Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2004., 11:08   #81
Quote:
joujou kaže:
jesi sladak....

ja sam samo rekla da imam sastanak tada.. i to ono, poslovini ..

to što me netko slikao nije bila moja namjera...

ma da... imaš pravo nemam ja život

kad bi spamala, kao neki , na 5 foruma odjednom.. to bi bio vrlo vjerodostojan dokaz da doista imam život
Nisam tebi niš rekel.

A kaj se tiče spamanja, ja bar spamam sa posla kad niš ne radim a ne koristim forum od doma jer doma imam pametnijeg posla i ne pada mi na pamet provodit vrijeme na forumu kao neki.

No to nije tema ovog topica.

A čak nisu ni steroidi na koje nas je naš vrlo kesten odveo nego proteini.

No vidi se kolko je upućen u temu topica.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 13:37   #82
Eto ja sam uz trening dodatno koristio samo proteine te kroz period od 40 dana(u komadu) u godini creatin.
Intenzivan trening 4 puta tjedno trjajanja oko 60-75 min uz warm-up i warm-down.
Uz teletanu zahaklam basketa i rezultati su onakvi kakve sam si i predvidio iz programa sastavljenih iz raznih članaka i str. s weba te frendova iz teretane.
Dakle ja nisam postigao "izrezanost" i nabildanost jer mi to nije ni bio cilj i nisam se raspitivao kaj treba uzimat za to, nego mi je cilj bila pojačana eksplozivnost i snaga uz blago poboljšanje definicije mišića.
Dakle, skoro isključivo uz protein sam postigao u osnovnim vježbama:

bench: u prvoj seriji mogu podići svoju težinu 10x
zgibovi (pull-ups): serije ponavljanja 18-15-13
čučanj(blizu punog, ali ne sasvim): 150% svoje težine 10x
dead-lift: 150% svoje težine 10x

Smatram da su ovi rezultati odlični za amaterski sport i pružaju odličnu rekreaciju obzirom na minimalnu količinu utrošenog vremena. (oko 4h na tjedan!!!)
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 14:29   #83
Willarde, sve ove "get a life" spike su suvišne - pljuvanje po meni a ne po mojim argumentima ti je osnovni primjer offtopica.

Guglanje služi da pokaže kako ne pričam u prazno već imam izvore i na netu.

A zašto ne pričam o proteinima nego o steroidima? Pa pogledaj svoje prve postove - odmah si naveo koju sve kemiju uzimaš i koliko ju namjeravaš povećati.

Koliko vidim, granica između uzimanja proteina i uzimanja steroida u teretanama je vrlo tanka. Upravo zato ovdje (gdje čitaju i upućeni i neupućeni) želim naglasiti bitnu razliku između proteina i steroida - a to je golemo ugrožavanje vlastitog zdravlja prilikom uzimanja steroida, ugrožavanje tuđeg zdravlja (navedeni napadi bijesa), te neodgovornost ljudi koji steroide (zabranjene supstance) preporučuju kao što bi preporučili kruh u pekari.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 14:56   #84
Quote:
Kesten kaže:
Willarde, sve ove "get a life" spike su suvišne - pljuvanje po meni a ne po mojim argumentima ti je osnovni primjer offtopica.

Guglanje služi da pokaže kako ne pričam u prazno već imam izvore i na netu.

A zašto ne pričam o proteinima nego o steroidima? Pa pogledaj svoje prve postove - odmah si naveo koju sve kemiju uzimaš i koliko ju namjeravaš povećati.

Koliko vidim, granica između uzimanja proteina i uzimanja steroida u teretanama je vrlo tanka. Upravo zato ovdje (gdje čitaju i upućeni i neupućeni) želim naglasiti bitnu razliku između proteina i steroida - a to je golemo ugrožavanje vlastitog zdravlja prilikom uzimanja steroida, ugrožavanje tuđeg zdravlja (navedeni napadi bijesa), te neodgovornost ljudi koji steroide (zabranjene supstance) preporučuju kao što bi preporučili kruh u pekari.
Evo nas ontopic.

