Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2012., 15:34   #61
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
................................
Mislim da uopće nije potrebno dokazivati koliko je ova politička logika teška glupost iako povijesno gledano treba joj priznati da ima poprilično duboke korijene u političkom promišljanju Hrvatskog naroda. Ipak danas su srećom ovakvi tražitelji pokrovitelja po susjednim nam metropolama dosta rijetki.
marloc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:55   #62
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Tako je, i Austrija bi imala na Hrvatsku, da je to trazila, a nije.
...

Sto se mene tice, kineska vlast ima vece pravo na Tibet nego Milanovic na Hrvatsku.
Pogubio si se ti skroz...Austrija bi imala pravo na Hrvatsku, samo da je tražila? Stvarno svašta
Yodais is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 16:51   #63
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
To su nerijesena granicna pitanja, a ne neupitni teritorij druge drzave koji Kina svojata...
Izgleda da imam saznanja koja ti nemaš, Kina pretendira na cijelo Južno kinesko more i to naziva svojom djedovinom. Također, da nema Rusije ne bi postojala ni Mongolija.

Što, ako Kinezi nisu nikog ubili u Africi nego u Vijetnamu to je bolje i moralnije?

Tvoje usporedbe ne stoje i koliko god se trudio omalovažiti moje stavove ne ide ti. Plava i crvena olovka su slične, ali plava olovka i računalo su već dvije solidno različite stvari iako pišu i jedno i drugo.

Prema tome, ako ti misliš uspoređivati Tibet i Krajinu, nemam ništa protiv, ali ti mogu reći da je usporedba potpuno promašena. Srbi imaju Srbiju, Tibetanci imaju Tibet. Nisu Hrvati okupirali Srbiju, ali Kinezi jesu Tibet. Žišku?
Što se tiče Amerikanaca i tvoje tvrdnje da čak ni oni ne osporavaju kinesku okupaciju Tibeta mogu ti samo reći da me žešće zaboli za njih i da mi oni nisu nikakav moralni kompas u životu.

A da Austrija ima povijesno pravo na Hrvatsku neću ni komentirati. Onda i Srbija ima povijesno pravo na Hrvatsku i Mađarska i Italija i svi osim Hrvata, a priznat ćeš da je to teška glupost. Ili nećeš, ali to je već tvoj problem...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 06:38   #64
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Kina pretendira na cijelo Južno kinesko more i to naziva svojom djedovinom.
A kojoj drzavi pripada to more?

Quote:
Također, da nema Rusije ne bi postojala ni Mongolija.
Naravno da bi postojala, kao pokrajina Kine, i bilo bi joj deset puta bolje. Ali njima se vise svidja dojiti krave i pasti konje nego biti najnaprednija civilizacija na svijetu, sa satelitima i strahovitim ekonomskim napretkom.

Quote:
Što, ako Kinezi nisu nikog ubili u Africi nego u Vijetnamu to je bolje i moralnije?
Tako je, to je bolje i moralnije. Isto kao sto zahvaljujuci Hrvatskoj sada ne postoji Velika Srbija, tako zahvaljujuci Kini ne postoji ni Veliki Vijetnam ni Veliki Sovjetski Savez. Medjutim to je druga prica u koju ne namjeravam ulaziti.

Opet podmeces, drzi se teme. Spomenuo si kinesku aktivnost u Africi i ja sam protuargumentirao. Nakon toga nisi imao nista pametno za odgovoriti osim kako su Kinezi prije par stoljeca nekoga ubili. Uopce mi se ne da ulaziti u takve djecje igrice, gdje jedna osoba tvrdi da je kinder jaje super, a druga samo da bi nesto prigovorila spomene kako je jedan od zaposlenika tvrtke koja proizvodi kinder jaja - prevario zenu. I to prije deset godina.

Quote:
Tvoje usporedbe ne stoje
Tebi se ne svidjaju moje usporedbe iz istog razloga zasto se ni drugima nisu svidjale - Kina je apstrakcija, a kad uzmem Hrvatsku onda svi zauzmu obrambeni stav i brane ono sto su malo prije napadali. A zasto, zato jer im se emocionalno ne svidja Kina, a svidja Hrvatska.

Quote:
Nisu Hrvati okupirali Srbiju, ali Kinezi jesu Tibet. Žišku?
Hrvati nisu nikoga okupirali. U stoljecu sedmom Hrvatska je bila neprohodno sumovito podrucje. Bez prolivene krvi Hrvati su se uselili na ovdasnja polja. Isto je sa Istrom koju Hrvati nisu okupirali nego je od postanka svijeta tu postojala iskonska prasuma koju su Hrvati raskrcili.

