Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2008., 18:51   #21
kaj nitko ne korisri scalibor? nadala sam se da cu cuti neka tudja iskustva...

peta25, rijetko slusa kad je bez lajne vani, isto je nemoguc, ali zato se vani uvijek igramo, loptamo, tak da ga s necim zaokupim. ta loptica njegova cvili i to je jedino na kaj se odaziva, naravno jer se radi o igri.
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 19:29   #22
Koja je razlika između običnog Frontlinea i tog combo?Ja svom psu stavljam frontline ampulice.Veterinar mi je rekao da krpelja nema samo kad je jako,jako hladno i kad je jako vruće,al praktički ih ima cijelu godinu
tinna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 19:58   #23
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
frontline se stavlja svakih mjesec i pol a advantix djeluje mjesec dana.inace krpelja ima i po zimi.moja susjeda je u 12 mj.prosle god.(2006) bila na sljemenu sa retriverom i isto je mislila nema krpelja po zimi ali eto...pas se vratio sa krpeljom doma.poslije sam malo citala i pise da krpelja ima kada je temp.od 0 stupnjeva na dalje.znaci nema ih samo ispod 0. ali mislim da ih ipak ima dosta manje nego u odnosu na proljece,ljeto pa je ok.samo ogrlica.
e pa ljudi iz kvarta su svom pesu zaboravili staviti frontline svega 4 dana, znači prošlo je 34 dana od zadnje ampule i taj 34 dan je pas pobrao krpelja i dobio piroplazmozu. To se dogodilo sad prije 3 tjedna, tako da toliko o frontline i mjesec i pol dana zaštite. Ja stavljam svaka 4 tjedna, a nakon ovog događaja rekao sam da ću stavljat i svakih 25 dana. netko je spomenuo scalibur ogrlicu. čuo sam sve pozitivno o njoj, ali najbolje ju je kombinirat sa ampulama. znači ogrlicu pas ima konstatno + ampula svaka 4 tjedna.
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 00:42   #24
Quote:
ossa_ossy kaže: Pogledaj post
e pa ljudi iz kvarta su svom pesu zaboravili staviti frontline svega 4 dana, znači prošlo je 34 dana od zadnje ampule i taj 34 dan je pas pobrao krpelja i dobio piroplazmozu. To se dogodilo sad prije 3 tjedna, tako da toliko o frontline i mjesec i pol dana zaštite. Ja stavljam svaka 4 tjedna, a nakon ovog događaja rekao sam da ću stavljat i svakih 25 dana. netko je spomenuo scalibur ogrlicu. čuo sam sve pozitivno o njoj, ali najbolje ju je kombinirat sa ampulama. znači ogrlicu pas ima konstatno + ampula svaka 4 tjedna.

ma nema ti to veze,nemoj tako cesto stavljati.to je cisti otrov! pas je dobio piroplazmu zato jer nema sto posto ucinkovite zastita od krpelja,NE POSTOJI!
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 12:04   #25
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
ma nema ti to veze,nemoj tako cesto stavljati.to je cisti otrov! pas je dobio piroplazmu zato jer nema sto posto ucinkovite zastita od krpelja,NE POSTOJI!

pa preoporuka veterinara (barem onog kod kojeg idem), a također i na pakiranju frontline-a piše da se tretira jednom mjesečno. BTW psa tretiram cijelu godinu i nemam ama baš nikakakvi problema, od kože, prhutanja, dlake, sjaja ili bilo kakvih drugih simpotoma koji bi ukazivali da nešto sa psom nije uredu. Također poznam masu ljudi koji u zadnjih par godina redovito tretiraju svoje pse sa ampulama i nemaju nikakvih problema.

