Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2012., 18:15   #201
[QUOTE=nosorog;/QUOTE]

o vecini ovog smo vec pricale.. ne da mi se vise.
ne razumijes ti poantu, niti moju, niti knjige.

ako nista drugo, procitaj knjigu, cisto onformativno, isto kao sto citas 24sata.
to mi se cini postenije od demagogije.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 20:57   #202
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post

o vecini ovog smo vec pricale.. ne da mi se vise.
ne razumijes ti poantu, niti moju, niti knjige.

ako nista drugo, procitaj knjigu, cisto onformativno, isto kao sto citas 24sata.
to mi se cini postenije od demagogije.

ne citam 24 sata, ne znam odakle ti to i kakve to veze ima sa ovom temom?
osim ak knjiga nije na nivou 24 sata?

i o kojoj demagogiji pricas?

tema nije hvaljenje i dizanje u nebesa knjige, nego rasprava o njenom sadrzaju. o kojem, cak i mi koju ju nismo procitali, mozemo imati pitanja, a mozemo valjda komentirati ovo sto oni koji su ju procitali nude, jer o sadrzaju mozemo imati neko znanje, stav, iskustvo....

ne moram metodu primjeniti na djetetu da bi mi to dalo pravo rasprave, a bome niti ne mogu njenu metodu primjeniti na vlastitom djetetu, jer, barem moje dijete nije pokusni kunic da cu na njoj isprobavat sve kaj nekome padne napamet pa napise knjigu.
uostalom, stav se moze imati i o stvarima koje nismo isprobali, zar ne?
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:00   #203
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

ne citam 24 sata, ne znam odakle ti to i kakve to veze ima sa ovom temom?
osim ak knjiga nije na nivou 24 sata?

i o kojoj demagogiji pricas?

tema nije hvaljenje i dizanje u nebesa knjige, nego rasprava o njenom sadrzaju. o kojem, cak i mi koju ju nismo procitali, mozemo imati pitanja, a mozemo valjda komentirati ovo sto oni koji su ju procitali nude, jer o sadrzaju mozemo imati neko znanje, stav, iskustvo....

ne moram metodu primjeniti na djetetu da bi mi to dalo pravo rasprave, a bome niti ne mogu njenu metodu primjeniti na vlastitom djetetu, jer, barem moje dijete nije pokusni kunic da cu na njoj isprobavat sve kaj nekome padne napamet pa napise knjigu.
uostalom, stav se moze imati i o stvarima koje nismo isprobali, zar ne?

ne da mi se s tobom razmjenjivati stavove. nikom se ne da.
i dosadna je ta nadriintelektualna kindle spika koju plasiras.
jasno je zasto to radis i to nema nikakve veze s temom.
aj bok
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:40   #204
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
a dajte malo razumijevanja.

imaš bebu koja ne spava danju, plače, pogubljen si, ne znaš što ne valjda, nisi se snašao u roditeljskoj ulozi, nervozan si, frustriran, prenosiš to na bebu i sve tako.

pročitaš negdje te upute, da ti neke smjernice, to te umiri pa bolje hendlaš bebu.

kao i sva ta sila placebo pomagala koje ljudi koriste u životu (a gomilu ih koriste i na bebama, i navodno "pomaže" ).

vidiš da svi navode "nisam slijedila doslovno iz xy razloga, nego sam malo prilagodila".
mamu smire smjernice, prilagodi tu priču svojoj bebi, u konačnici rezultat zaista bude bolji odnos mama-beba.

bez obzira što su sve te knjige drek.

:klap::klap::klap:
na ovo mogu samo reći BRA-VO! ovo je najbolji post u ovoj raspravi.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 06:14   #205
Pratim raspravu (osim dugih i zamornih postova ) i nije mi jasno kako netko može komentirati KNJIGU, a da ju nije pročitao.
Jasno mi je da netko može komentirati RUTINU i navike djeteta, želju za istom ili način pridržavanja iste, ali knjigu?!

