Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 18:25   #361
Priča se i da otvaraju paviljon 7 (taj je preko puta šestice) za povoljniju lovu i za dodatne izlagače. Pa ćemo vidjeti hoće li im to zaživjeti...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:24   #362
Pa, trebalo bi. Samo, povoljnije budu uglavnom loše knjige... I stare. E, I domaći autori.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:20   #363
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Priča se i da otvaraju paviljon 7 (taj je preko puta šestice) za povoljniju lovu i za dodatne izlagače. Pa ćemo vidjeti hoće li im to zaživjeti...
Joj ,nekako me strah da ništa dobro ne bude od toga ispalo .
Po meni, svaki sajam je sve lošiji po novitetima a da ne govorim o popustima a kada dodamo još krizu zbog algoritma ....ne znam , što kaže Lyanna povoljnije bude loše knjige no nadam se da griješim i da ćemo se svi vratiti punih ruksaka .

I da se pohvalim ulovom s beogradsko sajma -27 knjiga - ponajviše murakamija , abercrombia, sapakovskog , Gaardera ( autor sofijinog svijeta ) nešto japanskih autora (Jukio Mišima)
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:31   #364
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pa, trebalo bi. Samo, povoljnije budu uglavnom loše knjige... I stare. E, I domaći autori.
Mi smo (jedan sam od izlagača već dugi niz godina, dvoznamenkasti ) jako skeptični prema toj sedmici. Ljudima se bilo teško popeti u petici, koja je kao bila 'glavni' paviljon, na kat (tj. galeriju), jedne godine kada su štandovi bili i gore, a kamoli da ulaze u neki nepoznat dio s nekom egzotikom

Inače, i Megastore vam se otvara 2.11., nagovarali smo vlasnike da otvore poslije Interlibera, ali su ovi odlučili baš ovako. Sad svi nakladnici psuju jer moraju puniti najveću knjižaru u Hrvatskoj istovremeno kada su im pripreme za sajam.

EDIT: što se cijena tiče...
Fora je što po Sporazumu o jedinstvenoj cijeni knjige, kao, novi naslovi (do godine dana) ne bi smjeli biti sniženi više od 20%. Svojedobno se prijetilo nakladnicima da bi kršenje tog sporazuma poteglo sankcije u vidu uskrate sredstava Ministarstva (potpora, otkup). Većina ih se još uvijek drži tih pravila iako nitko nikad nije kažnjen.

Ove godine je otkup MK bio kriminalan, i dosta nakladnika ima zalihe koje su računali prodati za knjižnice, a nisu. Može biti da će se odlučiti na rasprodaju...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:36   #365
Volim Interliber..I jedva čekam da otvore vrata.
Ove godine sam odlučio potražiti nekoliko naslova..
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:57   #366
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Mi smo (jedan sam od izlagača već dugi niz godina, dvoznamenkasti ) jako skeptični prema toj sedmici. Ljudima se bilo teško popeti u petici, koja je kao bila 'glavni' paviljon, na kat (tj. galeriju), jedne godine kada su štandovi bili i gore, a kamoli da ulaze u neki nepoznat dio s nekom egzotikom
Moram se posuti pepelom, ja sam prošle godine bila samo u glavnom štandu, jer nisam skužila da postoje dva paviljona.

Iako sam vidjela ministricu kulture i uspijela se na prepad rukovati s njom. Sad mi je skoro žao zbog toga...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:04   #367
Šta je moguće da Algoritam neće imati svoj dio? Jer su na fejsu napisali da nisu mrtvi, čak su izdali 2-3 nove knjige.

Inače volio bi da Znanje napokon prevede Finders Keepers od Kinga. To je nastavak od Gospodin Mercedes.

