Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2008., 17:44   #41
Ja bih ipak rekao da to stoji za American Kennel Club...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 18:39   #42
Pa onda je pekinezer!

Ako misliš nabavit psa, prouči karakteristike, sklonosti, ponašanje, temperament pasmine. Tibetanac i pekinezer su nebo i zemlja, čak i izgledom kad odrastu, iako očito sliče kad su mali. Ne kupuj psa samo prema fizičkom izgledu, a pogotovo ne po izgledu štenca te pasmine. Ipak je štenac samo koji mjesec.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 22:22   #43
definitivno mješanac pikinezera, i preslatki je
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 23:08   #44
Možda...?

Neznam točno, ali mislim da bi to mogao biti križanac westija i još nekog nižeg psa. Ako te bilo tko pita, reci samo mješanac westija.
Iako i ja sumnjam i na pudlu, ali neznam baš, može to biti i neki od prije križan pas! :S
Ovak - to ti je mješanac westija, dendi dinmonta i male ili srednje pudle!
ETO
Pozz!! Nadam se da sam pomogla!! CIAO
Sweetlolly11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 17:41   #45
ajde čitaj datume ...

i nema pudle u ovoj preslatkoj kujici...po čemu svi zaključuju da ima pudle u njoj a ja koja imam 2 pudle ne vidim nitijedno pudlovsko obilježje ...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 02:23   #46
Pasmina?

Pozdrav svima

Zanima me dali mi moze netko odgovoriti koja je ovo pasmina.

hvala unaprijed.

ciao
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	wallpaper_15951.jpg‎
Views:	157
Size:	8.4 KB
ID:	5431  
veseli0x is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 08:14   #47
Quote:
veseli0x kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Zanima me dali mi moze netko odgovoriti koja je ovo pasmina.

hvala unaprijed.

ciao
australski ovčar. bar mislim. sumnjam da je govedarski ima mi premucastu dlaku. a mogao i biti i Koolie
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:33   #48
Da ne otvaram novu temu. Moze li mi netko reci koja bi ova pasmina bila? Meni lici na bichona havanezra, ali nisam bas sigurna....

__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:45   #49
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
australski ovčar. bar mislim. sumnjam da je govedarski ima mi premucastu dlaku. a mogao i biti i Koolie
Da, koolie, ono, pun ih je Zagreb vjerojatno nešto u tipu ACD-a, možda američki uzgoj, njihovi heeleri su sve samo ne heeleri.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:25   #50
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Da, koolie, ono, pun ih je Zagreb vjerojatno nešto u tipu ACD-a, možda američki uzgoj, njihovi heeleri su sve samo ne heeleri.
Čista vodica se malo zamutila, ha?
Nađe neko sliku pesa na netu zakelji ju i pita koja je pasmina a ti odmah skočiš i vrisneš da njih nema u Zegeu. Pa ko kaže da je ovaj iz Zegea???

Eto, ja rekoh koji bi mogli biti, a sad jesu iz Zabrega ili iz Toowoombe, ni bitno, ne?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:30   #51
A meni nitko nece odgovoriti? Ja nisam nasla sliku na netu pa bezveze nakeljila nego pitam jer kupujemo psa. Havanezer je jedna od opcija. No ovo cudo u rukama ove zene je preslatko pa pitam...
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 02:27   #52
Quote:
Collien kaže: Pogledaj post
A meni nitko nece odgovoriti? Ja nisam nasla sliku na netu pa bezveze nakeljila nego pitam jer kupujemo psa. Havanezer je jedna od opcija. No ovo cudo u rukama ove zene je preslatko pa pitam...
Liči mi na ovog



To je Dandie Dinmont Terrier
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:46   #53
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
australski ovčar. bar mislim. sumnjam da je govedarski ima mi premucastu dlaku. a mogao i biti i Koolie
Hvala na odgovoru. googlao sam ove dvije pasmine. Po slici nekako mi najblize baca na koolie-a. E sada me zanima dali zna netko neki link ili broj telefona gdje bi se moglo detaljnije raspitati i nabaviti koolie-a? Sumnjam da postoji uzgajivacnica u HR, ali ako netko zna nekoga tko ga ima zahvaljujem na informaciji.