Kome smeta to sto Kinezi imaju Tibet, nek se odseli u Iran.

Quote:
Što se tiče Amerikanaca i tvoje tvrdnje da čak ni oni ne osporavaju kinesku okupaciju Tibeta mogu ti samo reći da me žešće zaboli za njih i da mi oni nisu nikakav moralni kompas u životu.
A za 180 drugih drzava koje isto ne osporavaju kinesku okupaciju Tibeta?

Quote:
A da Austrija ima povijesno pravo na Hrvatsku neću ni komentirati. Onda i Srbija ima povijesno pravo na Hrvatsku i Mađarska i Italija i svi osim Hrvata, a priznat ćeš da je to teška glupost. Ili nećeš, ali to je već tvoj problem...
Naravno da je to teska glupost zato jer je povijesno pravo teska glupost, to je ono sto ti hocu reci. Kina ima Tibet zato jer moze, i Hrvatska ima Hrvatsku, zato jer moze. A ne zbog nekakvog povijesnog prava i sto se zbilo prije 300 godina. Raspravljati iz pozicije da bi Tibet trebao biti nezavisan jer je nekoc davno bio je besmisleno. Ja bi Tibetu dao nezavisnost kad bi bio siguran da ce znatno bolje upravljati svojim teritorijem nego kineska komunisticka partija.



Quote:
Yodais kaže:
Pogubio si se ti skroz...Austrija bi imala pravo na Hrvatsku, samo da je tražila? Stvarno svašta
To tebi smijesno zvuci zato jer nisi razmislio o toj recenici.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 08:14   #65
Prvo pokušavaš dokazati da je Tibet povijesna kineska pokrajina, i da nisu Kinezi osvojili Tibet nego su ga Mongoli priključili u Kinu, a kada sam pokazao da je to uberglupost i da nema veze s vezom pizdiš i sada se po novom cijela tvoja teorija o kineskom pravu na Tibet zasniva na pravu sile i na pravu jačega? E onda ćeš se bome načekati da ruski Daleki istok pripadne Kini...

I što je najgore prvo kao pljuješ zapadne evropljane, a sada potpuno spadaš u onu njihovu najgoru imperijalitističku matricu razmišljnja...

I nije prije tristo godina nego prije 60...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:07   #66
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Opet podmeces, drzi se teme. Spomenuo si kinesku aktivnost u Africi i ja sam protuargumentirao. Nakon toga nisi imao nista pametno za odgovoriti... Uopce mi se ne da ulaziti u takve djecje igrice, gdje jedna osoba tvrdi da je kinder jaje super, a druga samo da bi nesto prigovorila spomene kako je jedan od zaposlenika tvrtke koja proizvodi kinder jaja - prevario zenu. I to prije deset godina...
http://www.2point6billion.com/news/2...kers-8069.html

http://www.inthesetimes.com/working/...ent_in_africa/
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 13:28   #67
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Naravno da bi postojala, kao pokrajina Kine, i bilo bi joj deset puta bolje. Ali njima se vise svidja dojiti krave i pasti konje nego biti najnaprednija civilizacija na svijetu, sa satelitima i strahovitim ekonomskim napretkom.
Dakle, ti si od onih koji razmišljaju u stilu "bolje biti sluga bogatog gospodara, nego siromašni gazda".
Oduvijek su mi se gadili likovi koji bi svoju i slobodu svojih sunarodnjaka prodali za šaku dukata.
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
To tebi smijesno zvuci zato jer nisi razmislio o toj recenici.
Žalosno je što si ti dobro razmislio o toj rečenici, pa opet imaš nakaradni stav kakav imaš.
Yodais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 13:32   #68
Quote:
Yodais kaže: Pogledaj post
Dakle, ti si od onih koji razmišljaju u stilu "bolje biti sluga bogatog gospodara, nego siromašni gazda".
Oduvijek su mi se gadili likovi koji bi svoju i slobodu svojih sunarodnjaka prodali za šaku dukata.
Ili, bolje biti zadnji u gradu nego prvi na selu

Slažem se s tobom u potpunosti.

