Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 14:13   #101
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Tako to ide uvijek s onima koji se usprotive sistemu i prokazuju. Danas ih se ismijava, a ako su iz struke, završavaju kobno! A o tim tvojim (kvazi) logičnim argumentima neka prosudi svijet i povijest. To se možda tebi čine logičnim?! Istraživanja za neki svemirski poduhvat (pogotovo ovakvih razmjera) se rade godinama unaprijed. A ovdje su unutar deset (onih godina!?!) uspjeli od 0,0014% doći do fantastičnih 90 i "poslati i vratiti", žive i zdrave - koliko ono astronota?!? Ma šta ti je Američki san.

He states that it was estimated in 1959 that there was a .0014 chance of landing man on the Moon and returning him safely to Earth.

A danas - 40 i kusur godina kasnije ...;
For now, the shuttle's reusable solid rocket motor is not only the largest ever to fly in space, but also the only one that qualifies for human flight.
Pogledaj malo i kako im idu probe s novim motorima, danas! I što ono tvrde danas za let na Mjesec.

Kakve zvijezde ... to do sada nije nigdje spomenuto u mojim postovima - opet podmećeš!
U isto vrijeme nisi ni pogledao dokaze o refleksiji svjetla reflektora na vizirima. O licima obasjana "suncem" - bez zaštitnog filtera na vizirima. (ili zapravo jesi samo pod drugim nickom)

Itd...itd... i sve tako u nedogled, bez zvijezda i bez zastave što za cijelu priču je potpuno irelevantno i što je zapravo - hoax u hoax-u! Got it?!

I jedan veliki otisak stopala za čovječanstvo

AS11-40-5874 close up – boot print lying at 90 degrees across the boot tracks

And before anyone suggests that it is the result of two prints slightly overlapping, please consider the facts. Without a companion, or any other prints lying in the same direction and in the same vicinity, it is very difficult to see how this could possibly have come about. This occurrence is more consistent with the single imprint of a support of some kind introduced to carry out an adjustment on the set and placed in the 'wrong' direction, probably even intentionally.

I ti si ovim postom dokazao...što??? O refleksiji svijetla na vizirima se može nači mnoštvo objašnjenja od strane stručnih ljudi u fizici i samoj refleksiji svjetlosti. Ja to nisam, ali ti mogu to pronaći ako želiš. A "ismijavanje" Kaysinga, kako ti to zoveš (iako to nije ismijavanje) je sasvim opravdano. Pa kako bi bilo da ja tvrdim da se ne može napraviti zgrada visoka 1 km, a nisam ni arhitekt ni ing. građevine niti sam ikad polkušao napraviti nešto slično. Pa jasno da nitko pametan ne bi ulazio samnom u raspravu jer nemam pojma o čemu pričam ili pričam paušalno (isto kao kad profesor engleskog priča o inženjerstvu i aeronautici). A ima mnogo primjera da je znanost u 10 godina napredovala strelovito (i to baš u drugoj polovici 20 stoljeća). Sama kompanija za koju je radio Kaysing uopće nije radila na samim motorima koji su korišteni za letove, već na dvije - tri komponente za motore koje su se koristili pri lansirnim rampama i pomočnoj aparaturi. Da prikažem to slikovito - to je otprilike kao da neki npr. HR Manager u firmi koja proizvodi blatobrane za BMW tvrdi da BMW ne može prizvesti V6 motor. Drugim riječima - pa kaj to nije malo čudno???
A ovaj otisak dokazuje što?? Ja bih rekao ništa, tj. -može se interpretirati na 100 načina.
denman is offline  
Old 21.07.2008., 19:23   #102
Quote:
I ti si ovim postom dokazao...što??? O refleksiji svijetla na vizirima se može nači mnoštvo objašnjenja od strane stručnih ljudi u fizici i samoj refleksiji svjetlosti. Ja to nisam, ali ti mogu to pronaći ako želiš. ......
Oh boy oh boy ... ma ništa .... gdje bih ja tebi išta išao dokazivati... ? Sizife, prevrni se u grobu, eto moram opet. Vrag mi ne da mira