Pronasao sam dosta linkova u svezi kupnje te pasmine, ali svi su pretezito locirani u Australiji. Gledajuci s financijske strane, sama avio karta dojde vise od samog psa. Ali ako ima nesto slicno u blizem inozemstvu odmah ga dovodim kuci. Polazem nadu da ima barem jedna uzgajivacnica, pa makar u Engleskoj.

Zahvaljujem na svakoj informaciji.

pozdrav
veseli0x is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 07:33   #54
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Čista vodica se malo zamutila, ha?
Nađe neko sliku pesa na netu zakelji ju i pita koja je pasmina a ti odmah skočiš i vrisneš da njih nema u Zegeu. Pa ko kaže da je ovaj iz Zegea???

Eto, ja rekoh koji bi mogli biti, a sad jesu iz Zabrega ili iz Toowoombe, ni bitno, ne?
A možda je iz Wagga Wagga? Pa ne moraš se odmah vrijeđati, samo sam htio reći da su šanse za takvo što u HR prilično mizerne, pa s tim ćeš se složiti, NE?

Veseli0X, što se tiče kooliea, bojim se da ti je to mission impossible u Evropi, jer ih FCI ne priznaje, tako da sumnjam da ih netko uzgaja, barem koliko ja znam. Nisam čak siguran da ih priznaje ni ANKC, tako da... ako te zanimaju australski govedarski psi u Evropi, javi se na privat.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:55   #55
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
A možda je iz Wagga Wagga? Pa ne moraš se odmah vrijeđati, samo sam htio reći da su šanse za takvo što u HR prilično mizerne, pa s tim ćeš se složiti, NE?

Veseli0X, što se tiče kooliea, bojim se da ti je to mission impossible u Evropi, jer ih FCI ne priznaje, tako da sumnjam da ih netko uzgaja, barem koliko ja znam. Nisam čak siguran da ih priznaje ni ANKC, tako da... ako te zanimaju australski govedarski psi u Evropi, javi se na privat.
Eeee viš, VogaVoga bi mogla bit. Ma kaj bi se vređala.

Znam da ih nema tu, čak sam i dole vidjela samo nekoliko njih, nisu baš popjular. Al čekaj, kaj se oni ne zovu punim imenom German koolie? Zakaj German, pobogu ak su iz Ostrelje? I iskreno, nisu mi baš nešto, znala sam žensku koja je imala dva u Sydneyu. Tak, OK su, not my cup of tea. enivej, ja bi si rađe govedara uzela ako bi birala, oni su mi super i po karakteru i sve to... mejbi van dej... iako preferiram najviše ogromne i dlakave. Pse, naravno, da ti nebi nekaj drugog na pamet palo Clear...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:21   #56
Traži se pasmina...

Frend ima psa koji izgleda ovako:

http://img247.imageshack.us/img247/4568/peskw6.jpg

E sad, pretpostavljam da je ovo na slici nešto u stilu šteneta jazavčara (ili možda griješim?), al pas od frenda izgleda kao na slici i u odraslom stanju. Ni on ne zna kaj je njegov pas..
Pa me uglavnom zanima jel postoji autohtona vrsta koja izgleda tako ili je riječ o mješancu?

Puno hvala!
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 27.11.2008. at 21:17. Reason: Prevelika slika pretvorena u link
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:08   #57
Autohtona pasmina nije. Autohtono znači izvorno, a to jazavčar nije
Ovo je štene kratkodlakog jazavčara. Imaš i dugodlaki.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:47   #58
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Autohtona pasmina nije. Autohtono znači izvorno, a to jazavčar nije
Ovo je štene kratkodlakog jazavčara. Imaš i dugodlaki.
My bad.

Ono kaj mene zanima je: jel postoji pasmina koja kad odraste izgleda kao ovaj mali na slici?
Ili mora da je mješanac?

p.s. jelda da je sladak?
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:03   #59
Uopće nije sladak nego presladak!

Kak si mogao napisat da je samo sladak!!!
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:47   #60
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Uopće nije sladak nego presladak!

Kak si mogao napisat da je samo sladak!!!
Ma tipfeller.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.