A što se tiče našeg foruma, licemjerno je pljuvati zapadnjake, a onda isto to tolerirati pa čak i hvaliti kod Kineza...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:02   #69
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
A što se tiče našeg foruma, licemjerno je pljuvati zapadnjake, a onda isto to tolerirati pa čak i hvaliti kod Kineza...
Apsolutno...jer onda takvi nisu ništa bolji od ovih ameroljubaca koji vide svaku manu u demokraciji u državama koje nisu sklone SADu, a spremni su preći preko činjenice da Amerika ubrzano postaje totalitaristička država.
Yodais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:15   #70
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Prvo pokušavaš dokazati da je Tibet povijesna kineska pokrajina, i da nisu Kinezi osvojili Tibet nego su ga Mongoli priključili u Kinu, a kada sam pokazao da je to uberglupost i da nema veze s vezom pizdiš i sada se po novom cijela tvoja teorija o kineskom pravu na Tibet zasniva na pravu sile i na pravu jačega?
Ja ne pokusavam dokazati da je Tibet u povijesti pripadao Kini zato jer je to evidentno pa nije potrebno dokazivati.

Evo sto ti smatras ubergluposcu koja nema veze s vezom:
http://en.wikipedia.org/wiki/Yuan_Dynasty
Tu ti sve pise, tu ti je mapa.

Moja "teorija" o kineskom pravu na Tibet se uvijek i zasnivala na pravu sile jer je to realnost i to ne trebam dokazivati, a objasnjavao sam zasto je Komunisticka partija Kine smatrala da treba povratiti Tibet (kao i Qing prije toga).

Quote:
E onda ćeš se bome načekati da ruski Daleki istok pripadne Kini...
Zasto bi se ja nacekao, uopce me ni nije bitno kome pripada Vladivostok. Sad su Rusi tamo, sto se mene tice mogu i ostati. A Kinezi imaju rijesena granicna pitanja sa Rusijom i za sada nemaju teritorijalnih pretenzija, sto je ono sto od pocetka tvrdim.

Quote:
I što je najgore prvo kao pljuješ zapadne evropljane, a sada potpuno spadaš u onu njihovu najgoru imperijalitističku matricu razmišljnja...
Ne znam po cemu, ali ti ionako izvodis nepovezane zbrkane zakljucke.

A jesi ocajan, pokusavas naci neku iznimku, a cak niti to ti ne uspijeva. U prvim linku, da si ga procitao, vidio bi da pise kako nisu nikoga ubili, a drugi link je skroz bezvezan.

Ukratko, nemas nista, a svejedno pokusavas dokazati kako su Kinezi jednaki bijelcima u Africi, mada je ocito da nisu.


Ajde ti malo mrzi Kinu sam, dosta sam ti pravio drustvo.


Quote:
Yodais kaže:
Dakle, ti si od onih koji razmišljaju u stilu "bolje biti sluga bogatog gospodara, nego siromašni gazda".
Sto je bolje, profinjeniji, mudriji, bogatiji sluga - ili kriminalac, primitivac, siromasni gazda?

Tko ce imati bolje znanje, ucenik Aristotela ili seljak u Atici koji je sam svoj gazda u kuci?

I na kraju, tko bi bolje vladao Hrvatskom, ucenik Sokrata ili Sanader/Milanovic? Retoricko pitanje.

--

Cijela tvoja linija razmisljanja je potpuno pogresna. Ti smatras da ako je Sanader na vlasti onda imas slobodu, a ako je Hu Jintao onda si sluga. Ja smatram da sam slobodniji ako je Hu Jintao na vlasti. Ono sto je sloboda za mene, nije sloboda za druge.

Quote:
Oduvijek su mi se gadili likovi koji bi svoju i slobodu svojih sunarodnjaka prodali za šaku dukata.
Pa onda ti se gade svi Hrvati koji su za NATO i EU. Obrati se njima. Cijela nacija se prostituira.

Meni nista ne znaci to sto mi je netko sunarodnjak, i Sanader i Bandic i Milanovic su mi sunarodnjaci pa sto sad? To je plemenski nacin razmisljanja koji ne dijelim. Slobodno si uzmes te sunarodnjake kad su ti tako dobri.

Ja ne bi prodao svoje sunarodnjake za saku dukata, nego bi za vecinu njih platio da ih maknu, da se drzava moze moralno i kulturno uzdici.

Zadnje uređivanje A stranger : 26.03.2012. at 14:47.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:45   #71
Malo se ti meni gubeljaš. Prvo -

Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
...Tibet je sada kineski, i to je to. Kina ima na njega povijesno pravo...
A onda -

Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Moja "teorija" o kineskom pravu na Tibet se uvijek i zasnivala na pravu sile..
Moraš se dogovoriti sam sa sobom.

