Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2023., 15:15   #1
Kako odviknuti dijete od noćnog hranjenja?

Pozdrav,

Imam sina od godinu i 10 mjeseci. Nije bio dojena beba, gotovo od prvog dana je na adaptiranom.
Problem je što on i dalje 1-2 puta po noći traži bocu s ad-om i ne znam kako ga odviknuti od toga.
Mislim da mu to stvarno ne treba. Jede puno preko dana i jede sve, skorz je ok sa rastom i razvojem i svim ostalim, ali bocu neće pustiti. Količina koju popije varira, ali često to bude 210 ml vode × 7 mjerica praha ili 180 ml vode + 6 mjerica praha.
Ne želi vodu kao zamjenu, ne želi kravlje mlijeko i ne želi čokolino. Čajeve i sokove ne želi niti inače.
Boce preko dana se riješio davno, naravno.
Ima netko kakav pametan savjet/iskustvo za podijeliti? Bila bi zahvalna.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2023., 22:42   #2
Na koji način se beba odavno riješila boce preko dana? Pije AD na čašu? To bi mu do 1. rođendana i dalje biti osnovna hrana. Možda ne popije dovoljno preko dana pa mu fali
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 10:44   #3
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Na koji način se beba odavno riješila boce preko dana? Pije AD na čašu? To bi mu do 1. rođendana i dalje biti osnovna hrana. Možda ne popije dovoljno preko dana pa mu fali
Na način da je prije navršene godine dana počeo jesti hranu koju i mi jedemo, odnosno do vrtića su to više manje bile kašice. Zamijenio je AD obrocima i to je to. Niti se ne sjećam više kada je prestao piti AD preko dana. Jede stvarno puno i raste i dobiva na težini. Ovo pijenje po noći sa skoro 2 godine mi izgleda kao problem koje žene koje doje imaju sa odvikavanjem od cice.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 13:37   #4
Jao krivo čitam, mislila sam da ima samo 10 mjeseci.

Moj malac ne tako negdje oko 2 godine prestao nacicavati po noći, ali to je došlo spontano tako da nemam neki trik
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 14:44   #5
Lea - znam jednog čovjeka, bliski smo rod.....

Do 7me godine je nanašao sa sobom dva predmeta, spavao s njima i pio iz bočice pred spavanje, i ne AD nego ili kakao ili kravlje mlijeko.

Nije dojeno dijete. Možda tvojem djetetu to treba, još uvijek. Iz njemu poznatog razloga.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 15:05   #6
Lea, moja je po noci prestala pit bocu sa god i pol negdje.
Sa tri god je prestala s bocom pred spavanje i ujutro. Pocet ce spavat cijelu noc i to ce prestat.
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 15:55   #7
Ja sam do osnovne po noći tražila čaj, kaže mama, nekoliko puta

Prvo mi je dijete pa eto pitam vas. Ne znam što je normalno i ok, a što ne. Na stranu što će mene to nespavanje dokrajčiti
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 16:02   #8
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Ne znam što je normalno i ok, a što ne.
Sve je normalno dok je dijete zdravo. To s "normalnim " ili " ne normalnim" usporedbama nije baš dobro za glavu roditelja.

To su sitnice smatram.

Ajde da leti mališa na partvišu svaku noć i trči gologuz po oštrom kamenju uz povike strašne i neartikulirane.........

Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Na stranu što će mene to nespavanje dokrajčiti
Neće, nije ni tvoju mamu kaj ne.....


Al naravno, probajte sa "odvikavanjem"....nedajte jednu noć pa budete vidjeli kako će ići i dal vam je to prihvatljivo ili nije i tako to.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 15:09   #9
I ja sam to mislila pitat. Bez boce cokolina ne ide spavat. I po noci pocucla jednu. Imam feeling da mu je ta flasa kao utjeha jer nikad nije htio dudu nit nikakvu tješilicu... Tjesim se da u skolu nitko nije krenuo s flasom u zubima
ludimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 10:19   #10
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam sina od godinu i 10 mjeseci. Nije bio dojena beba, gotovo od prvog dana je na adaptiranom.
Problem je što on i dalje 1-2 puta po noći traži bocu s ad-om i ne znam kako ga odviknuti od toga.
Mislim da mu to stvarno ne treba. Jede puno preko dana i jede sve, skorz je ok sa rastom i razvojem i svim ostalim, ali bocu neće pustiti. Količina koju popije varira, ali često to bude 210 ml vode × 7 mjerica praha ili 180 ml vode + 6 mjerica praha.
Ne želi vodu kao zamjenu, ne želi kravlje mlijeko i ne želi čokolino. Čajeve i sokove ne želi niti inače.
Boce preko dana se riješio davno, naravno.
Ima netko kakav pametan savjet/iskustvo za podijeliti? Bila bi zahvalna.
Mi smo jedne noći kad je imala nepune 2 godine rekli da je medo popio mlijeko i samo je rekla Aha i nastavila spavati.
Ostali smo šokirani. Tako je završilo.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 16:30   #11
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Mi smo jedne noći kad je imala nepune 2 godine rekli da je medo popio mlijeko i samo je rekla Aha i nastavila spavati.
Ostali smo šokirani. Tako je završilo.
Ovo je top!
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 15:05   #12
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Ovo je top!
Probajte!

A kako smo se riješili dude...imala je 3 godine. Tijekom noći joj ispala i nismo ju mogli pronaći. Otkotrljala se pod moj noćni ormarić kako imam stražnu stranu poviše poda (pronašla ju ujutro). Rekli smo da ju ne možemo pronaći, mora biti da ju je progutala. I eto...gotovo. Još je 2, 3 dana pitala za dudu, mi ponovili. Čak smo i uzeli kao opciju da ju je tajo progutao (Adamova jabučica). Dan danas se šalimo s njom na tu foru, ima 6,5 godina.

Braco ni bočice ni dude...sve me strah da će s pelenom biti veselo jer je i to s njom išlo kao od šale.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.