Dolazim i ove godine. Lani sam našao nekoliko vrhunskih popusta npr. Cesta za 30 kn, Kula Tmine II i III dio za samo 140 kn (sve skupa).
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:49   #368
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Mi smo (jedan sam od izlagača već dugi niz godina, dvoznamenkasti ) jako skeptični prema toj sedmici. Ljudima se bilo teško popeti u petici, koja je kao bila 'glavni' paviljon, na kat (tj. galeriju), jedne godine kada su štandovi bili i gore, a kamoli da ulaze u neki nepoznat dio s nekom egzotikom

Inače, i Megastore vam se otvara 2.11., nagovarali smo vlasnike da otvore poslije Interlibera, ali su ovi odlučili baš ovako. Sad svi nakladnici psuju jer moraju puniti najveću knjižaru u Hrvatskoj istovremeno kada su im pripreme za sajam.

EDIT: što se cijena tiče...
Fora je što po Sporazumu o jedinstvenoj cijeni knjige, kao, novi naslovi (do godine dana) ne bi smjeli biti sniženi više od 20%. Svojedobno se prijetilo nakladnicima da bi kršenje tog sporazuma poteglo sankcije u vidu uskrate sredstava Ministarstva (potpora, otkup). Većina ih se još uvijek drži tih pravila iako nitko nikad nije kažnjen.

Ove godine je otkup MK bio kriminalan, i dosta nakladnika ima zalihe koje su računali prodati za knjižnice, a nisu. Može biti da će se odlučiti na rasprodaju...
Hvala puno za info ,skroz zaboravih da je nekada i kat paviljona bio u funkciji ...
davno je to bilo
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:16   #369
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Šta je moguće da Algoritam neće imati svoj dio? Jer su na fejsu napisali da nisu mrtvi, čak su izdali 2-3 nove knjige.

Inače volio bi da Znanje napokon prevede Finders Keepers od Kinga. To je nastavak od Gospodin Mercedes.

Dolazim i ove godine. Lani sam našao nekoliko vrhunskih popusta npr. Cesta za 30 kn, Kula Tmine II i III dio za samo 140 kn (sve skupa).
Nema ga nigdje u tlocrtima. Ni u petici ni u šestici...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:21   #370
Postoji li negdje taj tlocrt za pogledati? Na stranici Zagrebačkog velesajma sam našla samo popis izlagača, ali voljela bih imati uvid u njih raspored po paviljonima u obliku crteža.

I da, jako mi je žao zbog Algoritma

Baš sam se nadala da će biti na Inteliberu kao izdavač i da se po pitanju toga ništa nije promijenilo..
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:23   #371
To dijele na samom sajmu, vjerojatno će biti i objavljeno, ali teško do prije dan ili dva
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:21   #372
Quote:
filipinka1414 kaže: Pogledaj post
Postoji li negdje taj tlocrt za pogledati?
Izvoli. To je za peticu (prijašnjih godina), za šesticu nema tlocrta. Morat ćemo nać nekoga da se popne negdje visoko i uslika.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:39   #373
Mozaik knjiga na ovogodišnjem Interliberu.

http://mozaik-knjiga.hr/interliber-2017/
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:46   #374
Nekoliko izdavača predstavlja novitete na interliberu 2017.

http://www.jutarnji.hr/kultura/knjiz...emlji/6683298/
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:34   #375
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Izvoli. To je za peticu (prijašnjih godina), za šesticu nema tlocrta. Morat ćemo nać nekoga da se popne negdje visoko i uslika.
Hvalaaa
Hahah dobra ideja, možda ima dobrovoljaca?
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:10   #376
5 by watanabe10, on Flickr

6 by watanabe10, on Flickr

Šestica dodana zahvaljujući osobi koju nisam pitao smijem li objavit ime, pa eto, ja uploadah.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:34   #377
I jedan iscrpan vodič kroz Interliber ove godine

http://www.najboljeknjige.com/conten...px?NewsID=1151
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 16:52   #378
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
I jedan iscrpan vodič kroz Interliber ove godine

http://www.najboljeknjige.com/conten...px?NewsID=1151
Ovo je jako korisno.
CrnaFrida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 08:07   #379
Od Frakture možemo očekivati 20% sniženja.

Više
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:26   #380
A jesu se isprsili
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.