U svakom slučaju, meni je došla s ebaya u rekordnom roku i sad ću si je pročitati pa da znam
Paralelno čitam i "Kako uspavati dijete bez plakanja" od E. Pantley (da li je to ta knjiga koju spominjete?), ali meni nije toliko dobra ni revolucionarna: imam dijete od 2 mj i nije mi ništa konkretno pomogla
Javim se kad pročitam Ginu
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 07:53   #206
ja npr nisam komentirala knjigu, mozda je dobro napisana, mozda ima dobar stil pisanja zenska
ali sam komentirala metode iz knjige koje su ovdje navedene.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 08:00   #207
ja sam igrom slučaja imala knjigu u rukama i pročitala ju od početka do kraja prema tome imam apsolutno pravo komentirati i sadržaj knjige. ono što me svaki put izludi je kad se netko nađe pametovati o hendlanju beba kao da su sve iste. ono jedan uzorak ponašanja za sve, kao da bebe nisu već individua za sebe. kao da svim bebama neki uzorak ponašanja odgovara, ne daje se mogućnost da jednoj bebi nešto paše, a drugoj ne. i ponavljam, ovi dijelovi o skoku u razvoju s potenciranjem izdajanja umjesto češćeg stavljanja djeteta na prsa... tu knjiga prestaje imati bilo kakav kredibilitet. to je moj stav. zato ne znam kojim pravom ova knjiga ima vlatiti topic. trebao bi postojati opći post o knjigama koje govore o hendlanju djece.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 09:20   #208
pa i postoji taj topik, doduše, mislim da na trudnicama.

mene pak zanima kako se provodi rutina GF s dvoje djece? private dancer?
ok, ti si rekla da je tvoj stariji predpubertetlija pa mu vjerojatno ne trebaš više ti toliko (u smislu da ga ne trebaš ti odvesti u park/dvorište da bi se igrao, to radi sam odnosno s vršnjacima)
ali što kad je po gininom bebi vrijeme za spavanje, a trebaš po starije dijete u vrtić? ili starije želi, a i treba igru na svježem zraku?
(pretpostavljam da kod gine nema odrađivanja dnevnih spavanja nekad u kolicima, nekad u krevetiću, ispravite me ako krivo pretpostavljam)

i, ne provociram nego se u posljednje vrijeme intenzivno bavim time kako uskladiti ritmove male bebe i malog djeteta, a da nitko ne pati. mislim da je malena10 rekla da ne zna kako bi provodila rutinu s dvoje djece. ima li netko tko zna?
moja starija trenutno, mislim, malo pati zbog reda koji ima malac. srećom, ima tko mi ju skupi iz vrtića jer da još i to moram ubaciti u računicu (a nije svaki dan u isto vrijeme, nekad ima aktivnost, nekad ne)...a morat ću uskoro
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 09:20   #209
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
zato ne znam kojim pravom ova knjiga ima vlatiti topic. trebao bi postojati opći post o knjigama koje govore o hendlanju djece.
S tim se slažem u potpunosti! Vjerojatno ima drugih knjiga koje su drugima pomogle, a te su isto tako "odlučujuće" nekima kao što je ova za pojedine cure.

Ja svakako mislim da je dobro nešto pročitati jer će uvijek nešto novoga saznati i naučiti, škoditi ne može A najbolje bi bilo dosta toga pročitati i od svega uzeti ono što najbolje odgovara mami i bebi Samo tko ima toliko vremena
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:07   #210
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa i postoji taj topik, doduše, mislim da na trudnicama.

mene pak zanima kako se provodi rutina GF s dvoje djece? private dancer?
ok, ti si rekla da je tvoj stariji predpubertetlija pa mu vjerojatno ne trebaš više ti toliko (u smislu da ga ne trebaš ti odvesti u park/dvorište da bi se igrao, to radi sam odnosno s vršnjacima)
ali što kad je po gininom bebi vrijeme za spavanje, a trebaš po starije dijete u vrtić? ili starije želi, a i treba igru na svježem zraku?
(pretpostavljam da kod gine nema odrađivanja dnevnih spavanja nekad u kolicima, nekad u krevetiću, ispravite me ako krivo pretpostavljam)