Prvo, ja nisam nigdje njemu preporučil da uzima steroide nego sam samo navel svoj primjer kaj ja uzima a to kaj će ko uzimat je njegova osobna stvar.

Po čemu ti to vidš da je granica vrlo tanka?

Ja znam ljude koj su svaki dan samnom u teretani i ne uzimaju ama baš ništa.

I daj mi navedi jedan post di neko preporučuje uzimanje steroida ko kruh u pekari.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 15:32   #85
Da Kesten, di se tu spominje pekara, a?
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 19:32   #86
Da je po vašem vjerojatno bi se steroidi tamo i kupovali!
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 20:29   #87
Quote:
kpt. Willard kaže:
Evo nas ontopic.

Prvo, ja nisam nigdje njemu preporučil da uzima steroide nego sam samo navel svoj primjer kaj ja uzima a to kaj će ko uzimat je njegova osobna stvar.

Po čemu ti to vidš da je granica vrlo tanka?

Ja znam ljude koj su svaki dan samnom u teretani i ne uzimaju ama baš ništa.

I daj mi navedi jedan post di neko preporučuje uzimanje steroida ko kruh u pekari.

Dakle, primjer tanke granice i spominnja steroida "pod normalno" si ti sam. U svom drugom ili trećem postu na ovoj temi uredno si naveo kak koristiš metane i sustanone, i namjeravaš povećati dozu. To su steroidi, zar ne? Ista stvar i za navođenje Marlenne Ottey i Heike Drechsler (nandrolon).

Jasno je da ti i laganini zastupate korištenje steroida. I, recimo, eksperimentalno-kontrolirani pristup istima.

ALI



Quote:
Namjeravam poćeti koristiti proteine da bi dobio mišićnu masu. Jel mi može neko malo pojasniti šta je to, kako radi i dali ima nuspojava??
Ovaj klinac opće ne zna što su PROTEINI. On ne zna da su to bjelančevine koje jede u, na primjer, jajima. Radi se o totalnoj neznalici. A takvih je vjerojatno PUNO.

Ako im sam tak bez objašnjenja uz svoje dodatke navodite i steroide, oni neće vidjeti razliku. I jednako lako će ih početi uzimati u teretani. Jer nemaju pojma o tome da su to OPASNE supstance.

Ako ste već odlučili slijediti taj put, trebate bar paziti koliko otvoreno pričate o njemu - da se netko drugi ne sjebe.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 22:37   #88
Quote:
joujou kaže:
jesi sladak....

ja sam samo rekla da imam sastanak tada.. i to ono, poslovini ..

to što me netko slikao nije bila moja namjera...

ma da... imaš pravo nemam ja život

kad bi spamala, kao neki , na 5 foruma odjednom.. to bi bio vrlo vjerodostojan dokaz da doista imam život
a tu si dakle

ajde djevojčice brrrzo kući!!!!!
Joe Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 10:54   #89
Quote:
Kesten kaže:
Dakle, primjer tanke granice i spominnja steroida "pod normalno" si ti sam. U svom drugom ili trećem postu na ovoj temi uredno si naveo kak koristiš metane i sustanone, i namjeravaš povećati dozu. To su steroidi, zar ne? Ista stvar i za navođenje Marlenne Ottey i Heike Drechsler (nandrolon).

Jasno je da ti i laganini zastupate korištenje steroida. I, recimo, eksperimentalno-kontrolirani pristup istima.

ALI

Ovaj klinac opće ne zna što su PROTEINI. On ne zna da su to bjelančevine koje jede u, na primjer, jajima. Radi se o totalnoj neznalici. A takvih je vjerojatno PUNO.

Ako im sam tak bez objašnjenja uz svoje dodatke navodite i steroide, oni neće vidjeti razliku. I jednako lako će ih početi uzimati u teretani. Jer nemaju pojma o tome da su to OPASNE supstance.