Što se tiče one karte na kojoj se vidi Carstvo Velikog Kana unutar kojeg su bile i sjeverna i južna Kina i Tibet koje je postojalo čitavih 97 godina, evo ti karte čisto kineskog carstva koje je nastalo nakon pobune Kineza protiv Mongola i koje je postojalo slijedećih 276 godina.

http://www.nationsonline.org/maps/ch...ynasty_Map.jpg

Inače ja nisam niti rekao da su Kinezi ubijali po Africi, samo sam htio pokazati da kada dođu u priliku nisu ništa bolji. Sada samo pucaju i ranjavaju, a kada budu imali nosače aviona bacat će napalm.

I ne mrzim Kinu ni najmanje. Da upotrijebim tvoje usporedbe to je kao kada bi ti meni rekao nebo je žuto. Ja gledam, gledam i nekako zaključim da je nebo plavo. A ti me napadneš ne, nebo je žuto, a ti kažeš da je plavo samo zato što mrziš nebo... Jebaj ga stari, što da ti kažem na to...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:00   #72
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Sto je bolje, profinjeniji, mudriji, bogatiji sluga - ili kriminalac, primitivac, siromasni gazda?
Vau, povezuješ siromaštvo s primitivnošću, čak i kriminalom.
Sve više i više me fasciniraš. Krajnje negativno, naravno...
Yodais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:03   #73
Quote:
Yodais kaže: Pogledaj post
Vau, povezuješ siromaštvo s primitivnošću, čak i kriminalom.
Sve više i više me fasciniraš. Krajnje negativno, naravno...
Ajde ti meni fino na ignore listu. Nisi sposoban da shvatis elementarne stvari pa nemamo sto raspravljati. Stavljaj rijeci nekome drugome u usta. Ja sam povezivao ono sto sam povezivao i rekao ono sto sam rekao, a tvoja nemogucnost shvacanja nije moj problem.

Quote:
dampyr kaže:
Moraš se dogovoriti sam sa sobom.
Isto kao gore. Tvoja nemogucnost shvacanja nije moj problem. Ti ne uspijevas razmisljati na vise layera, i nije ti jasno kako ja mogu istovremeno tvrditi da Kina ima povijesno pravo na Tibet, i da je meni osobno to nebitno.

Quote:
evo ti karte čisto kineskog carstva koje je nastalo nakon
Ma ja o Yuanu i Qingu a on o Mingu.

Quote:
Inače ja nisam niti rekao da su Kinezi ubijali po Africi, samo sam htio pokazati da kada dođu u priliku nisu ništa bolji.
To ti nije uspjelo. Tvoja argumentacija je na razini da je neki Kinez skrivio prometnu nesrecu u Africi pa su Kinezi jednaki drugima. Povrsno, manjkavo, i na razini trollanja.

Quote:
I ne mrzim Kinu ni najmanje.
Ili mrzis Kinu ili ti je jako stalo da na osobnoj razini dokazes kako nema boljeg i losijeg nego da smo svi djeca bozja istih karakteristika. I u jednom i drugom slucaju nema smisla za daljnju raspravu jer radikalno drukcije gledamo na stvari.


Eto toliko za ovu temu.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 16:00   #74
Quote:
Pentagon: Trillion-Dollar Jet on Brink of Budgetary Disaster http://gizmodo.com/5895483/pentagon-...etary-disaster
Pentagon je dozivio prvu katastrofu nakon kresanja budgeta za razvoj zrakoplova f-35
Quote:
Vojni zrakoplov u petak se svega nekoliko minuta nakon polijetanja srušio na stambenu zgradu u Virginia Beachu. Oba pilota uspjela su se izbaciti iz aviona F/A-18 te su odmah prebačeni u bolnicu. No, zbog pada zrakoplova u stambenom kompleksu je izbio požar, a još uvijek nije poznato je li još tko ozlijeđen.

"Pogledao sam kroz prozor spavaće sobe i vidio sam crvene i narančaste bljeskove te čuo strašnu lomljavu. Pitao sam se što je to. A onda sam vidio pilota kako leži, a s njegovog lica slijevala se krv", ispričao je za WVEC svjedok nesreće Colby Smith koji je sa svojim sustanarima odmah pohitao pomoći pilotu. Iznijeli su ga na ulicu. Stambeno naselje udaljeno je oko dva kilometra od vojne piste koja se koristi za obuku pilota. http://danas.net.hr/svijet/video-voj...sio-na-naeslje
Ovaj pad zrakoplova je posljedica kresanja sredstava za odrzavanje zrakoplova US air force

Zadnje uređivanje korporacija : 08.04.2012. at 16:06.
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 19:16   #75
Quote:
korporacija kaže: Pogledaj post
Pentagon je dozivio prvu katastrofu nakon kresanja budgeta za razvoj zrakoplova f-35. Ovaj pad zrakoplova je posljedica kresanja sredstava za odrzavanje zrakoplova US air force
Nije. Ameri danas još uvijek ulažu najviše u održavanje svojih zrakoplova i rade to češće od bilo kog drugoga. Radi se vjerojatno o nepredviđenom kvaru ili ljudskoj pogrešci.

