onda mislilo, od ambulante škole vrtića igrališta par zelenih površina i tako...jedino šta ga prati onaj loš glas iz 90 tih i početka 2000...

za obiteljski život...split nije toliki grad da ima neki rezidencijski dio ili nešto slično di se ljudi sele kad dobiju dicu...ali u svakom slučaju kvart od prije 90 godine
simpatizer is offline  
Old 23.02.2018., 09:21   #166
Spinut je (doduše svaki kvart je) jedino zeznut za parking ako ne plaćaš Hvidri garažu, al 290kn mjesečno je ok (ni 10kn dnevno) za to da imaš siguran parking, ne lutaš po kvartu, auto ti je zaštićeno od kiše i udaraca.
tiluriumm is offline  
Old 23.02.2018., 14:52   #167
Sad ćemo se riješit Karepovca
Quote:
Splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban ovih dana izmijenio je većinu članova Nadzornog odbora 'Regionalnog centra čistog okoliša' (RCCO), javne tvrtke zadužene za izgradnju Centra za gospodarenje otpadom u Lećevici - ključnog za dugoročno rješavanje problema otpada u cijeloj županiji. U tjednima uoči raspisivanja javnog natječaja za njegovu izgradnju, projekt vrijedan oko 72 milijuna eura nadzirat će 69-godišnji umirovljeni vozač autobusa
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180223

Andro odmah zabrani dovoz smeća iz 20 gradova i općina koje čine 48% svog smeća na Karepovcu pa kad se već gušimo mi nek se u smeću guše i oni.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 23.02.2018. at 15:20.
Cuka is offline  
Old 23.02.2018., 15:32   #168
Quote:
simpatizer kaže: Pogledaj post
best buy reka bi čak kman...cijene su još relativno niske u odnosu na recimo blatine trstenik žnjan...a kvart je već u širem centru...to je stariji kvart znači zgrade su kvalitetne, kvart ima sve sadržaje na koje se onda mislilo, od ambulante škole vrtića igrališta par zelenih površina i tako...jedino šta ga prati onaj loš glas iz 90 tih i početka 2000...

za obiteljski život...split nije toliki grad da ima neki rezidencijski dio ili nešto slično di se ljudi sele kad dobiju dicu...ali u svakom slučaju kvart od prije 90 godine

Slazen se za Kman, Spinut mi je ipak stepenica ispod. Prvenstveno jer mi se cini nabijen cili, a ne volin takve kvartove pa osim lokacije nema nista privlacno mi tamo.
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 23.02.2018., 22:09   #169
Quote:
frane mafia kaže: Pogledaj post
Ravne Njive su vrhunski napravljene, do škole

Ovo dalje prema Neslanovcu je ...

samo bager

Al Brda (Brda, Neslanovac i Ravne Njive) su u biti odličan dio grada za živit. Živim tu odnedavno i u usporedbi s većinom kvartova odlični su.



Po meni eto brda

Dvi škole (jedna s cjelodnevnim programom, a druga puca na to + ravne njive glase za jednu od kvalitetnijih osnovnih škola u gradu), zelenilo, tereni, sportski klubovi, nema problema s parkingom (šta eto recimo 90% kvartova ima), dva velika supermarketa, pošta, ambulanta, banka, pazarić, trafike i dućani na svakom koraku itd itd
Pa e, meni su eto Ravne Njive upale u uzi odabir. Imaju sve sta si nabroja u krugu od 300 m pjehimice, a cijene su jos relativno povoljne. Minus je sta su stanovi uglavnon mali, a i zgrade su bez lifta.

Sta se Brda tice, ja originalno sa Brda i mladost tamo proveja i cila mi familija tamo, al vise od gadosti ne mogu gledat one metastaze u onome redu iza Agave. Prije su baren one poprecne ulice - Triljska, Vrlicak i sl. bile uredne, imale male prizemne kucice uvucene u zelenilo. Danas to sve metastaziralo na 3 kata, prosirilo se do ruba parcele, gledaju jedan drugome u kondut. Ma mrsh...

Zato su Ravne Njive gemza. Blizu ti i Knaufland i pazaric na Brdima

E da, koji su to sporcki klubovi na Ravnin Njivan? Zanima me zbog dice.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 23.02.2018., 22:18   #170
Quote:
simpatizer kaže: Pogledaj post
best buy reka bi čak kman...cijene su još relativno niske u odnosu na recimo blatine trstenik žnjan...
Tražene cijene na Njuškalu su 2000€

Što onda traže u ovim drugim kvartovima? Bubrege? Najmlađu kćer?
Lord Byron is offline  
Old 23.02.2018., 22:19   #171
Neko misljenje za Blatine?

Osin misec dana provedenih na Firulama, u zivotu nisan na juznoj strani Splita proveja vise od par uri u komadu (i to najvise u O'Hare )(aj dobro, i na Znjanu, al to se nisan kupa )
Blatine mi se pare OK, sve je blizu, cak i plaze, al kazen, neman pojma o kvartovima s juzne strane Splita kakvi su za zivit.