Ako ste već odlučili slijediti taj put, trebate bar paziti koliko otvoreno pričate o njemu - da se netko drugi ne sjebe.
Pa baš neznam da će jednako lagano doći do steroida ko i do proteina.

Proteine može kupit di god hoće a do steroida nemre sam tak doći.

I ak zna nekog ko mu može navabit ovaj će ga sigurno pitat dal zna kaj uzima i dal je to ikad uzimal i objasnit mu neke stvari koje bi trebao znati vezane za steroide.

Misli, pa nisamo laganini i ja jedine osobe od kojih on može čuti da steroidi postoje.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:46   #90
Quote:
kpt. Willard kaže:


I ak zna nekog ko mu može navabit ovaj će ga sigurno pitat dal zna kaj uzima i dal je to ikad uzimal
i kako je onda vama dao?

kesten, totalno si u pravu...pogotovo ovaj zadnji post. ako uzimas neka sranja to automatski ne znaci da i znas sve o tome. laganini i kpt.wilard ljutite se zbog spustanja na racun steorida i povlacenje kontra argumenta da druga strana ne zna o cem prica je slabasan potez.. to bi isto rekli mnogobrojnim doktorima koji su ostavili stotine knjiga iza sebe o stetnosti steroida? daj mi reci samo jednog strucnjaka koji je rekao da steroidi ne mogu nastetit? to je razlika izmedju neceg sto valja i neceg sto ne valja, da kazem najprostije - proteine mozes uzimat kako oces, ne mogu ti naskoditi, al si zato najebo sa steroidima. i nemojte mi rec da to nije stetno ko zna kako s tim...dokazano je da ostavlja posljedice pa makar ti doktoriro na njima.
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:40   #91
Quote:
TiNa. kaže:
i kako je onda vama dao?

kesten, totalno si u pravu...pogotovo ovaj zadnji post. ako uzimas neka sranja to automatski ne znaci da i znas sve o tome. laganini i kpt.wilard ljutite se zbog spustanja na racun steorida i povlacenje kontra argumenta da druga strana ne zna o cem prica je slabasan potez.. to bi isto rekli mnogobrojnim doktorima koji su ostavili stotine knjiga iza sebe o stetnosti steroida? daj mi reci samo jednog strucnjaka koji je rekao da steroidi ne mogu nastetit? to je razlika izmedju neceg sto valja i neceg sto ne valja, da kazem najprostije - proteine mozes uzimat kako oces, ne mogu ti naskoditi, al si zato najebo sa steroidima. i nemojte mi rec da to nije stetno ko zna kako s tim...dokazano je da ostavlja posljedice pa makar ti doktoriro na njima.
Ja sam za razliku od pokretača topica malo i više od punoljetan,a on nije i za razliku od njega ja idem u teretanu od 94/95 (s prekidima).

E sad kolko sam u ovih deset godina ozbiljno treniral i zdravo živil, to je druga priča.

Ja nisam niti rekel da znam sve o tome.

O spuštanju neću ni govorit jer me u ovoj raspravi nema ko s čime spustit. Sve kaj uzimam, uzimam svojevoljno i nije me niti ko natjeral niti to radim zato kaj to drugi rade.

Nek ostavlja posljedice, to je moja stvar i moj odluka, isto kak je moja odluka da se drogiram/pijem/ne pušim i kaj ja znam.

Prema tome, svako radi po svojem nahođenju.

Pa baš ak hoće, može spucat 2000 mg sustanona tjedno u sebe, njegova stvar, samo neznam otkud mu novci za to.

A za kupit pol kile proteina ti baš i ne trebaju neke pare.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:37   #92
Quote:
kpt. Willard kaže:
Ja sam za razliku od pokretača topica malo i više od punoljetan,a on nije i za razliku od njega ja idem u teretanu od 94/95 (s prekidima).

E sad kolko sam u ovih deset godina ozbiljno treniral i zdravo živil, to je druga priča.