i, ne provociram nego se u posljednje vrijeme intenzivno bavim time kako uskladiti ritmove male bebe i malog djeteta, a da nitko ne pati. mislim da je malena10 rekla da ne zna kako bi provodila rutinu s dvoje djece. ima li netko tko zna?
moja starija trenutno, mislim, malo pati zbog reda koji ima malac. srećom, ima tko mi ju skupi iz vrtića jer da još i to moram ubaciti u računicu (a nije svaki dan u isto vrijeme, nekad ima aktivnost, nekad ne)...a morat ću uskoro
Gle nemam malo dijete ali i ovaj moj polupubertetlija ima prohtjeve potrebe i zelje. Uskladjujem ih tako da ne izlazimo puno iz ritma.
Npr jucer smo isli u knjiznicu i u Garden Mall u vrijeme kad je bebonja trebao spavati,tako da je zaspao u sjedalici u autu a mi smo u miru obavljali svoje. U Gardenu sam ga prebacila u kolica i ok.. Naravno da mi spava u kolicima ,ali pokusavam ici van s njim kad je vrijeme da spava!

Pomazem mu sa zadacom kad je bebo veseo i zaigran pa ga mirno mogu ostaviti u dnevnoj u lezaljci sa rekvizitima i u isto vrijeme baviti se velikim deckom. Ako moram negdje ici navece sa velikim tata cuva maloga...Nije tesko nista barem meni za sad.. Pitaj me za 2 mj kad se vratim na posao...
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:13   #211
Recimo bebonja voli gledati, nogomet, rukomet,hokej vaterpolo...hahaha majke mi .po pola sata gleda u TV i guguce ,smije se prica sam sa sobom. Sjednem na pod pored njega i pricam mu.
Valjda mu se svidjaju boje i to sto se igraci micu. ne znam u cemu je tajna.
Isto tako ujutro u 9 gleda Vatrogasca Vjeku po pola sata bez prestanka, jer mislim da mu se svidjaju njihova velika lica i okice.

Ali, od kad je napunio 2 mj ja mu stalno pokazujem slikice ,zivotinje, boje, slikovnice i vjerovatno se tako naucio. Mi stalno nesto radimo sa njim. Npr: vec par dana uzmem njegove rukice stavim na svoje lice i kazem mu "draga mama" i tako par puta on se smije. Danas ga pitam gdje je draga mama.on sama stavlja ruku na moje lice(citaj lupi me) pa se smije..

nevejrovatno je to koliko se moze sa njima od malena raditi i baviti i kako brzo uce.. Normalno da se time i umara i bolje spava!

Na zalost sa starijim nista od toga nisam radila. Po cijele dane smo se bavili hranjenjem, uspavljivanjem, nosanjem, nervozom. Kad je bio budan molila sam boga da ne place, noci su bile katastrofa. Sve u svemu bila sam premorena.

Kniga mi je pomogla, sretna sam i zadovoljna, meni je to najvaznije. Ako neko ima kakvo pitanje neka se javi,ako mogu pomoci tu sam, podjeliti iskustvo sa svima mogu.
Ne drzim se nicega kao pijan plota vec uzivam jer sam uspjela posloziti nase zivote kako treba,barem za sad!

Zadnje uređivanje Private Dancer : 20.01.2012. at 12:22.
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:26   #212
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
Isto tako ujutro u 9 gleda Vatrogasca Vjeku po pola sata bez prestanka, jer mislim da mu se svidjaju njihova velika lica i okice.
cek, cek, cek.. ti si dvomjesecnoj bebi u rutinu uvela pola sata gledanja crtica?!
seriously???

jel to preporuka iz knjige?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:34   #213
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
cek, cek, cek.. ti si dvomjesecnoj bebi u rutinu uvela pola sata gledanja crtica?!
seriously???

jel to preporuka iz knjige?
ajme ja sam procitala 2 godine,sad idem citati i vidim fakat 2 mjeseca
buduci da nema smjalica koji pada u nesvjest, necu ni jednog stavit
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:43   #214
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
cek, cek, cek.. ti si dvomjesecnoj bebi u rutinu uvela pola sata gledanja crtica?!
seriously???