Isto tako u igri je i Mrtojak i Trstenik, al drugi red od mora (Papandopulova), jer se za prvi red nema love
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 23.02.2018., 22:27   #172
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tražene cijene na Njuškalu su 2000€

Što onda traže u ovim drugim kvartovima? Bubrege? Najmlađu kćer?
Di je 2000? Kman?
Ma ima i jeftinijih, masu. Ja san nekidan nasa jedan fantasticno uredjen stan na Kmanu, pa je bija ispod 2000.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 23.02.2018., 22:35   #173
Govorim o manjim stanovima. Sve po 2000.
Lord Byron is offline  
Old 23.02.2018., 22:44   #174
Spinut je ajme...pogotovo onaj dio nasuprot Poljuda.. šta zbog Hajduka i najviše podzemnih voda. Ne bi tamo živila ni da mi je besplatno.
O klimi i vječnoj vlagi zbog blizine Marjana isto bi se dalo, a u Jobovoj zgrade puna gaštrapani...znam po prijateljici.
BBC drama is offline  
Old 23.02.2018., 23:01   #175
A da malo oćiste portun, drvarnice pa i stanove i usput da zovu Cian jer to ne bi bilo loše a pdzemne vode u Spinutu se odnose samo na na jedan Kineski.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 24.02.2018., 01:28   #176
Sta bi onda rekli stanovnici dalmatinske zagore ispod cijih nogu proticu vode prije nego izbiju kao vrelo Zrmanje, Krke, Jadra, Zrnovnice, Cetine...?

Kakve crne podzemne vode bokte, cili Split lezi na nekin podzemnin vodama. Od Zente (ukljucujuci i Zentu) do Stobreca, prije nego je Rojs nasuja ono sranje su potoci izbijali svaki 20 m (zato se u Zenti nakuplja travuljina po dnu i konopima o brodova). To je normalna stvar u prirodi. Podzemne vode naime.
Isto tako Spinut nije samo Marjan, Spinut je i Kineski Zid i Karamanova, di tamo ima vlage? Pogotovo na 20. katu? Veci je utjecaj ozonskih rupa na gornjin katovima nego podzemnih voda. To su bapske price.
Isto tako klima u Spinutu je identicna klimi u ostatku Splita. Nema Marjan nikakav utjecaj na nju, osim u onin ulicama koje direktno ulaze u Marjan. A to je sve skupa 3 ulice. Mada Spinut generalno i u ostalin ulicama zimi izgleda mracno, hladno i vlazno. Al to je samo dojam, ponajprije zbog puno zelenih povrsina.

Spinut meni u jednu ruku je atraktivan a u drugu i nije. Blizu su skole, sportski klubovi koji su mi zanimljivi (Gusar, Labud), a u drugu ruku centar grada izumire i sad za svaku vecu obiteljsku spizu moras potegnit dalje od Spinuta, tj. sidat u auto isto ka da si i u Solinu. Tj. ako oces u Konzuma, Knauflanda ili ove vece ducane, njih nema u Spinutu ni u blizini (barem mi nije poznato). Nekako se kroz maglu sican da je Lidl prisutan u onoj novoj zgradi.
Ako os kupit postole vise se nemos zaletit u Planike ili u Bosansku, nego moras potegnit do CC1 ili Mall of Split. Tako da...nije vise ni Spinut sta je bija.
Sta se lucice tice, Spinut mi je odgovara dok mi je brod bija na Mornara, medjutim vise nije.
Al dobro dodje za prosetat se do lucice. Kako me stari jos sedandesetih godina naucija, nema bolje relaksacije od setnje lucicon i gledanja brodova. I skidanja ideja kako sklepat svoju ruzinu o broda

Kad smo secirali Spinut red bi bija da se dotaknemo Meja. Tamo ne bi zivija ni da mi poklone kucu. Proda bi je automacki ko automacki mjenjac.
Za svaku glupost tribas sidat u auto i di god krenija triba ti najmanje 45 minuta do bilo kojega dila grada kroz onaj tunel. Prolazit kroz tunel nekoliko puta dnevno, mislin da bi izludija za misec dana. Bija san jedanput radija ka dostavljac pa san to mora prirodon posla, te su Meje brate izolirane gore nego Srinjine. Ne znan po cemu je to neki elitni kvart. Bacvice su deset puta bolje. Sa Baca ti triba 5 minuta pjeske do Rive i 5 minuta pjeske do Bolnice ili 10 minuta do Prime 3.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 01:35   #177
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Govorim o manjim stanovima. Sve po 2000.
Pa mali stanovi su svugdi po 2000. To je uvik bilo tako. Najjeftiniji su ogromni stanovi od priko 100 kvadrata. Tj. najjeftiniji po metru.


Problem je u Splitu sta se i rupe velikih kvadratura po splitskin favelama cijene po 2000 kvadrata, pa imas kuce (betonske barake, pop-art arhitektura), 3 etaze po 100 kvadrata, metar puta 2000 jednako 600 000...
Za tu cifru odes na Azurnu Obalu kupit kucu i jos ti ostane. A ne zivit na Kamenu ili Sirobuji di mi svaka bura donosi kese sa Karepovca, a svaki susid iz svoga konduta gleda u moj pijat na stolu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 01:36   #178
Lidl u srid Spinuta i u Lori di su i Plodine i pari da san popizdija ić di dalje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 24.02.2018., 01:44   #179
Ti si jedan od onih sta in je sve iza Opcine vlaska?

Uostalon i do Lore ti triba auto. Ili bice vuces 10 kesa spize u rukama do Spinuta?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 01:52   #180
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti si jedan od onih sta in je sve iza Opcine vlaska?

Uostalon i do Lore ti triba auto. Ili bice vuces 10 kesa spize u rukama do Spinuta?
Ne nego iza Higjenskog.

Pa ti si me posla u Kauflanda a ja neću jer iman bliže a kako si postole spomenia valjda ima koje i u Jokera.

Uglavnom svaki kvart ima neke svoje dobre strane, aj dobro ne baš svaki, i stvar je i navike i potribe a u nekin varjantama i mogućnosti a šta se mene tiče iz Spinuta se nisan nikad maka i neću.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.