Ja nisam niti rekel da znam sve o tome.

O spuštanju neću ni govorit jer me u ovoj raspravi nema ko s čime spustit. Sve kaj uzimam, uzimam svojevoljno i nije me niti ko natjeral niti to radim zato kaj to drugi rade.

Nek ostavlja posljedice, to je moja stvar i moj odluka, isto kak je moja odluka da se drogiram/pijem/ne pušim i kaj ja znam.

Prema tome, svako radi po svojem nahođenju.

Pa baš ak hoće, može spucat 2000 mg sustanona tjedno u sebe, njegova stvar, samo neznam otkud mu novci za to.

A za kupit pol kile proteina ti baš i ne trebaju neke pare.
Sve potpisujem, uz dodatak da me stvarno ne zanima to što je neki 17-godišnji klinac kupio 300 naposima i nakon 10 dana zaradio gadnu ginekomastiju. Dakle, AAS su u kontroliranim uvjetima i normalnim dozama potpuno ne-štetni. A zabranjeni su baš zbog slučajeva kao što je ovaj navedeni 17-godišnjak.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:02   #93
Quote:
TiNa. kaže:

najprostije - proteine mozes uzimat kako oces, ne mogu ti naskoditi


pa ne mogu se ni proteini uzimati kako hoćeš i koliko hoćeš....

mogu itekako naškoditi...odu bubrezi i jetra.
....možda ne odmah, ali nakon dužeg neracionalnog uzimanja,da.
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 13:40   #94
a sta je neracionalno uzimanje?

prikljuciti se na aparate koji ce ti 24/7 punit organizam visokoproteinskom sirutkom?

onda da al kad bi samo od tog zivjela, bez unosa ugljikohidrata, masti itd. jednako kao sto bi se desilo da recimo odredjen period samo jedes bijelo meso i nista drugo. ali koliko je vjerojatno da ce se neko podvrgnuti takvom mazohizmu? to su onda vec slucajevi sa psiho poremecajima.

ili drugi slucaj,
ukoliko ti je sada recimo unos makronutrijenata izbalansiran za tvoju gradju i tjelesnu aktivnost, i ti povecas naglo unos proteina, vise nego sto je potrebno za izgradnju misicne mase, on stimulira lucenje inzulina, i visak se pretvara u masnocu (trigliceride) i pohranjuje u masne stanice. drugim rijecima, postat ces debela kao i ona koja se nadebljala od cokolade, i jednako cete imati problema i sa jetrom i sa srcem i sa secerom i bubrezima itd.

al je sad pitanje koliko ima ljudi koji ce htijet od sebe napravit cudo od 200 kila, koji nisu skloni debljanju i to da se tove proteinima. mislim da je totalno nemoguce.
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 16:37   #95
Quote:
TiNa. kaže:


ukoliko ti je sada recimo unos makronutrijenata izbalansiran za tvoju gradju i tjelesnu aktivnost, i ti povecas naglo unos proteina, vise nego sto je potrebno za izgradnju misicne mase, on stimulira lucenje inzulina, i visak se pretvara u masnocu (trigliceride) i pohranjuje u masne stanice. drugim rijecima, postat ces debela kao i ona koja se nadebljala od cokolade, i jednako cete imati problema i sa jetrom i sa srcem i sa secerom i bubrezima itd.
naravno.
sve je to točno što si rekla
...ali probava proteina puno više opterećuje bubrege i jetru od probave ugljikohidrata - that's my point.

dakle, na kraju krajeva, ''zdravije'' bi bilo biti debela od prekomjernog unosa ugljikohidrata.