ponavaljam, ampula nije 100% zaštita ali je puno bolja od nikave, a također je i bolja ona zaštita koja stavi jendom mjesečno od one koja se stavlja svaka 2-3, pa vi sad procijenite.
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 15:38   #26
Quote:
ossa_ossy kaže: Pogledaj post
e pa ljudi iz kvarta su svom pesu zaboravili staviti frontline svega 4 dana, znači prošlo je 34 dana od zadnje ampule i taj 34 dan je pas pobrao krpelja i dobio piroplazmozu. To se dogodilo sad prije 3 tjedna, tako da toliko o frontline i mjesec i pol dana zaštite. Ja stavljam svaka 4 tjedna, a nakon ovog događaja rekao sam da ću stavljat i svakih 25 dana. netko je spomenuo scalibur ogrlicu. čuo sam sve pozitivno o njoj, ali najbolje ju je kombinirat sa ampulama. znači ogrlicu pas ima konstatno + ampula svaka 4 tjedna.
Gle, kod piroplazmoze ti ne pomaže niš nažalost, prema onome što sam ja saznala. Psa koji je zaštićen Frontelineom ili nečim sličnim će krpelji isto ugristi, ali će odmah otpustiti. Taj ugriz je dovoljan da prenese piroplazmozu. Jednostavno, piroplazmoza je ruski rulet.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:20   #27
Ovo je netočno. Piroplazmoza se neće odmah prenijeti po ubodu krpelja, što više, trba mu nekoliko sati za to po ubodu i uvijek ima dovoljno vremena da se krpelj izvadi nakon šetnje i ako se uhvati i da sve prođe uredu. Stoga, treba koristiti zaštitu i treba pregledavati psa nakon šetnje i otkloniti eventualne krpelje i to je tada 100% -tna zaštita
Ako vam išta znači, pse imamo cijeli život i nikad se niti jednom od njih nije dogodila prioplazmoza, nadam se da nikad ni neće
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 20:54   #28
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Ovo je netočno. Piroplazmoza se neće odmah prenijeti po ubodu krpelja, što više, trba mu nekoliko sati za to po ubodu i uvijek ima dovoljno vremena da se krpelj izvadi nakon šetnje i ako se uhvati i da sve prođe uredu. Stoga, treba koristiti zaštitu i treba pregledavati psa nakon šetnje i otkloniti eventualne krpelje i to je tada 100% -tna zaštita
Ako vam išta znači, pse imamo cijeli život i nikad se niti jednom od njih nije dogodila prioplazmoza, nadam se da nikad ni neće
potpuno se slažem jer sam i ja i čuo i pročitao da pas da dobije piroplazmozu treba nekoliko sati proć da bi se zarazio, a još bi dodao da kad se krpelj zapikne na ampulom tretiranog psa ugine, jer se otruje u vrlo kratkom vremenu, te sam otpadne ili ostane osušen na mjestu uboda te je dovoljno da ga se samo dotakne da bi otpao.
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 13:00   #29
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Ovo je netočno. Piroplazmoza se neće odmah prenijeti po ubodu krpelja, što više, trba mu nekoliko sati za to po ubodu i uvijek ima dovoljno vremena da se krpelj izvadi nakon šetnje i ako se uhvati i da sve prođe uredu. Stoga, treba koristiti zaštitu i treba pregledavati psa nakon šetnje i otkloniti eventualne krpelje i to je tada 100% -tna zaštita
Ako vam išta znači, pse imamo cijeli život i nikad se niti jednom od njih nije dogodila prioplazmoza, nadam se da nikad ni neće
A ovo tvoje je otprilike točno koliko i to da AB pilule štite od trudnoće 100%. Šit hepns, nažalost. Osobno znam za slučajeve gdje su psi redovito bili tretirani i "zaštićeni" pa su dobili piroplazmozu. Možda šanse jesu umanjene, ali postoje.
Da ne bi bilo zabune, obavezno štitite pse.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 03:37   #30
Dobro kojim jezikom ja pišem ?
Napisala sam valjda 600 puta da psa treba tretirati sredstvima protiv parazita i obavezno preledavati nakon šetnje i da je jedino tako siguran , a to piše i u citatu koji je istaknut
Za zaštitu od trudnoće ne bih ulazila u raspravu tog tipa ovdje jer nema nikakve veze s temom, baš nikakve
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:16   #31
Ja koristim jednu od ovih dviju amupla







i opet je moja bijela kujica imala krpelja...
koga smo odmah po povratku iz sume izvadili
i nista se nije desilo....

mi svoje curke i zalijevaom ovim amuplama
i Boga mi svaki put (ljeti, naravno) kad se vrate iz sume ili duboke trave
predledamo detaljno... u stvari ja i "prepipam" crnu kujicu
jer na njoj je tesko vidjeti bilo sto...