U RH zrakoplovstvu se od rata dogodila samo jedna nesreća lovaca, unatoč katastrofalnom stanju zrakoplova, a ta je opet rezultat ljudske pogreške, ne kvara...

Isto tako, Ameri imaju toliko zrakoplova i helikoptera, da se po zakonu velikih brojeva svako malo događaju nesreće i padovi. Evo ti lista zrakoplovnih nesreća US Air Forcea (ne računamo Army i Navy) 2010. i 2011., prije kresanja proračuna:

http://usaf.aib.law.af.mil/indexFY10.html

http://usaf.aib.law.af.mil/indexFY11.html
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 22:34   #76
Quote:
korporacija kaže: Pogledaj post
Ovaj pad zrakoplova je posljedica kresanja sredstava za odrzavanje zrakoplova US air force
Kao da slusam nekoga tko proizvodi vojnu opremu i sad hoce progurati neku stavku u proracunu.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 04:14   #77
Quote:
Ekvadorska vojska preuzima helikoptere Fennec http://www.defender.hr/sjeverna-i-ju...ere-fennec.php
Europa i njezina največa korporacija EADS naoružavaju južnu Ameriku
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 04:20   #78
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Nije. Ameri danas još uvijek ulažu najviše u održavanje svojih zrakoplova i rade to češće od bilo kog drugoga. Radi se vjerojatno o nepredviđenom kvaru ili ljudskoj pogrešci.

U RH zrakoplovstvu se od rata dogodila samo jedna nesreća lovaca, unatoč katastrofalnom stanju zrakoplova, a ta je opet rezultat ljudske pogreške, ne kvara...

Isto tako, Ameri imaju toliko zrakoplova i helikoptera, da se po zakonu velikih brojeva svako malo događaju nesreće i padovi. Evo ti lista zrakoplovnih nesreća US Air Forcea (ne računamo Army i Navy) 2010. i 2011., prije kresanja proračuna:

http://usaf.aib.law.af.mil/indexFY10.html

http://usaf.aib.law.af.mil/indexFY11.html
Quote:
Modernizacija zrakoplova B-2 vrijedna 108 milijuna USD http://www.defender.hr/sjeverna-i-ju...lijuna-usd.php
Krenula je modernizacija B-2 i to na kapaljku infuzijska obnova interijera nekih zrakoplova sa elektronskom kompjuterskom opremom.
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 05:49   #79
Jedni govore da je Kina okupirala Tibet a drugi kazu da Kina nije okupirala Tibet.
Ljudi, dajte definiciju sto je to okupacija
pa cemo svi se suglasiti ili s prvim ili drugim stavom.
Npr. po izraelskom zakonu Zapadna Obala ima status okupiranog podrucja a iz tog slijedu posljedice kao sto je drzavljanstvo, putovnica itd.
Isto tako po izraelskom zakonu Golanska Visoravan je nekad bila anketirano podrucje i sad je integralni dio Izraela.
Jos jedan primjer
za vrijeme drugog svj. rata Nijemci su bili u Francuskoj i to je bilo po njemackom zakonu "okupirano" podrucje.
Nemoguce je govorit da je Hrvatska okupirala Istru zato jer po hrvatskom zakonu se Istra ne tretira kao okupirano podrucje nego kao integralni dio Hrvatske
A u periodu dva rata Zadar nije bio okupiran od Italije zato jer su to dobili od Britanaca-Amerikanaca po sporazumu a stanovnistvo je imalo sva prava kao Talijani.
Valjda je ovo dovoljno za zapoceti raspravu sto je "okupacija"?

Jel Guy Liddell shef MI5 bio sovjetski/ruski spijun?
http://www.bbc.co.uk/news/uk-20088973
http://www.fpp.co.uk/History/Liddell/index.html

Zadnje uređivanje MMXII : 27.10.2012. at 06:26.
MMXII is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 05:52   #80
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Već sam imao hrpu takvih rasprava tako da ću probati najkraće moguće.....
Ovaj post broj 19 ti je bio edukativan. Ja sam isto nesto novo naucio.
MMXII is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.