-----> biram tu opciju
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 01:28   #96
Quote:
TiNa. kaže:
i kako je onda vama dao?

kesten, totalno si u pravu...pogotovo ovaj zadnji post. ako uzimas neka sranja to automatski ne znaci da i znas sve o tome. laganini i kpt.wilard ljutite se zbog spustanja na racun steorida i povlacenje kontra argumenta da druga strana ne zna o cem prica je slabasan potez.. to bi isto rekli mnogobrojnim doktorima koji su ostavili stotine knjiga iza sebe o stetnosti steroida? daj mi reci samo jednog strucnjaka koji je rekao da steroidi ne mogu nastetit? to je razlika izmedju neceg sto valja i neceg sto ne valja, da kazem najprostije - proteine mozes uzimat kako oces, ne mogu ti naskoditi, al si zato najebo sa steroidima. i nemojte mi rec da to nije stetno ko zna kako s tim...dokazano je da ostavlja posljedice pa makar ti doktoriro na njima.
Ovdje se stalno priča o nekima koji uzimaju enormne količine nekih steroida i koji dobivaju neugodne nuspojave jer nisu imali pojma o steroidima.
Dakle, Willard i ja zaista ne pričamo o njima. Steroidi, uzimani u propisanim količinama uz propisanu zaštitu (uz preduvjete u vidu minimum 21 godine i 3-4 godine ozbiljnog treninga) nisu štetni!
Steroidi sami za sebe su štetni, to je točno, ali ako se AAS uzimaju u propisanim količinama uz zaštitu i pravilnu prehranu, steroidi nisu štetni, čak mogu itekako podići kvalitet života.
Kad smo već krenuli u ovu raspravu, ajde sad da uzmemu npr. Oral-turinabol u količini od 20mg (to je bodybuilderska količina, atletičari uzimaju od 5 mg na više) dnevno kroz 40 dana, uz jednu tabletu Twinlabovog NAC-a za jetru te clomid na kraju ciklusa za povratak proizvodnje testosterona na normalu. Neka mi netko kaže za nuspojave ovog ciklusa kojeg sam radio i kojeg ću opet radit. Molim konkretno.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 11:25   #97
No dobro, ... može li netko konkretno odgovoriti:

Kakav jelovnik složiti ? I što koristiti.

Konkretno, visina 178, težina je pala sa 76 na 70 i pogubio sam one sićušne masne naslage no ostao sam kost i koža s pokojim mišićem. Ovih dana planiram krenuti u teretanu i naći osobu koja bi me malo "sredila" no zanima me i vaše mišljenje.

Hoću popuniti tijelo mišićima. Ne nešto ekstremno ili natjecateljski nego da se malo razširim i oblikujem jer sam odustao od kućnih vježbi koje su dale jedva vidljive rezultate.

Imam 28 godina, ima li to veze s razvojem mišića?

Što i kako često papati, koliko često vježbati, na kojim vježbama se zadržati i sl. I naravno da bi baš kao i ostatak škvadre želio nakupiti mišiće i izdržljivost što prije. Evo, moj zacrtani rok bi bio za Novu godinu. je li je to realan rok ? Što se do tada može primjetiti ako počnem vježbati danas?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 11:33   #98
Prije nego kaj počnemo, kak to misliš do Nove Godine?

Kak bi trebal zgledat do Nove Godine?

U 2 i pol mjeseca nemreš baš nekaj napravit od sebe.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 13:25   #99
Da, jasno mi je da ne možeš napraviti od sebe neko čudo. No zanimaju me mogući rezultati nakon 2-3 mjeseca. Što je moguće vidjeti, kolike su promjene nakon 2-3 mjeseca intenzivnog vježbanja + proteinske nadopune i sl. ?

Evo, pretpostavljam da si me to pitao ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 14:12   #100
Ak nisi prije vježbal i ak nisi imal veću kilažu od ove koju sad imaš (mislim na mišićnu, ne na šlaufe ), za 2 mjeseca nemreš dobit puno kila.

E sad kolko je vrlo individualna stvar a ne ovisi samo o preparatima koje ćeš uzimat i kolko ćeš vježbat nego i o tvojem ogranizmu.

Za 2-3 mjeseca možeš vidjet promjene na sebi ali ništa dramatično. Prije će to primjet oni koji te ne vide često nego ti sam.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.