__________________
Boze, daj mi snage da promijenim ono što mogu promijeniti.Boze, daj mi strpljenja da prihvatim ono što ne mogu promijeniti.
I, daj mi mudrosti da razlikujem to dvoje.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=9...&postcount=404
StellaNova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:52   #32
Advantix i Frontline nisu repelenti tj. ne odbijaju krpelje, nego djeluju kroz kožu psa ili mačke, te krpelj koji se zakači ugiba odmah nakon ugriza i ne stigne ispustiti "slinu" preko koje prenose bolesti i zaraze životinju. Kao što je netko već rekao, ili otpadnu sami ili ih nađete sasušene kako vise sa kože. Treba ih stavljati redovito, odnosno svaka 4 tjedna i ne morate se brinuti.
Killtix i slične ogrlice [B]JESU[B] repelenti i djeluju na principu da odbijaju krpelje mirisom. Navodno su isto efikasne, ali ne znam točno koji im je vremenski rok, a i Frontline i Advantix mi djeluju sigurnije.
__________________
...i ja se isto svemu čudim...
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:37   #33
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Dobro kojim jezikom ja pišem ?
Napisala sam valjda 600 puta da psa treba tretirati sredstvima protiv parazita i obavezno preledavati nakon šetnje i da je jedino tako siguran , a to piše i u citatu koji je istaknut
Za zaštitu od trudnoće ne bih ulazila u raspravu tog tipa ovdje jer nema nikakve veze s temom, baš nikakve
Sorry ali ja ne vidim koji dio moje priče ti nisi skužila
Što se tiče AB pilsa, mislim da je moje aludiranje i analogija bila više nego jasna

Dakle, da rezimiram svoj stav: štitite pse, umanjiti ćete šansu da pobere piroplazmozu, ali ona je bez obzira na zaštitu ipak moguća, iako rjeđe.

Kužimo se sad?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 10:37   #34
pitanje za vlasnike mačaka-što im stavljate od ampula?
tražim nešto što djelije i na krpelje i buhe i ušne parazite i gliste (tražim nemoguće jelda?)
jel postoji takva univerzalna ampula? ako ne, što bih mogla kombinirati?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:55   #35
Sa Frontlineom na sebi pas mi je dobio piroplazmozu od ogromnog krpelja ne sebi i zamalo uginuo. Otkad stavljam Advantix ne vidim više nijednog jedinog krpelja. Veterinar mi je preporučio u razdoblju od 4. do 6. mjeseca stavljati ga svaka tri tjedna, ne rjeđe od toa.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:36   #36
Moji psi,slobodno žive na dvorištu gdje ima trave i bilja,već godinama su zaštićeni obićnim Herba ogrlicama,koje mijenjam redovito svaka 4 mj.Do sada niti na jednom nisam uočila krpelje.Očito da ih miris odbija!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:38   #37
Ja sam svom mačku neki dan stavila frontline combo. Vidjet ćemo.
anchy_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:04   #38
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Advantix i Frontline nisu repelenti
Advantix je.
Netko je pitao koja je razlika izmedju obicnog frontlinea, F. Combo.

F combo pored fipronila ima i (s) metoprene koji sprijecava razvoj buha iz larve i pupe, odnosno usmrcuje ih dok su u tom stadiju.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:29   #39
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Moji psi,slobodno žive na dvorištu gdje ima trave i bilja,već godinama su zaštićeni obićnim Herba ogrlicama,koje mijenjam redovito svaka 4 mj.Do sada niti na jednom nisam uočila krpelje.Očito da ih miris odbija!
Kakve su to Herba ogrlice? I gdje ih se može nabaviti?

Ja sam koristila biljne ogrlice Trixie i trajanje im je bilo 8 tjedana. Međutim, buhice nisu znale za ovih 8 tjedana pa su se naselile na moju pasicu već u petom tjednu nošenja ogrlice. Srećom da nije naletjela na krpelja.

Sada koristim trostruku zaštitu

1) Frontline combo - svaki mjesec
2) Skudo privjesak - svakih 8 mjeseci (je l' ga još netko koristi?)
3) Trixie biljnu ogrlicu svakih 8 tjedana od travnja do listopada

Ova tri sredstva ne djeluju sinergistički, kao, primjerice Kiltix ogrlica i Frontline ili Advantix. Zbog toga se ne smiju istovremeno primjenjivati (piše na uputama).

Iako bih najradije sama napravila nešto s buhačem, ali nemam pojma koliko buhača mogu koristiti a da nije štetno za moju beštijicu.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:13   #40
krpelj zarazi psa kad povrati krv koje se prethodno "napila" i to se dogodi nakon sta je duze vrijeme na psu i nakons ta se dobro nahranila.
Opasno je kad se skida krpelj jer u tom trenutku moze povratit i zarazit psa.
Kako to spriejcit..posebnom pincetom se una uhvati ispod usta i okrece dok ne otpadne. Prije ju je potrebno postrcat sa alkoholom da se osamuti. Moze se postrcat sa Frontline spray i onda se ceka da sama odpadne.
Frontline nije vise ono sto je bio prije 10-ak godina.
Gdje ja stojim ima komaraca i flebotoma a od njih Frontline ne stiti. Od prosle godine koristim Douwin spray (Virbac)i nisam vise imala nikakvih problema sa parazitima
eight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.