Ah da... ti stručni ljudi u fizici će objasniti da ono što možemo vidjeti na dokazima (u ovom slučaju fotografijama) zapravo nije ono što mi vidimo već ono što oni kažu da bi trebali vidjeti. Ili, drugim riječima, da su svi ovce kojima treba bolja dipotrija i promjena par pregorjelih čipova u glavi. To tako nekako ide, zar ne?!
Joj ne, daj molim te - nemoj mi ništa pronalaziti, shvatio sam ...
Quote:
Pa jasno da nitko pametan ne bi ulazio samnom u raspravu jer nemam pojma o čemu pričam ili pričam paušalno (isto kao kad profesor engleskog priča o inženjerstvu i aeronautici).
Ne mogu a ne složiti se s ovim! Zapravo, što ...?!? Da li uopće razumiješ što želiš reći? A i malo ti taj pravopis šteka, kao i kod "kolege"
Ili možda - sva raja, koja nije u fizici "kod kuće" treba vjerovati sve što im se servira bez pogovora, bez ikakvog pitanja i sumnje. Ti budi taj, a ostale pusti na miru.
Quote:
A ovaj otisak dokazuje što?? Ja bih rekao ništa, tj. -može se interpretirati na 100 načina.
Može! Ali ti ne možeš nikako, tebi to ne govori ništa. Ti bi rekao - ništa! Upravo tako i cijelo vrijeme isto.

Evo još malo humora iz poznate produkcije. Potleušica a'la NASA. Zapravo, da li je ovo neki trik ili jedan od onih probnih modela ili zaista onaj "pravi modul"?!? Ovakve se "letjelice" ni cigo ne bi postidio

Slika pune rezolucije -
http://moonmovie.com/images/AS11-40-5922HR.jpg
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 22.07.2008., 10:42   #103
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Oh boy oh boy ... ma ništa .... gdje bih ja tebi išta išao dokazivati... ? Sizife, prevrni se u grobu, eto moram opet. Vrag mi ne da mira

Ah da... ti stručni ljudi u fizici će objasniti da ono što možemo vidjeti na dokazima (u ovom slučaju fotografijama) zapravo nije ono što mi vidimo već ono što oni kažu da bi trebali vidjeti. Ili, drugim riječima, da su svi ovce kojima treba bolja dipotrija i promjena par pregorjelih čipova u glavi. To tako nekako ide, zar ne?!
Joj ne, daj molim te - nemoj mi ništa pronalaziti, shvatio sam ...


Ne mogu a ne složiti se s ovim! Zapravo, što ...?!? Da li uopće razumiješ što želiš reći? A i malo ti taj pravopis šteka, kao i kod "kolege"
Ili možda - sva raja, koja nije u fizici "kod kuće" treba vjerovati sve što im se servira bez pogovora, bez ikakvog pitanja i sumnje. Ti budi taj, a ostale pusti na miru.


Može! Ali ti ne možeš nikako, tebi to ne govori ništa. Ti bi rekao - ništa! Upravo tako i cijelo vrijeme isto.

Evo još malo humora iz poznate produkcije. Potleušica a'la NASA. Zapravo, da li je ovo neki trik ili jedan od onih probnih modela ili zaista onaj "pravi modul"?!? Ovakve se "letjelice" ni cigo ne bi postidio

Slika pune rezolucije -
http://moonmovie.com/images/AS11-40-5922HR.jpg
Ma gle Seventin - ja poštujem tvoje mišljenje i tvoje stavove. Ne slažem se sa njima iz razloga već gore nabrojanih i koje ja smatram jakim argumentima protiv tvoga ramišljanja. Čini mi se da ova rasprava ne vodi nikuda i da bi je trebali završiti (barem kaj se nas dvoje tiče).
denman is offline  
Old 22.07.2008., 11:17   #104
Dodatak ranije postanoj fotografiji; naopak otisak niotkuda i zastava, točnije - štap zastave bez sjenke!?


AS11-40-5874
As we have pointed out previously in the Apollo 11 photos AS11-40-5874 and 5875 there is a single, clear boot print lying at 90 degrees across the boot tracks that lead out from the flag to the camera position.



Sjenka nedostaje iz prostog razloga jer se radi o foto montaži, vrlo lošoj btw. Boljim pogledom uočljiva je tanka vodoravna crta, odnosno presjek gdje je "lijepljena". Zbog toga i nedostaje sjenka štapa!