jel to preporuka iz knjige?
Ne, ima 4 mjeseca i gleda ga zadnjih par dana..s veseljem.
Uvela? mislis zavezala sam ga ispred TV i rekla;" Gleedaaajj !!!" moras!
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:49   #215
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
Ne, ima 4 mjeseca i gleda ga zadnjih par dana..s veseljem.
Uvela? mislis zavezala sam ga ispred TV i rekla;" Gleedaaajj !!!" moras!
ima 4 mjeseca i gleda tv... hm, tebi to zvuči normalno???
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:59   #216
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ima 4 mjeseca i gleda tv... hm, tebi to zvuči normalno???
Naravno..ali ja nisam normalna..
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:05   #217
e, ajde molim te procitaj barem jedna clanak o utjecaju tva na bebe.
molim te.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:11   #218
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
Recimo bebonja voli gledati, nogomet, rukomet,hokej vaterpolo...hahaha majke mi .po pola sata gleda u TV i guguce ,smije se prica sam sa sobom. Sjednem na pod pored njega i pricam mu.
Valjda mu se svidjaju boje i to sto se igraci micu. ne znam u cemu je tajna.
Isto tako ujutro u 9 gleda Vatrogasca Vjeku po pola sata bez prestanka, jer mislim da mu se svidjaju njihova velika lica i okice. !
ne sviđaju se njemu nikava velika lica i okice nego brza izmjena slika i boja na televizijskom ekranu (a bebama je sve brzo) hipnotizira bebe
gledanje tv-a je štetno za bebin mozak

sad kad sve ovo čitam, ja se iskreno nadam da si ti trol.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:28   #219
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mene pak zanima kako se provodi rutina GF s dvoje djece?
i, ne provociram nego se u posljednje vrijeme intenzivno bavim time kako uskladiti ritmove male bebe i malog djeteta, a da nitko ne pati. mislim da je malena10 rekla da ne zna kako bi provodila rutinu s dvoje djece. ima li netko tko zna?
moja starija trenutno, mislim, malo pati zbog reda koji ima malac. srećom, ima tko mi ju skupi iz vrtića jer da još i to moram ubaciti u računicu (a nije svaki dan u isto vrijeme, nekad ima aktivnost, nekad ne)...a morat ću uskoro

tvoja starija je u vrtiću, zamisli da ti je doma cijeli dan. moj nije dobio vrtić (a još je i dosta mlađi) i ja sam s njima dvojicom sama doma

ja se nisam opterećivala s tim gdje će mali spavati, ionako do 6mj baš i ne bi spavao u krevetiću, a u kolicima bi uvijek zaspao. tako da sam proljeće/ljeto dopodne uvijek išla vani, mali je ćorio u kolicima, a veliki i ja smo se igrali. poslije ručka spavanje (s tim da je mali tek od 6mj nadalje počeo dulje spavati taj podnevni spavanac, počeli smo s 45 min, a sad je na 2.5h). popodne bi bila ista stvar, ali te šetnje je uglavnom tata odrađivao
a sad kad mali ima 10mj, uz to podnevno spavanje ponekad ima i jutarnju ćorku od kojih 45min (sam se probudi), stavim ga spavati ako je umoran (zijeva+cendrav je). ili ako odemo vani, ćorne pola sata u kolicima. sve zavisi kad se ujutro probudi (između 7 i 8.30).
sad ti ovo moje ništ ne znači, jer vi sigurno imate neke druge sheme, ali pokušaj uskladiti što više možeš njihove rasporede.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 15:04   #220
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post

nevejrovatno je to koliko se moze sa njima od malena raditi i baviti i kako brzo uce.. Normalno da se time i umara i bolje spava!

Na zalost sa starijim nista od toga nisam radila. Po cijele dane smo se bavili hranjenjem, uspavljivanjem, nosanjem, nervozom. Kad je bio budan molila sam boga da ne place, noci su bile katastrofa. Sve u svemu bila sam premorena.
zasto, pobogu, uz sav trud koji ulazes u rad sa njime, uvodis tako rano gledanje TV-a?


nego, sa kojim pobudama si ti zapravo otvorila temu (pogotovo obzirom na uvodni post), osim ak fakat nisi trol?

tebi je zaista Gina ford pomogla da ovo boldano osvjestis?
mislim, nisu bebe nesto ultra zanimljive, al je fakat tuzno ak imamo vjerovanje da bebe samo jedu i spavaju, ponekad izlucuju viskove u pelene i da se prvim mjesecima trebamo samo time baviti...mene bi to sigurno iznerviralo, cak i da mi dijete uredno spava i jede normalno i nikad ne place...


ovo sto pises o usporedbama mladjeg i starijeg, ima tema gdje bi s emozda bolje nasla, nego na ovo temi...."drugi put cu drukcije" tako nekako...
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.