Jack White has demonstrated in his study of the above scene at that the flag in this image casts no shadow. But closer examination suggests the minimal disturbance around the base of the flag pole is inconsistent with it having been anchored into the surface.

@denman da, sve 5. Zaista se ne moraš osjećati pozvanim da "braniš" ništa od onoga što ja postam ovdje. I nije mi ni bilo na kraj pameti da s tobom ili bilo kim (koji mi nešto "dokazuje") raspravljam na ovaj ili onaj način. Ja sam i prekinuo, ali si ti ničim izazvan opet sve pokrenuo. Zapravo sam ti i zahvalan, jer me to opet ponukalo na novo postanje Mislim da je 40 godina ispiranja, zataškavanja i retuširanja bilo sasvim dovoljno. Red bi bio da napokon počnemo stvari i događaje gledati drugačije, da ne kažem - onako kakve zaista jesu! Hvala.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 22.07.2008., 12:05   #105
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Dodatak ranije postanoj fotografiji; naopak otisak niotkuda i zastava, točnije - štap zastave bez sjenke!?


AS11-40-5874
As we have pointed out previously in the Apollo 11 photos AS11-40-5874 and 5875 there is a single, clear boot print lying at 90 degrees across the boot tracks that lead out from the flag to the camera position.



Sjenka nedostaje iz prostog razloga jer se radi o foto montaži, vrlo lošoj btw. Boljim pogledom uočljiva je tanka vodoravna crta, odnosno presjek gdje je "lijepljena". Zbog toga i nedostaje sjenka štapa!


Jack White has demonstrated in his study of the above scene at that the flag in this image casts no shadow. But closer examination suggests the minimal disturbance around the base of the flag pole is inconsistent with it having been anchored into the surface.

@denman da, sve 5. Zaista se ne moraš osjećati pozvanim da "braniš" ništa od onoga što ja postam ovdje. I nije mi ni bilo na kraj pameti da s tobom ili bilo kim (koji mi nešto "dokazuje") raspravljam na ovaj ili onaj način. Ja sam i prekinuo, ali si ti ničim izazvan opet sve pokrenuo. Zapravo sam ti i zahvalan, jer me to opet ponukalo na novo postanje Mislim da je 40 godina ispiranja, zataškavanja i retuširanja bilo sasvim dovoljno. Red bi bio da napokon počnemo stvari i događaje gledati drugačije, da ne kažem - onako kakve zaista jesu! Hvala.
zaista zanimljivo...
croatish7 is offline  
Old 22.07.2008., 12:39   #106
Dakle, Seventin, vidim da ovdje daješ dokaze da je sve zapravo hoax. Da te pitam jesi li siguran da su snimke (na koje si dao linkove) zapravo prave snimke te misije Apollo? Može li se to dokazati?

Isto tako pitao bih jesu li ove zadnje slike koje si dao isto tako originali? Uopće ne izgledaju tako, već izgledaju kao da je to nečiji rad u photoshopu...
Dakle, možeš li kojim slučajem dokazati originalnost slika i snimka?

Ako ne možeš...

Btw da krivo ne shvatiš, ne tvrdim ja da hoax nije moguć, naravno da je moguće, samo pitam jer me zanima. Slažeš se da treba dobro znati valjanost dokaza, je li tako?
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 22.07.2008., 14:24   #107
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
... Da te pitam jesi li siguran da su snimke (na koje si dao linkove) zapravo prave snimke te misije Apollo? Može li se to dokazati?..
..
Može! Sve su to "Public Domain" photo. I to nikome ne predstavlja problem provjeriti - copy/paste - Google!
AS11-40-5874 - isto što i na službenim stranicam
AS11-40-5874 (20 JULY 1969)

http://spaceflight.nasa.gov/gallery/...1_40_5874.html
itd.,...

I što si mislio pod onim Ako ne možeš...
Nekako mi čudno "zvuči intonacija".
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 22.07.2008., 14:34   #108
Ali nemožeš gledati sjenke. Pa oni su postavili hrpu izvora svjetlosti kad su slikali ovo...(ako nije fotošopom obrađeno)
dobrimag is offline  
Old 22.07.2008., 22:22   #109
Orao je sletio!?

Čuvena fotografija AS11-40-5918 jedne noge modula, čiste kao suza, bez zrnca pijeska, tj. tragova nakon spuštanja.


puna rezolucija
Apollo 11, foto no. AS11-40-5918:
Landing foot of the "Lunar Module" without moon dust on the foot, but with much moon dust around the foot.

from: Gerhard Wisnewski: Lügen im Weltraum [Lies In Space]; Knaur 2005

i nešto mutnija (rezana i lijepljena?!) sa službene stranice -

Apollo Image Atlas
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 22.07.2008., 22:31   #110
Osvjetljenje?!

Aldrin izlazi s mračne strane modula, svjetlost "sunca" praktički udara u objektiv dok je on potpuno osvjetljen!?


Buzz Aldrin coming out of the Lunar Module in the back light,
and despite of the back light he is well visible [which is only possible with an additional spot light].
AS-11-40-5863 (Wisnewski, S.159)


puna rezolucija

U debeloj sjeni nakon silaska



službeni foto - puna rezolucija
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 23.07.2008., 20:55   #111
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Dakle, Seventin, vidim da ovdje daješ dokaze da je sve zapravo hoax. Da te pitam jesi li siguran da su snimke (na koje si dao linkove) zapravo prave snimke te misije Apollo? Može li se to dokazati?

Isto tako pitao bih jesu li ove zadnje slike koje si dao isto tako originali? Uopće ne izgledaju tako, već izgledaju kao da je to nečiji rad u photoshopu...
Dakle, možeš li kojim slučajem dokazati originalnost slika i snimka?

Ako ne možeš...

Btw da krivo ne shvatiš, ne tvrdim ja da hoax nije moguć, naravno da je moguće, samo pitam jer me zanima. Slažeš se da treba dobro znati valjanost dokaza, je li tako?
da zgodno je da je NASA ne davno objavila kako je izgubila/zagubila oriđiđi snimku sljetanja na mjesec ....hellou...kak to mogu izgubit a ku**e se s tim kao neki korak tza covjeka bla bla

ne znam, nekak vise naginjem vjerovat cak da je sve dobro orkestrirana pretstava
ne da mi se to bash istrazivat, nije mi bash napeto
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 23.07.2008., 22:26   #112
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
da zgodno je da je NASA ne davno objavila kako je izgubila/zagubila oriđiđi snimku sljetanja na mjesec ....hellou...kak to mogu izgubit a ku**e se s tim kao neki korak tza covjeka bla bla

ne znam, nekak vise naginjem vjerovat cak da je sve dobro orkestrirana pretstava
ne da mi se to bash istrazivat, nije mi bash napeto
Ova tema je jedno 5-i puta u zadnjih par godina. Prije postavljanja pitanja možda da se pogleda na slijedeće stranice (nisam videl da su bile spomenute). Inače tisuće ljudi su bile uključene u program, a mnogi su i danas živi.
http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/
http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 23.07.2008., 22:47   #113
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
da zgodno je da je NASA ne davno objavila kako je izgubila/zagubila oriđiđi snimku sljetanja na mjesec ....hellou...kak to mogu izgubit a ku**e se s tim kao neki korak tza covjeka bla bla
..
ne da mi se to bash istrazivat, nije mi bash napeto
Ma nisu oni izgubili originalne snimke - samo ih ne mogu naći . To su inače, navodno, snimke koje nikad nisu do sada viđene (u 40 godina ?!?) pa ono ... time will tell.

What's missing are the never-before-broadcast clear original videos — not the grainy converted copies the world watched on television more than three decades ago.
The tapes aren't lost, insists the NASA official put in charge of the search. But he doesn't know where they are.
Until today, the search for the tapes was a spare-time deal and retirement hobby for Nafzger and the 81-year-old Lebar — not anything organized.
- Toliko o ozbiljnosti situacije.
By SETH BORENSTEIN
Associated Press


Točno - nije baš napeto, ali je zabavno
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 23.07.2008., 23:37   #114
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Ma nisu oni izgubili originalne snimke - samo ih ne mogu naći . To su inače, navodno, snimke koje nikad nisu do sada viđene (u 40 godina ?!?) pa ono ... time will tell.

What's missing are the never-before-broadcast clear original videos — not the grainy converted copies the world watched on television more than three decades ago.
The tapes aren't lost, insists the NASA official put in charge of the search. But he doesn't know where they are.
Until today, the search for the tapes was a spare-time deal and retirement hobby for Nafzger and the 81-year-old Lebar — not anything organized.
- Toliko o ozbiljnosti situacije.
By SETH BORENSTEIN
Associated Press


Točno - nije baš napeto, ali je zabavno
ma je zabavno da....iako ja smatram koliko god ja citaal, istrazivala, i slusala njihove price il price nekog drugog...ne vjerujem da cu uspjet dokazat da su sletili il da nisu

tak da mi to ubija nekak volju i ne da mi se

uff valjd sam jasna
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 23.07.2008., 23:50   #115
događža se situacija da i ak jesu letali i ak nisu niko im nemoze nis...
lijepo sto uništavamo i to malo američke povijesti...
još miki maus pa smo gotovi...
croatish7 is offline  
Old 24.07.2008., 10:32   #116
Eto ga sad na - "prolupao" još jedan astronot starčić od 77.g. -

Apollo 14 astronaut claims aliens HAVE made contact - but it has been covered up for 60 years

ali bivša mu firma brzo reagirala; 'Dr Mitchell is a great American, but we do not share his opinions on this issue.'

ko' u seriji Lud, zbunjen, normalan
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 24.07.2008., 16:24   #117
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Eto ga sad na - "prolupao" još jedan astronot starčić od 77.g. -

Apollo 14 astronaut claims aliens HAVE made contact - but it has been covered up for 60 years

ali bivša mu firma brzo reagirala; 'Dr Mitchell is a great American, but we do not share his opinions on this issue.'

ko' u seriji Lud, zbunjen, normalan


E sad, dal' mu virovat il' ne?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Old 25.07.2008., 09:00   #118
Ne.
dobrimag is offline  
Old 25.07.2008., 12:52   #119
Sletanje na Mjesec!???
HAHAHAHA! Koje gluposti!! Tko vjeruje u te bajke!
Mislim, stvarno, kome ti tzv. "znanstvenici" prodavaju te priče!!
Pogledaj koliko je teško sletit na Mount Everest, a to je samo negdje 4 km gore, Mjesec je barem 100 puta dalje!!! Pa to je ko PUN KURAC DALEKO!!! Samo zamislite tu udaljenost ako možete! To je kao 4+4+4+4 i tako 1000 puta!!!!
HAHAHA! Dogmatistički znanstvenici!

Očito je to sve dio judeomasonske zavjere da se zataška lunarno-laktozna teorija!!

Quote:
Seventin kaže:
Može! Sve su to "Public Domain" photo. I to nikome ne predstavlja problem provjeriti - copy/paste - Google!
AS11-40-5874 - isto što i na službenim stranicam
AS11-40-5874 (20 JULY 1969)

http://spaceflight.nasa.gov/gallery/...1_40_5874.html
itd.,...

I što si mislio pod onim Ako ne možeš...
Nekako mi čudno "zvuči intonacija".
Bravo, Seventin!
HAHAHAHA! Znao sam da su ti tzv. "znanstvenici" budale, ali da su tolike nisam! Kad su već snimali pustinju u Arizoni s astronautom mogli su staviti u kadar odmah i zastavu a ne kasnije dodavati fotošopom!! HAHAHA!
KOJI DEBILI! Koji kreten bi popušio glupost tipa sljetana na PLOT ("primarni lunarni objekt terrae", to je znanstveni naziv)!!
Lord Fluffy is offline  
Old 25.07.2008., 18:45   #120
Zar se niko od vas koji nevjerujete nije sjetio Sovjeta?

Zašto?

Pa da samo kratko podsjetim da je u jeku hladnog rata bilo od jako velikog značaja preuzeti primat u letovima u svemir. Sovjeti prvi satelit, prvi čovjek u orbiti, prva žena u orbiti.

Da neduljim, Sovjeti su priznali amerima slijetanje na mjesec. Imali su 5 špijunskih "ribarskih" brodova oko Capa za vrjeme misija Apolo.

I opet pitanje: zar mislite da bi Sovjeti priznali u to doba hladnog rata gubitak prestiža u svermirskoj trci i priznali takvo što da se nije dogodilo?
carsigmulac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.